LANDBOUW-TENTOONSTELLIN G 10-15 September, Programma der Tentoonsteliing. Programma der feestelijkheden. No. 109 Drie en Negentigste Jaargang. 1891. VRIJDAG 11 SEPTEMBER. op het land „Brittanie", langs den Heilooërliont, te Alkmaar. Buitenland. Binnenland. Stadsberichfcen. 4. ALKMAAKSCHE COURANT. Deze Courant wordt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagavond uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden voor Alkmaar 0.80; franco door het geheele rijk 1, De 3 nummers O,IMS. Prijs der gewone Advertentiën Per regel O,IS. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de Uitgevers HERMs. COS- TER ZOON. Telefoonnummer 33 Donderdag ÏO September 1-891. Opening der Tentoonstelling door het Hoofdbestuur, in tegenwoordigheid der leden van de Maatschappij en van de genoodigden, ten 12 ure. Vrijdag Al September. Tentoonstelling van hengsten stieren melkgevende koeien pluimgedierte voortbrengselen en werktuigen ten 10 ure. Tentoonstelling van aangespannen- en rijpaarden ten 12 ure. Zaterdag 12 September. Tentoonstelling van paarden vee pluimgedierte, (ook hengsten stieren en melkgevende koeien)voort brengselen en werktuigen ten 10 ure. Zondag 13 September. Tentoonstelling van hengstenstieren melkgevende koeien pluimgedierte, voortbrengselen en werktuigen ten 12 ure. Postdnivenvlnchten des namiddags ten 1 ure. Maandag 1-1 September. Tentoonstelling van voortbrengselen en werktuigen ten 10 ure. Algemeene vergadering der Maatschappij ten 12 nre precies, in het kerkgebouw der doopsgezinde gemeente te Alkmaar. Gemeenschappelijke maaltijd wan de leden der Maatschappij in het hotel «de Toelast", des namiddags ten 5) nre. Dinsdag ld September. Tentoonstelling van voortbrengselen en werktuigen ten 10 nre. Woensdag 16 September.. Afgifte der ingezonden voorwerpen van 9—11 nre. Donderdag September. Openbare trekking der loterij op het raadhuis ten 10) nre. Donderdag ÏO September. Te 12 uur. Opening der Tentoonstelling. Te 1 uur. AASTOAAUE W IEUEK WEDSTRIJD, uitgeschreven door de Wielrijders-Vereeniging A 1 k m a a r." Wedstrijd van meet op den hoogen twee wieier, afstand 500 ellen. Inleggeld f 1,Ie Prijs verguld zil veren medalje, 2e prijs zilveren medalje. Wedstrijd van meet op den veiligheidswieler., afstand 500 ellen. Inleggeld f 1,50. Ie Prijs gonden medalje, 2e prijs zilveren medalje, 3e prijs bronzen medalje. Wedstrijd van mest op den tweepersoons driewielers, afstand 500 ellen. Inleggeld 2,50. Ie Prijs twee zilveren medaljes, 2e prijs 2 bronzen medaljes. Wedstrijd in het langzaam rijden op den veiligheidswieler, afstand 50 ellen. Inleggeld f 1,25. Ie Prijs zilveren medalje, 2e prijs bronzen medalje. Er zal gereden worden volgens de bepalingen van het reglement van den A. N. W. B, Tusschen de nummer 2 en 3 zal ter afwisseling een wedstrijd, zonder inleggeld, om kunst voorwerpen, ter waarde van -8, 4 en 2, worden gehouden op houten en ijzeren Rij wielen, zonder gummi-banden. De wedstrijd zal worden opgeluisterd door de muziek vau het Stedelijk Muziekkorps. Toegang per persoon tot de baan f 0,25, tot baan en tribune f 0,50. Vrijdag 11 September. Te 2 nur .concert door het Stedelijk Muziekcorps, op het Tentoonstellingsterrein te 7 uur concert in de gewone teat in den Stadshout, door het Stafmuziekeorps van het 4e regiment infanterie, onder directie van den heer GOTTFRIED MANN, aangeboden door het bestuur der Buiten-Soeieteit. Zaterdag 12 September. Te 2 uur,co®eert op het tentoonstellingsterrein, door het corps van den heer MANN. Te 7 uur 's avonds c o n e.-e r t op het AVaagplein, eveneens door het corps -van den heer MANN. Zondag 13 September. GROOTE UITVOEREND DOOR VERICHILLENOE CilKINliTlGH-VËREËIVieiArOEN UIT NOOiUHiOMAKB. 's Morgens 10 en 11 nre: aankomst der gymnasten; 12 uur, ontvangst door de feestcommissie in het lokaal «Harmonie"; 12) uur, repetitie der staafoefeningen op het Doelenveld; 1) uur, optocht der gym nasten met hunne banieren en voorafgegaan door het Stedelijk Muziekcorps naar het terrein der uitvoering (Harddraverslaan.) 2 Uur. Gymnastic kuit voering, ouder leiding van den heer A. van Dijk, leeraar in de gymnastiek te Reemster. A. staafoefeningen B. toesteloefeningen C. vereenigingsturneu. 4) Uur. Terugtocht naar het Doelenveld. Tijdens de uitvoering zal de Stedelijke Kapelonder leiding van den heer J. Des avonds 8 uur in het lokaal Harmonie", gezellige bijeenkomst, door 4e «Alkmaarsche Turnclub." 16) Uur. Bal en verlichting van het Doelenveld. Maandag 14 September. Te 1 uur. HARDDRAVERIJ in de Harddraverslaan, om prijzen van f 100 en f 50, aangeboden door de Vereeniging «Burgerkring", door paarden, die nimmer een prijs of premie gewonnen hebben van f 100 of daarboven, aangespannen voor tweewielige rijtuigen. De paarden moeten ten 11 uur aan den stal zijn van den heer IJ. Oldenburg, in »de Vergulde Valk." Het inleggeld bedraagt per paard 1,De loting en keuring heeft te 12 uur plaats, Aangifte moet geschieden vóór of op Zondag, 13 September 1891 bij den Secretaris van de Alkmaarsche Harddraverij-Vereeniging, den heer P. H. M. IBINK MELENBRINK. Toegang per persoon tot de baan f 0,25 tot baan en tribune f 0,50. Van 812 uur 's avonds concert, door het Stedelijk Muziekcorps, op de Steenenbrug, tegenover de Langestraat, mot VERDICHTEND van de Mlent en omgeving. Dinsdag 13 September. Te 1 uur, gewone jaarlïjksche HARDDRAVERIJvan wege de Alkmaarsche Harddraverij- Vereyniging, in de Harddraverslaan, door paarden van zessen kluar, aangespannen voor tweewielige rijtuigen of onder den man naar keuze van den berijderom prijzen van f 250, f 100 on f 50. De paarden moeten ten 11 uur aanwezig zijn aan het café «Tivoli" aan den Helderschen weg, voor keu ring en loting. Do inleg bedraagt f 2,50 per paard. Aangifte moet geschieden vóór of op Maandag 14 Sep tember bij den Secretaris der Vereeniging voornoemd, den heer P. H. M. IBINK MELENBRINK. Toegang f 1 voor heeren, f 0,50 voor dames. Beide harddraverijen worden opgeluisterd door de muziek der Dienstdoende Schutterij, onder directie van den Luitenant-Kapelmeester, den heer J. M. O ITO. Te 9 uur, 's avonds, VUURWERK., op het eilaudje aan het Groot Noordhollandsch Kanaal, vanwege de feestcommissie en de vereeniging «Burgerkring", met qoncert van het Stedelijk Muziekcorps. M. Otto, zich doen hooren. Marmergroepen en tableau DE1NEMARKE1N. Het sedert Maart 1888 bestaan de verbod van invoer van amerikaansch varkensvleesch naar Denemarken is den 8 opgeheven. DUITSCII DAAD. De socialisten hebben bepaald hunnen jaarlijkschen partijdag te Erfurt te houden op 14 October a. s. FRANKRIJK. De oud-president der Republiek Jules Grévy is op zijn buitenverblijf te Mont-Sous-Vau- dreij plotseling overleden in den ouderdom van 84 jaren TURKIJE. Volgens eene officleele mededeeling van de Porte brengt de wijziging van het ministerie geene wijziging in de algemeene buitonlandsche staatkunde. De regeering van den Sultan zal dezelfde beginselen blijven volgen die haar tot dusver geleid hebbenzij zal naar vooruitgang en hervorming in het binnenland, naar vrede en bet onderhonden van goede betrekkingen met de buiteulandsche mogendheden streven. Te Helder is den 8 bij herstemming tot lid van den gemeenteraad gekozen de heer F. S. C. M. Wijs. Voor het derde gedeelte van het notarieël examen, gehouden op 21 Augustus, hadden zich aangegeven 123 adspiranten. Daarvan zijn 62 adspirauten geslaagd, waar onder de heeren G. D. Boerlage van Velsen, R. Mulder en L. Offerhans van Medembllk, A. van der Poest Clement van Hoorn, C. Schuit van Haarlem. Bij kon. besluit van den 8 is aan den heer mr. N. G. Pierson, op zijn verzoek, tengevolge zijner benoe ming tot minister van financiën, eervol ontslag verleend als president der Nederlandsche Bank. - Den 9 is te 's-Gravenhage voor gymnastiek geslaagd de heer R. Hoogstraten te Deemster. De heer Colthof van Amsterdam trad deze week te Uitgeest voor een vrij talrijk publiek op, om de grieven te bespreken van de spoorwegarbeiders in ons land. Na op kalmen toon verschillende zaken betreffende de spoor wegmaatschappij besproken te hebben, hoofdzakelijk hier op nederkomeade, dat de arbeider, bij meer vrijen tijd, hooger loon moet genieten, deelde spreker mede, dat van de 8000 spoorslaven, zooals hij ze noemde, reeds 6000' wareu toegetreden tot den spoorwegbond op sociaal de- mocratischen grondslag, dat in de volgende maand een verzoekschrift zou worden gericht tot het beheer der spoorwegen, ten einde lotsverbetering te verkrijgen, en dat ingeval de maatschappij geen gehoor mocht geven, eene algemeene werkstaking op de nederlandsche spoor wegen het gevolg zou wezen. Spreker deed een beroep- op de proletariërs onder zijn gehoor, om als het zoover mocht komen als één man te weigeren, de plaatsen der werkstakers in te nemen, en op de meer gegoeden om krachtig mede te werken tot verbetering van het lot der arbeiders bij de nederlandsche spoorwegen. Bij den te Haarlem gehouden nationalen kolf- wedstrijd heeft do vereeniging «Keer niet" van Haarlem met 327 punten den korpsprijs, verguld zilveren medalje, behaald benevens drie kleinere zilveren medaljes voor de prijswinners. Schiedam had 298 punten. De uitslag voor de personele prijzen was als volgt: le prijs, groote zilv. medalje vau den Bond en een kunstvoorwerp (pen dule), uitgeloofd door de sociëteit «De Kroon", door den ^6?.r van Thiel te Haarlem met 119 punten; 2e prijs, kunstvoorwerp, door den heer P. J. Kleiheeg te Schiedam met 118 punten; 3e prijs, idem, door den heer J. Kuilman te Nieuwe Niedorp met 116 punten 4e prijs door den heer A. J. Bronkhorst te Haarlem met 116 punten; 5e prijs door den heer G. J. Vincent te Schie dam met 115 pynten. De vorige week werd Spanbroek bezocht door twee handelaars in oudheden. Zij kwamen o. a. bij den 80jarigen T. K., bij wien zij een vrij aanzienlijke hoe veelheid oud porcelein kochten. Toen de koopers even wel een bankbiljet van 100 zonden wisselen zag de. grijsaard ze niet meer terug en was dus eene vrij groote waarde kwijt. Van den zadelmaker R. C. kochten de zelfde personen een zak met oud bouwwerk en lieten een zak met oud glas staan die zij den volgenden dag wel zouden terughalen wanneer zij meteeu zonden be talen. Wie er echter geld kreeg niet de zadelmaker. De gevreesde vlekziekte onder de varkens heeft te Spanbroek en omstreken haren intocht weder gehou den. Bij vele veehonders ziet men de bekende groote borden op de erven prijken. Evenwel worden er nog niet zoo heel veel dieren verbrand. De meeste worden nog voor het verbruik goedgekeurd. Bij de op den 8 plaats gehad hebbende inschrijving op 3.000.00Ü driemaands schatkist promessen was in geschreven voor j 8.000.000. De geraamde som is toe gewezen tot prijzen, afdalende tot 991.50. Voor den infanterie-enrsus te Haarlem zijn ge slaagd de heeren J. Gouwe en L. van de Pol, alhier,.

Alkmaarsche Courant | 1891 | | pagina 1