öpnbare Vrijwillige Verkooping, VERKOOPING, DANSCURSUS. ALKMAARSCHE COURANT Zondag 2 October 1802. TWEEDE BLAD. Buitenland. B ijl n e nl a nd. 340ste Staatsloterij. Advertentie n. Leidsche Leverworst. KAMES& 5e kl., 12o lijst, 30 Sept. Nr. 20578 f 1500 ns. 776 en 9018 f 1000 ns. 4748, 7437, 7550, 14561, 18770 en 20547 400; ns. 2511, 2514, 3000, 3848, 8610, 14459, 14732 en 18792 200; ns. 79, 5603, 5668, 7680, 7755, 8684, 10571, 12780, 14238, 15076, 15363, 16620 en 20807 f 100; No. IIS* Vier en Negentigste Jaargang. Patentrecht. Het HOOFD van het Plaatselijk Bestnnr te ALKMAAR brengt, op grond van artikel 1 dor wet van 22 Moi 1845 (Staatsblad no. 22) bij deze ter konnis van de ingoze- tonen der gomeento dat het kohier van hot patentrecht lo kwartaal, dienstjaar 1892/93, op 28 September 1892 door den Provincialen Inspecteur dor directe belastingen in Noordholland executoir verklaardheden aan den Ontvanger der Rijks directe belastingen binnen deze gomoonte tor invordering is overgegeven. Ieder belanghebbende wordt vermaand, op do voldoening van zijnen aanslag acht te geven, tor voorkoming van gerechtelijke vervolging. Alkmaar, 30 September 1892. Het Hoofd van hot Bestuur voornoemd, A. MACLAINE PONT. BADEN «A8THHIS De gelegenheid tot het bekomen van baden in het Gasthuis is van 3 October 1892 alléén opengesteld op WOENSDAG en ZATERDAG van iedere week van 's morgens 8 tot 's avonds 7 uur. BEUGIE. Do gezondheidscommissie voor do Schelde te Antwerpen heeft den 29 do quarantaine voor hetgeen nit Holland komt op 24 uren bepaald. Den 30 kwamen te Brussel 7 ziekte- on 3 sterfgeval len aan cholera voor. UIITMCHI,\\rll, Van den 28 dos middags tot den 29 des middags ziju te Hamburg 70 zieken lm 25 dooden aangegeven. Daarvan komen op den 28 44 zie ken en 16 dooden. Thans hoerscht de typhus daar vrij ernstig. In de laatste week zouden daaraan reeds 110 personen overleden zijn en zon do ziekte zich ook over geheel Mecklenburg uitbreiden. Keizerin Frederik heeft evenals de Keizerin f 600 geschonken voor de noodlij denden te Hamburg en te Altona. Van den 29 des middags tot den 30 dos middags zijn te Hamburg 33 zieken en 24 dooden aangegevendaarvan kwamen op don 29 33 ziekte- en 15 sterfgevallen. Den 29 is de burgemeester Zelle met 94 tegen 22 stem men gekozen tot opper-burgemeeeter van Berlijn. ENWEIjANH. De roomsch-katholioke alderman Stuart Knill werd den 29 tot lord-mayor van Londen voor het volgende dienstjaar, ingaande 9 November, gekozen. Zijne verkiezing werd zeer besproken, omdat de heer Knill verklaard had niet in zijne ambtswaardigheid bij officiëele kerkelijke anglikaanschc plechtigheden te zullen tegen woordig zijn, zoo hij verkozen werd. Hij was echter°be reid een zijner ambtgenooten als plaatsvervanger aan te stellen, en terwijl hij voor zijn huiskapelaan een roomsch- katholiek priester zou benoemen, de kouze van een officiëel anglikaansch kapelaan, die 11ij openbare maaltijden op het Mansion-House den zegen uitspreekt, aan zijne ambtge nooten over te laten. De anglikaanscho instellingen van liefdadigheid zouden echter, door zijne keuze tot eersten overheidspersoon, geen nadeel ondervinden. Het is niet voor de eerste maal, dat een roomsch-katho- liek tot lord-mayor is gekozenmaar wel voor de eerste maal, dat de aangewezen candidaat dergelijk voorbehoud heeft gemaakt. FRANKRIJK. Den 27 is het socialisten-congres to Marseille gesloten. O. a. is nog besloten op 1 Mei 1893 overal allen arbeid te staken. In den loop der laatste vergadering van het congres heeft de nederland- sche afgevaardigde van Kol verklaard, zich gelukkig te achten aan zijne broederen te kunnen zeggen, dat zij op I rankrijk konden rekenen en wanneor dit laatste eens den kreet der bevrijding slaakte die kreet in Neder land een krachtigen weerklank zon vinden, Den 28 werden te Parijs 26 ziekte- en 8 sterfgevallen aan cholera aangegeven. In den omtrek van den stad 8 en 8. Te Hèvre 4 en 2. Den 29 te Parijs 31 ziekte en 11 sterfgevallen; in de voorsteden 8 en 9. Te Havre 3 en 6. Virgile Plasta, die te Fontenay-sous-Bois de villa van zijnen oom plunderde, na de meid geworgd te hebben, is te Nantes, in gezelschap van eone dame, aangehouden Hij heeft bekend de dubbele misdaad bedreven te hebben. TURKIJE. In het antwoord der Porte op de rus- sische nota wordt verklaard, dat het verdrag van Berlijn, de grondslag van de staatkundige orde, in eere wordt gehouden. De verzekering wordt gegeven, dat men dat niet hoeft willen schenden, of aan Rusland aanstoot heeft willen, geven. Aan den ottomaanscheu commissaris te Sofia is last gegeven, opmerkingen te maken over het onjuiste verslag in de Svoboda over de ontvangst van den heer Stamboeloff door den Sultan. ZWEDEN. Bij de negen aanvnllingsverkieziugen voor de Eerste Kamer zijn gekozen 7 voorstanders van beschermende rechten en 2 voorstanders van het vrij handelstelsel. 1EREENI6DE STATEN. Nieuw-York en om streken zijn den 26 door oen zwaren storm geteisterd. Te Long Island verloren drie personen hot leven en werden elf gekwetst. De havens van Nicaragua zijn geslotentot wering van de cholera. Stanhope te Hamburg. Omtrent den toestand van don heer Stanhope, den ame- rikaanschen verslaggover der New-York Herald, die zich in het Instituut-Pasteur tegen de cholera deed vaccinoo- ren en daarna in het hospitaal Eppendorff te Hamburg vertoefde om de uitwerking te zienwordt o. a. het volgende vermeld. Na den eersten nacht geslapen te hebben in het niet verschoonde bed van een choleralijderdes daags over leden, ondervond hij oen erge migraine, welke nochtans geene gevolgen had. Zij verhinderde hem echter niet, vier glazon van het befaamde Elbe-water to drinken waarvan er twee regelrecht uit de rivior kwamon. Den dag bracht hij door met het vervooron van zieken naar de speciale bedden voor choleralijders. Des nachts stierven, in de zaal waar hij te bed lag zijne vier bnron twee links en twee rechts. Wanneer hij zich neder zette om te eten na don geheolon morgeu in aanraking mot de zieken te zijn geweest, verzuimde hij opzettelijk zijne handen to wasschen. Hij dronk uit dezelfde kruik 'als choleralijders en zotte zijno lippen daar, waar die lijders dat gedaan hadden. Eens meldde hij aan zijn blad »Een dor geneesheeren van het hospitaal komt me zooeven zeggen, na de temporatuur bij me te hebbon opgenomen, dat ik morgen wel eens cholera zon kunnen hobbon. Ik haast mij u dit te seinen want ik weet met welk een spoed de ziekto iemand nedervolt, zelfs als hij journalist is." Doze vrees is niet bewaarheid, want hij heeft ziju bo- vrodigend geëindigde proef als afgeloopen vorklaard. Daarna heeft hij nog drie aagen in afzondering door gebracht, alvorens zich in het publiek te vertoonon. Thans is hij te Berlijn. Aan het station word hij door de wacht hebbende geneesheeren onderzocht on daarna door een politie-agent naar het Moabit-gasthuis gebracht, waar hij op nieuw onderzocht werd. In het hotelwaar hij ziju intrek nam, wilde men hem niet houden, daar twee por- sonon bezwaar maakten met hem onder één dak te slapen. Te Noordschermeer is~eeno~leesbibliotbeek op- gericht voor lieden uit den werkenden stand. Door vrijwillige, waaronder vrij aanzienlijke bijdragon, is mon in staat gesteld reeds boekou aan te schaffen. Des Zon dags zullen zij in do consistoriekamer wordon uitgoreikt. In de jongste vergadering der afdeeling „Texel" van do Holl. maatschappij van Landbouw word door den afgevaardigde ter Algemeens vergadering vorslag uitgebracht en door den penningmeester rekening en verantwoording gedaan, terwijl tevens de toestand der bibliotheek werd besproken Van het hoofdbestuur was oen schrijven ingekomen, inhoudende, dat op nader te bepalen dag eene lezing zal worden gehouden door den heer Lamping van Naaldwijk. Eindelijk werd besloten leden en belangstellenden uit te noodigen tijdelijk boek werken af te staan ten behoeve dor bibliotheek, waarvoor mon zich kan aanmelden bij de commissarissen C. J. Rab, D. J. Bakker, S. P. Keijser, Jb. Roeper, A. de Rooij en C. C. Knijper. In het kerkgebouw der herv. gem. te Oudorp zal den 2 optreden 's morgons to 9 '/2 ure, de heer J. Blee ker, cand. tot den H. Dienst, te Groningen. - Den 9zal de Harmoniekapel te Schagen, des namiddags te ongeveor 4 uur, een volksconcert geven op het marktplein aldaar. Ged. Staten van Drente hebben bezwaar gemaakt, om het besluit van den Raad der gemeente Borger tot heffing van twee centen tol voor een rijwiel ter goed keuring aan de regeoring op te zenden. Den 28 des nachts is te Brakel de bliksem in den watei molen geslagen die afbranddo. I)e bejaarde bewo ners hadden nauwelijks den tijd zich te reddentwee geiten en een varken kwamen in de vlammen om. Do naamlooze vennootschap Noord-Brabantsche Stoomtramweg-Maatschappij gevestigd te Tilburg is failliet verklaard. Den 28 des avonds zijn op den Staatsspoorweg bij Maarsen zes koeien aangereden door do treinen die te 10.49 en 10.50 aldaar voorbijgaantwee kooien werden terstond gedood, twee zoodanig gewond, dat ze afgemaakt moesten worden en twee licht gowond. Don 28 is te 's-Gravenhage aanbesteed de vorbete- nug van het groot scheepvaarwater in de Nieuwe Maas boven Vlaardingen met bijbohoorendo werken, voor do verbetering van den waterweg laugs Rotterdam naar zee. Laagste inschrijver was de heer A. Prins Thzn. te Sliedrecht voor 84000. Gurg. en weth. van 's-Gravenhage hobbon tot tijde lijk inspecteur voor de cholera benoemd dr. Boukema arts aldaar. De gemeenteraad van Meppel heeft den prijs van het gas voor verwarming en voor industriëel gebruik van 10 tot 7 centen per kub. el verlaagd. De bisschop van Haarlem heeft o. a. benoemd tot pastoor te Westcr-Hlokker den heer A. H. Hulsker; tot kapelaan te Haarlem den heer H. B. Wolken- te Beverwijk den heer M. P. J. Möllmanu. Wijlen mevrouw de wed. Amersfoordt, gob. Dijk, heeft aan het fonds der Maatschappij Caecilia te Am sterdam eene som van 2000, vrij van rechten en kosten vermaakt. Maastricht sterven verscheidene kindoren aan diphteritis. De heer Ruijs van Beerenbroek is gekozen tot voorzitter van de katholieke Kamerclubin plaats van don heer Vermoulon, die om redenen van algemeen be lang zich bij de periodieko bestuursverkiezing niet meer horkiesbaar stelde, en zijn herkozon als bestuursleden de heoren Haffmans en Walter. Don 28 is te Herpt bij Heusden en te Hoogeloon eene boerenwoning door den bliksem getroffen en afgebrand. Den 28, des avonds ongeveer 9 uren, is te Haarlem een felle brand uitgebroken ten huize van den winkelier in huishoudelijke artikelen J. Bnlleman, in de Zijlstraat, en wel op de bovenverdieping van het achterhuis die nende tot bergplaats der winkelgoederen. Die verdieping brandde geheel uit; het overige gedeelte van hot perceel en de belendende perceelen bekwamen veel waterschade. De arr. rechtbank te Groningen heeft den 29 in hooger beroep het vonnis van den kantonrechter aldaar, waarbij Sequah (Davenport) vrijgesproken werd van de beschuldiging van het onbevoegd uitoefenen der genees kunde, bevestigd. Benoemd tot onderwijzer te Middclle H. Gras te Uitgeest. De gemeonte-bogrooting te Annu Paulowna is den 27 vastgesteld in ontvangsten en uitgaven op 17.138.44r\ De wedstrijd van den provincialen bond van fan farekorpsen wordt in 1893 te Winkel gehouden. Do brievenbesteller te 's-Gravenhagedie onlangs tot 3 jaren gevangenisstraf werd veroordeeld wegens mis bruiken, is krankzinnig geworden en naar het Rijks krank zinnigengesticht te Medemblik overgebracht, Voor het derdo gedeolte van het notariëel examen hadden zich dit jaar aangegeven 125 adspiranten, waar van negon zich terug trokken. Van de overgebleven 116 adspiranten slaagden 39, waarbij o.a. de heeren P. H. Craandijk te Haarlem en L. Vroom te Breda, vroeger te Alkmaar. Mot 1 October is op het station Hilversum der Holl. IJzeren Spoorwegmaatschappij het perronkaarten- stelsel ingevoerd. De arr. rechtbank te Haarlem heoft F. H. Rosier, die bij den heer Paul van Vlissingou ingebroken hoeft den 29 veroordeeld tot 4 jaren gevangenisstraf. Den 29 des nachts is boven de Zaanstreek een zwaar onweder losgebarsten, waarbij verscheidene tele graafpalen tusschen Wormerveer en Koog-Zaandijk stuk geslagen worden. Bij kon. besluit van den 28 is met ingang van 24 October bonoemd tot burgemeester van Wijk aan Zee en Buin de heer J. P. de Zwaan, secrotaris dier gemeente. Tot opvolger van den heer dr. Blooker te Amsterdam, die het algemeen secretariaat der Noordhollandscho Ver- eonigiug Hot Witte Kruis" wenschto neer te loggen fs door het hoofdbestuur uit zijn midden benoemd de heer P. J. van Eldik Thiomo to Bloemendaal. te ZIJFE in do herberg sliet Zijper Welvaren", van Asjes, aan de BUREERBRUH, op Woensdagen 26 October 1892 bij opboden 2 November d.a.v. bij afslag en combinatie, telkens voormiddags 11 urenten overstaan van den te Alkmaar gevestigden Notaris Jb. VAN LEEUWEN, van 1.Eene kapitale en goed onderhouden Hulsnians- woning met Schuur, Erf, Werf en onderscheidene perceelen uitmuntend Welland aan de Groote Sloot, nabij de Bnrgerbrng, in de gomeente Zijpe, sa men groot 15 hectaren 41 aren 10 centiaren. 2. Een stuk uitmuntend Weiland genaamd »de Mo len weid", aldaar, nabij de vorige perceelen, groot 4 hectaren 75 aren. 3. En twee perceelen Hoscliland, in de gemeente Schoorl, samen groot 1 hectare 80 aren 10 contiaron. In eigendom behoorende de perceelen ns. 1 en 3 aan A. DALENBERG Cz en ur. 2 aan C. DA- LENBERG Az. Te aanvaardon de landerijen Kerstmis o.b. en de Huismanswoning en aanhoorigheden 1 Mei 1893. Broeder bij biljetten omschreven en nadore inlichtingen te bekomon zoowel ten kantore van Notaris VAN LEEUWEN, voornoemd, als ten kantoren van den WEd. Gestr. heer Mr. A. I'. DE LANGE, Advocaat en Pro cureur, en der firma MUIJS, WAGENAAR on Co., allen tc Alkmaar. op Maandag 3 October 1892, v.m. 10 uren, in »Diligontia" te ALKMAAR, vanMahonie Stoelen met zittingen, Canapé, Crépeau, Tafels, Kasten, Spiegels, Schilderijen, Vloerkleeden, Karpetten, Bedden met toebehooren, ijzeren en houten ledikanten, Kristal-, Glas-, Aarde-, Porselein-, Koper-, 1 in- en Blikwerk, oeno partij nieuwe Hoeren en Jongens Winterjassen, Kachels, Fornuizen, goëm. Haarden enz. enz Te zien Zondag 2 Oct. van 12—3 uur. Vooraf verkooping op het H o f van Afbraak, Rom mel, hulsten, heesters enz. Denrw. KLEIN. Bij exploit van den ondergeteekende, d.d. 30 September 1892, is ten verzoeke van REMPJE DE BEURS, zonder beroep, wonende te Helder, als eischeresso op de wijze bij de wet voorgeschreven Beteekend aan ARIE VOS KLAASZOON, zeeloods, gewoond heb bende te Helder, doch thans zonder bekonde woonplaats in hot Koninkrijk der Nederlanden, als gedaagde, een vonnis door do Arrondissoments Rechtbank te Alkmaar, don 15 September 1892 gewezen, waarbij is verklaard dat er rechtsvermoeden van het ovorlijdon van voornoemden ARIE VOS Kzn. bestaat sedert 27 October 1882 en waarbij aan de eischeresso vorgnnning is verleend om een ander huwelijk aantegaan. Alkmaar, den 30 September 1892. J. G. KLEIN, Denrw. Ondergeteekende zal Maandag 3 October een cursus openen, evenals het vorige jaar, waarvoor hij u aller medewerking verzoekt. Tevens zal hij dion dag te sproken zijn van 12—1 en van 4—5 uur nam. in het lokaal Harmoniete Alkmaar. UEd. dw. dieuaar, J. B. BO V HE KM Leeraar in het dansen te Haarlem De zoo gunstig bekende Leverworst uit de spek slagerij van G. A.' GOES firma HALDRIET, te Loiden, is van af heden weder verkrijgbaar bij G. M. J. BAKKER, Vordronkonoord. Een HEER vraagt gcmcubelccrde Hamers, met kost, bodiening en wasch. Adres met prijsop- gaaf, letter P., boekh. J. N. PL. VAN BALEN, Alkmaar.

Alkmaarsche Courant | 1892 | | pagina 5