Tandartsen iistera Bij verdiensten. m» m;z.s No. 52. Tweede blad. Wijf en negentigste Jaargang. Zondag 30 April 1803 Gemeente-Burgeravondschool. TENTOONSTELLING TEBS11I1SS1K Binnenland, Telling' van vaste goederen. A cl ver t enti n. Openbare Werkooping Hendrik Jan de Lange, W. J. BLITZ en LION BLITZ, AlkmaarKanaalkade 14. Te huur ofte koop gevraagd: Alkmaar en Omstreken Handelaar in Wijnen, Gedistil leerd en Likeuren Uerdroiakenoord. H 14. Vergunning (.Drankwet.) 250 404 153 ca. 138 c.a. 134 c.a. 130 ca. c.a. c.a. c.a. c.a. c.a. c.a. 126 122 118 114 110 18 2160 GULDEN vaste jaarwedde kun nen fatsoenlijke lieden uit eiken stand bij eenige bemoeiing zich verzekeren. Per fl. f 1,50, 72 fl. f 0,75, buiten fl. H.H. SLIJTERS en KOFFIEHUIS- HOUDERS en gros prijzen. ALKMAARSCHE COURANT VAN Op 3® April en 1 NI e 1 1893 zullen in het gebouw der burgeravondschool de TEEKEAIA- OM, die door de leerlingen dier school gedurende den af- geloopen cursus vervaardigd werden, tentoongesteld zijn. Deze tentoonstelling is voor leder belang stellende kosteloos toogankelijk en zal beide dagen geopend zijn vau 1 tot 5 uur 's namiddags. De Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs, Mr. N. H. DE LANGE Voorz. A, E. KEMPEES, Secretaris. BUEGEMEESTER en WETHOUDERS van Alkmaar brongen ter algemeene kennis, dat aan hen vergunning is gevraagd door W. S W A G E R wonende te Alkmaar, tot het voortzetten van den verkoop van sterken drank in het klein in het perceel aan het Hof ,'-wijk B no. 1 welke vergunning thans ten name staat van M. Jonges Kz! Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar, A. Maclaine Pont. 28 April 1893. De Secretaris, Nuiiout van der Veen. Het bestuur der coöperatieve Spaarkas «Eendracht maakt Macht" te Alkmaar wordt verzocht zich ter gemeente-secretarie aantemelden. 1TAME. De minister van oorlog heeft bij dagorder aan de troepen, die den 24 aan de wapenschouwing deel namen, bekend gemaakt, dat zoowel de Keizer van Duitsch- land als de Koning vol lof waren over hunne houding De Keizer en de Keizerin ontvingen den 25 talrijke be zoeken o. a. ontving de Keizer afgevaardigden der te Rome gevestigde duitschers. Do duitsche minister van buitenlandsche zaken bracht een bezoek aan den Paus, dat een half uur duurde. Den 26 maakte de Keizer een uitstapje naar Albino. De Koning en de Koningin openden de nationale ten toonstelling bij de Thermen van Diocletianns. Aan het op den 26 te Rome gehouden, goed geslaagde rniterfeest hebben 700 personen deelgenomen, waarvan 400 te paard. Het getal toeschouwers werd op 20.000 be groot en de voor weldadige doeleinden bestemde opbrengst der toegangskaaiten op 200,000 lira's. De deelnemers, in vier groepen verdeeld, stelden vier tijdperken voor uit de geschiedenis van het Huis vanSavoye. De Koning heeft 500,000 lira's geschonken aan het to Rome ter herinnering aan zijn 25jarig huwelijksfeest in aanbouw zijnde gesticht voor weeskinderen van werklieden. Den 27 kwamen de vorstelijke personen te Napels aan, waar zij aan het station ontvangen werden door den hertog van Genna, broeder van Koningin Margarita, door de plaatselijke overheid en den bevelhebber van het dnitsche schip Nixe. Onder het kanongebulder van hot eskader en terwijl de troepen het geweer presenteerden, reed de stoet, uit 13 rijtuigen bestaande, naar het koninklijk paleis. De vorsten verschenen op het balkon; de Keizerin en de Koningin wuifden met hare zakdoeken, terwijl de leden van talrijke vereenigingeu voorbij het paleis trok ken. Er heerschte buitengewone geestdrift. De commissaris der Koningin in Noordholland heeft bepaalddat de elnd-exainens der hoogere bur gerscholen met öjarigen cursus in 1893 zullen worden afgenomen te Amsterdam. Benoemd zijn tot voorzitter, dr. J. Campert, direc teur der hoogere burgerschool met 5-jarigen cursus te Amsterdam tot leden de heeren dr. A. van Hennekeler, A. D. Hagedoorndr. C. E. Pozer, leeraren aan de H B. S. met Sjarigen cursus voor jongens te Amsterdam W. H. L. Jansen van Raaij, dr. H. J. Calkoen, E. A. W. Panw, leeraren aan de H. B. S. met 5jarigen cursus te Haarlem dr. J. D. Boeke directeur dr. K. E. ticheld E. M. van Soestleeraren aan de H. B. S. met öjarigen cursus te Alkmaar; A. Pelt, directeur, A. van dor Stempel, mr. J. H. L. van Oven, leeraren aan de H.B.S. te Zaandam G. H. Blits, leeraar aan de H. B. S. met 3jarigen cursus te Haarlem C. B. van der Wal, leeraar aan de le H. B. S. met 3jarigen cursus en dr. G. Schou ten dr. G. J. Landweer, Taco H. de Beer, leeraren aan de H. B. S. met öjarigen cursus te Amsterdam dr. H. Brongersmadirecteur, dr. P. M. Heringa mr. T. A. de Graaffleeraren aan de H. B. S. met öjarigen cursus te Haarlem dr. D. de Loos, directeur, 0. J. Leendertz W. Draaijer, leeraren aan de H. B. S. met öjarigen cur- sns te Leiden dr. A. C. van Rijn van Alkemade, dr. J. Mijers G. Welbergenleeraren aan de H. B. S. met öjarigen cursus te Hoorn W. P. van Vlissingendirec teur der H. B. S. met 3jarigen cursus te Enkhnizen en J. 0. G. Graséleeraar aan de 3e H. B. S. met 3jarigen cursusmet daaraan verbonden handelsschool met 2jari- gen cursus te Amsterdam. Zij die aan het examen wil len deel nemen, moeten zich aanmelden bij den voorzitter vóór 5 Mei. Te Breda is tot directeur der waterleiding voor don tijd van twee jaren benoemd de heer Payens, direc teur der gasfabriek. De bevolking der provincie Utrecht bestond op 1 Januari 1893 uit 113,353 m. en 115,701 v., samen 229,054 tegen 226,847 op 1 Januari 1892. De bevolking van Utrecht was 89436 en van Amersfoort 16449, De Deli-Maatschappij keert over 1892 een dividend van 288 per aandeel uit. De Utrechtsche Hypotheekbank keert over 1892 9 pet. dividend uit. Den 23 zijn onder Dalfsen in de buurt Hessum twee bunders deunenbosch en te Withoven onder Ommen dertig bunders heide afgebrand. Een in een aan de ge meente Deventer behoorend dennenbosch te Diepenveen ontstane brand werd nog bij tijds gebluscht. Do liberale kiosvereeniglng Vooruitgang te Maar- Hen® heeft den 25 o. a. op voorstel van het bestuur be sloten de gelegenheid open te stellon om tegen vijf en twintig centen lid te worden. Bij kon. besluit van don 25 is tot hoogleoraar in do faculteit der goueeskunde aan de Rijks-universiteit te Utrecht benoemd om onderwijs to geven iu psychiatri eu zenuwziekten de heer dr. C. Winkler, lector aan die universiteit, uit welke laatste betrekking hem tevensjeer vol ontslag is verleend met ingang van den dag, waarop bij zijne lessen als hoogleeraar zal aanvangen. Bij kon. besluit van den 26 is benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau do hoer W. F. Versteeg, gepens. luitenant kolonel der genie van het leger in Ned ïndië, voorzitter der commissie van keuring voor bonoo digdheden ten dienste van 's Rijks ovorzeesclio bezittingen De 26 heeft de tooneelspeler P. A. Morin afscheid genomen van zijn loopbaan, van den schouwburg en van het Amsterdamsch publiek, met het vervullen van den titel rol in l'Arronge's blijspel «Doctor Klaas." Daverende toejui chingen en tal van kransen en bloemgeschenken vielen hem ten deel. Den 27 is te Amsterdam één van de vijf voor onderwijzeres geëxamineerden geslaagd, nl. mej. H.Leen- hard, aldaar. Vermindering overdracht onroerend goed. De ministers van financiën eu van justitie hebben in de Staatscourant van den 28 de aandacht gevestigd van de daarbij belanghebbenden op de belangrijke verminde ring, die de kosten der akten van overdracht van onroerend of roerend goed ondergaan door het in werking treden op 1 Mei e. k, van de wet van 27 Sept. 1892 (Stbl. 224) I. De rechten van registratie van 4 ten honderd voor overdracht van onroerend goed zijn verminderd tot op 2 ten honderd. Het recht vriu overschrijvingthans 75 cent van de 100 galden bedragende is verminderd tot op 15 centen van de 100 gulden. De opcenten op de rechten en boeten van registratie en hypotheek zijn afgeschaft. Dientengevolge wordt voor alle akten, houdende over dracht van onroerende goederen welke na den 30sten April 1893 ter registratie worden aangeboden, de bolasting verminderd als volgt a. in gewone gevallen de registratierechten van 5,52 pCt. tot 2 pOt. do hypotheekrechten 0,75 0,15 zoodat de gezamenlijke rechten vermindoren van 6,27 2,15 b. als binnen het jaar aan de registratie der akte voorafgaande voor den aankoop derzelfde zaken de sub a genoemde rechten zijn gehevenof verschuldigd geworden de registratierechten van 0.34 jpCt. tot 0.25 pCt. do hypotheekrechten 0.75 0.15 zoodat in dit geval de ge zamenlijke rechten vermin deren van.... 1.09 J t. 0.40 II. De rechten van registratie, voor zoover die 3 ten honderd bedragen wegous overdracht van roerend goed zijn verminderd tot op 2 ten honderd. Wegens vertrek naar 's-Gravenhage, dus buiten de provincie Noordholland, heeft do heer mr. E. A. Jordens ontslag genomen als lid der Prov. Staten van Noord holland, voor het district Haarlem. De Koningin-Regentes heeft 50 doen toekomen aan het fonds Zeemansrust op Ameland. Tot vice-president van het provinciaal kerkbestuur van Noordholland is benoemd de heer ds. J. W. van Hoogstraten, predikant te Edarn. Tot lid der Synode van de ued. horv. kerk is door dat kerkbestuur benoemd ds. J. van Witzenburg, predikant te Zaandam on tot zijn secundus dr. A. Bruining, predikant te Msoote- fosusek. De heer mr. W. R. Veder, adjunct-archivaris van Amsterdam, is, in de plaats van wijlen mr. N. de Roever, benoemd tot archivaris aldaar. Te Delft wordt over 1892 45/100 pet. van het be lastbaar inkomen aan gemeentelijke inkomstenbelasting geheven. Te Melder is den "26 tot lid der kamer van koophandel en fabrieken gekozen de heer G. T. van 0 terendorp mot 4 stemmen, do heer A. Klik bekwam 1 stem. Te Moogkarspel is iu eene waterput eene partj manufacturen gevondenzeer waarschijnlijk afkomstig van diefstal met inbraak voor een paar jaren te Groo tebroek geploegd. Molhorn. Het waterhalen uit de kerkbak is verder verboden wat er nog in is is uitsluitend voor zieken bestemd. Nabj de gemeente, in den Waard- en Groetpolder, zijn uitmuntend water bevattende Nortonputteu; bj vorige droogten echter heeft de ondervinding geleerd dat wie aan regenwater gewoon is, wel- of bronwater niet vor- dragen kan. Vooral de vele hier wonende veldarbeiders, die uit den aard der zaak bj warmte veel water drinken, kregen vrj algemeen buikloop. Een goede maatregel zou het zijn, wanneer een paar flinke regenbakken werden aangebouwdeene bj de school, een groot dubbel gebouwwaarvan thans het water wegloopt en eene andere bj do ger. kerk, eveneens een gebouw, met grooten en spoedigen waterafloop en in de kom van het dorp. De heer F. M. WestfaalQuadekker, gemeente-genees heer, werd als zoodanig te Arnemuiden benoemd, waar hj 171/2 jaar geleden gelijke betrekking bekleeddo en vanwaar hij zich toen in deze gemeente vestigde. Dat hij, hoewol nu op hoogen leeftijd, daar thans ten tweeden male werd benoemdmag wel als bewijs gelden dat hj daar indertjd zeer in aanzien was. Hier ter plaatse, waar hij zich eveneens tal van vrienden maakte zal de kundige mau zeer worden gemist. Mot de ansjovisvisscherij is een aanvang gemaakt. De vangst is echter nog onbeduidend. Mcci'iingowaard. De kiezerslijsten zjn gesloten met 313 kiezers voor de tweede kamer eu de provinciale staten en met 302 kiezers voor den gemeenteraad. ®bdam. Op de voordracht ter benoeming van oen hoofd der school ter vervanging ypn den heer I. N. Rusting, benoemd als gouvernements-onderwjzer 3e klasse in Ned. Indie zjn in alphabetische volgorde ge plaatst G. Bovenhoorn, Overveen G. I. Mejer, Hoorn en H. I. Schneiders, Amsterdam. 27 April. Door den Notaris J. P. BACKX. Alkmaar, Harddraverslaan nabj de Cadettenschool. 2. 3. 4. 5. 6. 7. Hnis en erf, 257 c.a. Idem 244 c.a. Bouwterrein, 163 c.a. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. Idem, Idem, Idem, Idem, Idem, Idem, Idem, Idem, Idem, Idem, Idem, Idem, Idem, Idem, c.a. c.a. Str. W. Roskam f 1540, Str. dezelfde 1600, Str. dezelfde 730, Str. H. Ljnbach 900, Str. H. Lind 1525, Str. H. Ljnbach 635, Str. F. J. Quax 385, Str. C. Smit 250, Str. F. J. Quax 230,— Str. dezelfde 255, Str. H. Ljnbach 270, Str. S. Bregman 140, Str. dezelfde 140, Str. dezelfde 125, Str. dezelfde 135, Snaarmanslaan. 172 c.a. Str. D Poll 135, 115 c.a. Str. 0. Smit 65, unr, in Afslag donderdag, 4 Mei a.s., des avonds 7 het hotel «de Toelast", aan de Choorstraat, te Alkmaar. te Castricumin de herberg van van Benthem, op dinsdag 16 Mei, 1893, 's middags 12 unr, ten over staan van den notaris gevestigd te Alkmaar, van Een huis, schuur, erf, tuin en weiland te Castricum, aan het Siewegje bj de R. 0. Kerksectie C nos. 339 en 340, groot 37 aren 90 centiaren, behoorendo aan JAN GLORIE en dadeljk te aanvaarden. De voorwaarden liggen van af 8 dagen voor den ver koop ter lezing ten kantore van voorn, notaris en bij den makelaar G. BALDER te Alkmaar. (MIEUWE WET.) AMSTERDAM Aleuwendijk b/d Dam 241. Dageljks aan beide adressen te consulteeren. Te ALKMAAR op Dinsdag en Vrjdag, 's mor gens van 910 unr,. en op Woensdag 's avond van 6 tot 7 unr kostelooze behandeling. Offerten onder letters MTS aan het Algemeen Ad- vortentie-Bureau NIJGH VAN DITMAR, Rotterdam. op een van de eerste standen te ALKMAAR een Mink WHNKEL6II1I of WOOAMITIS dat daarvoor gemakkeljk ban worden ingericht. Br. fr. met volledige conditiën onder lett. Z 318 aan het burean van dit blad. is voor uitsluitend verkrijgbaar bij

Alkmaarsche Courant | 1893 | | pagina 5