Be Draai naar iiei Westen. S R M I S. No. 92. Vier en Negentigste Jaargang. 1892. WOENSDAG 3 AUGUSTUS. G-evonden Voorwerpen, FEUILLETON. Gemeente-rekening'. Buitenland. AUKMURSCHE COURANT Deze Courant wordt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagavond uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden voor Alkmaar 0,80; franco door het geheele rijk 1, De 3 nummers f 0,06. Prijs der gewone Advertentlën: Per regel 0,15. Groote letters naar plaatsruimte. Blieven franco aan de Uitgevers HERMs. COS- TER ZOON. Telefoonnummer: 3. in de maand Juli 1892 Eenige koperen bussen van kinderwagens; een rozen krans een koperen bos van een tilbury een zilveren armband (stuivertjes); twee parapluie's; een blauw gebloemd vrouwen-jacket; een bril in met zilver beslagen étui; een r. c. kerkboekje met zilveren sluiting; een haarspeld; een zweep; een roode parasol; een steentje van een broche; een kruiwagentje; een rood ondersteentje van een gouden oorbelletje; een bos sleutels; twee portefeuilles; een paar witte kousen; een meerschuimen sigarenpijp; twee horlo gekettingen een r. c. penningeen mattenkloppereen paar glacé handschoenen; een schortje; eene portemonnaie, inh. f 0.43J; een nijptangetje; eene ledige portemonnaie; een buultje, inh. f 0.87è; een zakje, inh. een brood en een schoteltjeeen rood onderstukje van een gouden oorbelletjeeen paar grijze dameshandschoenenoen wit zakdoekje; eene portemonnaie, inh. rommel; een haarkam; een beurs, inh. 13 cents; een 2J cent stuk; een wit vrouwenschortje een notitieboekje een knot haakgaren n°. 30 een gouden ring een stuk van een engelschen schroevedraaier en een koperen puntschietlood. Alkmaar, De Commissaris van Politie, 1 Aug. 1892. P. G. C. J. EUNDTER. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Alkmaar brengen ter algemeene kennis, dat de kermis dit jaar wordt gehouden van Zaterdag 2 7 Augustus tot en met A September 1892 dat de regeling van de staanplaatsen en van hetgeen verder met de kermis in verband staat opgedragen is aan den commissaris van politiedat de loting voor staanplaatsen zal plaats hebben ^.n het politie-bureau op Woensdag 24 Augustus 1892des voormiddags te 10 urendat op Maandag 5 September, des morgens, onmiddellijk moet worden aangevangen met het af breken en opruimen der kramen, tenten en uitstallingen; dat de straatmuziek zooveel mogelijk beperkt en aan regelmaat onderworpen zal wordendat alle muziek in of bij de draaimolens uiterlijk te twaalf uren des nachts geëindigd moet zijn; dat geene kramersondernemers van publieke verma kelijkheden orgeldraaiers enz. zullen worden toegelaten, tenzij voorzien van eene verklaringdat in de plaatsen, waar zij in de laatste 14 dagen verbleven hebben, geene besmettelijke ziekte heerschte. Burgemeester en Wothouders voornoemd, Alkmaar, A. MACLAINE PONT. 2 Aug. 1892. De Secretaris, NUHOUT VAN DER VEEN. 11) 0 De dood van den oprecht betreurden vader bracht eenige stoornis in den opgang, dien Lolo in de groote wereld maakte. De schoonheid van de jeugdige mevrouw Charlotte Ehrike was inderdaad zeer spoedig in het oog gevallen. Zij kleedde zich zeer smaakvol en elegant. Men zag haar veel en allendie kennis met haar maaktenwaren ver rukt van het bekoorlijke en liefelijke in haar geheele wezen. De salons van de groote wereldwaarin mooie jonge vrouwtjes steeds zeer gewild gezelschap zijnwer den voor haar geopend en men nam den dikken blon den man, die niemand kwaad deed, op den koop toe. Lolo was een verstandig vrouwtjeen bezat tact ge noeg om zich in hare nieuwe omgeving spoedig op hare plaats te voelen. Men zag haar overal gaarne en zij koos haar intiemeren kring met groote voorzichtig heid en in den winter van 187677 mochten Lolo's salons beschouwd worden als de beste en onderhou dendste van de hoofdstad. Men vond daar steeds de meest bekende kunstenaars en de verstandigste en beminne lijkste vrouwen uit ale mogelijke kringen. Dit was de geschiedenis der familiën EhrikeWilprecht en Panly, die Dr. Strelitz aan George was begonnen te vertellen toen zij in den vochtigen Novembernacht door den donkeren, stillen Thiergarten wandelden en die hij na ontelbare malen gestoord te zijn, in het café Bauer ten einde bracht. »Gij ziet", besloot Martin, «gij ziet het ook aan deze echte Berlijnsche familiën zij volgen denzelfden drang die reeds sedert de dagen der groote Volksverhuizing de algemeen heerschende is geweesten dien de mensch Suppletolre hcgrootins;. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar brengen ter algemeene kenuis, dat de eerste suppletoirs begrooting, dienst 1892, heden den Gemeenteraad aangeboden, gedurende de eerstvolgende veertien dagen op de gemeente-secretarie ter inzage nedergelegd en tegen betaling der kosten in afschrift verkrijgbaar is. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar, A. Maclaine Pont. 2 Aug. 1892. De Secretaris, Nuhout van der Veen. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Alkmaar brengen ter algemeene kennis, dat de gemeente-rekening, dienst 1891 met alle daarbij behoorende bescheiden heden den gemeenteraad aangebodenop de gemeente secretarie voor een ieder ter lezing nedergelegd en tegen betaling der kosten in afschrift verkrijgbaar is. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar, A. Maclaine Pont. 2 Aug. 1892. De Secretaris, Nuhout van der Veen. BEIiGIE. Wat den moord op den franschen agent Pouinayrac aan de Koto betreft, verklaart het bestuur van den onafhankelijken Congo-Staat, dat het niet bezet houdt het district, waar die moord plaats had. Indien er een aanslag heeft plaats gehad, moet die op de inlan ders gewroken worden. De moord van een man, die de fransche vlag bewaakte, zou geheel verzonnen zijn. Uit officiëele rapporten zou volgen, dat het de fransche negers zijn, die, als zij zich een oogenblik aan het toezicht van hun hoofd kunnen ont trekken, gewoon zijn, op voorbijgaande booten te schie ten, wat de scheepvaart zeer gevaarlijk maakt. De bewering, dat bij hot verdrag van Berljjn de noordgrens van den Congostaat op 40 gr. breedte zou zijn gesteld, is volstrekt onwaar. Bij dit verdrag zijn geen grenzen be paald, maar in het verdrag van 1885 met Frankrijk is de 17e meridiaan als grens tusschen de bezittingen der beide landen vastgesteld. DIHT8CHLA!YD. In den nacht van den 30 op den 31 is het kasteel Heiligenberg, te Darmstadt ge deeltelijk door brand vernield. De brand brak uit in de slaapkamer van prinses Beatrice echtgonoote van den prins van Battenberg. De schade is zeer aanzienlijk. Een vleugel is geheel vernield de toren bleef behouden. BV (4 Bli A AD. Gladstone moest den 30 tengevolge van eene lichte verkoudheid het bed houden. De genees heer verbood hem op te staan, hoewel zijne ongesteldheid volstrekt niet ernstig was. Des ochtends had hij den heer Arnold Morley kunnen ontvangen. Den 1 had hij een rustigen nacht doorgebracht. De hoest was minder hinder- schijnt afgezien te hebben van den schijnbaren loop der zon: Naar het Westen! Het werkelijke Berlijn, dat zich in onzen tijd tot een millioenenstad heeft uitgebreidis grootendeels ontstaan door den grooten toevoer uit het Oosten. Bijna alle Berlijners met wie wij omgaan zijn provincialen uit het Oosten uit Pruisen. Polen, Silezie die aan het Markensche zand zijn aango3poeld en die groote strooming behoudt hare richting ook in het in wendige der stad. Ook daar vindt men denzelfden drang naar het Westenvan het arbeidzame en geld verdie nende naar het genietende en uitgaande Berlijn, van de Koppenstrasze naar den Thiergarten. Hiervan zijn de Ehrike's en de Wilprecht's twee der sprekendste voor beelden." Do beide vrienden hadden aan een tafeltje plaats ge nomen tegenover het buffetzoover mogelijk van den ingang verwijderden waren zóó verdiept geweest in hun gesprek dat zij hunne omgeving geheel vergeten 'en niet bemerkt hadden, dat het derde morgenuur reeds was aangebroken. »Na alles wat gij mij verteld hebt," zei George, nadat Martin zijn verhaal geëindigd had, begrijp ik nog steeds nietwaaruit die gespannen verhouding is ontstaan tusschen mevrouw Stephanie Wilprecht en mevrouw Lolo Ehrike, waarop gij meermalen hebt gezinspeeld." «Mevrouw StephanieJa, zij kan Lolo nu eenmaal niet uitstaan," antwoordde Martin. «Eergierigheid, ver klaarbare ijverzucht op het zoo snel verworven succes onaangename herinneringen aan de Koppenstrasze, aan Adelheid en de afkomst van onzen handelsraad maar vóór alles de jeugd van Lolo, de lieve jeugd Wat ver langt gij meerHebt gij wel opgemerkt hoe die twee lachen Lolo lacht tot aan den laatsten oogtand, Ste phanie tot aan het eerste plombeersel. Dat is het geheim!' lijk. Hij hield nog steeds het bed, maar kon enkele staat kundige vrienden ontvangen en te woord staan. De spinners van Oldham hebben besloten, hunnen werk lieden aan te kondigen, dat binnen eene maand het loon met 10 pet. verminderd zal worden. Eene werkstaking wordt onvermijdelijk geacht. De alderman Stuart Krulldie aan de beurt is om voor het volgende jaar tot lord-mayor te Londen te worden verkozen, heeft aan zijne medeleden der vroed schap medegedeeld, dat hij, als roomsch-katholiek, gewe tenshalve niet kon deelnemen aan den gewonen kerkgang der vroedschap met den lord-mayor aan het hoofd in de St. Paul's kathedraal bij plechtige gelegenheden of in andere kerken der City, bij de viering van geschied kundige feiten gebruikelijk. De duitsche Keizer is den 1 op zijn jacht Adler te Cowes op hot eiland Wight aangekomen. De prins van Wales, de hertog van Connaught en prins Christiaan waren hem te gemoet gestoomd. Hij bracht des namid dags een bezoek aan de Koningin zijne grootmoeder te Osborne. De iersche afgevaardigde William O'Brieneen der leiders van de anti-Parnellisten, hield den 31 eene be langrijke rede te Mallow, waarin hij zeide, dat Home Rule het eerste werk der zitting zon zijn. Indien eene poging gedaan werd om dit plan te vertragen en achter te stellen bij een anderen wetgevenden maatregel, zouden de ieren het ministerie omverwerpen. Echter vreesde hij niet, dat de liberalen een dergelijk verraad zouden plegen. Aan den anderen kant zouden de ieren hun best doen om de wetten te doen aannemen, door de volkspartij in Engeland gevraagd. Hij brandmerkte de staatkundige Parnellisten die stelselmatig Gladstone in verlegenheid trachten te brengen. Ierland. Den 22 is de buitengewone wet om de orde te handhaven in het laatste graafschap waarin zij nog in working was ingetrokken namelijk in Clare provincie Munster. Het geheele ttijk is dientengevolge weer onder het gewone recht teruggekeerd. FRANKRIJK. Het internationaal Congres voor binnenlandsche scheepvaartthans te Parijs gehouden hoeft besloten zijne volgende zitting in Nederland te houden. Te Lyon woont een oud-gediendeVivien genaamd die den 28 Juli 106 jaar is geworden. Hij heeft onder Napoleon in Egypte gediend aan 22 veldtochten deel genomen en aan de Berosina vijf wonden bekomen. De slag van Waterloo is door hem bijgewoond. Hij is nooit ziek geweest en heeft nog geen enkel gebrekalleen heeft hij een kogel in het been, welke nooit weg genomen is kunnen worden. In een telegram uit Libreville aan den onder-minister van koloniën wordt gemeld, dat soldaten van den Congo- Staat aan den oever der Koto op een franschen post geschoten en den bewaker der fransche vlag gedood heb ben. In diezelfde streek hebben inlanders een franschman en verscheidene Senegaleezen gedood. De fransche regee ring heeft maatregelen genomen om de fransche vlag te HOOFDSTUK VI. Niettegenstaande het vergevorderde uur was het Weoner koffiehuis nog goed bezet. Over het uit de meest verscheidene onderdeelen samengestelde gezelschap lag eene dikke blauwachtige wolk van tabaksrook die de muurschilderingen van Werner en Wilbergde rijke decoratie van het plafond en de zuilen, welke de boven verdieping droegen, in een nevelachtig waas hulde. Hoewel de atmosfeer in de zaal door den sigarendamp en het gas gewoonlijk al genoeg bedorven was, kwam daar nu nog bij de vunzige uitwaseming van natte over jassen en parapluies. Het gezelschap scheen intusschen het onaangename dat daarin gelegen was en waardoor George en Martin bijna afgeschrikt waren om binnen te treden, niet op te merken hoe het zij, men liet het zich het gezellig samenzijn niet verstoren en ook de beide doctoren hadden er na eenige oogenblikken geen last meer van. Men rookte en praatte en dronk zijn koffie en bier met innig welbehagen De eene bezoeker was nauwelijks weg of de andere kwam. De een bleef aan een tafeltje babbelen waar bekenden zaten een ander stond bij een der pilaren de nieuwste beurslelegrammen te lezen van het bureau Woltf. De kellners liepen heen en weer, de presenteerblaadjes met koppen koffie behendig over de hoofden der zittenden heenzwaaiend, terwijl anderen de ledig geworden tafeltjes afveegden, heengaanden behulp zaam waren bij het aantrekken der jassen komenden eene zitplaats aanwezen. Het was een onrustig heen- en weergedraaf, een amalgama van stemmen, van geklop op de marineren tafeltjes van geroep kelner - betalen! en boven alles uit klonk voortdurend de luide tik van de schei op het buffet eene drukte die zelfs aan ge boren Berlijners op dit uur in het oog moest loopen. George en Martin keken eens rond. De geschiodenis die de een verteld en waarnaar de ander geluisterd had, hield hunne gedachten nog bezig. Tegenover hen, achter het buffetzaten twee jongemooie keurig gekleede meisjeswie men kon aanzien dat zij zich verveelden

Alkmaarsche Courant | 1892 | | pagina 1