MAIS0N BÉBÉ, Oude Doelenstraat 11, AMSTERDAM. Kinderconfecties enz. Burgerlijke Stand Kantongerecht te Alkmaar. Advertentièn Faillissement Willem Konijn, P. J. DE JONG C. F. G. ZIJLSTRA. te koop of te huur Specialiteit van L fJIERM ABT DEW, Bode MIJLHÖFF, GRUTTEEU. Grutterij en Mosterd malerij Het vergrooten en verbeteren van de School te OBDAM. Akersloot. winkelier te Helder. MEUBELMAKER, Hofstraat I) 13, Voor <1 a tu 17, /V. 5 li m a a r. Dagelijks te consnlteeren. B0TERSTRAAT No. 11, Visschers van II leringen hebben een steur ge vangen, die meer dan 80 P. weegt, De beide Koninginnen zullen den 10 Jnni te Utrecht aankomen. t Op _de lijst van hoogst aanslagenen voor de pro vincie Friesland met 223 namen is de hoogst aange slagene de heer J. Bieruma Oosting te Oranjewoud met f 8193.125. De laagste aanslag bedraagt 416 90. Op die van Zeeland met 132 namen is de hoogste aanslag van nu wijlen mr. J. Moolenburgh te Zierikzee f2205.74; de laagste f 395.05. Ie Honnlkendam is tot gemeente-geneesheer benoemd de heer dr. M. Niemeijer. 23 26 Egnond aan Zee. Getrouwd: 30 Apr. Albert de Graaf eu Pietertje Dekker. Arie de Groot en Jannetje Conijn. Willem Prins en Trijntje Wijker. Geboren: 3 Apr. Nicolaas, z. van Jacob Zijp en Maartje Molenaar. 7 Dirk, z. van Klaas Dekker en Elisabeth Halff. 27 Philippus, z. van Jacob Zwaan en KniertjeVuil. 29 Cornelis, z. van Jan de Graaff en Aagje Gouda. Overleden: 6 Apr. IJsland van Groningenwed. van Jan Koe man 68 j. 21 Frederik Lijnbach, echtgen. van Maaiko Fopma, 73 jaar. Kgmondbinnen. Getrouwd: 24 Apr. Klaas de Geus en Antje Rozing. Gerrit van den Berg en Elisabeth de Geus. Cornelis Bruin on Neeltje Dekker. 27 Jan Zonneveld en Antje de Waard. 29 Klaas Meijne en Catharina Apeldoorn. Geboren: 5 Apr. Marijtje, d. van Jan Duinmeijer en Grietje Bijl. 10 Martinusz. van Jacobus Zentveld en Anna Kleverlaan. 15 Petrus, z. van Pieter Groen en Antje Meijne. Overleden: 11 Apr. Niesje, d. van Jan Duinmeijer en Grietje Bijl, 2 j. en 6 m. Martinusz. van Jacobus Zentveld en Anna Kleverlaan, 13 d. Cornelis Zonneveld, echtgen. van Anna Apeldoorn, eerder wednr. van Maartje Kieft, 70 j Oudkarspel. Ondertrouwd: 22 Apr. P. Rezelman en Maartje Vloon. K. Groot en Antje Paarlberg. 28 K. Schnijt en Bregje Hillegonds. 29 G. Langedijk en M. Schoenmaker en R. Borst. Getrouwd: 24 Apr. Jacob van Schagon en Grietje Moeijes. 28 Jacobus Berkhout en Jantje Bekker. Willem Bakker en Grietje de Leeuw. Jacob Verkroost en Antje Kroon. Geboren: 1 Apr. Jacob, z. van IJ f de Lange en Antje Kos. 2 Cornelis Matthijs, z. van Cornelis Winder en Cor nelia Geertruida Kroon. 5 Johannes, z. van Egmon Bakker en Antje Rolie Overleden: 3 Apr. Jacob Hopman, echtgen. van Neeltje Bloemen- daaloerder wednr. van Trijntje Pranger, 54 j 6 Jan Geus, wednr. van Cornelia Butter, 67 j. Jan Hopman, wednr. van Neeltje de Nijs, 76 j 11 Dieuwertjed. van Cornelis Zut en Maartje Buur, 11 m. Zuldsc har woud e. Ondertrouwd: 13 Apr. Klaas Hoogeboom en Margaretha Zut. Cornelis Zut en Dieuwertje Schouten. Cornelis Grootjes en Elisabeth Zut. Willem Kraakman en Jo hanna Molenaar. 14 Jan Wiering en Wilhelmina Jansen. 22 Reijer Bergen en Johanna Emmelot. Getrouwd: 28 Apr. Jan Wiering en Wilhelmina Jansen. Geboren: 9 Apr. Neeltje en Grietje, d. van Jan Kist Miessen. Overleden: 4 Apr. Trjjntje Bouwens, 21 j. 27 28 Geboren: 1 Apr. Jansje, d. van Arie Mooij en Aagje Kruijer. 7 Paulus, z. van Klaas Marrees en Guurtje Smit. 28 Simon, z. van Pieter Lejjon en Aaltje Krom. Overleden: 6 Apr. Jacobus Zijp, ruim 2 m. 26 Klaas Kuiper, 28 j. Hensbroek. Ondertrouwd: 22 Apr. Jan Rinkel, van Spanbroek, en Grietje Vlaar. Arnout Kramer, van Zuidscharwoude, en Eefie Schaak. Getrouwd: 20 Apr. Klaas Steur, van Wognum, en Maartje Schouten. 24 Henriecus Koeman, van Blokker, en Maatje Leegwater. Cornelis Wit en Klaartje Hartland. Klaas Reinders, van Beets, en Trijntje Wit. Simon Pieter Molenaar en Grietje Komen, van Berkhout. Jan Meiten en Maartje Molenaar. Geboren: 2 April. Antje, d. van Jan Huisman en Trijntje Groot huizen. 14 Elisabethd. van Pieter Koppes en Maartje Sneekes. Overleden: Geene. Haringcarspel. Ondertrouwd: 2 Apr. Gerrit Blaauboer en Trijntje Kuiper. 13 Johannes Bleeker en Neeltje Groen. Jan Schimmel en Grietje Groen. Cornelis Kramer en Neeltje Bleeker. Pieter de Wit en Aagje de Jongh. Jan Stoop en Grietje Schilder. Pieter Spaans en Agatha Buter. Tijs Peper en Pietertje de Graaf. Jan Visser en Antje Levendig. Cornelis Dek ker en Grietje Kooij. Jacob Wink en Maartie Dekker. J Dirk Groothuizen en Trijntje Smit. Pieter Wester, wednr. van Maartje Veldboer en Maartje Tesselaar, wed. van Wiggert Kok. Louris Levendig en Trijntje Smit. Arie Dikstaal en Mijntje Broersen. Getrouwd: 14 Apr. Gerrit Blaauboer en Trijntje Kuiper. 28 Cornelis Kramer en Neeltje Bleeker. 29 Pietor de Wit en Aagje de Jongh. Jan Stoop en Grietje Schilder. Pieter Spaans en Agatha Buter. Geboren: 8 Apr. Jantje, d. van Jacob Bood en Antje Dekker. van Hendrikus Buter en Elisabeth 14 15 16 21 23 30 29 April. M. K., Rijp, 3 maal zonder vergunning op straat mu ziek maken 3 boeten elk van f 0,50 of 1 dag hecht, voor elke boete. C. M., Zuid- en Noordschermer, rjjden op een voer tuig bespannen met honden te Heiloo f 0,50 boete of dag hecht. J. D. en C. B., Heerhugowaard, straatschenderij, ieder f 0,50 boete of 1 dag hecht. J. de G. Jz., M. D., R. D. en H. V. Az allen Egmond aan Zee zich na gezetten tijd in eene herberg bevinden, ieder f 1 boete of 1 dag hecht. A. G. Az., Egmond aan Zee rijden met een wagen bespannen met honden aldaar, f 1 boete of 1 dag hecht. J. W. Jz., J. K. Cz., J. B. Cz., J. Z. Cz., Ph. S. Jz., J. G. Cz., H. G. Az., M. G. Jz., H. G. Pz., K. de G. Jz. en G. S. Jz., allen Egmond aan Zee, konijnen delven, ieder f 3 boete of 2 dagen hecht. J. D. Cz.. Egmond aan Zee strooperij f 0,50 boete of 1 dag hecht. G. D., Wyk aan Zeekonijnen delven en opgeven van een valschen naam f 10 boete of 3 dagen hecht. J. G. Wz Egmond aan Zee 2 maal konijnen delven en opgeven van een valschen naam, 2 maal 4 dagen hecht. T. Z. Kz. on C. Z. Tz., Egmond aan Zee poging aan wenden om wild te bemachtigen op spoorsneeuw ieder f 3 boete of 2 dagen hecht. S. G. Jz. en H. D. Pz., Egmond aan Zee, konijnen delven en zich met wildstrikken in het veld bevinden ieder 2 boeten elk van f 3 of 2 dagen hecht, voor elke boete. ii F. de Boer 29 en Sjjtje 3 6 11 16 18 19 20 26 Neeltje Kist, 2 d Dirk Tulling, wednr. van Antje Portegijs, 59 i Grietje Kist, 9 d. Johannes Molenaar, 10 m. Aafje Schoffelen, 1 j. Gerrit Kramer, 14 j. Sfoordscharwoude. Ondertrouwd: 15 Apr. P. Lek, te Heiloo, en Tryntje Smit. P* de Gene Pz. en J. Klingeier, te Zuidschar wonde. A. Ootjers Az. en W. Schoon, te Broek op Langedijk. G. de Geus Kz. en Jantje Groet, te St. Pancras. Getrouwd: 28 Apr. P. Lek en Tryntje Smit. Geboren: 7 Apr. Gerrit Johan z. van Paulns van Rossurn Augusta van Ariel Overleden: 5 Apr. Grietje Slooves, wed. van Pieter Hopman, 83 j. 8 Antje, d. van A. S. Henselmans en Tryntje Stam. 21 Gerrit van der Molen, echtgen. van Trjjntje Veld, 51 j. en 6 m. Ondertrouwd: 14 Apr. Jacob Kraakman, te Warmenhuizen en Adriana Geertruida Grootalhier. Franciscus Schut en Margaretha Catharina Dekker. 22 Cornelis Tymte Oterleek en Bregje Terluin, alhier. Getrouw d: 28 Apr. Franciscus Schut en Margaretha Catharina Dekker. Theodoras, z Beemsterboer Willem, z. van Jan van Duin en Antje de Moei. I Jda Wilhelmina Anna, d. van Willem Strooper en Guurtje Baas. Aatje, d. van Pieter Hoogeboom en Aafje Dam. Pieter, z. van Jan Wagemaker en Anna Fran cisca Hoogeboom. Mattheus, z. van Jan Pronk en Maria Mul. Johanna Mariad. van Johannes Poland en Marijtje Ruiter. Grietjed. van Klaas de Bakker en Trijntje Heertjes. Overleden: 3 Apr. Dirk van Duinwednr. van Maartje Kresser, eerder van Maartje Hoogeboom, 71 j. 30 Gerrit Bregman, wednr. van Maartje Swager. 77 j. Uitgeest. Ondertrouwd en getrouwd: geene. Geboren: 2 Apr. Petronella Maria, d. van Jacobus de Winter en Cornelia Maria Bisschop. Trijntje, d. van Matthijs Kluft en Grietje Veken. Bertha Petronella, d. van Johannes Zonjee en Maria Maas. Andries, z. van Karei v. d. Blonk en Geesie Nobach. Sigebertha, d. van Cornelis Vrouwe en Marijtje Hakmulder. Baart, z. van Klaas Has en Maartje Waagmeester Catharinad. van Ariën Rood en Elisabeth Schotvanger. Jacobusz. van Jacobus Vergouw en Trijntje Schotvanger. Overleden: 1 Apr. Hendrika, d. van Johannes Frederik Harrevelt en Klaasje van Bruinswaard, 2 j. Anna Alida, d. van Hendrik Vrouwe en Catharina Smit, 16 d. Gangesa Elisabeth Anna, d. van Arie Ligthart en Guurtje Dekker, 8 w. Wilhelm Johannes, z. van Jan Noom en Jannetje Groen, 1 j. J Cornelis Rolechtgen. van Petronella Plooijer, 40 jaar. J Johanna, d. van Engel Mooij en Maartje Zoon, 16 jaar. If. Pancras. Ondertrouwd: 13 Apr. Jan Horio en Klaasje Schuit. Klaas Zuijdam, te Ur8em en Aafje Hes, alhier. 14 Cornelis Kloosterboer en Baafje Visser. 21 Klaas Spaan, te Akersloot en Grietje Kalis, alhier. 28 Gerrit de Geus te Noordscharwoude en Jantje Goet, alhier. Getrouwd: 27 Apr. Cornelis Kloosterboer en Baafje Visser. 30 Klaas Zuijdam en Aafje Hes. Geboren: 3 Apr. Grietje, d. van Arie Miessen en Aagje van Putten. Tienusz. van Johannes Koog en Maartje de Geus. 4 Willem, z. van Willem Boog en Antje Biskanter. 24 Pieter, z. van Teunis Kloosterboer en Jannetje Groen. Overleden: geene. 8 24 28 30 Bij vonnis der Arr. Rechtbank te Alkmaar van 5 Mei 1892, is, met ingang van dien dag, W. KONIJN, win kelier te Helderverklaard in staat van faillissement, met benoeming van den E.A. heer Mr. E. R. E. BRANTS, lid dier Rechtbank, tot Rechter-Commissaris, en van den ondergeteekende tot Curator. Alkmaar, De Curator, 6 Mei 1892. Mr. A. M. DE LANGE. blijft zich voortdurend aanbevelen. Solled en goedkoop werk. Aan hetzelfde adres een eschdoornhouten Biljart te koop. TA Af DARTS (nieuwe wet), Boor bijzondere omstandigheden een florissante H E R B E R U met Kolfbaan e* Doorrijdstal, te BURGERBRUG, Znid-Zype. Te be- vragen bij J. MÜIJS, Makelaar te Alkmaar. DAMES vraagtalvorens nwe luiermanden zelf te vervaardigen, eerst prijscourant der complete luiermanden van Malson Bébé of bezoekt hare magazijnen en gij zult tot de overtniging komen, dat gij ze zelf niet zoo goed en zoo goedkoop kunt maken, als dat gij ze daar gereed knnt verkrijgen. olledige prijscourant op aanvraag gratis verkrijgbaar. gaat iVAAHDAti O JUKI weder dagelijks naar Amsterdam. W "gons sterfgeval te koop een goed onderbonden HUIS, waarin met best sncces steeds eene is uitgeoefend, met Wagenhuls en Erf, in de Spui straat te Edam, gezamenlijk groot 4 aren 19 centiaren, re bevragen bij Notaris CR VMER te Edam en bij den heer P. Az. PLAS, Dijkgraaf van den Zuidpolder, aldaar. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente OBDAM zullen op Woensdag, den 18 Mei 1892, des middags ten 12 nre in het Gemeentehuis aanbe steden Het bestek en de teekening liggen ter inzage in het Gemeentehuis en zijn, op franco aanvrage, legeD betaling van ƒ1,—te verkrijgen bij don Architect T. C. VAN DER STERK te Hoorn, door wien nadere inlichtingen worden gegeven. Aanwijzing op den dag der besteding, des voormiddaas ten 10 ure.

Alkmaarsche Courant | 1892 | | pagina 6