k „KAMT." Xo. 80. Vier en IWegentigste Jaargang. 1802. WOENSDAG 0 J U L L. Directe Belasting. Buitenland. FEUILLETON. Binnenland Roman uit liet Berlijnsclie leven, Deze Courant wordt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagavond uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden voor Alkmaar 0,8©; franco door het geheelo rijk f 1, De 3 nummers f 0,06. Telefoonnummer: 3. Prijs «Ier gewone Advertentlën: Per regel J ©,15. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de Uitgevers HERMs. COS- TER ZOON. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Alkmaar brengen ter algemeene kennis, dat het kohier der plaat selijke directo belasting, dienst 1892, op 22 Juni 1892, onder No. 22 door den Gemeenteraad vastgesteld en bij besluit van 29 Juni d. a. v., No. 68, door Gedeputeerde Staten van Noordholland goedgekeurd, op heden aau den gemeente-ontvanger ter invordering ïs uitgereikt, zullende dat kohier in afschrift gedurende vijf maanden, aanvang nemende 6 Juli 1892ter gemeente-secretarie overeen komstig art. 264 der gemeentewet voor een ieder ter lezing liggen. Bezwaarschriften tegen den aanslag kunnen op onge zegeld papier bij den Gemeenteraad ingediend worden binnen drie maanden na den dag der uitreiking van de aanslagbiljetten, welke uitreiking op 11 Juli 1892 be paald is. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar, A. Maclaine Pont. 4 Juli 1892. De Secretaris, Nuhout van der Veen. Personeelc Belasting. Het HOOFD van het Plaatselijk Bestuur te ALKMAAR brengt, op grond van artikel 1 der wet van 22 Mei 1845 (Staatsblad no. 22) bij deze ter kennis van de ingezetenen der gemeente dat het kohier voor de Rijks Personeele Belasting in de wijken A en B. dienst jaar 1892/93 op 1 Juli 1892 door den Provincialen Inspecteur der directe belastingen in Noordholland exe cutoir verklaardheden aan den Ontvanger der Rijks directe belastingen binnen deze gemeente ter invordering is overgegeven. Ieder belanghebbende wordt vermaand, op de voldoening van zijnen aanslag acht te geven, ter voorkoming van gerechtelijke vervolging. Alkmaar4 Jnli 1892. Het Hoofd van het Bestuur voornoemd, C. W. BRUINVIS, 1». burg. DITITSCIILA1VD. Den 1 werd te Frankfort a ML een jonge bediende der firma gebroeders Wolff op de trap van het kantoor aangevallen door twee goed ge- kleede heereu, die hem de portefeuille ontrukten, waarin hij ongeveer f 132000 van de Bank had gehaald. De dieven werden dadelijk nagezet en een hunner, die de gestolen portefeuille droegingehaald en in hechtenis genomen, nadat hij een revolver afgeschoten had zonder te raken. Hij is een engelschman, die op weg was van Weenen naar Parijs. De gemeenteraad van Berlijn heeft besloten de jaar wedde van den opvolger van den heer van Forckenbeck als eersten burgemeester te bepalen op 18000 per jaar, behalve de representatiekosten. Tot dasver bedroeg de jaarwedde 14400 met 3600 representatiekosten. 85) DOOR PAUL LINDAU. Uit de wond vloeide langzaam lichtrood bloed slechts weinige droppels als waren het roode tranen die het scheidende leven schreide. Kalm vloeiden zij over de breedejongeblanke borst. Lohansen legde zijn oor aan de borst, de jongere docter greep den pols Zij zagen elkander met droevigen blik aan en begre pen elkaar. Lohausen bracht zijnen vinger aau de pupil van het nog niet gesloten oog. Geene trilling meer. Het was ge daan Het leven was gevloden. Do kogel had de linker hartkamer juist in het midden doorboord. De dood was oogenblikkelijk gevolgd. Ulrich's gelaat vertoonde geene uitdrukking van smart. Een kalmevredige glimlach speelde om zijne lippen. Met ontstold gelaat stonden Pracks en Berwitz voor Ulrich en do naast hem knielende doktorenniet in staat een woord te spreken ja zelfs ter nauwernood tot denken bekwaam. Zij deinsden er voor terug de vraag te stellen, die zij zichzelven reeds met afgrijzen beantwoord hadden. Eindelijk vermande Pracks zich Dood Lohansen knikte zwijgend. »En geene hoop Langzaam schudde de dokter het hoofd. Met ongedekten hoofde naderde de gezant graaf Iseneck. die met afgewend gelaat somber en strak vóór zich staarde EKGELANI). Eene roodvonkepidemie te Londen breidt zich zeer uit. In zes openbare ziekenhuizen worden 2430 lijders, meest kinderen, verpleegd. De aanvragen om te worden opgenomen waren in de vorige week zoo talrijk, dat nieuwe zieken moesten wachten, totdat bedden vrijkwamen. ERANURIJK. De personen, die Véry's koffiehuis in de lucht hebben laten springen, zijn door de fransche poli tie te Londen niet gevonden. Zij waren reeds vertrokken. De fransche politie beklaagt zich over de weinige mede werking die zij van de engolsche politie ondervonden heeft. De ministerraad hoeft in beginsel tot het honden oener wereldtentoonstelling in 1900 besloten. Hamer. Den 2 is met 389 tegen 20 stemmen de wet aangenomenwaarbij vergoeding toegekend wordt aan hen, die schade hebben geleden tengevolge van ont ploffingen, door de anarchisten veroorzaakt. ITAIilKL De gezant van Engeland en die der Ver- eenigde Staten te Rome hebben den Koning van Italië verzocht een scheidsrechter te benoemen in de visseherij- kwestie der Behringzee. De gemeenteraad van Rome heeft besloten in 1895 juist 25 jaar na den intocht der italiaansche troepen, eene tentoonstelling te houden. Zestien van de negen tien conservatieve leden hebben voorgestemd, waarschijn lijk omdat zij, tegen stemmoude, hunne herkiezing op het spel zouden gezet hebben. 0»fiTEA'RI.IH-H«\UARIJE. De oostenrijk- sche commissie voor de muntregeling heeft met 17 tegen 8 stemmen het ontwerp betreffende eene leening goed gekeurd. De dnitsch-liberalen onthielden zich van te stemmen en verklaarden dat zij zich verzetten zonden tegen de wet bij de bohandeling in de Kamer, op grond van staatkundige overwegingen, die zij dan zouden mede- deelen. Deze verklaring heeft niet weinig opzien verwekt. Blijkens bericht van «len gezant te Brus sel Is «le in- en doorvoer van ATederl. rundvee in België van den 5 af weder toegestaan langs den spoorweg Roozendaal-Usschen, in welke laatste plaats liet vee zal worden onderzocht door een belglschen veearts. Akke de Jong, die door haren vrijer met een pistoolschot ernstig verwond werd, is, na het ziekenhuis te Drachten hersteld verlaten te hebbenniet te vinden. Zij moest voor den rechter van instructie te Heerenveen verschijnendoch de Rijksveldwachter kon haar de dag vaarding niet beteekenen. Den 3 des ochtends zijn waarschijnlijk door ver keerden wisselstand op het oostelijk eiland van het Cen traalstation te Amsterdam twee goederen treinen in botsing gekomen, waardoor alleen raaterieële schade ver oorzaakt is. en onbeweeglijk naast von Boost en Heddersdorf stond. Al het bloed was hem uit het gelaat geweken. In de gebalde rechtervuist hield hij nog steeds het doodelijke wapen geklemd. Hij had iets schrikwekkends over zich. Toen hij den gezant zag, liet hij het pistool op den grond vallen en ontblootte het grijze hoofd. Ook Heddersdorf had zijnen hoed afgenomen, en von Boost bracht de hand aan zijnen helm. »üe kogel is midden door het hart gedrongen en heeft oogenblikkelijk den dood ten gevolge gehad." Met ontzettende, sombere onbeweeglijkheid hoorde graaf Iseneck de vreeselijke tijding aan, doch zijn gelaat werd aschgrauwen zijne lippen vertoonden eensklaps eene blauwe tint. Waardig boog hij het hoofd en waardig hief hij het weder op. Graaf Pracks groette de anderen beantwoordden den groeten hij keerde naar de doktoren terug naar het lijk van den schoonen edelen hoopvollen jongen vorst. Heddersdorf en von Boost namen den graaf onder den arm. Hij leunde zwaar op hen en liet zich leiden vol komen willeloos. Lang3 eenen omweg sleepten zij hem, om langs de anderen niet voorbij te moeten naar zijn rijtuig voort. Zij hielpen hom bij het instappen. Hij liet alles met zich geschieden. Hij leunde tegen de kus sens van het rijtuig en bedekte zijne oogen met zijue hand. Von Boost en Heddersdorf zaten tegenover hem. Geen woord werd er gewisseld. Het rijtuig reed naar Berlijn terug. Berwitz had intusschen den anderen landauer op de plaats des onheils laten voorkomen. De paarden kregen de lucht van den doode, zij stampten en krabden met de hoevenzij snovon en hinnikten het schuim kwam hun op den bek. De koetsier had moeite, hen in toom te honden. Jeandie veel van zijnen goeden meester gehouden had, weende bitterlijk. En nu tilden PracksBerwitz en de beide doctoren en Jean* met vereende krachten het lijk in het rijtuig Tweede Hamer. De minister van financiën verdedigde in de ochtendzitting van den 1 nog de splitsing van de Inkom stenbelasting in afzonderlijke wetten en de door hem voorgedragen progressie, een lastig onderwerp, omdat wetenschappelijk daaromtrent nog zoo weinig vast staat. Voor 20 of 25 jaren sprak eigenlijk niemand over progres sie. Hij heeft getracht zooveel mogelijk rekening te houden met den algemeenen wensch. De talrijkheid van het gezin zal bij de herziening van het personeel, waaraan hij in een volgend zittingjaar ook zal kunnen werken, in aan merking kunnen worden genomen. Bij eene belasting op de goederen in de doode hand zonden slechts sommige, niet alle belast kunnen worden, en dan zou de uit komst zeer gering zijn. De opbrengst zon hoogstens f 50 a f 60000 kunnen zijn. Het beweerde voordeel voor de vreemdelingen beteekent niet veelmen kan het echter bij de successiewet vinden Do verhooging van den accijns op het gedistilleerd hoeft ten doel om zo te plaatsen tegenover schadelijke accijnzen, die 3'/2 maal meer be dragen, welke verhooging niemand zwaard or zal drukken. Herziening der registratierechten blijft hij ook wenschelijk achten, doch hij heeft zich thans zooveel mogelijk tot het strikt noodzakelijke bepaald. De heer Farncombe Sanders vraagt, of deze belasting een sluitpost op de begrooting zal zijn De minister zegt neen, doch naarr zijno meening zal de dwang der omstandigheden wel nopen, van die belasting een sluitpost te maken. Daarom te meer is voorzichtigheid zaak bij de wijze van opzetten dezer vermogensbelasting. Daartoe is het noodig, haar met de bedrijfsbelasting in nauw verband te brengen. Derhalve heeft hij groot be zwaar tegen eene eindstemming over deze wetten, voor dat do bedrijfsbelasting er is. Al mocht de boerenstand hiermede gebaat worden de kleine middenstand kan slechts geholpen worden door patent en personoel. Daar omtrent wil hij vooraf zekerheid. Hij hoopt het met den minister eens te kunnen worden. De heer Balhinann vond de hoofdgedachte van dit ontwerp goed. Dat hot onroerend bezit door do vermo gensbelasting zal worden getroffen, keurt hij ook niet af. Maar hij ontkent, dat het ideaal van rechtvaardigheid zal worden bereikt. De minister had moeten komen met de belasting op de beurszaken, evenals te Berlijn bestaat. Het roerend kapitaal had zwaarder belast moeten worden. In plaats van de opheffing der overgangsrechten, had de grondbelasting met 2 pet. verlaagd moeten worden. De minister had ook bedacht moeten zijn op ontduiking van het roerend vermogen door schenking onder de levenden. Het bezwaar betrekkelijk de bedrijfsbelasting blijft bij hem bestaan. Hij vreest, dat de vermogensbelasting naast de patentbelasting zal worden ingevoerd. Daardoor zon wel degelijk een misstand geboren worden voor de kwijnende nijverheid. Een andere misstand is, dat vele bniteul. han delshuizen hier geen cent patent betalen en zeer weinig invoerrecht. Een reden te meer om de vermogensbelasting niet naast de patentbelasting in te voeren ismen on derschept oen privilege voor de naamlooze vennootschap pen. En hoe zal men de bedrijfsbelasting invoeren Hoe waarvan men intusschen de kap had neergeslagen. Zij brachten het lijk in eene half liggende houding. Graaf Pracks sloeg zijnen arm om de schouders van den armen Ulrich. Jean die tegenover hem zathield het lijk bij de voeten vast. Het rijtuig werd weer gesloten, de gordijntjes werden neergelaten en stapvoets reed men naar de stad terug. Een sombere rit, anderhalf uur lang Berwitz en de doktoren gingen te voet tot Charlotten- burg. Daar vonden zij een rijtuig, dat hen in gestrekten draf naar Berlijn terugbracht. Zij stelden den hotelhou der van het voorgevallene in kennisen men droeg zorg, dat er te jnister tijd eene draagbaar met ervaren dragers op de plaats aanwezig was Intusschen waren Alix en vorst Engelberttrots den onbehaagl jken nacht dien zij hadden doorgebrachten trots het onaangename vochtigekoude weer in de meest opgewekte stemming tegen half acht te Berlijn aangekomen. Alix verheagdo er zich reeds bij voorbaat op Ulrich naar alle waarschijnlijkheid nog in den diepsten slaap te verrassen want Ulrich hield van lang slapen. Zij was das zeer verbaasd en teleurgesteld, toen zij van den por tier hoordedat de vorst reeds vroeg in den morgen met Jean was uitgereden. Het genoegendat zij zich had voorgesteld, was weg. Toen zij bij verdere navraag vernam, dat een heer den vorst in een rijtuig had afge haald, geraakte zij bepaald uit haar humeur. »Die vervelende jacht!" pruilde zij. »Wj hadden hem liever moeten telegiïifeeren dat ik ook meekwam dan zou hij vandaag zeker niet op do jacht zijn gegaan Zij begaven zich naar hunne kamers en maakten toilet. Alix behoefde nu, helaas, niet zooveel haast te maken, en talmde met opzet een beetje. De vorst stond reeds eeuigen tijd in onberispelijk och- tendtoilot voor het groote venster in Ulrich's kamer waar hij met zjne dochter wilde ontbijten. Hij staarde tameljk gedachteloos naar de natte, sombere straat. Voor de dear van het hotel stonden twee mannen werklieden, naar het wel scheen.

Alkmaarsche Courant | 1892 | | pagina 1