LANDBOUWTENTOONSTELLING, 10-15 September, In den komkommertijd. Programma der Tentoonstelling. Programma der feestelijkheden. No. 108 Drie en Negentigste Jaargang, 1891. WOENSDAG Dit nummer bestaat uit 2 bladen EERSTE BLAD. op het land „Brittanje", langs den Heilooërhout, te Alkmaar. 9 SEPTEMBER. Officiéél Gedeelte. Uitsteken van vlaggen. Onbewoonbaarverklaring. Deze 'Courant wordt SMmsdag-, Donderdag- en Zaterdagavond uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden voor Alkmaar 0,89; franeo door het geheele rijk 1, Da 3 nummers f Prijs der gewone Advertentiën: Per regel 0,15. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de Uitgevers UERMs. COS- TER ZOON. Telefoonnummer 33 Donderdag ÏO September 1891. Opening der Tentoonstelling door het Hoofdbestuur in tegenwoordigheid der leden van de Maatschappij en van de genoodigden ten 12 ure. Vrijdag 11 September. Tentoonstelling van hengsten stieren melkgevende koeien pluimgedierte voortbrengselen en werktuigen ten 10 ure. Tentoonstelling van aangespannen- en rijpaarden ten 12 ure. Zaterdag 12 September. Tentoonstelling van paarden vee pluimgedierte, (ook hengsten stieren en melkgevende koeien)voort brengselen en werktuigen ten 10 ure. Zondag 13 September. Tentoonstelling van hengstenstieren melkgevende koeien, pluimgedierte, voortbrengselen en werktuigen ten 12 ure. Postduivenvluchten des namiddags ten 1 ure. llaandag tl September. Tentoonstelling van voortbrengselen en werktuigen ten 10 ure. Algemeene vergadering der Maatschappij ten 12 ure precies, in het kerkgebouw der doopsgezinde gemeente te Alkmaar. Gemeenschappelijke maaltijd, van de 'leden der Maatschappij in het hotel «de Toelast", des namiddags ten 5j ure. Dinsdag 15 September. Tentoonstelling van voortbrengselen en werktuigen ten 10 ure. Woensdag 1© September. Afgifte der ingezonden voorwerpen van 9—11 ure. Donderdag September. Openbare trekking der loterij op het raadhuis ten 10i ure. Donderdag ÏO September. To 12 uur. Opening der Tentoonstelling. Te 1 uur. ATATIDIïA4.K WIELEBWEDSTItiJD, uitgeschreven door de Wielrijders-Vereeniging- Alkmaa r." Wedstrijd van meet op den hoogen tweewieler, afstand 500 ellen. Inleggeld f 1,—. Ie Prijs verguld zil veren medalje, 2e prijs zilveren meda^e. Wedstrijd vau meet op den veiligheidswieler afstand 500 ellen. Inleggeld f 1,50. Ie Prijs gouden medalje 2e prijs .zilveren medalje, 3e prijs bronzen medalje. Wedstrijd van meet op den tweepersoons driewieler afstand 500 ellen. Inleggeld f 2,50. Ie Prijs twee zilveren medaljes, 2e prijs 2 bronzen medaljes. Wedstrgd in het langzaam rijden op dan veiligheidswieler, afstand 50 ellen. Inleggeld t 1,25. Ie Prps zilveren medalje 2e prijs bronzen medalje. Er zal gereden worden volgens de bepalingen vau bet reglement van den A. N. W. B. Tusschen de nummers 2 en 3 zal ter afwisseling een wedstrijd, zonder inleggeld, om kunst voorwerpen, ter waarde van 8, 4 en 2, worden gehouden ophouten en ijzeren R ij- wielen, zonder gummi-banden. De wedstrijd zal worden opgeluisterd door de muziek van het Stedelijk Muziekkorps. Toegang per persoon tot de baan f 0,25, tot baan en tribune f 0,50. Vrijdag II September. Te 2 uur concert door het Stedelijk Muziekcorps, op het Tentoonstellingsterrein te 7 nnrconcer t. in de gewone tent in den Stadshout, door het Stafmuziekcorps van het 4e regiment infanterie, onder directie van den heer GOTTFRIED MANN, aangeboden door het bestuur der Buiten-Sociëteit. Zaterdag 12 September. Te 2 uur concert op het tentoonstellingsterrein, door het corps van den heer MANN. Te 7 uur 's avonds concert op een der stadspleinen, eveneens door het corps van den heer MANN. Zondag 13 September. «ïttïOTE UITVOEKUVa DOOK VERSCHILLENDE «ÏIINASTIElt-VEREESIIfilSIGEN VIT AODKDSNiJLJLAND. 's Morgens 10 en 11 ure; aankomst der gymnasten; 12 uur, ontvangst door de feestcommissie in het lokaal «Harmonie"; 12j uur, repetitie der staafoefeuingen op het Dodenveld; lj uur, optocht der gym nasten met hunne banieren en voorafgegaan door het Stedelijk Muziekcorps naar het terrein der uitvoering (Harddraverslaan.) 2 Uur. Gymnastiekuitvoering, onder leiding van den heer A. van Dijk, ieeraar in de gymnastiek: te Deemster. A. staafoefeningen B. toesteloefeningen C. vei'eenigingsturnen. 4i Uur. Terugtocht naar het Doelenveld. Tijdens de uitvoering zal de Stedelijke Kapel, onder leiding van den heer J. M. Otto, zieh doen hooren. De-s avonds 8 uur in het lokaal «Harmonie", gezellige bijeenkomst. Marmergroepen en tableau door de «Alkmaarsche Turnclub. 10i Uur. Bal en verlichting van het Doelenveld. Dtaandag 1-4 September. Te 1 uur. MAÏSRRskAVSüïiEJin de Harddraverslaan, om prijzen van f 100 en f 50; aangeboden door de Vereeniging «Burgerkring", door paarden, die nimmer een prijs of premie gewonnen hebben van f 100 of daarboven, aangespannen voor tweewielige rijtuigen. De paarden moeten ten 11 uur aan den stal zijn van den heer IJ. Oldenburg, iu «de Vergulde Valk." Het inleggeld bedraagt per paard 1,—. De loting en keuring heeft te 12 uur plaats, Aangifte moet geschieden vóór of op Zondag, 13 September 1891, bij den Secretaris vau de Alkmaarsche Harddraverij-Vereenigiug, den heer P. H. M. IBINK MELENBRINK. Toegang per persoon tot de baan f 0,25 tot baan en tribune f 0,oö, yan g12 uur 's avonds concert, door het Stedelijk Muziekcorps, op een der pleinen in de stad met T SiKEJCSSTIKR van de Iffltcnt en omgeving. Diitmlag 15 September. Te 1 uur gewone jaarlijkscbe UBAJfSRRRAVESEIJvan wege de Alkmaarscho Harddraverij- Vereenigiug, in'de Harddraverslaan, door paarden van zessen kluar, aangespannen voor tweewielige rijtuigen of onder den man naar kenze van den berijderom prijzen van f 250, f 100 en f 50. De paarden moeten ten il uur aanwezig zijn aan het café «Tivoli" aan den Heldersc'neu weg, voor keu ring en lotino- De inleg bedraagt f 2,50 per paard. Aangifte moet geschieden vóór of op Maandag 14 Sep- - - - 1 den heer P. H. M. IBINK MELENBRINK. 1. 4. tember bij den Secretaris der Vereeniging voornoemd Toegang f 1 voor hoeren, f 0,50 voor dames. Beide harddraverijen worden opgeluisterd door de den Luitenant-Kapelmeester, don heer J. M. O ITO. Te 9 uur 's avonds, VPlikWEiGi, op het eilandje aan hot Groot Noordhollandsch Kanaal, vanwege de feestcommissie en de vereeniging «Burgerkring niet concert van het stedelijk Muziekcoips. muziek der Dienstdoende Schutterij, onder directie van Burgemeester en Wethouders van Alkmaar noodigen de ingezetenen uitvan hunne belangstelling in do van den 10 tot en met den 15 September a.s. te Alkmaar te houden tentoonstelling van «te aiollandsche maatschappij van Landbouw te doen blijken DOOR MET ITTMTERE.N VAIV ARAftrOEW UT IIinVÏÜTE WONINGEN. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar. A. Maclaine Pont. 8 Sept. 1891. De Secretaris Nuhout van der Veen. Burgemeester en Wethouders van ALKMAAR brengen, in voldoening aan het besluit van den Gemeen teraad in verband met art. 249 der algemeene politie verordening van 3 April 1889 (Gemeenteblad no. 15 5e serie) ter openbare kennis bet volgende besluit van dien Raad van 1 September 1891 No. 42 De Gemeenteraad van Alkmaar Gezien het voorstel van Burgemeester en Wethouders om onbewoonbaar te verklaren als nadeelig voor de gezondheid der bewoners en daardoor gevaarlijk voor den openbaren gezondheidstoestand, het perceel aan de Zout steeg wijk D, No. 7, kadastraal bekend in sectie B No. 2153, eigendom van C. Tonueman, metselaar te Alkmaar Gehoord het verslag der commissie van 3 leden uit zijn midden die deu staat van voorschreven woning onderzocht heeft, terwijl genoemde eigenaar, hoewel be hoorlijk opgeroepenniet verschenen is, zoodat de com missie hem niet heeft kunnen hooren Overwegende dat uit dat verslag blijktdat voor schreven perceel onbewoonbaar verklaard moet worden wegens den toestand waarin het zich bij de door de commissie gedane opname bevond Gehoord het nader voorstel van Burgemeester en Wethouders naar aanleiding van het verslag van genoem^ de commissie Gelet op art. 245 tot en met 253 der algemeene politie-verordening van 3 April 1889 (Gemeenteblad. No. 15, 5e serie) Besluit; 1°. Met 1 October 1891 onbewoonbaar te verklaren het hierboven omschreven perceel 2°. Met ingang van dat tijdstip te verbieden aan dea eigenaar vruchtgebruiker of beheerder van dit gebouw,, -dat gebouw te bewonen of te gebruiken te verhuren, -of aan anderen ter bewoning of in gebruik af te staan.. 3°. Te bepalendat dit besluit openbaar zal worden gemaakt bij bekendmaking van Burgemeester en Wet houders in de «Alkmaarsche Courant" en door aanplak king op de plaatsen waar gewoonlijk de gemeentelijke bekendmakingen worden aangeplakt en op het onbewoon baar verklaarde perceel zelf. Burgemeester en Wethouders voornoemd,. Alkmaar, A. MACLAINE PONT. 7 Sept. 1891. De Secretaris, NUHOUT van der VEEN. Waarmede zullen wij heden ouze lezers bezig houden t Wat verdient hunne aandachten wat vordert eenige nadere bespreking Op hot gebied onzer binnenlandsche politiek zouden wij nog eens kunnen spreken over het nienwe Ministerie. Wij zonden uit hetgeen do meest bekende der nieuwe Ministers bij vorige gelegenheden hebben gezegd of ge schreven bloemlezingen kunnen samenstellen, en daaruit voorspellingen, vermoedens, gissingen kunnen putten om trent de voorstellen die wij van hen te wachten hebben. Wij zouden naar aanleiding van het manifest der Liberale Unie, dezer dagen in Burgerplicht te Amsterdam het Credo der liberale partij genoemd, beschouwingen ten beste kunnen geven over hetgeen de liberalen in den lande van dit Ministerie mogen verwachten. Wij zonden voorts de vraag kunnen stellen en trachten te beant woorden, of de personen, waaruit het Ministerie bestaat, waarborg geven dat die verwachtingen vervuld zullen worden, enz. enz. Aan stof zou het ons zeker niet ont breken. Andore bladen hebben ons hot voorbeeld ge geven, en wanneer wij hunne artikelen tot uitgangspunt wilden nemen voor onze eigene beschouwingen, wanneer wij gingen aantoonen, wat in hunne oordeelvellingen en verwachtingen ons juist en gegrond voorkomt en wat wij als oujuist en ongegrond meenon te moeten verwerpen,, wij zouden aan een en ander genoeg hebben voor ten minste een half dozijn artikelen. Zal het nieuwe Ministerie, in plaats van terstond op het gebied vau rijks- en gemeente-belastingen Ons de verbeteringen en aanvullingen te bezorgen waaraan de behoefte door niemand geloochend wordt, in plaats van de hand te slaan aan de verbetering onzer strijdkrachten^

Alkmaarsche Courant | 1891 | | pagina 1