Boelhuis te Alkmaar, J. BALVERS, bloemist, Briefkaarten Veiling van vaste goederen. Advertentie n. eene BOERENMEID Boelhuis te Oterleek Openbare Verkooping, Openbare Verkooping TE KOOP: p7 j. DE JONG7 (volgens de nieuwe wet), bij Hs. NEDERKOORN, Str. M. F. Beudeker 5975, Opgehouden op 6500, 7 Kalfkoeien 4 Kalveren Boerengoed Boerengereedschappen HooiMest, Takke- bossen, Rommel en wat meer zal worden aange boden. Stam-, Struik- en alle soorten van Rozen. LOSSE ROZEN a 12% et. per stuk. BLOEIENDE PLANTEN voor de kamer. MEUBELMAKER, Hofstraat D 13, ting dien in bepaalde termijnen aan te zuiveren. De over- ponden, bij het raffineeren verkregen, blijven buiten den aanslag. Verplichte dubbele weging van alle ingevoerde partijen zout, bij vorige wetsontwerpen voorgesteld, wordt bij dit ontwerp niet voorgedragen. Het wetsontwerp be vat voorts nog verschillende andere nieuwe bepalingen waarvan vele overeenkomen met die bij vorige ontwer pen vastgesteld. Zoo wordt de herweging op verzoek van den belang hebbende nauwkeuriger geregeld. De korting van vijf ten honderd voor gekleurd, ruw, fransch zout vervalt. Voor het maken van botersurrogaat en kaas, bestemd voor het buitenland kan vrijdom van accijns verleend worden. Het recht op buitenlandsch geraffineerd zout wordt van ƒ12 per 100 P. verminderd tot 5 over de zelfde hoeveelheid. Gezouten boter en surrogaat worden aan een invoerrecht van 1 per 100 P. onderworpen. Pensioenen. Met de strekking van het wetsontwerp tot regeling der pensioenen en onderstanden van het personeel van den loodsdienst voor zeeschepen en aan de weduwen en kinderen van dat personeelkon men zich in de afdee- lingen over het algemeen vereenigeu, al meenden enkele leden dat er met het oog op de gunstige voorwaarden voor pensioenverkrijging tot verhooging van het bedrag minder aanleiding bestond. Van verschillende zijden had men gaarne een uiteenzetting van de geldelijke gevolgen gezien en zeer vele leden in alle afdeelingen hadden ge- wenscht, dat bij dit ontwerp met de belangen der reeds gepensioneorde loodsen rekening was gehouden. Van an dere zijde wilde men echter niet zoo ver gaan om met het oog daarop aan de wet terugwerkende kracht te ver- leenen. Intusschen zag men in dit ontwerp eene werke lijke verbetering in de pensioenen van het loodspersoneel, al kon men in de voorgestelde bedragen geen beginsel ontwaren. Den 5 des voormiddags heeft te Rotterdam een man van ruim 70 jaren een zakkenroller, die uit den binnenzak zijner jas eene portefeuille met een vrij aan zienlijk bedrag wilde nemen, gegrepen en vastgehouden, totdat hij hulp kreeg en door do politie naar het bureau kon worden gebracht. Op de 31/j pet. geldleeniug der gemeente Rotter dam, groot f 1,000,000, was den 6 ingeschreven voor 4.798.000 tegen koersen van 97'/j tot 100 pet.: de gemeenteraad besloot den 7 den koers voor de gunning te bepalen op 98 3/4 pet. Bij kon. besluit van den 7 is op verzoek eervol ontslagen, met behoud van aanspraak op pensioen, onder dankbetuiging voor de gedurende meer dan 50 jaar be wezen trouwe diensten, de heer F. G. van Delden, con troleur der directe belastingen te Haarlem. Den 6 hebben 300 leerlingen der openbare scholen te 's-Gravenhage met den heer Ten Hovehoofd dei- school te Scheveningen aan het hoofd vergezeld door 14 onderwijzers, aan de Koningin en de Koningin- Regentes hunne hulde gebracht, door op het binnenplein van het koninklijk paleis achtereenvolgend voor H.H. M.M. te zingenhet oude Wilhelmus, het Jagerslied, Worp's Cantate Een Lentedag en het Wien Neerlandsch bloed. Op verzoek van de Regentes werd nog het Wil helmus in koraal gezang door de kinderen herhaald. De kinderen werden na afloop op sinaasappelen en krente- brood onthaald. Den 6 en 7 is te Haarlem gehouden het examen aan den door de afdeeling Haarlem en omstreken der Maatschappij van Landbouw uitgeschreven en door de Provinciale Staten van Noordholland over 18911892 gesteunden cursus voor hoefbeslag, waaraan 12 deelnemers zich onderwierpen. Als leden der examen commissie waren door het bestuur uitgenoodigd de heeren M. J. Hengeveld, districts-veearts, en de militaire paar denartsen J. Laméris, (die door ongesteldheid verhinderd was te komen), en L. J. M. Rijnenberg, de laatstge noemde leider van den cursus. Het diploma, vermeldende, dat de cursus is bijgewoond en de candidaat aan de door de commissie gestelde eischen heeft voldaan, is uitgereikt aan F. A. Tauber, Oude Niedorp; D. Kay, Rustenburg; M. Kelder, Alk maar: J. A. Kramer, Hoofddorp; G. Koolhaas, Oost huizen; A. Leest, Houtrakpolder; J. Mantel, Schermeer; en G. Minkema, Yelsen. Den 7 de morgens te half zeven stak J. Dijk, knecht van den paardenkoopman E. Dijk het hoofd buiton den wagon, waarin de paarden stonden, die hij naar Dtrecht moest geleiden, toen een locomotief langs dien wagon reed. Zijn hoofd werd verbrijzeld, hij was onmiddellijk een lijk. Den 7 zijn te Haarlem tien van de twaalf ge- ëxamineerden geslaagd, waaronder D. van Zoonen te Helder, H. M. T. ter Linden te Schagen en H. Starmans te Hoorn den' 8 negen van de elf, waaron der K. Schoorl van Barslngcrhorn en J. J. Sipkens van Helder. Het provinciaal bestuur van Noordholland heeft den 7 bij enkele inschrijving aanbesteed I. het leveren van brik en steen en het bestorten der Heldersche zee wering in twee perceelengeraamd eerste perceel op 3700, tweede perceel op 14.300. Laagste inschrijver voor perceel 1 Gebr. Janssen te Aleuwedlep voor 4165; voor perceel 2. de Basaltmaatschappij te Rotter dam voor f 14.860; II. het maken van beplantingen in de duinen op Terschelling, geraamd op j 7500. Laagste inschrijver de heer A. A. Bos te Terschelling voor 6969. De gemeenteraad van Dordrecht heeft den 7 afwij zend beschikt op het verzoek van de kerkeraden van de ned. herv. en de christ. geref. gemeenten, om de kermis af te schaffen en den Zondagsdienst der veerbootjes op Papendrecht en Zwijndrecht te staken. Sequah heeft den 7 zijne eerste voorstelling te Gouda gegeven. Den 22 herdenkt de heer H. J. ter Hall. stations chef te Anna Paulowna, den dag, waarop hij vóór 25 jaren in dienst trad bij de Holl. IJzeren Spoorweg maatschappij. De buffet-maatschappij E Pluribus Unum keert over 1891 7*/2 pet. dividend uit; de Arnhemsche tram weg-maatschappij 5 e/10 pet. Tot opzichter van den Parmer is den 2 benoemd de heer H. Mammen van Zwolle. Beroepen tot predikant bij de ned. herv. gemeente te Assendelft ds. A. Fetter te Middelie. In de gemeente Wijchen zijn de pokken epidemisch verklaard. De Vlaardingsche Stoom boot-maatschappijdie in de laatste jaren 24 pet. dividend uitbetaalde, heeft over 1891 tengevolge van de opening der spoorweglijn Maassluis- Rotterdam met belangrijk verlies gewerkttengevolge waarvan reeds twee booten buiten dienst gesteld waren, welke men thans trachten zal te verhuren. Tot hoofd van de te Haarlem met 1 Mei op te richten Groen van Prinsterer school is benoemd J. de Jong te Rhijnsburg. Ter behoorlijke inrichting van het lager onderwijs zijn boven en behalve de gewone bijdragebedoeld bij art. 45 der wet op het lager onderwijs, subsidiën ver leend, o.a. aan de gemeente Asaendelft 1000, Graft 1600 Oostzaan 1000 Spaarndam 1325 en Westzaan 3800. De jaarwedde van den ontvanger der gemeente Warder is met ingang van 1 Januari 1892 vastge steld op f 75. Te Zutpken telt het kohier van de belasting op het inkomen voor 1892 1534 aanslagen voor een invorder baar bedrag van f 39.595.29s, zijnde 2. 1 °/0 van het in komen, bedragende 1.918.050, tegen 1.9°/0 over 1890. Te Zwolle is door de politie eene partij nieuwe kleedingstukken servetten halsdoeken, enz afkomstig van het gesticht Meerenberg te Hloeinendaal, in be slag genomen in het kosthuis van den verloofde eener in dat gesticht wonende dienstbode die weldra in het huwelijk zou treden eu die goederen aan haren vrijer had toegezonden. Het 45 landhuishoudkundig congres wordt den 13, 14, 15, 16 en 17 Juni te Wageningen gehouden. Benoemd tot onderwijzer te St. Haarten J. Akkerman, onderwijzer aan een instituut te Oosterwijk. De arr. rechtbank te 's Gravenhage heeft een ge wezen ziekenvader vau het St. Joris Gasthuis te Delft wegens mishandeling van een krankzinnige, aldaar ver pleegd, tot 7 dagen gevangenisstraf veroordeeld. De Gooische Stoomtram keert over 1891 7/,0 pet. uit. »Wat de boer niet kent, eet hij niet"! is eene spreek wijze, die in de stad meer gebruikelijk is dan op het land het bewijst, dat men den boer meer overleg toe schrijft dan den stedeling, die zich minder den tijd gunt, om al het gerei te onderzoeken, dat men hem voor den neus zet. Men mag dus veilig aannemen, dat hetgeen de boer eet of drinkt, ook goed is. Van deze onderstelling gingen ook al de beiersche stadbewoners uit, tot wie het nieuws doordrong, dat de boeren in Wörishofen (Beieren) de boonen-koffie hadden afgezworen en daarvoor de door hun pastoor bereide Halz-Hofiic in gebruik genomen hadden. Aanvankelijk was men wantrouwig. Toen men echter den naam van den geestelijke vernam, verdween ieders aarzeling, want het was niemand minder dan pastoor Kneipp, de beroemde Homoeopaath, die alle zenuw lijders, jicht- en rheumatieklijders enz., door zijn koud waterkuren geneest. Het vertrouwen in dezen weldoener der monschheid is zoo groot, dat tegenwoordig in Duitsch- land en Oostenrijk zelfs de soldaten de Malz-koffie van »pastoor Kneipp" als morgendrank gebruiken, want zij bevat 55°/0 voedende stoffen, zooals moutsuiker, dextrine en eiwit, terwijl smaak en geur dezelfde zijn als van boonen-koffie. Daarom nemen de troepen haar ook op hun lange marschen in hun veldflesschen mede, en is zij even zeer voor de sportliefhebbers onontbeerlijk geworden. Zoo is zij ook voor den landbouwer, die onder de heete stralen der zomerzon op veld en akker zwaren arbeid verrichten moeteen ware verkwikking geblekendie niet slechts opwektmaar ook versterkten uit dien hoofde verre te verkiezen boven de gewone koffie en haar ongezonde en dikwerf onsmakelijke surrogaten, want deze voeden niet, terwijl do koffie zelve een plantaardig gif bevat, welks opwekkende kracht een hoogst nadeeligen invloed heeft op het zenuwstelsel. Lijders aan hart en maag, zoomede zenuwlijders, voor wie de boonen-koffie vooral zeer verderfelijk is, kan daarentegen het gebruik van Malz-koffie zeer worden aanbevolen. Als men voorts nog bedenkt, dat het halve kilo dezer »Kneipp's Malz- koffie" slechts 27'2 cent kost, dan begrijpt men, dat deze uitmuntende volksdrank, op de voedingstentoonstel ling te Leipzig met de gouden medalje bekroond der spaarzame hollandsche huisvrouw bijzonder welkom zal zijn. 7 April. Door den Notaris H. J. DE LANGE. 1. Winkelhuis met afzonderlijk bovenhuis, erf en tuin, Kraanbuurt A 3287, 0.01.39, benevens de helft in een gemeene steeg, ten zuiden daarnaast, A 3289, ge heel 22 cent. Str. A. K. Faeseu 4940, Verhoogd door denzelfde tot 4980. 2. Pakhuis en erf, Boterstraat, 95 cent. Str. G. Baas 1815, Verhoogd door R. J. Buma tot 2175, 3. Winkelhuis en erf, Groot Nieuwland 0.01.41. Str. W. Duinmeijer 1375, Verhoogd door denzelfde tot 1465, 4. Pakhuis en erf. Groot Nieuwland, 40 cent. Str. J. Muijs 600, Verhoogd door W. Koning tot 605, 5. Weiland, Eilandspolder, Rijp, 43 cent. Str. A. K. Faesen 875, Verhoogd door A. Kuiper tot 950, 6. Woonhuis en erf, Druivelaan, Alkmaar, 95 cent. Str. W. Bakkum 900, 7. Woonhuis en erf, aldaar 0.01.17. Str. P. v. d. Waal 1035, Nos. 6 en 7 verhoogd door P. Helder tot 2075, 8 April. Notaris H. J. DE LANGE. Hötel en Koffiehuis »de Zon", Hof, Alkmaar,,01,43. Om met 1 Mei of eerder in dienst te treden, vraagt C. OVER Cz., thans te Oude Niedorp, doch met 1 Mei te Koedijk, die goed kan melken. Brieven franco of persoonlijk. ten huize van den heer J. PRANGER, in het dorp, op Donderdag 14 April 1892 des morgens 10 uur, van Geene gelegenheid tot uitspanning op de plaats. Meerdere inlichtingen geeft de Notaris W. F. G. L. GOUWE te Alkmaar. aan den Stoiupentoren in de Schermeergemeente Schermerhorn, in de herberg van den heer Schagen, op Donderdag 28 April 1892, voormiddags 11 uren, ten overstaan van den te Oterleek gevestigden Notaris P. A. DE GELDER, van: Een HUIS, waarin eene Smederij wordt uitge oefend, met Woning, Bergplaats en Erve, en met het erfpachtsrecht van den grond, aan de Kerkbuurt, nabij den Stompontoren in de Schermeergemeente Schermerhorn, kad. sectie F No. 171, groot 4 aren 92 centiaren met de daarbij behoorende werktuigen en gereedschappenvoor zooverre die volgens de wet als onroerende zaken zijn aan te merken. Eigendom van JACOB MANTEL. Breeder bij biljetten omschreven en nadere inlichtingen te bekomen ten kantore van Notaris DE GELDER voornoomd alwaar de verkoopsvoorwaarden gedurende veertien dagen vóór den dag van verkoop voor gega digden ter lezing zullen liggen. in het lokaal „Diligentia", op W o e n s d a g 27 April 1892, des voormiddags 10 uur, van Een zeer goed onderhouden lABOEDEU, waaronder bonheur du jour, canapé, 2 trektafels met inlegbladen, speeltafels, spiegels, schilderijen, veeren bedden met toe- behooren, eene aanzienlijke collectie blauw Porselein, waaronder met zilver gemonteerd, kristal, glas- en aar- dowerk, blauw eetservies, enz. enz. Goud- en Zilverwerkwaaronder een servies presenteertrommels, schuimspaan, (antique), enz. enz. Behoorende uitsluitend tot de nalatenschap van me vrouw de wed. H. A. SOHAAPS, geb. BRANTJES. Te bezichtigen op Dinsdag 26 April 1892van 12 tot 4 uur. Notaris H. J. DE LANGE. te Egmond aan Zee, in Zeerust, op Donderdag, 28 April 1892des namiddags 12) uur, van eene goed onderhouden HII8MASS1I»- WIAG met Erf, kelder en re- genw aterhakaldaar, aan de Noorderstraat, groot 1 are 33 cen tiaren nagelaten door Jn. SCHOL en A. WENNES en te aanvaarden 1 Juli 1892 en zeer geschikt voor winkel of ander bedrijf. Inlichtingen worden gegeven ten kantore van den No taris H. J. DE LANGE, te Alkmaar. De bekende en onbekende schuldeischers iu do onder het voorrecht van boedelbeschrij ving aanvaarde nalatenschappena. van CORNELIS FRANCISCUS NUIJENS, in leven broodbakker, gewoond hebbende in 't Veld, gemeente Oude Niedorp en aldaar den 6 November 1891 overleden en b. van ARIE RUS, in leven landman gewoond hebbende te St. Pancras en aldaar den 7 December 1891 overleden, worden bij deze, overeenkomstig art. 1082 B. W. opgeroepen om op Vrij dag, 29 April 1892, des voormiddags 10 uur, te verschijnen ten kantore van den Notaris-W. F. G. L. GOUWE te Alkmaar, ten einde aan te hooren de rekening en verantwoording in gezegde nalaten schappen welke namens de beneficiaire erfgenamen zal worden afgelegd en tot het ontvangen hunner schuld vorderingen voor zoover het bedrag dier nalaten schappen zal toereikend zijn. GEEST, ALKMAAR. Te bekomen: Tevens voorhanden: GROOTE VOORRAAD een zwart HERRIEP AARD oud 9 jaar mak in alle tuigen en goed bij den weg loopend. Te bevragen met franco brieven onder lett. O, bureau dezer Courant. blijft zich voortdurend aanbevelen. Solied en goedkoop werk. Aan hetzelfde adres een eschdoornhouten Biljart te keo(i. j per ÏOO stuks, met firma bedrukt 5© cents zonder firma 4 25 Uangestraat A II, te ALKHAAR.

Alkmaarsche Courant | 1892 | | pagina 6