Het Boelhuis Spaarbank. Holloway's Zalf. vereeniging1. Wijnhandel C. VAN STAM, odemagazijn H. E. JUNG. Sluiers en Kransen voor de II. Communie. 3 gaat niet door. KAASPERS. KAASPERSEN, VRAAG altijd P. J. DE JONG7 Specialiteit in Rcmwhoeden. Jfy Adyertentiën. te Wimmenum, teil sterf huize van den lieer DIRK HOUT- KOOPER bondag- SS dezer. Verbeterde constructie I. BAKKER l&aasstremselHaaskleur- sel. HLaasolie en Hijtuigolie van K. LOUW, E. VAHT MM. UITVERKOOP. S. de liange F.Az. banketbakker a d maag, MEOW1!? 51SL \V^ i Ontvangen alle HTouveauté's voor het seizoen. Eene groote keuze gegarneerde HOEDEN, welke uitmunten door nette bewerking en goedkoope prijzen. Notaris DE LANGE. Ondergeteekende levert voor f 15 een PEES voor 10 kleine kazen. D. DE BOER. P. DE BOER. W. SPAAN P. VET. K. SPAAN. C. DE GOEDE Jbz. Mr. Timmerman, gem. Oterleek. ALKMAARS0HE Nette bediening. Voortdurend aanbevelend. YERDRONKENOORD D 14, ALKMAAR. De zaak is uit de hand te koop. MEUBELMAKER, HOFSTRAAT. ALKMAAR, beeft steeds versch voorhanden: Verkoopt VAN IIOUTEN's CACAO, in liet groot engklein. Den 21 des avonds zijn de leden der firma Gebr Gerber, makelaars in effecten te Haarlem, in hechtenis genomen en naar het buis van bewaring overgebracht als verdacht van verduistering van gelden, in de uitoefe ning van hun beroep gepleegd. Op de Palmpaarden markt te Utrecht op den 23 waren 1204 paarden en veulens aan de lijn. De handel was redelijker waren vele binnen- en buitonlandsche kooplieden ter markt. De kiesvereeniging Burgerplicht te Amsterdam heeft zich den 23 vereenigd met de strekking van het manifest der Liberale Unie als programma van regee ringsbeleid en het vertrouwen uitgesproken, dat de wet gevende macht de kiesrecht- en de belasting-hervorming met zoodanigen spoed ter hand nemen en in den geest van bedoeld programma oplossen moge, als het gewicht dier onderwerpen eischt. De boeren-arbeiders te St. Jacobi-Parochie hebben den 24 het werk gestaakt, Den 24 is te Rotterdam een moordaanslag pleegd op eene ongehuwde 28jarige vrouw, die met den mandie den aanslag pleegdeeen bierhuis aan het Spinhuiswater hield. Zij bezocht hare zuster in de Peperstraatalwaar hij mede kwam en op haar loste een revolverschot in den nek en drie in den rug. Eén kogel drong tot in de long door. Zij verkeerde in be- denkelijken toestand. De gemeenteraad vauj 's-Gravenhage heeft den 24 afgewezen het verzoek om 3500 subsidie van den di recteur der fransche opera. In de gemeente Heerhugowaard doen zich ge rallen van influenza bij de paarden voor, wat voor den landbouwer zeer lastig is, nu het landwerk meer krachten vereischt. De afgevaardigden van de katholieke kiesvereeni gingen in het district Beverwijk hebben met 16 tegen 4 stemmen besloten aan de ledenvergadering niet voor te stellen, den heer Engelberts, burgemeester van Zandvoort, tot candidaat voor do TweedefjKamer aan te wijzen. Mej. A. J. C. van Vlooten onderwijzeres te Eg- mond aan Zee, is met ingang van 15 Mei e.k. door den gemeenteraad van 's-Gravenhage benoemd tot on derwijzeres 4e klasse te Scheveningen de raad van Eg- mond aan Zee verleende haar tegen dat tijdstip eervol ontslag. De Koningin-Regentes heeft de koninklijke sub sidie die het Nederlandsch Tooneel reeds godurende eenige jaren ontving, ook voor het vervolg gehandhaafd. Volgens het verslag der Algemeene Hypotheekbank te Amsterdamwerkende met een maatschappelijk kapitaal van 1.000.000, waarop door de aandeelhouders 200.800 gestort is, zijn in 1890 gesloten 105 leeDiugen tot een bedrag van 1.151.150 op onroerende goederen, geschat op 1.756.325. Aan 31/2 pet. pandbrieven is uitgegeven voor 515.500 en aan 4 pet. pandbrieveu voor f 523.000terwijl tengevolgo van aflossing van hypothecaire geldleeningen een bedrag van ƒ118000 aan 3 pet. pandbrieven ingetrokken is Er werd eene winst behaald van [6099, waaruit een dividend van 3 pet. betaald wordt. De veehandelaar J. B. te Krommenie is wegens oplichting, gepleegd ten nadeele van den heer E., agent van de Haarlemsche Bankvereeniging te Beverwijk ge steld ter beschikking van den officier van justitie te Haarlem. Benoemd tot onderwijzer aan de ch ristelijkefschool te Helder de heer H. Piebels te Sappemeer. De Vereeniging tot opbouw en verbetering van arbeiderswoningen te Deventer keert over 1890 4'/2 pet. dividead uit. De Nederl. vee-inzending naar de in 1890 te Buenos- Ayres gehouden landbouwtentoonstelling heeft, ongeacht de verevening van kleine postjes een verlies van ruim 32000 opgeleverd. Door] de rederijkerskamer »Eensgezindheid" te Oterleek werden den 19 en 22 opgevoerd »Verdreven" van W. Mots Tz. en »No. 33 of Het derde huis links" door X. Beide uitvoeringen verschaften aan het publiek een genoeglijken avond, zoodat ^Eensgezindheid" mag verwachten, ook een volgend winterhalfjaar den bijval van het publiek te zullen inoogsten. De op den 24 te Wlerlngerwaard gehouden ver gadering van den gemeenteraad werd door vier leden bijgewoond. Afwezig waren de heeren Jb. Zijp en J. L. T. Groneman, de eerste wegens ziekte. Na opening der vergadering deelt de voorzitter mededat de be- öediging van den heer Kaan door zijne ongesteldheid niet kon plaats hebben. De notulen werden gelezen en goedgekeurd. Het kohier van den hoofdelijken omslag werd vastgesteld tot een bedrag van 3294, dat van de belasting op de honden tot een bedrag van 187. Tot leden van het stembureau voor de in dit jaar te houden verkiezingeu werden benoemd de heeren Y. J. Bakker en J. L. T. Groneman. Met algemeene stemmen werd vervolgens besloten instemming te betuigen met het adres der heeren Kaan Waller en Breebaart. Met het oog op het weinige belang, dat de gemeente bij de zaak heeft, wordt overeengekomen niet toe te treden tot het lidmaatschap der Westfriesche Kanaalvereeniging. Na de gewone rondvraag wordt de vergadering gesloten. -Den 24 is te Pnrmerend door den raad tot gemeente-arts benoemd de heer P. Jelgersmaarts te Amsterdam. De 24 is benoemd tot ouderwijzer te Groet gemeente Schoorlin plaats van P. Veen Cornells Thomassen, onderwijzer te Burg op Texelmet wien op de voordracht stonden C. Schuil, te Texel en W. Groot te Nieuwe-Pekela. Den 25 is door commissarissen van de naamlooze vennootschap »Het bestelhuis van Ned.Uoekhandel" aan besteed het vergrooten der bestaande inrichtinghet bouwen eener directeurswoning van drie bovenwoningen en van een winkelhuis met bovenwoning te Amster dam. Van de 20 inschrijvers was de heer A. A. Swenger aldaar voor 63337 de laagste. Een nieuwe Thermometer. Door den heer C. Admiraalte Rijp is een metaal thermometer uitgevonden waarop hem in verschillende landen octrooi is verleend. Men deelt aan het N. v. d. D. hieromtrent de volgende bijzonderheden mede De werking berustevenals bij andere metaal-thermo meters op het ongelijke uitzettingsvermogen van ver schillende metalen onder den invloed der temperatuur doch de wijze, waarop verschillende deelen saamgevoegd zijn wijkt geheel af van de thans bestaande toestellen van dien aard. In zijn systeem oefenen de metaalstrooken niet alleen hunne werking rechtlijnig uitdoch ziju zóódanig ver bonden dat het geheel een onbuigbaar lichaam wordt in zooverredat het grooten weerstand biedt tegen alle daarop uitgeoefende mechanische krachten. Het is alléén verschil in temperatuurwaardoor de voor de waar neming noodzakelijke vormverandering kan ontstaan. Deze eigenschapeen der hoofd voordeelen van het systeemmaakt constructies mogelijk van tot nu toe ongekende afmetingen. In verband met deze stevigheid en de buitengewoon groote gevoeligheid voor temperatuursverandering is de nieuwe metaal-thermometer bijzonder geschikt tot de vervaardiging van zelfregistreerende toestellen voor me teorologische waarnemingencontrole- en bransignaal- toestellen maximum- en minimum-thermometersther mometers voor kamergebruik en voor bad-inrichtingen om de temperatuur van het badwater op elke verlangde hoogte boven den waterspiegel op een wijzerplaat voor iedereen gemakkelijk aan te geven. Wat bovendien van veel practisch belang zal zijn, is de toepassing van dezen wijzerthermometer bij de zuivelbereiding en daar waar eveneens de temperatuur van vloeistoffen moet worden bepaald. De exploitatie van het stelsel van den heer Admiraal is in handen gesteld van de firma Hk. Olland Sen., te Utrecht. Intusschen heeft deze firma, op voorstel van den heer Jb. Blaauw Az. en met goedvinden van de mederegenten, de hh. S. Appel en S. de Graaff, volgens het ontwerp van den uitvinder den eersten publieken wijzer-metaal thermometer gemaakt, welk instrumentmet een wijzer plaat van 73 duimen middellijngeplaatst is tegen het doopsgezinde weeshuis te Rijp. Men zij er aan herinnerddat 25 jaar geleden naar het ontwerp van genoemden heer Blaauw en als zijne vin ding, de eerste publieke wijzerbarometer in Europa even eens aan ditzelfde gebouw is aangebracht. Het 3 e s t u u r der SPAARBANK alhier brengt aan belanghebbenden ter kennis, dat de laatste zitting in dit kwartaal zal gehouden worden op Iiatere Inbreng zal niet op het vorige kwar taal geboekt kunnen worden. Zweren wonden etterbuilen en andere huidziekten kunnen worden genezen door deze verkoelende en heelende zalf. Zij heeft den hoogst.en lof verworven van personen, die jaren lang hebben geleden aan zeere beenen, absces- sen en verouderde verzweringennadat alle hoop op herstel reeds lang vervlogen was. Niemanddan zij, die de verzachtende uitwerking dezer zalf hebben onder vonden kan zich een denkbeeld vormen van het genot, dat zij verschaftdoor hot tegengaan der ontsteking en het verlichten van pijn. Als deze zalf eens gebruikt is geworden heeft zij hare eigen waarde gevestigd en is weder gretig gezocht geworden als het gemakkelijkste en veiligste middel tegen alle verzweringen. Bij zenuw pijn, rhumathiek en jicht geeft hetzelfde middel, behoor lijk aangewend wondervolle verlichting. Door het vermeerderd debiet zij.n de prijzen als volgt: Doosjes pillen 0,80, 1,85, f3,-, f 6,75, 13,50, f 20,50. Potjes zalf a 0,80 1,85 3,—, ƒ7,50, 13,85, 20,95. Zijn op franco aanvragen a contant te bekomen bij J. M. VAn Renesse Apoth. te 's Hago; B. Adema te Amsterdam en bij Straatman Apotheker te 'e Bosch alsmede in HOLLOWAY's etablissementen te Londen 78 New Oxford Street. vail KRAEPELIE1V A HOLlff, Apothekers, Zeist. Verkrijgbaar in de Apotheken. Prijs per étui 0,80 en f 0,50. Te A 1 Irma arbij den heer A. CONIJN Az. Met deze pers, die ook voor middelbare en groote kazen kan worden ingerichtis scheefpersen totaal onmogelijk. Bewijzen van degelijkheid verschaffen gaarne onderstaande bezitters van eene zoodanige door hem geleverde pers. K. SCHOONE, Directeur Kaasfabriek Noordschermer. De KAASPERSEN, gemaakt door den ondergeteekende zijn van af heden niet meer te bezichtigen bij den lieer S. BAKKER, aan de Schapensteeg, maar VRIJDAG en ZATERDAG bij den heer C. KRAMER, Kaasmarktalhier, alwaar onder geteekende op die dagen is te spreken van ÏO tot 13 uur. 1. RAKKER. volgens de nieuwste constructiezijn te Alkmaar uit- sluitend verkrijgbaar bij S. BAKKER, in de Schapensteeg. fabrikanten grossier te KNOLLENDAM. Breeds (raat, Alkmaar. Wegens vertrek naar elders worden van af heden alle WIJNENzoolang de voorraad strekt uit verkocht a contant, met 10 procent korting boneden en 15 procent korting boven de 50 per anker. Naar buiten uitsluitend onder rembours. Vraag prijscourant. blijft zich voortdurend aanbevelen voor het maken, repareeren en politoeren van MEUHELEN, en belast zich met Terhuizingen. Aflevering spoedig en goedkoop. Allerhande en Kransjes a 45 ets., Zand koekjes en Arnliemsche Meisjes 50 ets., Bit terkoekjes en Theebanket 60 ets., Anijs- en Citroen-Bisquits ÏO ets., Poeder-Chocolade 30 ets. per ons, «lito met Tanille 33 en 3d ets. A ö£)V V A "NT F H Stoomdr. Herms. Coster Zoon, Alkmaar»

Alkmaarsche Courant | 1891 | | pagina 6