Binnenland. Drogramma yan het bezoek van den Keizer v. Duitschland. Stadsbenchten. Onbestelbare Urieven H 57J <53** <rWWMWIiH|i| JlJlililUBBH—Bgj kregen wordentenzij men zich onderwerpe aan een gezaghebbende en zwijgt zoodra hij gesproken heeft of lieverniet spreekt voordat hij zijn wil heeft doen kennenmaar de spreuk onzer vaderen was niet eenheid maar eendracht maakt macht. Een dracht ook bij verschil van inzichtten gevolge van onderling overleg met den ernstigen wil om iets ten algemeenen nntte tot stand te brengen. Van die een dracht hebben ten slotte inzonderheid bij de herstem mingen de kiezers een goed voorbeeld gegevendat ongetwijfeld de gekozenen tot navolging zal prikkelen. Zoo zal een krachtig en met beleid maar tevens met beslistheid optredend liberaal Kabinet ook met een geringe meerderheid de regeertaak kunnen aanvaarden voor den noodigen steun zal het niet te vergeefs een beroep doen op de vertegenwoordiging ofin het ergste geval, op de kiezers. Hoe er van liberale zijde den 23 zoo schrijft men ons in sommige gemeenten van het kiesdistrict Alkmaar gestemd werd! Wie in den kom der gemeente woonde en wat lang uitbleef, werd aangemaand toch spoe dig te komen. Wie buiten de kom woonde werd per rijtuig gehaald bakwagens vol. Te Zuldscliarwoude werd zelfs een zieke stapvoets naar het stemburean gere den en ook stapvoets weder thuisgebracht. Wie verhuisd was naar eene andere gemeentekwam over of werd al was het soms ook wat ver even gehaald. Een kiezer te Oudkarspel moest zelfs uit Delft overkomen om zijn plicht te kunnen vervullen. Men deed wezenlijk zijn best om de schitterende revanche" te verkrijgen waarvan het verkiezingsnummer der »Alkmaarsche Cou rant" gesproken had. Men schrijft ons Ondanks de groote hitte was do zaal van den heer Kos te Schagen den 24 flink bezet, beter dan den avond te voren. Door het gezelschap van den Salon des Variétés te Amsterdam werd uitgevoerd het wel bekende muziek-drama »de Verloren Zoon" en een aardig, geestig nastukje, getiteld: »ik heb iets ver geten." De verloren zoon" gaf kenners en liefhebbers van muziek en uitstekend spel veel t,e genieten, anderen genoten minder. »Ik heb iets vergeten" deed alle aan wezigen hartelijk lachen. Dat er na den afloop gelegen heid voor den dans was spreekt van zelf't is kermis in Schagen. Toch vermaakten zich velen eerst eens even in den stoomdraaimolen van den heer Vincken of in dien van Xaflair. Tevens werd dan een bezoek gebracht aan sommige kramen in gezelschap van de bezoekers uit het théater van den heer Hart of bij Spriet. Overal zag men blijde gezichten, want overal was te genieten. Zoo zal het de geheele week wel zijn. Men schrijft ons Den 24 werd het jaarlijksch school feest voor de scholen ns 3 en 4 uit Heerhugowaard gevierd. Het bestond in een rijtoer met 32 wagens over Hoogwoud Aartswoud WinkelBarsingerhorn naar Schagen. Begunstigd door het prachtigste zomerweder en opgevroolijkt door lustige kermismuziek, ging de tijd snel voorbij. Vreugde en tevredenheid was op aller gelaat te lezen en blijmoedig nam men afscheid van Schagen. Nn ging het weder over Barsingerhorn, Winkel en verder N. en O. Niedorpom tot slot nog het grootste genot te smaken. Aan het O. N. Verlaat stond een théatre gymnastique, onder directie van den heer Busnac. Hier werden door de kinderen met hunne geleiders twee aangename uren doorgebracht, en wij brengen dan ook eenstemmig allen lof aan het eeuvoudige speldoch waarin met ambitie gewerkt werd, vooral in gymnastiek en goochelen. Zondag zal het gezelschap ook te Heer hugowaard werken en wij kunnen na al het geziene en gehoorde een ieder aanraden eens een kijkje te nemen. Deze week heeft het Leger des Heils zijn intocht in de gemeente Schoort gedaan. Op dinsdag, den 23, 's avonds 7 urenn.l. werd door officieren en soldaten van het Heilsleger te Alkmaar eene samenkomst ge houden in de zaal van de weduwe Leek te Groet. De toespraken der onderscheidene sprekers en spreeksters en de uitvoering der zangstukken werden door het talrijk opgekomen publiek met gepaste stilte aangehoord en, hoewel de zaal overvol was, ongeveer 200 personen, liet de orde niets te wenschen over. Te Beemster is tot lid van den gemeenteraad gekozen do heer J. de Graaf Hz. met 144 stemmen tegen 88 stemmen op den heer J. Koopman. Te Hontenisse is tot lid van de Tweede Kamer gekozen de heer Mr. F. J. F. M. Walterkath., met 1576 van de 2751 geldige stemmen. De heer .Jhr. mr. J. J. Pompe van Meerdervoort, a. r., bekwam 1176 stemmen. Officieel programma van de ontvangst van den Keizer en de Keizerin van Duitschland, Koning en Koningin van Pruisen. Woensdag 1 Juli. 12 uur. Aankomst van Hunne Keizerlijke en Konink lijke Majesteiten aan de landingsplaats en ontvangst door H. M. de Koningin-Regentes en de Koningin in het Koninklijke paviljoen vanwaar Hunne Majesteiten zich onmiddellijk naar het Koninklijk Paleis zullen begeven. Namiddag. Familie-dejeuner in het Paleis. Maar schalks-tafel in het Paleis en in het hotel. Rijtoer door de stad en bezoek aan het Rijks Museum. 61j1 uur. Groot gala-diner in het Paleis. 9 uur. zorgen, dat gij er geen berouw over zult hebben, als ge mijn voorstel aanneemt." Marie zag er wel tegen op do illusie, welke zij zich gevormd had, dat er, als alles goed ging, den volgenden zomer wel een klein reisje in de vacantie zou over schieten of zoo dit niet kon ze toch wel eens een logé zou kunnen vragen tot afwisselingverdween na tuurlijk in rook, als het voorstel van den heer van den Heuvel werd aangenomen het denkbeeld van misschien met een ouden ziekelijken man te moeten tobben, lachte haar niet toedochOtto sprak zoo nadrukkelijk over de groote verplichting, dien hij aan den ouden heer had en wees daarbij op de toekomst van de kinderen die eischte, dat men alle krachten inspande om de in komsten te vermeerderen dat het haar zeer moeielijk viel hare bezwaren in te brengen en ze, hoewel zij een zucht niet kon onderdrukken, zich bereid verklaarde, do nieuwe levenstaak op zich te nemen. De warmtewaarmede Otto haar voor dat besluit dankte, en de blijmoedige uitdrukking, welke het op het gelaat van den grijsaard te voorschijn riepverzoende haar bijna met het juk, dat ze zich zelve vrijwillig op de schouders legde. Weldra werden de meestgeliefde zaken en meubelen van »Buitenrust" naar »Ruimzicht" over gebracht. Behalve de zijkamer had men den ouden heer nog een klein kabinetje afgestaan en met echt vrouwelijk takt had Marie gezorgd, dat het zitvertrek zooveel mo gelijk geheel ingericht was als dat op Buitenrust" geweest was, terwijl in het kabinetje de verzameling teekeningen en andere liefhebberijen op smaakvolle wijze werden gerangschikt, zoodat het wel eene tentoonstelling geleek tot groote ingenomenheid van onzen emeritus, die gaarne zelf die bewijzen van vroegere kunstvaardigheid zagof ze aan anderen liet zien. Wordt vervolgd. huis. Een begin van brand kon spoedig gebluscht worden. In het kiesdistrict Breukelen hebben drie kiezers verzet aangeteekend tegen de geldigheid der herstemming voor Kamerlid omdat twee der bussen eerst den 24. dus niet onmiddelijk zooals art. 53 uitdrukkelijk voorschrijft, overgebracht waren. - Voor de vacante betrekking van onderwijzeres aan de o. L school te Zijdewind hebben zich slechts 5 sollicitanten aangemeld. Het salaris der te Spanbroek te benoemen onder wijzeres is bepaald op 500, alzoo 150 minder dan te voren. In de gemeente Akersloot hebben 175 van de 183 kiezers kiezers gestemd of ruim 95°/0. In de ge meente draft staan op de kiezerslijst 124 namen1 persoon was na het opmaken dier lijst overleden en 3 waren vertrokken, zoodat er 120 waren. Daarvan is door 102 gestemd of 85°/0. Groote militaire taptoe op den Dam. Donderdag 2 Juli. Voormiddag rijtoer. Bezoek aan het Stadshuis en aan verschillende inrichtingen der hoofdstad. 12'/2 uur. Familiedejeuner. Maarschalkstafel in het Paleis. Namiddag. Tocht per stoomboot op het IJ. Bezoek aan de handelsinrichtingen enz. 61/2 of 7 uur. Familiediner. Maarschalkstafel in het Paleis. 9'/2 uur. Groot vuurwerk aangeboden door de stad Amsterdam. Vrijdag 3 Juli. 10 uur. Vertrek van het centraal-station. 11.28 uur. Aankomst van den extra-trein aan het station van den Staatsspoorweg te 's- Gravenhage. Hunne Majesteiten zullen zich van het station naar het Konink lijk Paleis begeven. 12 uur. Rijtoer door de stad en omstreken. 2 uur. Groot dejeuner-dinatoire in het Koninklijk Paleis 4.10 uur. Vertrek van het station van den Staats spoorweg naar Rotterdam, 4.45 uur. Aankomst te Rotterdam aan het station Delftsche Poort. Rijtoer door de stad en langs de Maas. 5 30 uur. Aankomst aan het paviljoen van vertrek. 6 uur. Vertrek van Hunne Majesteiten den Keizer en de Keizerin van Duitschland, Koning en Koningin van Pruisen. o Koningin Wilhelmina zal tegenwoordig zijn bij de ontvangst van den dnitschen Keizer en waarschijnlijk bij de dejeuners en diners maar niet bij het bezoek aan het Rijks-Museumbij den watertocht op 2 Juli bij het vuurwerk en bij het dejeuner ten Hove in den Haag. Omtrent Harer Majesteits bezoek aan Rotterdam zal later worden beslist. Het Rijksmuseum te Amsterdam zal op 1 JuU voor het publiek gesloten zijn. De heer mr. H. Goeman Borgesius heeft zijne be noeming tot lid der Tweede Kamer voor het hoofdkies district Zutphen aangenomen, zoodat voor Veendam eene nieuwe verkiezing moet plaats hebben de heer W. P. A. Mutsaers, gekozen in Eindhoven en in Waalwijk, heeft aangenomen voor Waalwijkde heer mr. M. W. F. Treub heeft niet aangenomen de benoeming voor Scho- terland, overeenkomstig zijne den 10 Mei reeds afgelegde verklaring dat hij zijne benoeming niet zon aanvaarden, indien de radicale partij door meer dan één lid ver tegenwoordigd en geen sociaal-democraat gekozen zou zijn. Voor het bouwen van een blok van 60 woonhuizen, bevattende 240 arbeiderswoningen, op een terrein aan de eerste en tweede Van Swinden en Pontanusstraat te Amsterdam was de heor L de Neef te Dordrecht voor f 285.700 laagste inschrijver. De uieuwe verkiezing van een lid dor Tweede Ka mer in de hoofdkiesdi9trict,en Schoterland en Veendam is door den minister van binnenlandsche zaken bepaald op 9 Juli en de herstemming, zoo noodig op 23 Juli. De heeren Kolkman en Cremers, verkozen in de hoofdkiesdistricten Rheden en Almeloo, worden gezegd bereid te zijn hun zetel te ruimen voor den heer dr. Schaepman Aan de school te Eierland zuidzijde op Texel is, na het vertrek van het hoofd dier school tot onderwijzer en plaatsvervangend hoofd aangesteld de heer Bijleveld te Alkmaar. Den 25 heeft boven hot noordwesten van Noord brabant een zwaar onweder gewoed. Te Eersel en to Bergeijk brandde door den bliksem eene boerderij af; te Lierop sloeg de bliksem op den toren, en stortten eenige honderdon leien naar beneden ook een ijskelder werd getroffen. In de omstreken van Breda bekwamen ver scheidene woningon schade door het inslaan van den bliksem zonder brand te veroorzaken. Te Middelburg is den '25 gekozen de heer Mr. C Lncasseanti-rev., met 1997 van de 3863 stemmen; op den heer mr. E. Fokker lib, waren 1555 en op den heer J. H. Snijders onafhankelijk 270 stemmen uitgebracht Als een bewijs van buitengewone belangstelling voor de verkiezing wordt ons gemeld, uit Nieuwe Niedorp. dat ten behoeve van een kiezer, die zonder hulp zijn dagtaak als maaijer niet afgewerkt kon krijgen, een ander dit werk op zich nam, teneinde hem in de gelegenheid te stellen zijne stem uit te brengen. Tot secretaris van het polderdistrict Zuidschar wonde is benoemd de heer C. Boon, penningmeester van dien polder. Den 24 's avonds geraakte het driejarig dochtertje van den landbouwer M. R. te Oudkarspel te water met het gevolg, dat de kleine slechts weinige oogenblik ken daarna levenloos werd opgehaald. Alle pogingen om de levensgeesten weder op te wekken, bleken vrnchteloo; - De heer R. G. C. Schöder van Westgraftdijk, med. student aan de universiteit te Groningen, legde den 25 aldaar met goed gevolg het eerste natuurkundig examen af. De gemeenteraad van Zaandam heeft den 25 besloten tot het sluiten eener 3} pet. geldleening, groot 128.000, met eene aflossing van ten minste j 3000 's jaars en afgewezen het verzoek van de commmissie van toezicht op het middelbaar onderwijs, om eene han delsklasse aan de hoogere burgerschool toe te voegen Den 25 is tijdens een zwaar onweder boven Zwolle je bliksem geslagen in het dak van het door de heeren arthelomeus en van Rieaen in de Sassenstraat gelegen B Ook de directie der Alkmaar Packet zal met het oog op het bezoek van den Duitschen Keizer aan Amsterdam extra dienst varen. Voor de bijzonder heden verwijzen wij naar achterstaande advortentien. Van 20 tot en met 26 Juni zijn aan de bad ei* zweminrichting genomen 761 badenwaarvan 161 door dames en 119 door onvermogenden. Drukste dag 24 Juni met 196. De heer F. A. Franse, onderwijzer aan de bij zondere r. k. jongensscholen alhieris benoemd tot onderwijzer te Hilversum. Men verzoekt ons mede te deelen dat zondag, den 28 de dienst in de kerk der rcmonstrantsche gemeente niet zal worden vervuld. Door het stedelijk muziekkorps zullen op Zondag 28 .Juni a. s., des namiddags 1! uur, in den Stadshout, de navolgende stukken worden uitgevoerd 1. Marche militaire de l'opéra »La fille du tambour- major" v. Offenbach2. F eest-ouverture" v. Richard Hol; 3. a »Die Schmiede im Walde", Ein Idyll v. Th. Michaelis Nachts Morgens Am Bach Morgengebet Die Schmiede. b. »Rosen aus dem Slid en", Walzer v. Joh. Strauss4. Fantaisie op motieven uit de opera Mignon" v. A. Thomas5. ^Ouverture de concours" v. Buot6. .Grande fantaisie polonaise" v. L. Baudonck 7. »Les jours de soleil" v. H. Kling8. Lioblingskl&nge aus dem Reiche der Töne Potpourri v. F. Burald 9. Orientaler Marsch" v. H. Alberti. Woensdagavond ten ure muziekuit voering in den Stadshout. Den 23 werd in eene plechtige zitting van de Arrondissement Rechtbank alhier, de heer Mr. C. W. Vollgraff, als lid geïnstalleerd. verzonden in de le helft van Juni 1891: K. F. W. StaedelK. Verheer, v. d. Muijsenberg Amsterdam, E. de Koning, Oudeichild. Van Hensbroek: H. de Wit, Haarlem. Briefkaart: G. Klant, Amsterdam. Brieven: Afrika: Posthumus Meijes, Pretoria. VJISTERDAJ1. Nederland Cert. N. W. Schuld.... dito dito dito, dito dito, Oblig... 5 5 5 3 5 5 4* 4 4 4 3 Italië, Inschrijving 1862/81v Oostenrijk, Obl. in pap. fl. 1000 Mei-Nov. 5 dito, dito Febr.-Aug. dito, zilver Jan.-Juli. ditodito April-Oot. PortugalObl. Buit. 1853/84 dito, 1888,89 Rusland, Ob.H. en C. 1798/1815 f 1000 Jan. dito, Oostersche Leening, 2e sene dito, 1860 2e leening 100 dito, 1880 gecons. Z.R. 125-625 13 Mei-Nov. dito, 1889 leen 2e ser.l Jan. lAp.l Juli/lOct. dito, 1867/69 oC 20-100 Mei-Nov dito, 1889 dito, in goud 1883. Juni. Dec6 dito, dito 1884. 13 Jan. 13 Julio Spanje, Obl. Buit. Perpetuele4 Turkije, gepriv. Conv.leeaing4 dito Douane Obl5 dito, Geconverteerde Ser. D en C Egypte, Obl. leening 18764 Mexico, Obligatiën geconvert. 1S906 dito, Subsidiebonds6 Venezuela, Obligatiën 18814 Nederland, Cult. Maatsch. d. Vorstel. Aand. dito, dito Winst-Aandeelen dito, Koloniale Bank Aandeelen dito, dito Oblig5 dito, Ned. Ind. Handelsb. Aand.... Amerika, N. W. Pac. Ilyp. Pdbr 5 Nederland,N.Centr. Spoorw. Aand. f250.. dito, dito gestemp. Obligatiën f 250 Nederl.-Zuid-Afr. Spw4 Italië. Spoorwegleening 1887/893 dito, Zuid-Ital. Spoorweg Obl3 Polen, Wars.-Weenen Aandeel Rusland, Gr. Sp.-Maatsch.-Aand5 dito, Hypoth. Obligatiën4* dito, id3 dito, Baltische Spoorw. Aand3 dito, Orel.-Vitebsk. Obl5 dito, Poti-Tiflis Oblig. f 10005 dito, Transcaus. Spoorweg Oblig3 dito, Z.-W. Spoorw. Aand. 1001000.. 5 dito, dito Oblig4 ZweedschNoorweegsche Spoorwegen.... 5 Amerika, Cleveland, Akron Shares dito, Denv. Rio Grande dito dito, Illinois Centr. Cert. v.Aand dito, Louisv. en Nashv. Cert. v. Aand.. dito, Miss. Kans. Texas Adn. ex 2e. Ilyp. dito, dito, le Hyp4 dito, N.-York. Erie West. Sp. Aand.... dito Wabash St. L. en Pao. Ct. v. Aand. Nederland, Stad Amsterdam f 1003 Hongarije, Theiss Loten4 Oostenrijk, Staatsl. 18544 dito, dito 18605 dito, dito 1864 dito, Stad Weenen 1874 Rusland, Staatsleening 1864 Loten5 dito, dito 1866. Dito5 Turkije, Spoorwegleening Transvaal, le. Ned. Tr. Goudm. Mij. Aand. pCt. 26 Jun. 27 Jun. 2i 3 31 3} 80 94* 102* 02* 861 79* 78* 78* 78A 441 66f 99* 69 f 100|- 93* 94* 96 rir 72* 100* I02f 681 78f 86 ISA 96* 89Ï 57 46* 56* 10* 54 103 97 100 311 87i 89* 53* 57i 140A 127A 99* 78* 67* 102* 103| 78* 81* 91* 14* 27* 15* 911 71-* 13* 75* 18* 221 1141 111* 116* 120 153* 1321 173* 156 17* 79* 94* 1021 102i 86* 78* 79 78* 77f 45* 66i 99* 69* 100 j 93* 94i 97* 72i 102i 78i IS 57 46* 56 10* 54 100 31* 87i 140* 127* 73* 67 102i 103* 81* 911 14i 27* 15* 69* 75i 115 1191 16* 8i

Alkmaarsche Courant | 1891 | | pagina 2