Binnenland. Buitenland. liet departement van landbouw lieett den invoer van vee uit Nederland verboden te rekenen van den 12. binnentreden der zaal was overhandigd het feit, dat I verblijf in de kolonie gunstig had gewerkt op den leerlust I de overeenkomst van 1867 tusschen Oostenrijk en Hon- hiervoor niets betaald moest worden deed velen reeds en de vatbaarheid voor onderwijs der kinderen. garije zullen handhaven. Hij noemde als eene der be- vermoeden, dat er iets achter zat bestond gelegenhoid Waar het bestuur zooveel voldoening voor zijne moeite langrijkste zaken, waarmede het parlement zich bezig tot het toezeggen van giften en iedereen werd uitge- mocht smaken, zon dit zijne werkzaamheden zeker gaarne moest houden, het tegengaan van misbruiken, welke uit noodigd voor een flinke som daarop te teekenen. Bo- nog uitbreiden, opdat niet langer een ziekelijke kleine de vrijheid van spreken voortvloeien Verder moest de vendien liet men bussen circuleeren, terwijl voortdurend behoefde geweigerd te worden met het oog op de fondsen, minister van financiën zich geheel wijden aan de oplossing van de tribune werd geanimeerd Helpt ons toch wij Op de vervulling van dezen wensch is voorloopig nog van het mnntvraagstuk. laten u niet gaan, voordat wij vierhonderd-en-vijftig gul- zeer weinig uitzicht, want de rekening over 1891 moest De algemeene vergadering van de Nationale bpaarbank den bijeen hebben maakt 't ons mogelijk om de denk- reeds met een tekort van meer dan 2500 worden ge- heeft met 923 tegen 495 stemmen besloten om de ge- beelden van den Generaal te verwezenlijken Te oor- sloten en reeds nu deed de begrooting over 1892 een dachten wisseling over de wijze, waarop de verduisterde tekort van 3000 vreezen. Wie derhalve iets wil af- som van 2.000.000 moet worden teruggegeven tot de staan ten bate van zijn minder bedeelden evenmensch zij volgende algemeene vergadering nit te stellen, aan de Vereeniging voor Gezondheids- en Vacantieko- lonies indachtig. Nieuwer-Amstel heeft zoo waar ook zijn tram- quaestle gekregen. Tot hiertoe werd door de Amst. Oran. Maatsch. voor het leggen harer rails op Nieuwer- Amstelsch grondgebied een som van f 300 aan deze gemeente betaald doch nu door de A. O. M. pogingen werden aangewend om een tramweg aan te leggen door de Verl. Vondelstraat en den Parkweg, waren b. en w. van Nieuwer-Amstel erbij om gunstiger voorwaar den voor de gemeentekas te bedingen. In hun ijver lieten zij zich verleiden tot het voorstel om het subsidie der A. O. M. met Amsterdam te verdeelen naar gelang van het aantal kilometers op elks grondgebied. Neemt men in aanmerkingdat het Nienwer-Amstelsche ge deelte aan het uiteinde der lijnen ligt, zoodat de wagens reeds door de meeste passagiers verlaten zijn, als zij daar aankomen, dan ligt het wel voor de handdat het gemeentebestuur van de hoofdstad weinig lust had om aan Nieuwer-Amstel voor die weinige kilometers de gevraagdo som van 5000 toe te staan. Burgemees ter Van Son is daarover woedend geworden en in plaats van te bedenken, dat men zich nog niet met 300 behoeft tevreden te stellen als er geen t 5000 te krijgen zijn, heeft hij zich op een zeer hoog standpunt gesteld en voorge steld, alle verdere ouderhandelingen af te breken. Het ligt niet op den weg van een gemeentebestuur om te marchandeeren, riep hij zijnen medeleden toe, wat wel heel fier klonk, maar naar onze meening niet thuis be hoorde in den mond van een man, die voor de belangen „rj- Bzijner gemeeutenaren heeft te zorgen. Wil een particu- 1 Binuen het uur was het geheele gebouw vernield. Het eerst recht in al haar schoonheid voor te doen en wel- I lier eonige duizenden prijs geven, omdat het loven en aantal dooden bedroeg tot dusver 5 dat dei gewonden sprekendheid geniet men eerst volkomen als ook de bieden hem tegen de borst stuit, dat moet hij zeil we- 24; dat der geredden 81. ür werden nog 69 personen degelijkheid van het gesprokene ni6t te wenschen over- ten, maar een burgemeester is met zulk oen gedragslijn vermist. laat. De heer Schaepmau zal toch wel niet aannemen, niet verantwoord. De slotsom der debatten in den ge- Minister Blaine heeft aam den voorzitter van het repu- dat zijne hoorders nimmer couranten en tijdschriften meenteraad was, dat een commissie van raadsleden word I blikeinsche nationale comité een schiijven gelicht, waarin onder de oogen krijgen; had hij daarmee een weinig benoemd tot bevordering van den aanleg van tramwegen hij mededeelt, dat hij zich niet candidaat stelt voor het meer rekening gehouden, dan zou hij er zeker naar ge- iu Nieuwer-Amstel die zich in verbinding met de A. Presidentschap doi ereenigde staten, streefd hebben, ook eens wat nieuws te berde te brengen. O. M. of andere eventueele concessionarissen zal stellen Wij hadden althans gehoopt, dat zulk oen eminent man en desnoods gemeente-aanlog zal voorbereiden. deelen naar het geluid van de geldstukkendie men voortdurend op den harden bodem der bussen hoorde neerkomenen de vele inschrijvingsbiljetten die opge haald werdenzal deze avond niet onvruchtbaar zijn geweest voor de arme zwervelingen op de Baangracht. Voor een deel is dat gunstige resultaat ook te danken aan mevrouw Oliphantdie door haar ongekunstelde wijze van zingen en haar lieve stem. rechtstreeks tot de harten harer hoorders en hoorderessen sprak bij het voor dragen van het volgende lied Hoort gij den noodkroet Uw broeder vergaat, Haast n ter redding, 't is anders te laat. Springt in de reddingsboot, stuwt haar in zee, En werpt uit de lijn, met het redden helpt mee. In koor werd dan gezongen Werpt toch de lijn uit. werpt toch de lijn uit, Hoort hotuw broeder vergaat Werpt toch de lijn uit, werpt toch do lijn uit, Haast u, 't is anders te laat. Gelooven wij niet te veel te zeggen, wanneer wij be weren dat de meesten deze »Solected Party" van het Leger des Heils niet onbevredigd zullen hebben verlaten, van ecne andere vergadering die ook in de afgeloopen week werd gehouden en vele bezoekers had gelokt, zou den wij dat niet kunnen getuigen. Wij hebben daarbij op het oog de publieke bijeenkomst van den Anti- Oplutn-IIonil, waar dr. II. .1. A. KI. Sehaepman het woord heeft gevoerd. Wanneer een man als Schaepman optreedt, is 't natuurlijk overbodig om bijzonder den na druk te leggen op de welsprekendheid, die bij te genieten gaf, want wie hoorde ooit dezen redenaar, zonder hulde te brengen aan zijne talenten als spreker Doch dia manten behooren op een onyx gezet te worden om zich PORTI'(4AI<. De afgevaardigde Manuel Arrigo heeft voorgesteld om den oud-minister van financiën Marianno Carvalho in staat van beschuldiging te stellen wegens zijn voorschot van 13 miljoen francs aan de portugeesche spoorwegmaatschappij. Het zal in handen eener bijzondere parlementaire commissie gesteld worden. SPANJE. De minister van buitenlandsche zaken heeft op eene daartoe gedane vraag verklaard dat de overeenkomst betreffende den letterkundigen eigendom met Frankrijk niet opgezegd zou worden. Te Bilbao is den 5 tengevolge van den hevigen storm een sloep met vier engelsche zeelieden omgeslagen van wie drie verdronken. ZWITSERLAND. Te Chaux-de-Fonds (Neuchatel) is een boekverkooper door de rechtbank tot twee maanden gevangenisstraf en 40 fres. boete veroordeeld wegens het verkoopon van zedelooze fransche bladen ZWEDEN. Den 5 des nachts is te Stockholm over leden de romanschrijfster Emilia Fijjgare-Carlen. De Kamer van Koophandel te Stokholm heeft den 8 den veestapel in geheel Duitschland aangetast verklaard door mond- en klauwzeer. VEKEENIGDE STATEN. Het Hotel Royal te Nieuw-York is den 7 des morgens in brand geraakt. De slapende gasten werden zoo spoedig mogelijk gewaar schuwd velen sprongen in nachtgewaad uit het raam. minstens een paar nieuwe gezichtspunten zou ontwikkold hebbenmaar kregen in plaats daarvan een relaas zooals iedereen, die zich voor de opiumquaestie interes seert, zou kunnen leveren, den vorm uit den aard der zaak voorbehouden. Wij zullen dan ook niet verder bij deze voordracht stilstaan maar liever enkele oogenblikken bladeren in het dezer dagen verschenen verslag der Vereenlffing voor Gezondheids- enA acantlekolonies. Blijkbaar heeft deze vereeniging te tobben met den toenemenden stroom van beroepen op den liefdadigheidszinwant artikel in de Kreuzzeitung over de handelsverdragen, veroordeeld tot ontslag uit den dienst, verlies van zijn anders is 't moeilijk te verklaren, dat hare inkomsten pengjoen eu verbeuring van zijn recht om den titel van over het afgeloopen jaar niet meer dan/3182 bedroegen. gezant te voeren De burgemeester van Edam en die van Monnikendam hebben als gecommitteerden tot de directie over de wegen BEL6IE. De bevolking is gedurende het tienjarig en vaarten der Zes Noordhollandsche Steden ten raadhuize tijdvak 1880 1890 zoodanig toegenomen dat bij de van Edam aanbesteed in 2 perceelen den bouw van aanstaande verkiezingen het aantal zetels in de Kamer met drie brugwachterswoningen. Perceel 1(2 woningen onder 13 en in den Senaat met 6 moet worden veigroot. Katwoude) is gegund aan de laagste inschrijvers, de hee- ren J. Groot Az. en C. de Vries te Edamvoor DUITSCHLAND. Het disciplinair gerechtshof te 5392 pore. II (1 woning onder Monnikendam) aan Berlijn beeft den 6 graaf Limburg Stirum, wegens zijn dea beer p Karmelk aldaarvoor 2629 mede laag- Kent men ook wel genoeg den adel van haar streven Of is 't niet edel te noemen, dat enkele menschenvrienden zich hebben vereenigd om de ziekelijke, slecht gevoede kinderen uit onze vunzige achterbuurten des zomers te zenden naar een oordwaar de frissche lucht hunne sten inschrijver. De jachtopziener P. P. Wallaartte Koegras, ge meente Helder is den 4 met drie stroopers die hij op heeterdaad betrapte in de duinen tusschen Huisdui- De italiaansche gezant te Berlijn, graaf de Launay, 1 nen en Callantsoog slaags geraakt. Ter zelfverdediging is den 7 overleden. een schot lossende, trof hij een hunner, zekeren M., woon- Prulsen. Huis van Afgevaardigden. Bij achtig te Huisduinen in den hals. Levensgevaarlijk ge- ds behandeling van het hoofdstuk der Staatsbegrooting wond werd deze nadat hem^het longen verkwikt en goed voedsel hun de krachten brengt, I betreöende de beVorJ^^ het'"z^kenhut ^e^S^ovw^ebraXralwaa0/ hijTn die hun m de ouderlijke woning niet kunnen worden ^gfiardt en 5 uitkomen gepleegd 7 overleden is. Te vergeefs had men beproefd den kogel Armoede stemt altijd tot medelijden maar wachten wat hun wordt toegereikt en die nog niet lang genoeg op de wereld hebben rondgewandeld om te be grijpen dat 't nu eenmaal niet anders kan dat de een rijk en de ander arm geboren wordt. Hulde aan de mannon en vrouwen der vacantie-kolonies dat zij zich de nederlanders roofvisscherij pleegden. Zoo zij meer visch vingen, dan was dat natuurlijk, omdat zij aan de monding der rivier woonden. Stapel Sz. Te Goes zijn in de deelen van een varken trichi nen gevonden. De onlangs door de arr. rechtbank te Rotterdam wegens moord veroordeelde Van Nieuwkerk gepleegd in een koffiehuis aan het van Alkemadeplein is den 3 in de celgevangenis aldaar ten gevolge van heimwee overleden. Aan de gemeente Tilburg is bij kon. besluit van EN EEL AND. Het aan wal brengen van buiteu- m vrouwen aer vacanue-Komines uau zij zmu hieden indien de scheepsge- die arme kleinen willen aantrekken, dat zij de ^geteerde oerder niet eeue onderteekende verklaring overlegt gelaatstrekken willen veranderen in wangen met gezonden g binn(jn 2g d sedert de ln8cheping der die- blos en de slappe, vermagerde handjes willen maken tot „gen vee uit Malta, België, Duitschland en Dene- I krachtige gevulde knuistjes. Doch laat ons tot het ver- mark«Q aau boord heefl had; dat het schip gedurende 29 Januari tot 1 September 1901 vrijstelling verleend slag terugkeeren en daaruit aan teekenen dat van tie ua de inscheping van vee geen haven der ge- van do verplichting tot het oprichten van een gymnasium. IK* O" 'rmcrnns vnnr wie nuzendincr werd ere- janden heeft aangedaan en dat het schip 28 da- Naar wij vernemen heeft het uitvoerend comité van """8"i j I 2en vóór het vee aan boord kwam geene varkens uit meesten gingen naar Zandvoort, de overigen, ten.getale Nederland heeft ÜV6rgebracht. Tan TRst.iw naar Austerlitz. Tot een zeer verbindende 5 van zestignaar Austerlitz. Tot een zeer verblijdende uitkomst leidde het onderzoek, dat na den terugkeer der kinderen in de stad werd ingesteld naar de uitwerking van de genomen maatregelen. De hoofden der scholen verklaarden bijna zonder uitzondering dat hunne leer lingen baat hadden gevonden bij hun verblijf in de frissche buitenlucht. Verscheidene knaapjes, vroeger zwak en lustelooswaren veel flinker geworden en lieten zich VKINKKIJH. De minister van buitenl. zaken heeft aau de Kamers een geel boek overgelegd van 177 thans krachtiger gelden tegenover hunne makkers, hetgeen bladzijden groot, behelzende de met de/egeeringe^ van in de jongenswereld altijd voor gezondheid pleit Ook bleek uit verscheidene ingekomen antwoordendat het de Internationale Sportten toonstelling, dit jaar van 1 Juni—30 September te Scheveningen te houden, de uitgave en exploitatie van den officieelen catalogus opgedragen aan de firma Nijgh van Ditmar te Rot terdam. H. Laan, onderwijzer te Westertolokkeris benoemd tot onderwijzer te Abcoude. In de ned. herv. kerk kwamen in 1891 161 pre dikantsplaatsen op en werden 158 plaatsen vervuld. Op 1 Januari 1892 waren 375 plaatsen onbezet. Aan de Universiteit te Amsterdam is bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap de heer J. H. Lugt, geboren te Noordeind van Graft, op proefschrift, ge titeld de oprichting van waterschappen. De arr. rechtbank te 's-Hertogeubosch heeft M. J. L. C. Lambeletonderwijzer, schuldig vorklaard aan andere landen gewisselde stukken over de toepassing der nieuwe tarieven. Te Parijs is eene bejaarde vrouw, Marguerite Four- cart op klaar lichten dag in hare woning in de Rue I a I Rambuteau vermoord gevonden door zeven messteken, ligen toon. Ik. verdwijn onmiddelijk. Mijne^ vervelende n eQ bok) die uitgegaan - stemming zou misschien aanstekelijk werken Qm werk to zoekcn. Deze vond haar bij zijne terug- diefstal bij nacht door inklimming en braak ten huize Men drong er op aan, dat hij blijven zou. Franzi bezat slecht8 1.25. dio zij des morgens van van den heer jhr. mr. P. J. Bosch van Drakestein, en reikte hem een vol glas champagne toe waaraan zij vereJeni,rini, voor liefdadigheid ontvangen had. veroordeeld tot 5 jaren gevangenisstraf, verminderd met Te Parijs° zijn in Januari 6730 personen gestorven de voorafgegane detentie van 5 maanden en de teruggave dat zijn 1000 meer dan gewoonlijk, maar ongeveer 5000 bevolen der ontvreemde goederen. minder dan in Januari 1890. Sedert het begin dezer Aan mej. C.M. Heqnis, onderwijzeres, gewezen hoofd maand is de sterfte tot het gewone cijfer van 16011170 eener openb school voor meisjes te Hoorn, is 850 A 4.„„„j pensioen ten laste van den staat verleend. daags terugge De burgemeester van Enschedé heeft ook afwijzend ITALIË. Te Napels is de werkplaats ontdekt van beschikt op een verzoek om eene betooging met vaandels bende, die zich met net namaken van valsche bank- enz. te houden tegen de militiewetin een verspreid zelve even te voren de lippen had gezet. De vorst bleef, en de luchthartige dametjes zorgden er voor, dat de vroolijke stemming niet week. Doch eensklaps was het alsof allen met kilheid werden geslagen, en als op een gegeven teeken verstomde hot lachen. Een heer met een in het oog vallend uiterlijk trad binnen. Hij was zeer lang, smal geschouderd en brood- Zijne eleganteblijkbaar door eenen goeden kleermaker vervaardigde klcedingstukken flodderden hem biljetten van 50 lires (J 25) bezig hield. Verscheidene stroobiljet bloedwet genoemd, om de leden. Zijn hoofdhaar, kortgeknipt en bij de kruin biljetten had zij reeds in omloop weten te brengen. Ds. Mees te Haarlem heeft het beroep naar de vrij dun, was, evenals de buitengewoon dikke, breede jje jjonjug beeft den 6 het bal van den duitschen ev. luth. gemeente te 's-Gravenhage aangenomen, snor, die in stijf met kosmetiek gesmeerde punten uit- gezant te gome bijgewoond. Den 7 is de nieuw gebouwde kerk te Scharwoude, van ^dè droevige figuur. Wordt vervolgd. de liberalen (regeer ingejeir tij) met onwankelbare troow buiten naar Amsterdam vertrekt, in de nabijheid van

Alkmaarsche Courant | 1892 | | pagina 2