DE ROOFRIDDER. ZONDAG 13 AUGUSTUS. Burgeravondschool Buitenland. FEUILLETON. Binnenland. met 4-jarigen Cursus te ALKMAAR. Nö. 96. Tweede blad. Vijf en Negentigste «laargang. Al.klIA tRSCIIE (AURA VI. Deze Courant wordt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagavond uitgegeven. Abonnementsprijs por 3 maanden voor Alkmaar f ©,8W; franco door hot, geheele rijk 1, De 3 nummers f ©,«6. Prijs der gewone Advertentiön: Por rogol 0,15. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de Uitgovors HERMs. COS- TER ZOON. Telefoonnummer3 Inschrijving van leerlingen aan bovenge noemde inrichting voor den Cursus 1893/94 zal plaats hebben op Woensdag 1G en Donderdag 17 Au gustus, 's avonds van 79 uren in het gebouw der Burgeravondschool. Zij, die een bewijs kunnen overleggen van met vrucht het lager onderwijs aan eone openbare of bijzondere school genoten te hebben, worden van hot voreischto toelatings examen vrijgesteld. Hot schoolgeld bedraagt f 5 per leerling, f 2.5© voor wie dit bezwarend is en geheel vrij voor hen, die geen schoolgeld botalen kunnen ter beoordeeling van Burgemeester en Wethouders. Voor zooverre er plaatsruimte is, kunnen leorlingon nit omliggende gemeenten tegen het hoogste school geld worden aangenomen. Spreekuur van den directeur tusschen 13 en 1 uur in het gebouw der school. De Directeur H. J. DEI GRAAT. ENGEIiAND. De schotsche mijnwerkers hebben de verhooging van zes stuivers geweigerd die door de mijneigenaars was aangeboden. Zij zullen met den arbeid ophoudenindien zij de gevraagde verhooging van 1 shilling (12 stuivers) niet krijgen. De werkstaking in Wales breidt zich uit. Den 9 is boven oen groot deel van hot Rijk een hevig onweder losgebrokendat veel schado veroorzaakt heeft. Te Blackburn werden 2 huizon door den bliksem ge troffen in het district Devizes werd de klokketoren van de kapel op het kerkhof verwoestin Essex sloeg de bliksem in een boerderijte Hey wood in een molenbij Lynn werd een eik geveldin North-Leicestershire wer- don 3 kooien on een pony gedood. Te Birmingham duurde het onweder twee urende regen viel bij stroomon neder; in één minuut telde men 71 bliksemstralen. Een naaister te Hands worth stierf van schrik. Te Belfast duurde het onweder van 8 uur tot na mid dernacht. In diou tijd was do hemel onophoudelijk door den bliksem verlicht. Te Folkestone stortte hot dak van een huis in dat door den bliksem getroffen wastwee vrouwen die zich juist te bed hadden begeven konden zich nog juist redden. Op het onweder volgde een buitengewoon warme dag. De zon scheen bijna 12 uren onafgebrokon. Do thermo meter rees in de schaduw tot 86 graden. FRANKRIJK. Te Parijswaar de thermometer 93 graden in de schaduw aanwees, is een zwaar onweder met stortregens en hagolslag losgebroken. RAKAI VAN JULIUS WOLFF. Naar het hoogduitsch. 7) o— Nadat de reizigers stilzwijgend weder een oindweegs waren voortgereden, begon Florencius op eens: «Mijn- heer VVillekin indien ik mij niet bedrieg krijgen wij nu met de »w i 1 d e z e v e n'' te doon. Komt daar niet ridder Bock op zijn bont paard aangedraafd »Ik geloof, dat je gelijk hebtFlorencius", antwoordde de huismeesterna aandachtig in de aangeduide rich ting te hebben getuurd. «Laat hem gerust komen; met ridder Bock blijft men goede vriendenals men hem slechts beleefd behandelt." Langs den zoom van het bosch dat thanstenge volge eener wendingwelke zij hadden gemaaktnu links lag van de beide langzaam voortstappende ruiters, waren drie ruiters zichtbaar geworden. Twee van hen wendden hunne paarden onmiddellijk zijwaarts af, met de onmiskenbare bedoeling de beide reizigers naar voren en achteren den pas af te snijdenterwijl de derde rechtuit op hen af reed. Deze laatste leverde eene zondorlinge vertooning op. Op een beenderig bont paard zat eene langemagere gestaltegeheel in ridderkostuum gekleed. De man stak van het hoofd tot de voeten in den maliënkolder en droeg daarover heen een korten laken rokvan eene zeer verbleekte gele kleur. Achter aan zijnen ijzeren helm waren twee groote haneveeren bevestigd, die sierlijk naar voren waren gebogen en de nit ijzeren ringetjes gevloch ten helmkraag dokte, evenals oen breede pelgrimskraag, nekwangenhals en schouderszoodat slechts een zeer klein deel van zijn aangezicht zichtbaar bleof. De ITAIiIK. Don 7 kwamen te Napels zeven cholera gevallen met doodelijken afloop voor. Nieuwe gevallen hebben zich voorgedaan in de omstreek van den Vesuvius. ©OSTENRIJK-1IONG KIJF. Nadat het der overheid gebleken was, dat zich een geval van cholera had voorgedaan onder de werklieden bij den aanleg van een spoorweg op de galicische grenzen, heeft zij 5000 italiaansehe arbeiders ontslagen. VEBËEN1GDE STATEN. Do Senaat is den 10 na oene zitting van enkele minuten tot don 14 verdaagd. Do financieolo commissie uit zijn midden was des morgens vergaderd, maar had geen besluit genomen en zal den 15 opnieuw bijoonkomen. In dien tusschontijd zal de Senaat geen enkelen stap kunnen doen in zake het zilvervraag- stuk De zilverpartij in de Kamer heeft aan de tegen standers voorgesteldde beraadslagingen in de Kamer dadelijk te beginnen daar het te voorzien is dat de beraadslagingen wel drie weken zullen duren. Ook dringt zij er op aan, om het eerst het voorstel tot onvoorwaar delijke afschaffing der Sherman-wet in te dienen, maar zij zal aan de voorstanders van het zilver toestaan, op dit ontwerp amendementen in te dienen, in den zin van vrije aanmunting in hoogere waardeverhouding, of om de Bland-wet opnieuw in werking te stellen, of meer andere voorstellen te doen. Indien deze amendementen verworpen worden, dan zon men onmiddellijk over de intrekking der Sherman-wet stemmon. De tegenstanders van het zilver wenschen deze schik king, omdat zij gelooven, dat zij sterk genoeg zijn in de Kamer om de afschaffing der Sherman-wet er door te krijgen en do amendementen te verwerpen. De zilverpartij vraagt tijd om er over na te denkenmen verwacht den 11 tot overeenstemming te zullon komen. In het tegen overgestelde geval, verklaren de tegenstanders van het zilver, zullen zij de intrekking der wet door meerderheid doordrij ven. Den 10 des avonds werd eene vergadering van 30 democratengeen zilvermannenbij den minister van financiën Carlisle gehoudendie betuigde, dat president Cleveland do vortragiug betreurde die door de tegenstan ders werd veroorzaakt. Het eenige middel om te slagen was volgens hem dadelijk te beginnen en den strijd krach tig te voorentot de overwinning behaald was. Hij voegde daarbij, dat do regeering de onmiddellijke behan deling van het ontwerp eener nieuwe wet wenschte. De vergadering nam een besluitdatindien de zil- vorpartij op do zaak wilde ingaan voor de bespreking 6 dagen zouden worden afgestaan dan zou men over de amendementen stemmen en vervolgens over de kwestie der ophoffingindien het comité dit niet goedkeurde zou don 11 de strijd beginnen. - Rijp. In de den 10 gehouden vergadering der vereeniging «Floralia" is besloten eene tentoonstelling kniestukkon waren met scherpe ijzeren punten voorzien. Lange lederen ruiterhandschoenen en verbazend lange en zware sporen voltooiden zijne wapenrusting. Behalve een zwaard en een dolk aan den gordelhanteerde hij eene lange lans met scherpe punt en het gewone drie hoekige ruiterschild. Een smal door wind en weder verweerd gezichtmet een paar kleine oogen die nu eens onrustig heen en weder dwaalden dan weer strak en doorborend op een en hetzelfde voorwerp waren ge richt eone groote haviksneus on lange nederhangondo snorren keek brutaal uit eene kleine opening en gaf gelegenheid om don ouderdom des ruiters op ongeveer veertig jaren te bepalen. Het was ridder Bock van Schlaustodteen vazal van graaf Albrecht von Regenstein en een in den geheelen omtrek beruchte en gevreosde vechtersbaasdie met een vast gevolg van zes flinke wapenknechten allen uitge zocht woeste kerelshet land doortrok en altijd daar plotseling tevoorschijn kwam waar men hem het aller minst verwachtte. Aangezion dit uitgelezen troepje zelden iets goedsdoch meestal kwaad deed en schado aan richtte, waar het zich vertoondo had het in den mond van het volk den bijnaam van de «wilde z o v o n" gekregon. Toen hij de twee Quedlinburgers dicht genoeg gena derd wasom hen te kunnen herkennen zette de ridder zijnen bonten hoogdravor in korten draf, zwaaide sierlijk met de lans on riep «Groet en oer aan u, zoowel te voet als to paard, heer Willekin von Ileskestorf en ook aan uwakkere Florencius 1" »Onzen vriendolijken dank ten tegengroet!" antwoordde de huismeester. „Hot spijt mij heer ridder Bock von Schlaustedtdat om onzentwil uw goode bonte de sporen heeft moeten voelou 't was wezenlijk de moeito niet waard om hem in draf te zetten." «De goode God geve mij een volgend maal meer geluk'', zei de ridder vroolijk stuurde zijn paard naast dat van Willekin en wenkte zijne twee knechtenwaarop ook de vier anderen uit hot boseh te voorschijn kwamen en zich gezamenlijk bij don stoot aansloten. te houden op 3 en 4 September a.s. in do zaal van den hoer Jb. Appelvan do in het voorjaar uitgeroikte stekjes en plantjes. Texel. Do heer W. Brans, Eierland, bij de her stemming gokozen tot lid van den gomeenteraad, heeft bedankt. Dientengevolgo zal den 21 eene niouwe verkiezing plaats hebben. In de jongste vergadering van den te Oudeschild ge- vestigden schippers- en visschersbond werden tot bestuurs leden herkozen de hoereu M. Kroon Jbz. en L. Duinker. Door den heer S. Kuijper word eene voordracht gehouden over de verpachting dor gronden in de Zuiderzee teu behoeve van de oestorteolt, terwijl de heer G. K. Brouwer vele practische wenken aan de vorgadoring ton besto gaf met betrekking tot die teelt. Den 10 is te Harmeien een wagen en paard aan gereden het paard werd gedood. De gemeenteraad van Meppel heeft met algomeoue stemmen f 1100 beschikbaar gesteld voor liet verstrek ken van werk aan behoeftigen in 1894. Den 11 's nachts om tweo uren is te Haarlem brand uitgebroken op hot bovenhuis van oen perceel aan de Leidschestraatbewoond door den heer van Rijn, die afwezig was door het vallen eener brandende petroleum lamp. Het bovenhuis brandde geheel nitdo vrouw en het kind konden zich met moeite redden. Het beneden huis was eerst den 10 bewoond door een echtpaar dat 's morgens in het huwelijk getreden was. De Commissaris der Koningin in Noordholland is den 12 voor ongeveer drie weken naar het buitenland vertrokken. Te Enschede is een door vijf gezinnon bewoond blok van vijf woningentoebehoorende aan den heer A. Albrachtafgebrand. Het maken van een centraal bureau, met daarmede in verband staande werken en in aansluiting mot hot bestaande hoofdgebouw, voor rekening vau de Maatschappij tot. exploitatie van Staatsspoorwegen is gegund aan de heeren D. Oerlijn Zoon en A. J. de Haan te Amster dam voor j 386.860. Uit Haren wordt gemeld dat de harddraver Or- loff en de hengst Ussau van den heer A. Wassenaar plotsoling gestorven zijn. De heer mr. I Pauluscommies bij het departe ment van buitenl. zakenis benoemd tot particulier secretaris van den gouverneur-generaal van Nederl. Indië en zal den 2 September reeds per stoomschip Prins Hen drik daarheen vertrekken. Den 8 woedde te Mierlo een felle brand waarbij do kapitale boerenhofstede van den landbouwer Joh. v. d. Eijndeu en een drietal huizen verdoold in acht wo ningen, afbrandden. De brandweer slaagde in liet behouden van tweo boorenplaatsen welke reeds vlam gevat hadden. Bij kon. besluit van don 8 is aan den heer J. F. L. Neeteson op zijn verzoek met ingang van 1 Nov. a.s. eervol ontslag verleend als tijdelijk hoofddirecteur der Rijkswerkinrichting Veenhuizen, met dankbetuiging voor «Ik verdenk u sterk dat gij naar Halberstadt moet en daar iets belangrijks te verrichten hebt", sprak de ridder onder het rijden. «Uwe scherpzinnigheid, heer ridder, heb ik altijd bewonderd", gaf de huismeester schalks ten antwoord. «Ik wist overigens niet, dat deze weg nog ergens anders heen leidde", merkte Florencius spottond op. Bock wees met den vinger recht voor zich uit naar een in de verte liggende groote bouwhoeve en zeide «Daar ligt een rijk en vruchtbaar tafslgoed (f) van onze genadige vorstin. Gij zult toch ook wel weten hoor secretarisdat er op Münchenhof een voortreffelijk en krachtig bier gebrouwen wordteen heerlijke drank op oenen stoffigon voorjaarsmiddag als vandaag «Wat gij zegt?" glimlachte Willekin. «Wij wilden er juist heenrijden", verklaarde Bock «wij zullen er onze paarden voederen." «Zoo hebt gij daar uwen haver in voorraad liggen «Haver van het sticht is de besto uit den omtrek", antwoordde Bock mot een doodleuk gezicht. «Eu goedkoop!" beweerde Florencius. Op deze woorden kreeg de secretaris oen van dio doorborende blikken van Bock ten antwoordwaarop het 't verstandigst was het stilzwijgen te bewaren. Weldra ontspon zich tunschon de drie ruiterseene levendige gedachtenwisseling over het geschil van den graaf von Regenstein en de stad Quedlinburg over de rechtsmacht en de aanmatiging van don bisschop waarover do lidder bijzonder slecht te spreken scheen. Bock von Schlaustedt verdedigde met vuur en ijver den in zijne rechten gekrenkten graaf, want voor zijnen meester zou hij door een vuur gegaan zijn. Bovendien was deze zonderlinge met allerlei tegenstrijdige hoeda nigheden behepte man met lijf en ziel aan hot Regou- steinscho gravenhuis verknocht, llij had do zes nog levende broedersevonals de zevende die nu gestorven (f) eene bouwhoeveMünchenhof genaamddie bij de abdy van Quedlinbutg behoordoen aldus genoemd werdomdat zij de benoodigdhedon moest opbrengen voor de tafel der abdis Vekt.

Alkmaarsche Courant | 1893 | | pagina 5