w% ■m m m #1 SI Stadsberichten. Schaakprobleem No. 37 ■ïmk mÊê. wSk 'J mm Advertentie n. Vereeniging „De Ambachtsschool voor Alk maar en Omstreken." BURGERLIJKE STAND aan het voorhoofd en eene vyftien ned. dnimen diepe messnede in den hals. Ook aan de hand vertoonde zich eene wonde. Bij onderzoek bleekdat de moordenaar nit eene kist in de woonkamer achter den winkel eenig geld en eenige papieren van waarde gestolen had. In de zak van Schnt was de portemonnaie met 93 aan geld onaangeroerd gelaten. De dader is men nog niet op het spoor. Uit het rekeningenboek was eene bladzijde gescheurd. Uit het schrijven van burgemeester en wethouders aan den gemeenteraad tot ondersteuning van het door Gede puteerde Staten opgemaakte wetsontwerp tot verande ring der grens van Amsterdam met die der gemeenten Sloten, Diemeu en Nieuwer-Amstel blijkt, dat aan de gemeente eene oppervlakte van 1138 bunders wordt toe gevoegd met een zielental van 22 A 23 duizend. De landelijke gemeente telt tusschen de 5000 a 6000 zielen. Akersloot. Tot hoofdingelanden van het water schap Starnmeer en Kamerhop zijn herkozen de heeren W. Struving en C. Davids. jVoordschcrnicr. Door de rederijkerskamer Au rora" werd den 26 de laatste uitvoering in dit seizoen gegeven. Opgevoerd werd: »Het kasteel van Tourville of de Holiandsche zeelieden in Frankrijk" van A. Ruijsch en »Een ieder het zijne ot het huiselijk evenwichtvan G. van Moser. Het publiek was vrij goed opgekomen. Spanbroek. Door het verschrikken van het paard geraakte den 25 aan den Waterkant het rijtuig van Dr. I. in do ringsloot. Met moeite werd alles weer op den wal gebracht. Paard noch voerman hebben letsel bekomen. Alleen de tilbury is eenigszins beschadigd. Rijp. In de vergadering der afdeeling llijp van de Noordhollandsche Vereeniging »Het Witte Kruis" werd den 22 de heer dr. M. J. van Leeuwen als candi- daat voor het hoofdbestuur gekozen. Sieemster. Tot penningmeester van het water schap de Beemster is benoemdde heer J. Edel Kz., alhier. Edain. De gemeenteraad heeft den 20 besloten in artikel 7 der instructie voor t en gemeente-arts de bepaling op te nemen dat de personen aangeslagen in de vier laagste kla-seu van den hoofdelijkeu omslag, per bezoek 30 35 40 en 45 centen behoeven te betalen voor nachtbezoeken wordt dit bedrag met de helft ver hoogd. De heer H. J. Oalkoen is herbenoemd tot secretaris penningmeester van het waterschap" dn Purmer. Hoorn. De gemeenteraad heeft den 21 het kohier van het straat-, brand- en lantaarngeld vastgesteld op een bedrag van 11429.35 en benoemd tot onderwijzeres aan de ecste burgerschool voor meisjes mej. van Lochem. Formerend. De heer D. Bakker Cz., sedert 20 jaren lid van den gemeenteraad heeft als zoodanig ontslag genomen wegens vertrek naar elders. Wijk aan Zee. Ter benoeming van een hoofd der openb. schoolzijn uit de 109 sollicitanten voorge dragen EL J. Duffels, hoofd te Heerenveen, F. Fries onderw. te Velsen; J. D. Gotszki, onderw. te Zwolle; A. C. Jalink, onderw. te Haarlim; C. J. Kievit, hoofd, te Ekersheim; H. Parleviiet, onderw. te Zaandijk; P. van Son, onderw. te Zaandam; G. J. Verwers, hootd te Brakel; J. J. Wacherhausen, onderw. te Leur; R. L. A. van de Wakker, onderw. te Schijudel; J. Wesselink, hoofd te NoordwijkerhoutW. v. d. Zantonderw. te Amsterdam. Den 28 heeft de benoeming plaats. Boud van liberale kiesverecnigingen. Schngeu. Den 25 vergaderde in het lokaal Blauw alhier de Bond van liberale kiesvsreenigiugen (Schagen Barsingerhorn HareucarspelWieringerwaard) tot het opmaken van een gros tal van candidaten voor het lid maatschap der tweede kamer. Dit grostal bestaat uit de heeren W. F. Stoelvoorgesteld door den heer C. Kooi; mr. A. Kerdijk door den heer Meier Drees; mr. van Gilse door den heer J. WinkelE. Fokkerdooi den heer C. Bijpostmr. Treubdoor den heer Reuvers mr. W. van der Kaaijdoor den heer van Kluyve en schriftelijk ds. van Calear door den heer dr. Overduin. Den 28 wordt er in de verschillende kiesvoreenigingeu over de gestelde caudidateu gestemd den 29 bekend ge maakt wie tot definitief caudidaat is gekozen. De hoer mr. W. van der Kaaij werd door den heer ds. van Kluijve verdedigddoor den heer J. Winkel o. a. bestredendie in het algemeen ook zeer tegen een candidatnur van een radicaal bleek te zijn. Hoe voorzichtig men met vuurwapenen moet om- gaaubleek den 25 weder hiertoen een jongen met een buks een buurmeisje bij ongeluk in den arm schoot. Denzelfdeu avond schoot een andere jongen door een der rniteu van het Noorhollandsch koffiehuis, echter zonder iemand te kwetsen. Een 200tal personen woonde de uitvoering bij van de Schager rederijkerskamerden 26 in Cérès gehouden. Opgevoerd werden: vNummer33" eu «Humbug's cacao", waarmee de nog jeugdige Kamer blijken gaf van flinke studio. Denzelfdeu avond werkte een uitstekend specia liteiten-gezelschap, onder directie van den heer H. J. ter Hall van Amsterdam, in het Noordhollandscb koffiehuis. Zelden beett men een zoo Hink gezelschap van dien aard in deze gemeente gezien en wij vertrouwen, dat het be zoek een volgenden keer grooter zal zijn. Den 27 zal de heer mr. M. W. F. Treub eene poli tieke lezing komen honden in het lokaal Blauw alhier. itolhorn. Den 25 werd door het ned tooneelge- zelschap, directie W. Hart en Co eeue tooueelvoorstelling gegeven. Opgevoerd we;d het drama »De twee weezeD." De zaal was eivol. 1 Texel. In de jongste vergadering van den gemeeute- raad werden, met het oog op de te honden verkiezingen, tot leden van het stembureau gekozen de heeren K. Lap Bz. en W. Mets Tz.terwijl de overige raadsleden als plaatsvervangers zullen optreden. Het kohier van den Doofdelykeu omslag over 1894 werd vastgesteld op een bedrag van f 13971,25. Door den voorzitter werd mede gedeeld, dat zich voor de vacante betrekking van onder wijzer te Zuid-Eierland op eeue jaarwedde van 500 één sollicitant had aangemeld, wiens praktische bekwaam heid zal worden onderzocht. Bij gnnstigen uitslag van éit onderzoek zou het salaris niet .verhoogd behoeven te ie worden. In de week van 18 tot 24 Maart zijn in het bad- ■■1b vau het Witte Kruis genomen 64 kuipbaden, 92 regenbaden le kl., 99 dito 2e kl., samen 255 baden De Vrijzinnige Kiesvereeuiging al bier heeft den 24 met algemeene stemmen den heer Mr. M. W. F. Treub candidaat gesteld voor de Tweede Kamer. Aan het verslag van de gemeente-reiniging over 1893 worden de volgende bijzonderheden ontleend. Den 31 December was het aantal geplaatste wisselton- nen 3775 stuks, voor de bediening verdeeld in 4 wijken, waarvan 1 wijk met paardendienstterwijl de Cadetten school en de woningen bij de cellulaire gevangenis door een man afzonderlijk worden bediend. De plaatsing dier tonnen was 3361 voor 3223 woningen 92 18 gestichten 119 19 schoollokalen; 203 156 werkplaatsen en pak huizen. 250 ingezetenen maakten gebruik van eigen gemerkte tonnen voor 350 privaten. Het aantal zinkputtendat wekelijks geledigd moet worden, is zoo toegenomen, dat een tweede wagen is aangeschaft, die echter nog slechts in den namiddag kon gebruikt worden, wegens bet ontoereikend getal paarden. De verzamelde vuilnis, die tot compost kon verwerkt worden, bedroeg ongeveer 3500 stère. Eene hoeveelheid van 3737 'jt stère compost werd afge leverd tegen 3519 in 1892. Hiervan werden verkocht 5 stère aan landbonvvers onder Heemskerk. 15 4 22 55 14 1592'/j 1082 628 l'/z 138 54 60 46 20 Limmen. Heiloo. St. Pankras. Bergen. Alkmaar. Castncnm. Egmondbinnon. Zjjpe. Koegras. Dedemsvaart. Driehuizen. Schoorl. N. Pekela. H. Hugowaard. Tot. 3737 '/a stère. In voorraad op 31 December onverkocht 400 stère tegen 600 stère ten vorigen jare. Ten dienste der gemeente worden geleverd en bezorgd 15 stère faecaliën, voor plantsoenen, 850 slordige puin, voor de verschillende 180 sintels nit de fabriek) wegen. Waarde en arbeidsloon 410. Het aantal werklieden is 32. De vijf paarden zijn 21 '/2 weken geweid. Daar de gemeente zich voortdurend uitbreidtwordt vergrooting van den stal noodzakelijk geacht. Do ontvangst, geraamd op f 12000, bedroeg f 12433.365 n.l. compost diverse vuilnis puin tonnen enz. vodden enz. geraamd op f 9075, 1650, 600, 7 n n n 1 n n 415 f 10267.87= 1078.58s; 517.02s; 155.20 277.- 137.68 diverse ontvangsten 125, In 1892 bedroeg de ontvangst f 11787.55s. De uitgaaf, geraamd op f 19400, beliep f 19718.585, tegen f 19212.82s in 1892 verdeeld als volgt jaarwedde directeur f 1200. arbeidsloonen 14670.70 onderhoud, paaruon eu gereedschap 3825.37s; bureaukosten 22.51 Een paard werd wegens ouderdom afgemaakt en oen ander aangekocht voor t 125 Het onderhoud der paardou bedroeg per paard eu per dag f 1.22 tegen f 1.15s iu 1892. Bij clen internationalen kegelnedstrijd, uit geschreven door de Haarlemscbe club »Hard gaat ie", op de banen in het calé Brinkmanis de 4e prijs verg. zilveren medalje gewonnen door »Harmoaie" al hier met 208 punten. De eerste prijs werd gewonnen met 241 punten. Deu zevenden pi ijs, bronzen medalje, ver wierf' »B. A. L." alhier met 203 punten. De door de kegelclub »de Phoenix" vriendschappelijk aangeboden zilveren medalje voor de club, die de meeste negens wierp, is behaald door »de Kennemers" alhier, die zes negens hadden geworpen. Elk van de afgevaardigden dezer club, de heeren Lissone, Schrijver, J. Lind, J. van der Horst eu D. Opsomer ontving eene zilveren draagmedalje. Do Staatscourant No. 70 bevat eene wijziging van de Statuten der Aoui-dliollaudschc Hypotheek bank, alhier. Naar wij vernemen zijn tot weesvader en wees moeder in het burgerweeshuis alhier benoemd H. G. Kromsigt en zijne vronw A. Posthnma thans in gelijke betrekking in bet stads-burgerweeshuis te Workum. De heer A. Joman alhier, is geslaagd voor het den 23 en 24 te Amsterdam van wege de Vereeniging tot bevordering van het ouderwijs in handenarbeid ge houden examen voor onderwijzer iu handenarbeid en wol voor A. (kartonarbeid.) Bij deu zond ig den 25 alhier gehouden voet balwedstrijd tusschen de club »A. F.", alhier eu de Hoornsche Voetbalclub »Sport" won Alkmaar met 7 partijen tegen Hoorn o. Wij berinnoren belangstellende lezers aan de leden vergadering van de vereeniging Me Ambachts school voor Alkmaar en omstreken, donderdag, den 29, 's avonds te 8 uren, in een der lokalen van de Harmonie te honden. De agenda vermeldt de reke ning over 1893 en het jaarverslag. Wij hebben het overlijden te melden van twee onzer vroegere bekende stadgenooton te Nijmegen van deu heer ds. B. dc Vries van Hcijsten te Groningen van den heer ds. H. VI F. Urottcndieek. Do eerste gedurende lange jaren predikant der remon- sttantsche, de laatste van de luthersche gemeente alhier, moet beiden de eer worden gegeven, zich in zeer vele opzichten jegens hunne medeburgers verdienstelijk te hebben gemuakt. Op letterkundig gebied nam de re- monstrautsche predikant eene goede plaats in. O. a. zijne dichterlijke vertalingen van het Hooglied en van Jesajah XL LXVI zijn zeer bekend. GEBOREN. 24 Mrt. Antonins Josephasz. van Johannes Antonius Gijsbertus Maria Coppeus en Anna Cornelia Gottmer. 26 Jan z. van Willem Spierdijk en Grietje Znid- scherwoude. Simon Jan, z. van Jan van der Menlen en Marijtje Hoff. OVERLEDEN. 24 Mrt. Arie van Dam, 57 j. en 8 m.—Abraham, z. van Hermanns Godijn en Geertje Louwe, ruim 5 m. Van den heer F. H. H. SCHUITE, 's Hage President der Schaakclub Excelsior". Kwart. z: Va yyy/. vm/vya wil Wit: K d8. D h6. T cl. T fó. R el. P b3. P e7. b5. d3. Zwart: K d6. T d2. R c2. P f3. e4. e5. e6, Wit begint en geeft in two zetten mat. Goede oplossingen binnen 8 dagen aan het bureau van dit blad. E R R A T U M. Wij verzoeken onze vrienden beleefd verschoouiug in probleem No. 3.1» is een fout gemaakt; er moet op c7 r.og een zwarte pion staan die daar abusievelijk is vergeten. Wij verzoeken derhalve nogmaals hunne krachten te willen beproeven en geven hier den stand. Wit: K gl. D d-2. T f5. T g4. R c2. R g7. P c6. P c8* c4. h6. Zwart: Ke6 T f8. P b5. P e3. c?. h7. Wit begint en geeft in 2 zetten mat. Oplossingen binnen 8 dagen aan het, bureau v d. blad. De heeren G. van Niouwkuijk eu Nic. Beekman gaven goede oplossingen. Den 4 April a.s. hopen ouze geliefde ouders HENDRIK PRUIMBOOM en CHRISTIENA WILHELMINA WESTPHAL hunne 2ójarige JEcbtvereenlging te her- denken. Uit aller naam H. PRUIMBOOM Jr. 2 Heden overleed mijn geliefde echtgenootde Heer B. G. DE VRIES VAN HEIJST, Emeritus Predikuut bij de Remonstrantsche Broederschap, oud bijna 68 jaren. Nijmegen. J. C. M. KONING, 23 Maart 1894. Weduwe ue VaiEs van Heijst. olstrekt eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed, tot onze diepe droef beid, onze geliefde echtgenoot en vader, de heer H F. W. GROTTEN- DIECK, in leven predikant bij de Evangelisch Luthersche gemeente alhier en secretaris van de Evangelisch Lntbur- sche Synode, in deu leeftijd van 58 jaren. Groningen, 24 Maart 1894. Uit aller naam J. G. TEN HOUTE DE LANGE, wed. H. F. W. G ROTTEN DL ECK. Volstrekt eenige kennisgeving. Ter voldoening aan art. 38 van het Wetboek van Koophandel wordt bekend gemaakt, dat bij acte, op 10 Maart 1894 voor den notaris PETRUS GERARDUS DUKER, gevestigd te Zuidscharwoude, verleden, wijzi gingen zijn gebracht iu de Statuten der Naamlooze Vennootschap Noord-Hollaudsche Hypotheekbank ge vestigd te Alkmaar, en dat afschrift dier acte alsmede van het besluit der koninklijke goedkeuring is opgenomen in het bijvoegsel der Nederlandsche Staatscourant vau Zondag 25, Maandag 26 eu Dinsdag 27 Maart 1894 No. 70. P. U. MFJkKK, notaris. De leden der Vereeniging worden nitgenoodigd ter bijwoning der algemeene vergadering, die z#l ge houden worden op Monderdag,* 29 Haart a. s., 's avonds te 8 nren, in een der lokalen vun de Harmonie. AGENDA: Rekening en verantwoording over 1893. Jaarverslag. N.B. De rekening en het verslag zullen ter visie liggen van 14 Maart e.k. af, in de kamer van deu Directeur der Ambachtsschool. Alkmaar, Mr. F. F. KARSEBOOM, Voorzitter. 9 Maart 1894. Mr. F. H. G. van lier HOEVEN, Secret.

Alkmaarsche Courant | 1894 | | pagina 3