SEQUAH-MIDDELEN Boter- en Kaashandel Zangvereeniging f 1,25 per flacon. BOCKBIER. V olks voorlezingen. N aj aarscoilecte, Verkrijgbaar bij C. KER, Verdronkenoord. Men hoede zicli voor namaak, en lette er op, dat de naam SEQUAH in de flacons gegoten is. Advertentie n. Openbare Verhuring1 Van af Zaterdag 21 November, HMEli BOAS Langestraat. Alkmaar. GROENTEN in blik. Soepen, Sausen en Pickles. der Maatscli. t. B. y. T., HERMs. COSTER ZOON, Moe Kunstmest gebruikt moet worden, Frontage de Gruyères 80 c. p. pond. Camembert 50 Neufchatel 15 stuk. De Commissie verzoekt den Leden beleefd maar dringend de twee kooroef e- n i n g e n vóór de eerste uitvoering getrouw bi] te wonen. Prijs bij inteekening 60 Cents. wet ten uitvoer te leggen overeenkomstig de bedoeling, die aan hare tot standbrenging ten grondslag lag. Elk verzoek om vrijstelling van verplichting tot het heffen van schoolgeld zal hij zorgvuldig overwegen. Provinciale examen-commissiën voor de vrije en ordeoefeningen wenscht de regeering niet in het leven te roepen. Voortdurend verminderen der Rijksnormaallessen kan de minister niet toezeggen. Bij het verleenen van subsidiën, krachtens art. 47, kan niet naar eenen vasten regel worden te werk ge gaan. Op de naleving der voorwaarden, waaronder Rijks subsidie aan bijzondere scholen is verleend, kan voldoende toezicht worden gehouden. De abonnementsprijs der «Handelingen", die reeds zoo laag is gesteld op nieuw te verminderen wordt niet wenschelijk geacht. Op dit hoofdstuk zijn thans overgebracht de posten voor landbouw-proefstation en proefvelden, thans op het hoofdstuk waterstaat voorkomende. Woord zeekanaal. De commissie uit de Prov. Staten van Noordholland, aan welke opgedragen was rapport uit te brengen over het voorstel van Ged. Staten betrekkelijk het verleenen van steun aan eene Vereeniging, die zich in het vervolg zou belasten met het waarborgen van de ongestoorde vaart op het Noordzeekanaal des winters, heeft voorge steld de voordracht van Ged. Staten aldus te lezen. Voor het aanwenden der middelen die noodig zijn, om in het vervolg des winters de ongestoorde vaart op het Noordzeekanaal te waarborgen in den geest van het door de Vereeniging voor algemeene scheepvaartbelangen overgelegde plan, aan die vereeniging of eenige andere die zich, in hare plaats, met \de onderneming mocht belasten, voor den tijd van 28 jaar, ingaande met het tijdstip waar op die onderneming in werking treedt, eene bijdrage uit de provinciale fondsen te verleenen, van één derde der jaarlijksche exploitatiekosten daaronder niet berekend de kosten, verbonden aan het openhouden der binnenvaart door de gemeente Amsterdam doch welk één derde niet hooger zal zijn dan 12,000 's jaars onder voor waarden 1. dat ten minste èn door het Rijk èn door de ge meente Amsterdam eene gelijke bijdrage in die kosten worde verstrekt 2. dat ten genoegen van Ged. Staten blijke van de aanwezigheid van het voor de onderneming benoodigde kapitaal en van de aanwending van alle middelen, die noodig zijn om het Noordzeekanaal bij vorst bevaarbaar te houden; 3. dat de Vereeniging voor algemeene scheepvaartbe langen of eenige andere die zich, in hare plaatsmet de onderneming mocht belasten, jaarlijks de rekening en verantwoording over het gevoerd beheer ter goedkeu ring aan Ged. Staten overlegge enbij weigering van goedkeuring, zich onderwerpe aan de beslissing van den minister van waterstaat, handel en nijverheid. Ter gelegenheid van het 75jarig bestaan van de Vereeniging tot bevordering van de belangen des Boek handels zal medio Juli einde Aug. 1892 te Am sterdam in het Paleis van Volksvlijt eene internatio nale tentoonstelling voor boekhandel en aanverwante vak ken worden gehouden, Groep A. 1. Het Boek van den tegenwoordigen tijd in al zijn vormen. 2. Muziekwerken. 3. De Courant nieuws-, dag- en weekbladen. Tijdschriften. 4. Landkaar ten, atlassen, platte gronden. Wandplaten. Groep B. 1 Boekdrukkerij. Hand-, Trap- en Snelpersen. 2. Lettergieterij, zet- en distribueer-machines en ander materiaalstereotypie. 3. Drukinkten. 4 Hont- snêedruk galvanoplastiek. 5. Druk en smoutwerk, let terproeven. Groep C. 1. Plaatdrukkerij. Persen en hulpmiddelen daartoe behoorend materiaal. 2. Koper- en staalgravure etsen. Groep D. 1. Steendrukkerij. Persen en hulpmid delen, Hand- en snelpersen, enz. 2. Steenen, verven en vernissen enz. 3. Voortbrenselen der litnographie. Groep E. 1. Be nieuwere wijze van reproductie waaraan de photographic ten grondslag ligtalsPho- tochemiegraphie autotypie chromotypiephotolithogra phic lichtdruk; photogravure. 2. Voortbrengselen en hulpmiddelen. Groep F. 1. Boekbinderij. Gereedschappenwerk tuigen, machinerieën. 2. Boekbanden hand- en machine- werk. 3. Ontwerpen voor boekbanden stempels en tee- keningen. 4. Boekbandversieringen. 5. Grondstoffen; leder, perkament, linnen, papieren, lijm enz. Groep G. 1. Papier. 2. Grondstoffen, vervaardiging, machinerieën. Groep H. 1. Kantoorboekhandel. Grootboeken, Journalen, Agenda's, Almanakken. 2. Schrijf- en postpa pier, enveloppen monogrammen, stempels, laksoorten. 3. Schrijfgereedschap, pennenpotlooden, inktschrijf machines, hectographen. Groep I. Boekerij. Boekenkasten, enz. 2. Benoodigd- heden, boekensteunsels, ex libris. Groep K. 1. Betrospectleve tentoonstelling (uit gaven enz. vóór de laatste 50 jaren verschenen.) Ge schiedenis van den Boekhandel en aanverwante vakken. 2. Antiquariaat. Oorspronkelijke teekeningen en gravures zullen onder de verschillende Groepen gaarne ter opluistering worden opgenomen. Voorwaarden en bepalingen zijn aan het bureau dezer Couraut ter inzage. Te Uithuistermeeden is de boerderij van den land bouwer J. Winter met bijna den geheelen inboedel, zes koeien en een paard afgebrand. De Koningin-Regentes heeft aau A. Geel, in 1886 wegens poging tot moord op den commissaris van politie Stork te Amsterdam veroordeeld tot 8 jaren gevangenis straf, vermindering van straftijd voor één jaar gegeven. De arr. rechtbank te Arnhem heeft den 17 twee personen uit Ede, ter zake van gepleegde baldadigheden bij de samenkomsten van het Leger des Heils aldaar veroordeeld ieder tot 3 maanden gevangenisstrafde eisch was 4 maanden gevaugenisstraf. Den 17 des nachts is te Noordwolde eene boeren woning met den geheelen inboedel afgobrand het vee werd gered. Ged. Staten van Noordholland hebben de sluiting der jacht op klein wild in deze provincie bepaald op 12 December met zonsondergang. Te Deventer is een leeskabinet opgericht60 leden, die ieder 10 zullen bijdragen, traden reeds tce. De voor eenige weken in een huis aan de Korte Hoog straat te 's-Gravenhage achter het behangsel ontdekte gobelins zijn door den eigenaar voor f 1850 verkocht aan een duitschen kunstkooper. De jaarwedde van den secretaris van Abbekerk is met ingang van 1 Januari 1892 vastgesteld op 150; die van den secretaris van Bfoordscliarwoude met ingang van 1 Januari 1891 op 300 en die van den ontvanger aldaar op 250. De gouvernements-koffieoogst op Java wordt thans voor dit jaar geraamd op 383,796 pikols. De kantonrechter in het 2de kanton te Rotterdam heeft J. H. I. Snabilié te 's-Gravenhage die de vorige week terecht stond wegens het onbevoegd verkoopen van geneesmiddelen (de Sequah-middelen), vrijgesproken. Te Sneek is tot lid van den gemeenteraad gekozen de heer T. van der Steele, r. k., candidaat der r. k. en a. r., met 249 van den 489 geldige stemmen de candi daat der liberalen de heer A. Veen Ez.verkreeg 239 stemmen. De raad bestaat thans uit 13 liberalen 1 a. r. en 1 r. k. Te Dordrecht moet voor lid van den gemeenteraad herstemd worden tusschen de heeren D. van Geluk lib met 502, C. W. H. Eygenraamkath. met 250 en H. W. Dicke, anti-rev., met 250 stemmen. Op den heer J. Hordijk, lib, waren nog 105 stemmen uitgebracht. Benoemd tot heemraad van het waterschap Drech- terland de heer P. Winkel Kz, burgemeester te Venhuizen. Te Zaandijk is tot eersten onderwijzer aan de Noorderschool benoemd B. Kloosterman te Oldeboorn voor 800. Den 16 is door burg. en weth. van Amsterdam aanbesteed a. het bouwen van twee openbare lagere scholen 1 en 2 kl., aan de Roggeveenstraat, hoek Lin- schoterstraat. Laagste inschrijvers waren de heeren W. Wissing aldaar en J. van Bark te Oosterbeek voor 82900; b. het gereed maken van een terrein voor de Groentenmarkt, aan de Marnixstraat, benevens het ver- breeden en bewallen van de westzijde der Lijnbaansgracht, tusschen de gedempte Rozengracht en Passeerdergracht. Laagste inschrijver de heer W. Goedkoop Dz. voor f 143.400. Voor beide werken waren 14 inschrijvers. De gemeenteraad van Hoorn heeft den 16 be noemd tot gecommitteerde dier gemeente in de directie over de wegen en vaarten tusschen de zes Noordholland- sche steden den burgemeester, den heer A. E. Zimmer man, en tot plaatsvervangend gecommitteerde den heer J. Groot Jr. Bij do op den 17 gehouden verkiezing voor een lid der Prov. Staten van Gelderland in het district Aalten, is gekozen de liberale candidaatde heer J. Willink te Winterswijk. De Prov. Staten van Zuidholland hebben den 17 met 69 tegen 3 stemmen besloten voor 1892 subsidie aan de Zuidhollandsche Leerhoeve voor zuivelbereiding te geven. Den 18 des morgens is te Zutfen het hotel van den heer Jansen afgebrand alleen het achterste gedeelte van het huis is blijven staan. Vergadering van den raad der gem. Wieringerwaard. 17 November. Tegenwoordig alle leden. Na opening der vergaderinglezing en goedkeuring der notulen deelt de Voorzitter mede, dat door heeren Gedeputeerde Staten eenige aanmerkingen zijn gemaakt op de in de vorige vergadering vastgestelde algemeene poli tieverordening; nadat aan enkele bedenkingen grootendeels was tegemoetgekomen, wordt de verordening opnieuw vast gesteld om in afschrift aan heeren Gedeputeerde Staten te worden medegedeeld. Op voorstel van burg. en weth. wordt besloten adhaesie te schenken aan een adres van de kamer van koophandel en fabrieken te Helder aan den raad van toezicht op het beheer der spoorwegen, houdende verzoek, om den trein die 8.30 van Amsterdam vertrekt, tot Helder te laten doorgaan. Blijkens ontvangen opgave van den kantoorhouder Peereboom zijn van 9 Aug. 1890 tot en met 8 Aug. 1891 in de gemeente verzonden 386 en ontvangen 405 telegrammen tegen 385 en 390 in het vorige jaar. Do begrooting dienst 1892 is goedgekeurd door Ged. Staten terug ontvangen. Bij de rondvraag vestigt de heer Zijp de aandacht van den Voorzitter op de lan taarns te Anna Paulowna de daarin geplaatste branders geven meer licht dan die in deze gemeente terwijl de heer Groneman den Voorzitter verzoekt voortdurend nauwlettend te willen laten toezien op het des avonds schijnen van lichten over den openbaren weg. De Voorzitter, die van beide opmerkingen nota zal nemen, sluit daarop de vergadering. ten raadhuize te ALKMAAR op Katerdag 38 Ufo- vember 18ÖI's namiddags 1 uur voor A jaren ingaande Kersttijd 1891 bij opbod en afslagvan a. een stuk XV 101 I.AVO te H e i 1 o o groot 2.30, genaamd i de Noord", thans verhuurd aan Jan Frans, aldaar, voor J 86,per jaar b. drie stukken WEII.AAM, in den Sluispol der, te Bergen, groot 3 61.90, behoorende aan het gast huis te Alkmaar, thans verhuurd aan I. J. F. Wijn kamp, voor 461,per jaar. Voorwaarden zijn ter lezing ter gemeente-3ecretaiie van Alkmaar, na 20 November. zoolang de voorraad strekt .111 1.18COVERS Ai Co„ „DE POOL", Voordam C 11. OUTVAKCE A: Eerste b ij eenkomst te Alkmaar op Bins- dag, den 24 November 1891 des avonds te 7 uren in het lokaal «Harmoni e." Sprekers: de heeren M. COMEA STUART en A. ÏIËIA. Namens het Bestuur, Dr. J. BROERS Secretaris. Do COMMISSIE voor het BURGERLIJK ARMBESTUUR dezer Gemeente maakt be kend dat zij op aanstaanden Donderdag, den 26 November zal rondgaan tot het honden harer gewone die zij in de welwillende liefdadigheid der ingezetenen bijzonder aanbeveelt. De Commissie voornoemd, Alkmaar, Mr. W. F. A. VERHOEFF, 19 Nov. 1891. President. G. BOSSERT Rz„ Secretaris. De ondergeteekende Mr. A. P. DE 'LANGE, Advocaat te Alkmaar, maakt bekend dat de heer SIMON BREGMAN, te Sehagerbrug, kooper van de Veerschuitdienst tusschen Schagerbrug en Alkmaar door hem in zijne hoedanigheid van liqnidateur van den boedel van den heer C. N. D E G O E D E, is geautoriseerd om do schuit- vrachten, en tot dezen veerdienst betrekke lijke vorderingen te ontvangen en daarvoor kwijting te verleenen. Deze autorisatie betreft niet de vorderingen voortsprui tende nit den verderen handel door den heer C. N. DE GOEDE gedreven. A. P. DE LANGE. Alkmaar November 1891. Afd. AUKM4AR. Namens de Commissie, C. J. REIXICEK, Secretaris. BOEKHANDEL A I. li tl A A B. voor F. andbouwers verteld, DOOR li. BE V K I E X E Landbduwonderwijzer te Wildervanksterdallen. INHOUD: Eene volstrekt noodzakelijke,vrij lange inleiding; kali kunstmeststoffen kunstmest met stikstof hoe men zeer goedkoop aan stikstof komen kan; phosphorzuurhoudendo kunstmestkalk hoeveel ontginning van veen- en zandgronden alleen met kunstmest kunstmest op na tuurlijk blijvende weiden en proefvelden voor kunstmest. N.B. De heeren Dr. A. F. Holleman, directeur van het Rijks-Landbouwproefstation te Groningen A. G. Mulder, landbouwer te Sappomeerwelke laatste reeds twaalf jaren lang kunstmest aanwendde, en anderen, hebben dit werkje vooraf gelezen en zeer gunstig beoordeeld. Van de vele wenken dier heeren maakte de schrijver een dankbaar gebruik. Bestellingen worden aangenomen. nu reedt

Alkmaarsche Courant | 1891 | | pagina 7