PATENTEN. No. 119. Drie en Negentigste Jaargang. 1891. ZONDAG Dit nummer bestaat uit 2 bladen 4 OCTOBER. Stadsberichten. Algemeene Bewaarschool. Telegrafische Berichten. Beurs- en Marktberichten. EERSTE BLAD. Officieel Gedeelte. W inter dienstregeling. Daden Crasthuis. De Uoljaarspatenten Buitenland. Binnenland. Burgerlijke Stand. Plaatsgebrek noodzaakt ons het Feuilleton achterwege te laten. De Directeur van het Postkantoor te Alk maar maakt hekend, dat ten zijnen kantore verkrijgbaar gesteld zijn de Wiuter- dieus8tr,eaj-eliiiy:eiivoor lO cents het exemplaar. De Directeur voornoemd GOUW E. KAMER van KOOPHANDEL en FABRIEKEN. van ingezetenen der gemeente Alkmaar, aangevraagd in MEI, JUNI en JULI 1891, kun nen ter gemeente-secretarie alhier worden afgehaald tot en met Zaterdag 10 October 1891, op alle werkdagen, 's morgens van 9 tot des namiddags 2 uren. ILMAARSCHE COURANT. Deze Courant wordt Dinsdag-, Donderdag- en Saterdagavond uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden voor Alkmaar 0,8©franco door het geheele rijk 1, De 3 nummers O,©6. Prijs der gewone Advertentlën Per regel O,IS. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de Uitgevers HERMs. COS- TER ZOON. Telefoonnummer 3 Den 7 des namiddags 3 uur behandeling van de inter pellatie van der Borch en de Congostukken. KOEDIJK. Getrouwd: Geene. Geboren: 12 Sept. Cornelia, Z. van Jacob Blaauw en Alida Hoogland. 14 t> HaartjeD. van Frederik Wiedijk en Guurtje Vlaanderen. Overleden: Geene. OUDKABIPEL. Ondertrouwd en Getrouwd: Geene. Geboren: 6 Sept. Catharina Petronella D. van Nicolaas Pronk en Maartje Wognum. 12 Theodorus, Z. van Pieter Rijkes en Jantje Bruijn. 21 Karei Johannes, Z. van Nicolaas Glas en Geer- truida Maria Engeringh. Overleden: 9 Sept. Pieter Duijves echtg. van E. Glas, 62 j. 11 Jansje de Geus, echtg. van Jb. Zeeman, 31 j. WABnEAllllZEN. Getrouwd: Geene. Ondertrouwd: 17 Sept. T. Guikingte Warmenhuizen en A. Leeg water, te Alkmaar. G e b oren: 8/9 Sept. Jan, Z. van W. Sieuwertsen en M. C. Boon. 14 Matheus Cornells, Z. van J. Pant en C. Groot. 23 AnnaD. van C. Slijkerman en M. Kooijman. 24 t Marijtje D. van P. Rempt en G. Witsmeer. Overleden: 7 Sept. M. Buiter, wed. van J. Kamper, 80 j. Den 15 herdenkt Kis. van Brederode Laat bij de Bloemstraat no. 30, den dag, waarop hij vóór 25 jaar als orgeltrapper in dienst trad in de parochiekerk van den H. Laurentius, welke betrekking hij nog steeds met ijver waarneemt. Van den 26 Sept. tot en met den 3 Oct. zijn aan de bad- en zweminrichting genomen 28 baden waarvan 24 door dames. bTTrgerlijke STAND. ONDERTROUWD. 2 Oct. Albert Pluim te Zwartsluis en Hendrika Kis- jesalhier. Theodorus Morschalhier en Immetje Leijen, te Egmond binnen. Joannes Albertus Hillente Maasbree en Catharina Anna Maria Wahlen te Oosterhout onlangs alhier. GEBOREN. 1 Oct. Petronella Maria D. van Johannes Cornells van Gijsen en Maartje Jabroer. Nicolaas Joannes Z. van Joannes Elburg en Rika de Reus. Hendrik, Z. van Lourens Poorter en Niesje van Dijk. Cornelis Fredrik Z. van Simon Vader en Adriana Henderika Jonker. 2 Johannes AnthoniusZ. van Martinus de Rooij en Agatha de Wit. OVERLEDEN. 2 Oct. Andrea Catharina Dorlasechtgen. van Carel Frederik Theodoor von Ziogeuweidt61 j. Oudersdie hunne kinderen op bovengenoemde school wenschen geplaatst te zienvervoegen zich voorzien van de inëntings- en geboortebewijzen, in het lokaal aan de Doelenstraat, op Dinsdag, ©et. 1891, des avonds ten half acht ure. J. LATENSTEIN VAN VOORST, Secretaris. 's GRAVENHAGE, 3 October. Koningin Wilhelmina, die sedert eenige dagen koortsig wasis hersteld en beweegt zich weder in het paleis. De koorts is geheel geweken. Bij gunstig weder mag de Koningin in de buitenlucht gaan. ALKMAAR 2 Oct. Kleine kaas f 30,Commissie f 30,—, Middelb. f 31,Aangevoerd 584 stapels wegende 163381 K.G. Op de graanmarkt werden aangevoerd 4519 mudden. Tarwe f 8,a 12,Rogge f 8,a 9,Gerst f 5,a 5,50, id. chev. f 5,25 a 6,10, Haver f 3,a 3,85, paardenboonen f 6 a 6,50, bruine dito 13,50 a 16, rood Mosterdzaad f 13,50 a 16,25geel idem f 10 a 11,50, Koolzaad f 10,50, Karweizaad f 10,50, blauw- maanzaad f 13 a 13,50; duivenboonen f 7,25 a 7,75. Erwten: groene f 10,50 a 17, grauwe dito f 16 a 19,. vale f 11 a 14,50. 3 Oct. Aangevoerd 11 paarden f 70 a 200, 31 koeien en ossen f 70 a 24024 nucht. kalveren f 8 a 15, 471 magere schapen 10 a 20, lammeren f - a 121 magere varkens f 10 a 15 266 biggen f 2 a 6,12 Bokken en Geiten f 1,25 a 6, 0 kleine Bokjes, a ets. Boter per P. ('s middags 12 uur) 0,62 ,/2 a 0,72 '/j, eieren f4,a 4,75, eendeneieren beide per 100 stuks. Vergadering op Woensdag 7 October 1891, des avonds 7J uur. Punten van behandeling Adres der Kamer op het voorstel van drie leden van den gemeenteraad tot verplaatsing van de botermarkt gedurende een vol jaar, bij wijze van proef, naar de over dekte graan- en zaadmarkt. De Secretaris Mr. W. C. BOSMAN. De gelegenheid tot het bekomen van BADKA in het GASTHUIS, is vau 5 October 1891 alléén opengesteld op Woensdag en Zaterdag van iedere week van '6 morgens 7 tot 's avonds 7 uur. OOSTEARIJK-HOJIIGAKIJE. In den nacht van den 1 werden te Rosenthal bij Reichenberg twee gaten ontdekt op den spoorweg aau beide kanten van de lijn. Deze gaten zouden veroorzaakt zijn door de ontploffing van twee met nitro-glycerine gevulde bommen. Er wordt gedacht aan oenen aanslag op het leven des Keizers. Die aanslag zou bet werk zijn van de anarchisten, die in de omstreken van Reichenberg zeer talrijk zijn, en de fees telijke stemming schonen te willen verstoren tijdens het verblijf vau den Keizer te Reichenberg. ITILIE. Den 2 des namiddags tegen halfeen heb ben een vijftigtal pelgrims, die bet Pantheon te Rome bezochten zieh oneerbiedig gedragen ten opzichte van de graftombe vau Victor Emanuel. Een huuner schreef in het bij de graftombe liggende vreemdelingenboek >Dood aan Victor Emanuel!" Een ander sehreef: sLeve de Pans!" en spuwde op het boek. Zij werden in hech tenis genomen en zullen onmiddelijk terecht staan, om vervolgens naar de grenzen teruggebracht te worden. De fransche pelgrims zijn door het verbitterde volk mishan deld. Van liberale zijde worden in de stad verschillende betoogingen gehouden, waarbij de pelgrims worden uit gefloten. Tweede Hamer. Den 2 werd de beer Ferf, na goedkeuring zijner ge loofsbrieven, beëedigd. Voor het wetsontwerp op de faillissementen en de surséance van betaling is eene commissie van voorberei ding benoemd, bestaande uit de heereu Travaglino, Har- togh, Bevers, Huber en Hintzen. De heer Sineenge is door de commissie voor de ver zoekschriften tot, voorzitter benoemd. Do inlichtingen op het adres van den heer van Hemert te Paramaribo zijn ge steld in handen van de heeren Borgesius, Bylandt, Bahl- mann, Hartogh on Mntsaers, die op het adres van den heel de Kanter omtrent de jachtwet in handen van de heeren van der Peltz, van der Kaay, A. v. Dedem, Walter en de Kanter. Na het afdeelingsonderzoek zulleu in de sec tiën verschillende ontwerpen worden onderzocht, o.a. de onteigening voor het postkantoor te Amsterdam, de Bil- liton-overeenkomst en de verhooging der indische begroo ting (exploitatie en ontginning der Ombilienvelden). Terwijl de landbouwer P. P. te Moordschar- wonde den 27 met zijn gezin een bezoek bracht aan de kermis te Oudkarspol, en ook de dienstbode afwezig was, wist iemand de woning binnen te sluipen, over den zolder heen zich toegang te verschaffen in de woonkamer, het kabinet open te breken en zich van de voorbanden contanten meester te maken. De politie, met het feit in kennis gesteld is de vermoedelijke dader blijkba ar geen onbekende, reeds naar men vernoemt op het spoor. Bij kon. besluit van den 30 is aan den heer mr. G. H. G. Rasop zijn verzoek met ingang van 1 November a.s., eervol ontslag verleend als kanton rechter in bet vierde kanton te Amsterdammet dankbetuiging voor de door hem in rechterlijke betrek kingen bewezen diensten. Door het schrikken van zijn paard viol den 1 de landbouwer A. J. te Heerliugowaard met zijn boe renwagen omwaardoor een wiel over een der beenen ging en hij vrij ernstig aan het hoofd werd gekwetst. Bij het on wederdat den 1 des avonds boven Haarlem woeddeis de bliksem ingeslagen in eene woning aan den Heemsteedschen weg, bewoond door den heer P. van den Bergzonder brand te veroorzaken. Alleen werd nog al schade aan het plafond toegebracht. Te Schoten werden drie knechts van een bloemist door den bliksem getroffen en op den grond geworpen een hunnerdie met den schoffel over den schouder liep werd gedood; de schoffel en de klompen waren stuk ge slagen; zijne kleeren waren verbrand. De beide anderen waren bewusteloos. Den 1, des avonds, is te Zevenhuizen dicht bij Praneker, een molen door den bliksem getroffen en met de naastbij staande woningen verbrand. De kroonprins van Italië, die den 1 des avonds te Amsterdam aankwam, heeft den 2 een bezoek gebracht aan het Rijks mnsenm, de Nieuwe Kerk, en de diamant slijperij van den heer Daniëls. Den 2 is te 's-Gravenhage voor gymnastiek, lager onderwijso. a. geslaagd mej. M. E. Cornnevell te Velsen. Tot onderwijzeres aan de openbare lagere school te Oostgraftdijk is benoemd mejuffrouw N. de Vos te Hiddelie. Te Oostgraftdijk had deze week, ter gelegenheid van de kermis aldaar, een biljartwedstrijd plaats, waarbij de le en 2e premie achtereenvolgend werden gewonnen door H. Scheepbouwer van Westgraftdijk en K. Kaaij en J. Leegwater, van Oostgraftdijk. Voor de vacante betrekking van Veldwachter te Warmenhuizen hebben zich 197 sollicitanten aan gemeld In do gemeente Spanbroek is besmettelijk rot- krenpel onder de sehapen uitgebroken. Bij het hevig onweder, dat den 1 's avonds boven Hoogwoud eu omstreken woedde, is eene koe van den landman K. van Diepen aldaar doodgeslagen. Van jhr. Tindal verscheen een open brief aan den minister van oorlog, waarin hij dezeu hulde brengt voor de doortastende wijze waarop de minister zijne taak heeft aangevangen. In hoofdpunten geeft hij er verder in aan, wat in het oog moet worden gehouden bij het vaststellen der mobilisatie-voorschriften terwijl de schrijver zich voorbehoudtdaarop later uitvoeriger terug te komen. Naar aanleiding van de voor 1892 ingediende begrooting betoogt bij de volkomen nutte loosheid vau het Militair Huis des Konings waardoor een groot aantal actief dienende officieren aan het leger worden onttrokken. Benoemd tot vroedvrouw te Dordrecht mej. 0. Schippers, thans te Hoog karspel. Beroepen naar Driel ds. G. H. Blanken te Uut- jebroek. Bij het eindigen van den kamptijd, 1 October, zijn de in het kamp bij Bergen aanwezige militairen to Bergen ingekwartierd. September 189 1. HEER HUGO WAARD. Ondertrouwd: Hermanns Cornelis Burger, 28 j., te Alkmaar, en Agatha Anthonia Maria de Vries, 22 j. Gijsbert Sief- fers, 32 j. eu Marta Cornelia Pogteloo, 26 j. Getrouwd: Hermanus Cornelis Burger en Agatha Anthonia Maria de Vries. Geboren: Pieter, Z. van Klaas Danenberg en Trijntje Brommer. Jacob Dirk, Z. van Pieter Konijn eu Aaltje van Diepen. Clasina, 1). vau Hendericus Chatillon en Pemmetje Veen. WillemZ. vau Pieter vau Duin en Grietje Klaver. Elisabeth, D. van Pieter Knip en Trijntje Boeleus. Overleden: Antje Brederoede echtg. van Willem Hoek, 73 j. ST. i'ASORAS. Getron wd: Geene. Geboren: Geene. Overleden: 10 Sept. Jacob Timmerman, ruim 12 w.

Alkmaarsche Courant | 1891 | | pagina 1