Veiling van v?ste goederen. 11 n i t e n 1 a n d. Nederland. Door den Notaris L. TOP, Bergen. Alkmaar. 18 Oct. Winkelhuis, Langestraat, A 603. Str. W. Weber 3005,- Afslag Cajé Lievendag, 25 October 1893, 's avonds 6 uur. BIjLOIE. Op 1000 na hebben alle arbeiders te Charleroi den arbeid hervat. DEXKinARkElV. Do Keizer van Rusland en zijne familie hebhon zich, vergezeld van do koninklijke famile, den 17 des voormiddags te 11 '/j unr van Kopeuhagen naar Fredensborg begeven. Na een hartelijk afscheid ging de keizerlijke familie tegen 1 uur aan boord van de Polarstern. De fransche, engelsche, rnssische en deensche oorlogsschepen en de forten deden saluutschoten hooren. BBÏGlSHiAEID. De ond-minister Salisbury, spre- kendo in eene vergadering van conservatieven te Preston, betoogde, dat de invoering van Home Rule de macht des Rijks in al zijne deelen verzwakken zou Als men dacht aan hetgeen plaats gehad heeft in Azië en het geen nu plaats heeft in de Middellandsche Zeedan moest men erkennen dat dit geen tijd is waarin En geland zijne wapenrusting kan afleggen en zich verzwakt kan toonen tegenover andere natiën. FRjtKkBlJK. Groot was de geestdrift, waarmede de russischo officieren den 17 in den Cercle Militaire te Parijs ontvangen werden, en talrijk waren de hun daar aangeboden geschenken. Toen zij zich op het balkon vertoonden, hief do talrijke menigte het russisch volkslied aan. Te 4 uur werden zij door den president der republiek ontvangen. Do 1 eer Carnot zeide in zijne toespraak, dat hij het zich tot een voorrecht rekende, in persoon den welkomstgroet te herhalen, die door den minister van marine reeds te Toulon was uitgesproken. De banden van genegenheid, die Rusland en Frankrijk verbinden, zijn sedert de dagen van Kroonstad enger toegehaald en worden met den dag nauwer. De openhartige wederzijd- scho betuiging der gevoelens van vriendschap moet allen, die do weldaden des vredes waardeeren, met vertrouwen on mot een gevoel van veiligheid bezielen. De groote koizor, die n zendt en wien ik hierin u begroet, zeido hij, heeft u een hooge opdracht gegeven, waarvan gij u waar diglijk weet te kwijten. Admiraal Avellan, die benoemd is tot groot-officier van hot Legioen van Eer, bracht nog een bezoek aan den voor zitter van den Senaat, aan hot bureau der Kamer en aan verschillende ministersor werden woorden van hartelijke vriendschap gewisseld. Des avonds was er op het Elysée een maaltijd, door den president der republiek aan de russischo officieren aangeboden. De heer Carnot bracht een toost uit op den Czaar en do Czarina en op Rusland's leger en vloot. De rnssische gozant, baron von Mohrenheim, beant woordde dezen toost en dankte voor de woorden van welkomst, door den heer Carnot gericht tot admiraal Avellan, wien door den Czaar was opgedragen het bezoek van Kroonstad te beantwoorden. Deze woorden duidden do ware beteekenis on de juiste strekking aan van deze prachtige vredesfeesten, die met zulk een merkwaardige eensgezindheid en met zulk een volmaakte oprechtheid gevierd worden. Hij eindigde met een dronk op de gezondheid van Carnot in te stellen. Op het feestmaal volgde een zeer schitterend bal, waarop de russische officieren in het oog loopend met beleefd heden overladen werden. Het dansen werd tot laat in den nacht voortgezet. Al dien tijd bewoog zich een ont zaglijke menigte in de omgeving van het Elysée. Ook de Cercle Militaire werd belegerd door oen dichte menigte, die op de thuiskomst der russische officieren wachtte. Alle nationale paleizen en de meeste monumenten wa ren a giorno vorlichtook het aantal illuminaties van particulieren was zeer talrijk. Het was buitengewoon levendig op straat. Gounod de beroemde toonkunstenaar, is den 18, 's mor- Terwijl graaf Albrecht nog bezig was met zich zelf te overleggenwat in de gegeven omstandigheden het beste zou zijn, te spreken of te zwijgen, trad Florencius binnen, overhandigde zijne meesteres de fraai geschreven oirkonde en verliet toen weder het vertrek. Onmiddolijk spreidde de abdis het omvangrijke per kament op do tafel uit, greep eene pen en reeds stond deze op het vel, toen Albrecht plotseling toesprong en zijno hand op die van Jutta legdo, onder den uitroep: »schrijf nog niet, domina en luister eerst eens naar mij 1" Ten hoogsto verwonderd keek zij naar hem om. »Wilt gij de Lauonbureht niot vroeg zij ongeloovig lachend. Domina, ikik heb haar al." »Gij bedoelt, dat mijn woord u voldoende is! Tus- schen ons is eene schriftelijke ovoreenkomst een onding, niot waar 1" zeido zij vriendolijk. »Ik bedoel eigenlijk, dat ik de Lauenbnrcht heden morgen voor dag en dauw overvallen en genomen heb," antwoordde hij snel. »Dat hebt gij gedroomd en met dezo pennestreek zijt gij uit dien droom ontwaakt, of liever wordt hij wer kelijkheid," zei zij en vervolgde, terwijl zij hem lang en vol innigheid in de oogeu zag »Ik kan 't mij zeer goed voorstellendat gij 't aldus gedroomd hebt, niet waar; waar het hart vol van is, daar loopt de mond van over En woor bracht zij do pen op het perkament. »Neen, niet gedroomd,gedaan heb ik hot 1" riep hij, ongeduldig wordend. »Ik heb in den afgeloopen nacht, mot mijne broeders en eon haudjovol krijgsvolk, de Lauenbureht in stilte overvallen, ingenomen en bezet. Duidelijker kan ik hot u niet zeggen en ik ben er op gestelddat gij het weet voor gij onderteekent." Met een heftig gebaar wierp Jutta de pen op de tafel en riep mot harde, luide stom: En mijnen armen ouden slotvoogd gedood »Neen," gaf de graaf ten antwoord, „niemand heeft hem aangeraakthij is van schrik op zijnen post ge- storvon. En, goloof mij, domina, het werd hoog tijd dat hij uitstapte. Do burcht was bij dien doodzieken, afgeleefden grijsaard in zeer slechte handen do brug gens kwart over zessenop zijne villa te Saint-Cloud overleden in den ouderdom van 75 jaren, aan congestie in do hersenen. ITAIilE. Vier regimenten bersaglieri zijn naar Sicilië gezonden om de struikrooverijen aldaar te onderdrukken. VEREENIdlBE iTATEK. Het Huis van afge vaardigden hoeft een wetsontwerp aangenomen waarbij denchinoezen nog zes maanden tijd wordt gegund, zich volgens de Geaiy-wet als amerikanen te doen inschrijven. Tweede Kamer. Tot rapporteurs voor de algemeeno beschouwingen en financiëele begrootingon zijn benoemd de heeren van der Kaay, van Houten, van Delden, A van Dedem en Mees voor de begrooting van b u i t e n 1. zaken de heeren de Beaufort van Amsterdam de Beaufort van Wijk bij Duurstedovan Karnebeek Brantsen en Michiels van Verdnijnen; voor hoofdstuk justitie do heeren Hartogh, Veegens, Rink, Huber en Ferf. In Zuidholland zijn in September 70 gevallen van pokken waargenomen waarvan 56 te Rotterdam 6 te Charlois en 8 in vier andere gemeenten. Op last van den inspecteur der rijksveldwacht in het tweede district Arnhem zullen de rijksveldwachters in dat district voortaan bij het vervoer van gevangenen gewapend zijn met karabijn, patroontasch en ammunitie. Te Maastrichtwaar reeds anderhalf jaar onafge- gebroken diphtheritis heeft geheerscht, is eindelijk besloten tot het oprichten van een ontsmettingskorps; voorloopig zullen van gemeentewege vijf personen voor dien dienst opgeleid worden. Den 16 is te 's-Gravenhage feestelijk herdacht de dagwaarop vóór 50 jaren het regiment grenadiers en dat der jagers tot één regiment onder den naam van regiment grenadiers en jagers vereenigd werden. De kapitein der infauterio van hot iudisch leger S. F. Boers is blijkens te 's-Gravenhage ontvangen berichten dood geschoten door een onderhebbend tweeden luitenant, die daarna zich bet leven benam. De nieuw benoemde gouverneur-generaal jhr. G. 11. A. van der Wijck is den 16 te Batavia aangekomen en heoft den 17 het bestuur aanvaard. De heer T. defBoer te Rotterdam vice-voorzitter van het Nederl. Onderwijzers-genootschap, zalin plaats van wijlen den heer T. Terweij en de heer P. H. van der Loij te Haarlem als vice-voorzitter optreden. Bij de gehouden inschrijving voor 500,000 4 pet. pandbrieven der Hypotheekbank voor Nederland is in geschreven tot een bedrag van 451.000. Den 14 deed zich een geval van cholera te Niouw- veen voor en den 16 te Rotterdam een bij een 12jarig meisje nadat in vier etmalen geen nieuwe gevallen aan gegeven waren. Te Sittard heeft een loteling, na een onbeduidende woordenwisseling met een anderen loteling, dien oppassen - den jongeling met een mes zoodanig aan het hoofd ver wond, dat hij spoedig aan de gevolgen overleed. Den 16 dos morgens vroeg ontdekten de boeren, die naar de groote veemarkt te Purmerend gingen, eene schonr in de kade van de Mleine Koog. Onmid dellijk werd hiervan kennis gegeven aan den dijkgraaf, den oud burgemeester C. Kaaskooper, te Oosthuizen, en deze nam zulke flinke maatregelen dat een geheele doorbraak voorkomen werd. Alleen het laagste ge deelte werd onder water gezet en de slooten liepen vol. Het vee werd in allerijl naar de stallingen gebracht. Den 17 bezichtigde de hoofdingenieur van den provin cialen waterstaat de kade en betuigde zijne tevredenheid over hetgeen gedaan was. Amsterdam. Den 18 hadden na afloop eener socialistische vergadering in Plancius, waar Domela Nieu- weuhuis en Kol het woord gevoerd hadden, eenige op- loopen in de Kalverstraat en het Spui plaats, waarbij de politie zich genoodzaakt zag van de sabel gebruik te maken om de menigte uiteen te jagen. Vijf personen hebben bij die gelegenheid verwondingen bekomen. Kol, was niet opgehaaldde wacht sliepkortomde burcht bevond zich in zulk eenen staat van wanorde, dat zij zonder twijfel den eersten den besten vijand, die er eenen nachtelijken aanval op had beproefd, zonder slag of stoot in handen had moeten vallen." »En dat wist gij ïNeen, anders zou ik 't u hebben gezegd, of de burcht reeds veel eerder ingenomen," antwoordde hij. »En nu hebt gij er u dus werkelijk van meester ge maakt Het is immers geen scherts, niet waar vroeg zij, nog voortdurend twijfelend. »Neen, ik heb de Lauenbureht in vollen ernst geno men," verzekerde hij nogmaals. Daar sprong zij op. Eene getergde leeuwin gelijk, die gereed staat tot den sprong op haren belager, stond zij daar met fonkelende oogen en onstuimig jagenden boe- zom. Hare stem weigerde haar don dienst. Met lange schreden begon zij het ruime vertrek op en neder te loopen, hem telkens voorbij, alsof hij in 't geheel niet in hare nabijheid was. Eindelijk bleef zij, op grooten afstand van hem, staan, kruiste de armen over de borst en wierp het trotsche hoofd in den nekzoodat haar lang glanzend zwart haar in dikko lokken over hare schouders golfde. »Graaf von Regenstein, gij hebt verraad jegens mij ge pleegd mij schandelijk bedrogen en met fraaie woorden om den tuin geleid. Wilt gij hooren met weikon naam oen dorgelijk gedrag als het uwe moot worden aange duid sLaat vrij den donder rollen, ik ben er op gewapend spotte de graaf. Zoodra gij weder in staat zijt om mij behoorlijk aan te hooren, gelieve het mij dan te zeggen!" Om zich eene houding te geven waarschijnlijk, omvatte hij met de linker hand do greep van zijn zwaard en staarde onbewegelijk op dezelfde plaats blijvende staan, strak door het venster naar buiten. »Ik wil niets hooren!" riep zij in do hevigste gemoeds beweging. tMeent gij, dat ik met mij laat spelen? Houdt anderen voor den gekik laat mij dat niet welgevallen Mot valsche, lachende lippen vraagt gij mij om iets, dat dio zich lijdelijk tegen de bevelen der politie verzette, werd aangehouden. In de vorige week is het aan de politie gelukt de hand te leggen op een vijftal vrouwen, die zich voortdurend aan diefstal van de beste en gewilde goederen uit manu factuurwinkels schuldig maakten. Aan een handelaar in zijde in de Kalverstraat schijnt o.a. voor 600 aan zijde ontstolen te zijn. Door een woordentwist tusschen twee dieveggen is dit uitgekomen. De raadsleden Heineken, Gerritsen, Daniëls'en Wormser hebben, naar aanleiding van het overlijden van een der beide hoogleeraren, door de synode van het nederl. her vormd kerkgenootschap bij$de gemeente-universiteit be noemd, den Raad voorgesteld, in te trekken zijn besluit van 28 Juni 1882, betreffende de benooming, do jaar wedden en het pensioen van kerkelijke hoogleeraren bij do universiteit aldaar. lïecrlmgowaard. Namens het hier gevestigde departement der Evangelische Maatschappij verzoekt ons de waarnemende voorzitter de heer ds. II. A. Ludwig, de aandacht van belangstellenden te vestigen op de bijeen komst, op woensdag den 25 des avonds half zeven ure, in hot kerkgebouw der hervormden te houden waarin als spreker zal optreden de heer G. J. van Woerden, van Amsterdam, met eene rode betreffende den werkkring van genoemde Maatschappij; voorts, dat er aan het einde dier godsdienstoefening ten behoeve van de algemeene kas eene inzameling zal gehouden worden. Na afloop van het godsdienstig samenzijn heeft verder eene vorgadering plaats in een der lokalen van ide Zwaan", waarin o.a. door den heer ds. J. de Jongem. pred., verslag zal worden uitgebracht van het op de algemeene vergadering te Utrecht behandelde. Evenals de godsdienst-oefening kan ook de vergadering, daarna te houden door ieder die willid of niet-lid worden bezocht. Wie nog niet bekend is met het streven der Evangelische Maat schappij kan èn door de godsdienstoefening èn door de vergadering volledig op do hoogte komen van het door haar voorgestane doel. Sclieruierhorn. Den 15 was de waterstand hier zoo hoog dat het des namiddags weder over de dorpsstraat liep. Door het voortdurend over stroomen ontstond eene verzakking in de straatdie door het wegspoelen van het zand allengs grooter werd. Om het verkeer gaande te houden, moest tegen den avond een mestdam worden golegd terwijl tot omstreeks 11 uur word gewerkt om het bestaande gat te dichten. Don 18 's avonds had alhier Jvoor loden'van de socië teit »Ons Genoegen", een biljartwedstrijd om wild plaats. De prijs werd gewonnen door den heer J. Klerk, de le premie door den heer J. Dikker en de 2e premie dooi den heer A. Niehof. Hoorn. Voor lid van"°den gemeenteraad moet her stemd worden tusschen dengheeren A. Kenrenaer, inge nieur van den waterstaat, lib., met 230 en I'.fRenckers, kath., met 149 van de 462fstemmen. De radicale bond, die den 15 te Leeuwarden onder het voorzitterschap van den heer C. V. Gerritsen ver- gadorde, zal in 1894 de algemeene vergadering hier houden. Helder. De gemeenteraad heeft met 12 tegen 5 stemmen afwijzend beschikt op een verzoek van den kerkeraad der geref. gemeente, om afschaffing van de kermis. St. Pankras. Van wege dit polderdistrict is do heer S. Duif den 18 met algemeene stemmen herkozen tot hoofd-ingeland van het Westfriesche Ambacht »Geest- merambacht. St. Maarten. De kerkbesturen der hervormde gemeenten St. MaartenValkoog en Eenigenburg, allen behoorende tot de burgerlijke gemeente St. Maarten, heb ben, met het oog op de treurige uitkomsten, welke het hooi- en grasgewin over 1893 hebben opgeleverd, met algemeene stemmen het besluit genomen, den pachters der graslanden, aan genoemde kerken in eigendom be hoorende, voor dit jaar 20 pet. der huurwaarde te schen ken, terwijl bovendien nog 10 pet. van de pachtsom zal worden afgezonderd om bij eventueele werkeloosheid in den naderenden winter daarmede in de kosten tegemoet te komen, die tot het uitvoeren van aangewezen werk zaamheden op veld of akker zullen worden| govorderd. gij reeds den dag te vorenarglistig hebt geroofd en dat ik umet geheel mijn hartreeds sedert jaar en dag, had toegedachtwaarmede ik uwe trouw beloonen, uwe dapperheid vereeren, uwen ridderlijken moed erken nen wilde dat hebt gij mij ontstolen als een dief in den nacht den schitterenden gouden hoofdband van zijnen zorgeloos sluimerenden weldoener Is dat ridderlijkis dat mannelijk, graaf von Regenstein Albrecht zweeg en bewoog zich niet. Antwoord! Ik vraag u, of dat ridderlijk, of dat man nelijk is herhaalde zij, over haar geheele lichaam bevend en met eene snelle beweging vlak voor hem tredend. »Gij vrouwen hebt geen bogrip van riddereer en rid derplicht," sprak bij op ijskouden toon en zonder haar aan te zien. »Een beleefd antwoord! Uwe manier van spreken stemt vrij wel met uwe handelwijze overeengaf de Abdis hem scherp terug. Mijne handelwijze moest gij liever prijzen," ant woordde graaf Albrecht op beslisten toon, terwijl hij zich geheel naar haar toekeerde. »Er dreigde gevaar alleen zóó was do burcht voor u on het sticht te behou den, dat ik haar als leen in bezit nam, en wol onmid- dollijk, zonder mij lang te bedenken. Ik wil wel bekennen, dat het eigenbelang daarbij niet geheel buiten spel is gebleven, want ik had de burcht noodig voor mijn eigen veiligheid. De Blankenburger graven strekkon er de begoerige handen naar uit, de Quedlinburger stadsraad wilde haar hebben en de bisschop eindelijk spant zijne netten al verder en verder met list en geweld naar burchten en steden uit. Toen ik de vorige maal bij u was was ik voornemons de zaak in der minne met u te behaudelendoch toen was er geen verstandig woord met u te spreken. Toen dacht ik Waarom zou ik nog verder vragen De domina, die als vrouw toch geen begrip van zulke zaken heeft, zal blijde zijn dat er aan al dat oneindig geharrewar over die burcht op eens met ruwe hand, een bevredigend einde is gemaakt. Wordt vervolgd. Stoomdr v. Herms. Coster Zoon Alkmaar.

Alkmaarsche Courant | 1893 | | pagina 6