Notaris M. Gkmverne Belangrijk Boelhuis, Notaris BACKX Danscursus. AANBESTEDING. Abr. Sloos inemuL Au Bon Marché. Advertentièn. Openbare Verkooping, Publieke Verkooping. BOUWLAND WEILAND te Sclioorl WEILAND te Sclioorl, WEILAND te Groet, Huizen «fc Erven te Alkmaar, Boeren- A Bouwgereedschappen, Openbare Verkooping 120000 halve K.G. best Hooi eene partij Tarwestroo en eene partij Erwtenstroo, Uitnemend, De Rijnlandsche Druiven- Borsthonigsedert 22 jaren m W. J. BLITZ, Tandarts DIENSTBODE 3 den modernen, keurig onderhouden Juweelen, Goud- en Zilverwerk en Por celein worden verkocht des Dinsdags, 's mor gens 11 uur precies. als KEUKENMEID-WERKMEID P. Gr. Rogge- en Wittebrood, Aardappelen, Rund- vleescli, Boter, Gort, Rijst, groene Erwten, Groenten, Zont, Peper, Olie, Azijn, Soda, groene- en witte Zeep, Koffie, Cichorei, zoete- en Karnemelk, bruine Suiker, Siroop, Roggestroo voor de ligging, Steenkolen, Co kes, Turf, Bezems, Bureau- en Scliool.be- hoeften. De inschrijvers worden herinnerddat geene inschrijvingen worden aangenomen die niet geschied zijn volgens de maat of het gewicht, bij de voorwaarden aangegeven en wordt hun buitendien ter voorko ming van misrekening zeer aanbe volen, kennis te nemen van de gewijzigde voorwaarden. J. v. d. Gr., W. H., Harenkarspel; P. S., Heerhugo- waard, als boven, te Noordscharwoude, ieder f 1 boete of 1 dag hecht. J. B., G. S., H. E., P. K., Alkmaar, als boven, inde Bergermeer te Alkmaar, ieder f 0,50 boete of 1 dag hecht. Y. C. Cz., Egmond aan Zee, maken van nachtelijk burengerucht aldaar, f 3 boete .of 2 dagen hecht. T. v. d. M. Jz., T. v. V. Ez., Egmond aan Zee, als boven, ieder f 0,50 boete of 1 dag hecht. K. S., Schermerhorn, in staat van dronkenschap de openbare orde verstoren, f 3 boete of 1 dag hecht. Notaris te Winkel, zal op Woensdag 21 October 1891, bij opbod en op Woensdag 28 October 1891, bij afslag, telken dage des voormiddags 11 ure, in de herberg »het Fortuin", van W. Groen teB ar sin- ge r h o r n publiek verkoopen 1. Eene kapitale BOEREfVPIiAATS met de daartoe behoorende Behuizingen, Erven, Boomgaarden en diverse perceelen uitmuntend Wei- en Bouw land, staande en gelegen in de gemeenten Barsinger- horn en Nieuwe Niedorp, ter gezamenlijke grootte van 27 hektaren 18 aren 80 centiarenbenevens drie Kentenierswoningenstaande en gelegen in de gemeenten Barsingerhorn, Nieuwe Niedorp en Winkel. Behoorende tot den boedel van den heer A. ZAN DER en wijlen zijne echtgenoote mej. NEELTJE WIT. 2. Twee perceelen uitmuntend Weiland, gelegen in den Hooglandspolder gemeente Barsingerhorn groot 3 hektaren 34 aren 40 centiaren, belend de Plaats van de familie Zander. Toebehoorende aan de Algemeene Armen der ge meente Barsingerhorn c. a. Breeder bij billetten omschreven. op Woensdag 28 October 1891, 's avonds ten 9 urein de herberg Prins Maurits", te NIEUWE NIEDORP, van: WEI- en BOUWIjAAB gelegen in de gemeento Nieuwe Niedorp, als 1. Weiland, op Terdiek, sectie C No. 251, groot 5 hec taren 70 aren. 2. Weiland, beoosten het Pad, sectie B No. 326, groot. 1 hectare 3 aren 50 centiaren. 3. Bouwland aan het Pad, sectie B No. 399, groot 1 hectare 53 aren 30 centiaren. 4. Bouwland, in den Kostverlorenpolder, sectie D Ns. 393 en 394, groot 1 hectare 81 aren, en op Vrijdag 30 October 1891, 's namiddags ton 1 ure, in de herberg »de Moriaan", te WARMENHUI- ZEN, van: Vier perceelen Bouwland, gelegen in de gemeente Warmenhuizen, sectie C Ns. 15, 16, 17 en 18, samen 2 hectaren 19 aren 40 centiaren. Al de perceelen behooren tot den boedel van wijlen den heer C. STAM Kz. Inlichtingen worden gegeven ten kantore van den Notaris P. A. DE GELDER in de gemeente Oterleek. De Notaris DUKER, gevestigd te Zuidscharwoude, is voornemens op Dinsdag 20 October 1891, des middags 12 uurin de herberg »de Vriendschap", in HET VELD onder OUDE NIEDORP, publiek te verkoo pen, ten verzoeke van de wed. en erven JAN OOIJEVAAR: Vier naast elkaar gelegene akkers in het Waarland, onder Harenkarspel, sectie E Ns. 752 en 753, te zamen groot 50 aren 40 centiaren belend ten oosten K. Doodeman, ten zuiden P. Groen, ten wes ten den spoorweg. Nadere inlichtingen geeft genoemde Notaris DUKER, een ontzenuwd ongevoelig patriciër uit den tijd van het Roomsche Keizerrijkzocht hij allerlei verfijnde genoegens en tegennatuurlijke genietingen om zijn naar genot dorstende ziel eenigszins op te wekken en te prik kelen. Men geleidt een gevangene naar de strafplaats. Scherebatnikow is helaas met de uitvoering van het vonnis belast en alleen het gezicht van het lange gelid soldaten allen met dikke spitsroeden gewapend brengt hem in verrukking: hij loopt met een zekere zelfvoldaanheid langs het tront en spoort ieder aan zijn plicht nauwkeurig te vervullen, anders De soldaten wisten bij voorbaat wat dat anders beteekende De schuldige wordt na derbij gebracht', wanneer hij Scherebatnikow nog niet kent en nog niets van hem vernomen heeft, speelt de luitenant hem don volgenden trek. (Natuurlijk is dit slechts een van de geestige vindingen van genoemden officier). Ieder gevangene, die volgens de gewoonte ontkleed wordt, terwijl men ziju handen aan de kolf van zijn geweer bindt, om hem voorts de »groene straat" te doen door- loopon smeekt op klagenden toon den officier die de strafoefening leidt, hem niet al te zwaar te straffen en niet door al te grooto gestrengheid zijn smarten te verdubbelen. Uw Edelheid", smeekt de ongelukkige, »heb mede lijden, wees mij een vader, laat mij mijn leven lang God voor u bidden, stort mij niet in hetverderf,wees barmhartig." Scherebiituikow verwacht dathij laat de strafuit voering staken en knoopt op gevoelvollen toon een ge sprek met den misdadiger aan. Maar, mijn waarde, wat moet ik doen? Niet ik maar de wet straft je Uw Edelheid kan doen vvat hem goeddunkt. Hebt medelijden met mij Denkt gij dan dat ik werkelijk geen mededoogen ken Denkt gijdat het een genoegen voor mij is te zien hoe gij geslagen wordt? Ik ben toch ook een mensch Of ben ik dat in uw oog niet Zeker woluw Edelheid iedereen weetdat de officieren onze vaders en wij hunne kinderen zijn. Weest gij inderdaad mijn vader riep de gevangene uit die de hoop koestertdat zijn straf hem zal worden kwijt gescholden. (Wordt vervolgd). zal verkoopen in de herberg van den heer C. Beekman, te Alkmaar, op Woensdag, 21 October 1891des mid dags 12 uur aan de Breelaan sectie B, No. 124groot 2.12.70. aan de Yeerlaansectie B, No. 92, groot 1.07.80 en No. 93, groot 1.13.30. aan den Hargerweg sectie A, No. 67, groot 1.18.10. En daarna bij opbod en op Woensdag, 28 October 1891 bij afslag: de Luttik-Oudorp, n/z.. C 100 groot 0.00.59 en Baanpad bij het Zeglis, F 185, groot 0.00.55. In dit laatste perceel is vergunning. op Woensdag, 28 October 1891 's morgens ten 9 ure op Plaats No. 44, te Koegras, gemeente Helder, nabij de Kooij aan het Noordhollandsch Kanaal, van 13 Kalf koeienwaaronder 1 Herfstkalver, 2 Geldekoeien 11 Kalfvaarzen 1 éénjarige Jy^^^S£Stier, 7 Graskalveren 25 Schapen62 Lam meren en 2 Rammen, 1 driejarig Paard, 1 eenjarig dito, 2 Werkpaarden en 1 Veulen. Verder een 3paards-Dorschmachine Zaadwaaier, Boe renwagens Driewielde Kar, Ploegen EggeTuigen en eindelijk en hetgeen meer te koop zal worden aangeboden. J. VAN DER MAATEN, Deurwaarder. op Maandag, 26 October 1891 's morgens ten 11 ure ten huize van don heer H. KUIPER, a/d Wateringskant, gem. Nïieuive Nïiedorp, van ongeveer een en ander gunstig ter vervoerzoowel te water als per as gelegen. Het hooi en stroo l;an gratis tot 1 Mei 1892 op de plaats blijven staan. J. VAN DER MAATEN, Deurwaarder. zal in het openbaar verkoopen te SCHOORIjDAM op Maandag, 26 October 1891 en den volgenden dagtelkens des voormiddags 10 uur precies, op »Neijendoor n", behoorende tot de nalatenschap van den WelEdelen heer A. VONK, in leven notaris aldaar, en bestaande uit: fijn houten salon- en slaapkamer AmeublementenMeu belen Schilderijen Gravures Pendules Ornamenten Pianino, Serviezen, Kristal- en Glaswerk, Juweelen Cüoud- en Zilverwerk porceleinTapijten, Glas- en Overgordijnen Bedden Springveeren matrassen en toebehooren, Bed- en Tafellinnen, Kachels en Fornuizen, Keukengereedschap Brandkast en Kantoorgereedschap een Omnibus-break een Jachtwagen enz. Te bezichtigen: Vrijdags te voren particulier, met een permissiebiljet van den notaris en Zaterdags te voren publiek. sedert 22 jaren beproefd. HEIMERteWW*1 ,™~4,wamjk^evrjWMnltof drtwaffigaidsfefnerde |^^^^H^^|otvoor^d^and_k^kSard»TOn^EMenk^ met steeds klimmend succes in gebruik, is bet edelste, aangenaamste en krachtdadigste huismiddel bij hoest, heeschlieidverslijmlngkeel- en borstkwalen, klnderhoest enz. Door tal van aanbevelingen en getuigenissen wordt dit gestaafd. Alleen echt verkrijgbaar in flesschen a fl. 2,met gele a fl. 1 mot roode en a 65 cent met witte capsulen, welke nevensstaand fabricksstempel dragen te ALKMAAR bij: BRUINVIS BAKKER, Apth.; Aven- horn bij J. NieuwenhnizenBroek op Langedijk bij Pieter Klitsie voorheen G. Wageman Kolhorn bij L. Bruin; Oudkarspel bij M. Hart; Rijp bij B. Oaton; Uitgeest bij R. Bakker. Af ouveauté's. Parijs. Firma ARISTIDE BOUS1CAUT. Parijs. Nonveauté's-Magazijnen in al hunne artikelen de volmaaktste, de rijkste en elegant ste keuze bevattende. De stelregel alles tegen kleine winst en geheel ter goeder trouw te verkoopen, wordt in de magazijnen van de Au Bon Marché streng gehandhaafd. De catalogus der Nouveauté's van het wiuler- salsoen is verschenenhij wordt franco toegezonden aan een ieder, die er aanvrage om doet. Do Au Bon Marché verzendt eveneens op aanvrage en franco, vari- eerende stalen van hare geweven stoffen alsmede Albums van hare modellen van gemaakte klcederen. De Firma Au Bon Marché bezit belangrijke sortee ringen en het is bekend dat zij zeer groote voordeelen aanbiedtzoowel wat betreft de kwaliteit als de wer kelijk goedkoopte van al hare goederen. De Firma Au Bon Marché doet verzendingen naar alle werelddeelen en voert hare briefwisseling in alle talen. Alle zendingen (met uitzondering van Meubels en andere van zekeren omvang zijnde voorwerpen) ge schieden vrachtvrij, van af 25 frs. De inkomende rechten zijn ten laste der klanten. De Au Bon Marché (Parijs) heeft geen succursaal noch vertegenwoordiger, en verzoekt hare klanten op hunne hoede te zijn togen de kooplieden die zich van haren titel bedienen. De Magazijnen van do Au Bon Marché zijn de groot ste, de best ingerichte en georganiseerde der wereld zij bevatten alles wat de ondervinding als nuttig, ge makkelijk en comfortabel heeft kunnen voortbrengen en zijn op dat gebied eene der bezienswaardigheden van Parjjs. zal lederen Maandag en Vrijdag bij de Weduwe KOETSVELDKaasmarkt en Zaterdags hótel DE BURG, alhier, des voormiddags te spreken zijn wegens Tandheelkundige Operation en het plaat sen van KUNSTTANDEN engeheele Gebitten. NB. Alle Tandheelkundige Operatiën 1,Min- aermogenden kosteloos. Tegen Nov. wordt to ALKH4AR gevraagd eene Brieven franco, onder lett. QQ. bij de boekhandelaars HERMs. COSTER ZOON te Alkmaar. De ondergeteekende wenscht, bij genoegzame deelname, te ALKMAAR eenen danscursus te openen waartoe hij te spreken zal zijn op M a a n d a g, 16 October, des namiddags van half 4 tot 5 uur, iu het lokaal Harmonie. Aanbevelend J. B. BONGERS, Gr. Heiligland 26, Haarlem. Op Vrijdag, den 23 October 1891, des avonds te acht uur, zal door Regenton over de Gevangenissen te Alkmaar, in het Rijksopvoedingsgesticht aldaar, worden aanbesteedde levering gedurende het jaar 1892 van de navolgende Irlikelen, met uitzondering van het brood en de gort die slechts voor hot eerste halfjaar 1892 worden aanbesteed N B. In de laatste annonce stond abusievelijk erwten, in plaats van brood. De voorwaarden van aanbesteding liggen van af den 14 October, 1891, dagelijks van voormiddags 10 tot na middags 3 uur, ter lezing iu voornoemd Gesticht, aan het Bureau van den Directeur. De billetten van inschrijving, gesteld op zegel met aanwijzing van borgen en ingericht volgens de voor waarden van aanbesteding, moeten Vrijdag 23 October 1891, 's avonds uiterlijk acht uur, ingeleverd zijn in eene bus, geplaatst in de Kamer van den Directeur in genoemd Gesticht. Rogenten voornoemd, M. BÜCHNER, loco-Voorzitter. N. H. DE LANGE, Secretaris.

Alkmaarsche Courant | 1891 | | pagina 7