Stadsberichten. Markt- en Beursberichten. 1 7H 72 Den 4 is te Arnhem in den ouderdom van 65 jaren overleden de heer A. 1;. de Bruijn Kops, oud-hoofdinge- genieur van den waterstaat, één van de eersten, die aan de Academie te Delft zijne opleiding ontving. Bij kon. besluit van den 5 is op verzoek o. a. eervol ontslag verleend bij de dienstdoende schutterij te Melder aan de heeren C. D. ZurMühlen en C. Swaving, beiden als kapitein, en C. Stammes als eerste luitenant a la suiteen onder gehoudendheid, dat zij de op hen uit kracht der wet nog rustende verplichting als gewoon lid der schutterij volbrengen, bij de dienstdoende schut terij, te Hoorn aan den heer H. J. J. Verhoef!' als eerste luitenant en bij die te Helder aan den heer H. J. van Dale als 2 luitenant. Voorts is bij die te Helder be noemd tot officier van gezondheid 2 klasse de heer A. W. Drijver. Bij kon. besluit van den 5 is tot burgemeester van Velsen benoemd de heer J. C. A. Weerts, secretaris dier gemeente. In de den 5 gehouden vergadering van den raad der gemeente Texel werd door den voorzitter medege deeld, dat een schrijven was ingekomen van den heer T. Boeper, onderwijzer te Castricum, behelzende kennisgeving, dat hij zijne benoeming tot onderwijzer met hoofdakte te Den Burg aannam alsmede dat de stukken der sollici tanten naar de vacante betrekking van hoofd der school voor u. 1. o. nog niet van de bevoegde autoriteiten wa ren terug ontvangen en dientengevolge nog geene voor dracht kon worden aangeboden. Na eene korte bespreking werd besloten de behandeling van een van den gemeen teraad van Schagen ingekomen adresbehelzende het verzoek om de totstandkoming van het kanaal Schagen- Stolpen te willen steunen bij het Rijk en de provincie, tot eene volgende vergadering te verdagen. Daarna werd met 7 van de 10 stemmen tot gemeente-secretaris benoemd de heer J. A. Westra eerste beambte ter secretarie te Engwierden (Fr.) en met algemeene stemmen tot telefonist te Oosterend, de eenige sollicitant, de heer W. L. Bakker Lz. Eindelijk worden aangeboden de gemeente-rekening over 1891, alsmede die over dat jaar van het algemeen armbestuur, het algemeen weeshuis en de bank van leening. Den 5 en 6 zijn te Amsterdam vier van de veertien voor de hoofdakte geëxamineerden geslaagd, te weten: B. Boorda, J. de Ruijter, C. Smit en T. Yleeming, allen aldaar. Den 6 is te 's-Gravenhage o. a. voor de fransche taal geslaagd mej. C. E. van Welie, thans te Kuilenburg, benoemd onderwijzeres te Heiloo. Den 6 is de omnibus, rijdende tusschen Hoofddorp en Amsterdam, tusschen den Aalsmeerder en Sloterweg te water geraakt, doordat de paarden voor een hondenkar schriktendrie reizigers braken een arm en bekwamen verscheidene kneuzingen. Den 6 is te Utrecht voor gymnastiek 1. o. geslaagd G. Max van Haarlem. Den 6 zijn te Laren twee duitschers uit Amster dam aangehouden die den 5 des avonds te Naarden valsche guldens uitgegeven hadden. In den ochtend van den 6 waren zij uit Hilversum vertrokken, vermoedende, dat zij door de politie achtervolgd werden. Den 6 is te Rijswijk omstreeks half negen des namiddags eene boerderij in brand geraakt, waarschijnlijk tengevolge van vonken uit den locomotief van den trein, die voorbijging. Het huis brandde geheel uit één der hooibergen werd geheel en de ander grootendeels in de asch gelegd. Den 6 is tot gemeente-ontvanger te Arnhem be noemd de heer J. F. Dijckmeester te 's-Gravenhage. De 6 is te Haarlem voor rekening van de doops gezinde gemeente aanbesteed het bouwen eener nieuwe school voor lager onderwijs in de Ripperdastraat. Laagste inschrijver was de heer P. Noë voor f 38558. Aan de harddraverij, den 8 te Oudorp gehouden, namen twaalf paarden deel. De prijs werd gewonnen door den heer T. Zuurbier de le premie door den heer J Helder en de 2e premie door den heer P. Appeldoorn Den 8 's nachts om één uur kreeg een der bezoe kers van het koffiehuis met damesbediening Europa in de Nes te Amsterdam bij het uitgaan twist met den portier, haalde een revolver te voorschijn en loste een schotde portier wist door eene vlugge beweging den kogel te ontduiken, maar door een tweede schot werd hij zoo ernstig aan den hals verwond, dat hij naar het gasthuis moest worden vervoerdwaar hij thans niet buiten gevaar is. De dader werd door oen politie-agent en eenige voorbijgangers, die hem aangrepen, in verze kerde bewaring gesteld. Den 11 is de inschrijving geopend op f 700.000 4} pet. obligatiën der Haagscbe tramweg-maatschappij Een ingezetene van Wissekerke verzocht aan den minister van binneulandsche zaken 1°. aan het hoofd der openbare lagere school aldaar de uitoefening te ver bieden van de beroepen van zaakwaarnemer, koopman in effecten en geldwisselaar, en 2° te beslissen dat het agent schap eener Brandverzekering-Maatschappij valt onder de daden van koophandel en onder het verbod van art. 35 der wet op het lager onderwijs. De minister gaf te ken nen dat1° bereids art. 35 der wet den onderwijzer verbiedt, handel te drijven of eenige nering of beroep behalve het geven van onderwijs, uit te oefenen, en 2° agent van eene Brandverzekering-Maatschappij te zijn mits het bijzaak blijft, niet als uitoefening van een be roep is aan te merken. Expresse-brieven zijn voortaan in het verkeer met Groot-Britannië toegelaten. Te Loosdrecht zijn door de politie de daders ont dekt van een diefstal van effecten en geld te Amsterdam onder bezwarende omstandigheden voor ruim eene maand geleden gepleegd. De kantonrechter te Oosterhout heeft een spoor wegbrugwachter te IIaamsdonk schuldig verklaard aan het niet tijdig sluiten der draaibrug, zoodat de trein vlak bij de brug moest stoppen en veroordeeld tot f 25 boete, subsidiair 4 dagen hechtenis. Bestuurders der spoorwegmaatschappij hadden hem daarvoor met vijftig centen boete gestraft. Te Hlddelle is een kalf aan miltvuur gestorren het lijk is verbrand. Den 6 werd te Barslngerhora aanbesteed het opknappen van een huis door de gemeente aangekocht voor doctors woning van 8 inschrijvers was de laagste de heer J. Schreuders aldaar, voor f 1180. Men schrijft ons Het oordeel der landbouwers te Holhorn omtrent het aldaar aangeplakte verzoek der arbeiders isdat daaraan in het algemeen niet kan worden voldaan en welle omdat bij de overal gelijke overdrukte van den oogsttijd in de gemeente niet de helft van de benoo- digde arbeiders aanwezig is en 2e dat de meeste hier gevestigde arbeiders, bij de geldersche vergeleken zeer onbedreven zijn. Het laatste erkennen de arbeiders ze achten zulks natuurlijk, maar maken zich sterk dat werd de proef genomen zij in enkele dagen voor de geldersche zichters niet zouden behoeven onder te doen. Bij kon. besluit van den 6 is o.a. met ingang van Augustus op pensioen gesteld de vice-admiraal P. ten Bosch, wegens langdurigen dienst, onder dankbetuiging voor bewezen diensten, en de vice-admiraal jhr. J. A. Roëll in het genot gesteld van de voor zijn rang vast gestelde inkomsten. Den 8 is door de Holl. Spoorweg-maatschappij aan besteed hot verbroeden en ophoogen van het stations emplacement, wijzigen en ophoogen van de spoorinrich- tingen en maken van twee gebouwen voor centrale wisselbediening met verdere bijbehoorende werken op het goederenstation AmsterdamRietlanden voor rekening van den Staat, geraamd op 130.000. Van 21 inschrijvers was de heer H. Wierhoven te Schiedam voor 106.700 de laagste. Te Tilburg is den 8 des nachts een 23jarige fabrieks arbeider vermoord gevonden op een stuk weiland bij zijne woning in de wijk Oerlede vermoedelijke dader is aan gehouden. Den 6 is bij de jaarlijksche harddraverij te Beemster, waaraan 10 paarden deel namen, de prijs J 70 gewonnen door Willem III van den heer C. Broers, bereden door den eigenaar; de eerste premie 20 door Marie van den heer D. Lust te Oostzaan, bereden door Siderins en de tweede premie J 10 door Tabop III van den heer K. Zwaag te Berkhout, bereden door C. Bier. De Eerste Kamer kwam den 8, des avonds te half negen, bijeen. De heer van Zinnicq Bergmannnieuw benoemd lid voor Noordbrabant, werd toegelaten en nam, na beëedigingzitting. Den heer de Savornin Lohman werd verlof verleend op een nader te bepalen dag tot den minister van binuenl. zaken eenige vragen te mogen doen naar aanleiding van het door de belgische regee ring in den Senaat gezegde over de maatregelen in Nederland genomen tot wering van de veeziekte. Den 8 zijn te 's-Gravenhage o. a. voor de fransche taal geslaagd mej. A. C. Broekman te Haarlem en mej. E. J. Klant te Oostzaan. Door bemiddeling van den heer A. Weeshoff te Schermerhorn agent der Eerste Nederlandsche Ver zekering-Maatschappij op het leven tegen invaliditeit en ongelukken, zijn de werklieden, bezig met het herstel len van den toren aldaardoor burg. en weth. tegen ongelukken verzekerd. Men schrijft ons uit Seliermerhorn Bestond alhier bij het einde van den vorigen winter eenige vrees, dat de rederijkerskamer »Amicitia" door uittreding van verschillonde leden zou moeten worden opgeheven den 5 is in de zomervergadering gebleken dat door het aanblijven der oude en door toetre ding van vijf nieuwe leden het gevaar voor opheffing is afgewend. Uit de veenderij van den heer D. Klumpenaar te Westgraftdijk is de vorige week de eerste lading nieuwe turf verzonden naar Amsterdam. De heer 1). Querner te Scheveningen, die benoemd was tot onderwijzer te Ridderkerk en te Westgraftdijk, heeft voor de eerstgenoemde betrekking bedankt en die te Westgraftdijk aangenomen. De inhoud van no. 1 van het Maandblad tegen de vcrvalschlngenonder redactie van dr. P. F. van Hamel Roos te Amsterdam is als volgtgevaarlijke vervalschingenonderzoekingen van levensmiddelen en handelsartikelen gedaan aan het bureau voor chemisch en microscopisch onderzoek SpuistraatAmsterdam vleeschextract-wijn.rijstmeel Californische cognac cognac brood en meelthee bruin brood geëmailleerde voorwerpen stoutweinig nicotinehoudende sigaren vervalsching van hondenbrood. Wetenschappelijke berichten arsenicumhoudonde behangselpapieren Hygiëne en industrie: over den invloed van hooge temperaturen op tuberkel-bacillen de hygiëne en het rooken van tabakde kamfor-industriepepton nieuws op electrisch gebied electrische locomotieven ter vervanging van de thans gebruikelijke fabrikatie van kunstijs in Britsch-Indiëconserveering van vleesch en eierencorrespondentie. Feuilleton: noodzakelijk heid van het reinigen van vruchten bruin brood tot behoud van het gebitonzuivere salade en typhus ijzerroest als oorzaak van brand waar vindt men in de groote steden de zuiverste lucht een groote goudklomp school te Alkmaar 4e gedeelte, de oplevering van dat werk gesteld is als volgt 1°. vóór 15 October 1892 het metselwerk van de vleugels van het Logiesgebouw tot aan de muurplaten; 2°. vóór 15 November 1892 de evengenoemde vleugels glas- en waterdicht; 3°. vóór 1 December 1892 het metselwerk van het Leer- gebouw en dat van het overige van het Logiesgebouw, beide tot aan de muurplaten; 49. vóór 1 Januari 1893 de gebouwen bedoeld sub 3 glas- en waterdicht met uitzondering van topgevels en gemetselde dakvensters en met inachtneming eener bijzondere bepaling voor de zinkbedekkiugen; 5°. vóór 1 Juli 1893 het geheele werk; 6°. op 1 December 1893 het geheele werk andermaal. Na de vijfde oplevering kan het werk in gebruik worden genomenonverminderd de verplichting van den aannemer tot onderhoud. Naar ons wordt medegedeeld, is het den 21 25 jaren geleden dat de heer T. J. Meeues, directeur van het rijksopvoedingsgesticht alhier, bij het gevangenis wezen in dienst trad. Den 6 kwam bij den commissaris van politie alhier V. M. S., van Graft, aangifte doen, dat donderdag te voren uit zijn glazen jachtwagen, die een uur onbe heerd op den Dijk had gestaan, uit een mandje was ontvreemd een zilveren knip met beurs, inhoudende ongeveer f 3 en een gouden halsketting. De daders K. D. en M. R., door de politie opgespoord, bleken twee jeugdige deugnieten te zijn, die in den laatsten tijd zich aan verschillende kleinere diefstallen hadden schuldig gemaakt. Nadat zij bekend hadden dezen diefstal te heb ben gepleegd, werd door de politie een gedeelte van het geld in den Stadshout verborgen gevondon terwijl zij de zilveren knip en gouden ketting in het Noordhol- landsch Kanaal hadden geworpen, alwaar ze door J. Smit, een goed zwemmer, van den bodem werden opge haald. Van een en ander is proces-verbaal opgemaakt. Gedurende eenige dagen heeft zich hier ter stede een vreemde horlogemaker opgehouden, die. na bij den land man P. een klok te hebben gerepareerd, van diens vrouw een gouden horloge wist machtig te worden, dat hij be weerde aldaar niet aan huis te kunnen repareeren, doch mede naar zijn logement te moeten nemen. In plaati echter van het te repareeren, beleende hij het bij den heer J. voor f 3, verkocht het daarvoor ontvangen briefje voor f 0,75 en ging er vervolgens met de noorderzon van door. Door de politie alhier is het horloge opge spoord en in beslag genomen, terwijl de verdachte te Purmerend door de politie is aangehouden en naar hier overgebracht, waar hij bleek te zijn G. T. R. een oude bekende der justitie. Hij is thans ook weder ter beschikking der justitie naar het huis van bewaring over gebracht. De Alkmaarsche Turnclub Kracht en Vlug heid onder leiding van den heer A. van Dijk verwierf den 6 in den wedstrijd in vrije oefeningen uitgeschreven door de Vereeniging »01audius Civilis" te Leeuwarden, in afdeeling B wedstrijd om d9n directeurs prijs (oefeningen naar keuze), van de zes mededingende vereenigingon, het hoogste aantal punten, n.l. 129. De hierop volgende vereenigingen waren »Hercules", Beem ster met 1251/2 p., Voorwaarts", Schermer met 117'/2 p., welke beide vereenigingen eveneens onder leiding van genoemden heer van Dijk slaan. Den 8 herdacht de Alkmaarsche Scherp- schuttersvereeniging haar 25-jarig bestaan. Reeds vroeg in den morgen begaf men zich naar de Berger duinen tot het houden van een ouderlingen wedstrijd, die door prachtig weder begunstigd werd. De door den Noordhollandschen Bond van scherpschutters te dezer gelegenheid aangeboden groote zilveren, 2 verguld zilve ren en een bronzen draagmedalje werden na een hard nekkigen kampstrjjd gewonnen door de heeren P. J. van der Kamp, G. S. Groenewoud, H. Essen en G. Bonma Des avonds vereenigde men zich aan een gemeenschap pelijk diner en werd door de leden aan den voorzitter den heer H. Essen, een lauwerkrans mot groote zilveren herinneringsmedalje aangeboden Een onzer lezers verzoekt ons mede te deelen, dat volgens het bestek van het bouwen eener Cadetten A MSTKHDAIH. pCt. 8 Aug. 9 Aug. Nederland Cert. N. W Schuld2} ditodito3 dito, dito3* dito, Oblig3} [talie, Inschrijving 1862/815 Oostenrijk, Obl. in pap. fl. 1000 Mei-Nov. 5 ditodito Febr.-Aug. 5 dito, zilver Jan.-Juli. 5 dito, dito April Oct. 5 Portugal, Obl. Buit. 1853/843 dito, 1888(89 4 Rusland, Oosterscbe Leening, 2e serie 5 dito, 1880 gecons. Z.R.125-625 13 Mei-Nov. 4 dito, 1889 leen 2e ser.l Jan. lAp.l Juli/lOct. 4 dito, 1867/69 20-100 Mei-Nov4 dito, 18893 dito, in goud 1883. Juni. Dec6 dito, dito 1884. 13 Jan. 13 Juli5 Spanje, Obl. Buit. Perpetuele4 Turkije, gepriv. Conv.leening4 ditoDouane Obl5 dito, Geconverteerde Ser. DenC Egypte, Obl. leening 18764 Mexico, Obligatiën geconvert. 18906 dito, Subsidiebonds6 Venezuela, Obligatiën 18814 Nederland, Cult. Maatsck. d. Vorstel. Aand. dito, dito Winst-Aandeelen dito, Koloniale Bank Aandeelen dito, dito Oblig5 dito, Ned. Ind. Handelsb. Aand.... N. W. Pac. Hyp. Pdbr 5 Nederland,N.Centr. Spoorw. Aand. f250.. dito, dito gestemp. Obligatiën f 250 Nederl.-Zuid-Afr. Spw4 Italië. Spoorwegleening 1887/893 dito, Zuid-Ital. Spoorweg Obl3 Polen, Wars.-Weenen Aandeel Rusland, Gr. Sp.-Maatsck.-Aand5 dito, Hvpoth. Obligatiën4} dito, id3 dito, Baltiscke Spoorw. Aand3 dito. Fastowo Spw. Mij., dito5 dito. Iwang. Dombr. Oblig4j dito. Orel.-Vitebsk. Obl. 5 dito, Poti-Tiflis Oblig. f 10005 dito, Transcaus. Spoorweg Oblig3 dito, Z.-W. Spoorw. Aand. 1001000.. 5 dito, dito Oblig4 ZweedschNoorweegsche Spoorwegen.... 5 Amerika, Cleveland, Akron Shares dito, Denv. Rio Grande dito dito, Illinois Centr. Cert. v. Aand dito, Louisv. en Nasliv. Cert. v. Aand.. dito, Miss. Kans. Texas Adn. ex 2e. Hyp. dito, dito, le Hyp4 dito, N.-ïork. Erie West. Sp. Aand.... dito Wabash St. L. en Pac. Ct. v. Aand. Nederland, Stad Amsterdam f 1003 Hongarije, Theiss Loten4 Oostenrijk, Staatsl. 18544 dito, dito I8605 dito, dito 1S64 dito, Stad Weenen 1874 Rusland, Staatsleening 1864 Loten5 dito, dito 1866. Dito5 Turkije, Spoorwegleening Transvaal le. Ned. Tr. Goudm. Mij. Aand. 80 94* 1014 101A 86) 80f 811 80f 79U 23 A 311 63 J 90 91f 94j 651 98 rir 974 60 811 87 20 A 971 831 451 34 774 15 821 1031 874 100 301 86 871 521 55? 1191 123 98A 76? 621 674 941 102A 1031 731 7Ü 884 194 291 161 1001 714 154 79* 281 251 1121 1141 118 1181 1531 131f 144 1331 19 ti 11 791 944 10H 101| 86f 80A 81 SOf 23| 31 91 90 -i 93 j 6 ',T 98 A 97: 60 i 81f 20# 97* 46i 33 7744 1H 104 87} 100 86 87 524 554 1224 98J 62f 674 94* [021 102# 19 29* 16* 71-4 15* 79* 28, 113* lHA 118 ]45 19} LONDEN 8 Aug. Aangevoerd 2300 runderen 3-4.9, 12000 schapen en lammeren 3.8-5.6, 15 kalveren 3-4.9, 50 varkens 2.8-4.2.

Alkmaarsche Courant | 1892 | | pagina 3