Veiling van vaste goederen. Kantongerecht te Alkmaar. N ederland. Buitenland. meester met 10 stemmen de heer P. Kool Jcz. be kwam 3 stemmen en ieder der heeren A. Siebert Coster, A. Conijn Az., J. C. Ohmstede en J. de Lange CJz. 1 stem. c. twee leden van het stembureau bij gelegenheid van de verkiezing van een lid der Tweede Kamer op 10 April a. s. Benoemd de heeren de Sonnaville en J de Lange CJz. ieder met 16 stemmen; de heer Preijer bekwam 1 stem. Alle leden werden als plaatsvervangers aangewezen. d. twee leden en twee plaatsvervangende leden der com missiebedoeld bjj de artikelen 11 en 15 der wet op de schutterijen. De heeren T. L. K o o r n en H. J. B r n i n v i s verzoeken hiervoor niet meer in aanmerking te komen. Tot leden worden benoemd de heeren Goede met 16 en de Sonnaville met 12 stemmen de heer Koorn bekwam 3, de heer Boelmans ter Spill 2 stem men en de heer Preijer 1 stem. Tot plaatsvervangende leden werd>n benoemd de heeren Boelmans ter Spill met 11 en de Wit met 9 stemmen verder bekwamen de heeren Rentmeester 4, Canters en Preijer ieder 3, Stoel 2 en Conijn en A. P. de Lange ieder 1 stem. e. eene commissie naar H. M. de Koninginzoo Hare Majesteit te Amsterdam audiëntie mocht geven. Op voorstel van den heer Kraakman evenals in 1893, de burgemeester en do secretaris daarvoor aan gewezen, zoo noodig vergezeld van een of meer leden 28. Daarna deelt de Voorzitter mede den voor het oogenblik niet gunstigen afloop der onderhandelingen over de mogelijkheidom alhier gevestigd te krijgen de bac teriologische inrichting welke men in verband met het Rijks-landbouwproefstation te Hoorn wil oprichten. Een deel van het IJkkantoor werd daarvoor veel to klein geacht. Voor kennisgeving aangenomen. 29. Daar geen der leden bij de gewone rondvraag iets in het midden had te brengen, sluit de Voorzitter de vergadering. Alkmaar. Door den Notaris M. GOUVERNE. 28 Maart. 1. Winkel- en woonhuis Laathoek Payglop, waarin kruideniers-affaire A 157, 68 centiaren. Str. W. Duijnmeijer 3240, 2. Pakhuis en erf, VijverstraatA 17, 43 cent. Str. J. J. Hulskamp 465, 3. Winkel- en woonhuis Laat naast de r. c. kerk, A 147, 92 centiaren. Str. J. Ranke 2800, Afslag en combinatie woensdag, 4 April a.s., des avonds ten 6 ure, in het koffiehuis »Marktzicht." Zitting van 30 Maart. C. C. Ez., J. S. Rz., J. V. Gz., C. Z. Cz., J. W. Hz., S. S. Ez., Egmond aan Zee, strooperij, ieder f 0.50 boete of 1 dag hecht. G. S. Rz., Egmond aan Zee, als boven, f 1 boete of 1 dag hecht. J. G. Jsz., Egmond aan Zee, als boven en loopen over eens anders grond 2 maal f 0,50 boete of 2 maal 1 dag hecht. J. K. Cz., Egmond aan Zee, als boven, 5 dagen gev. f 1 boete of 1 dag hecht. J. G. Pz., A. S. Az., Egmond aan Zee, als boven, ieder 2 maal f 1 boete of 2 maal 1 dag hecht. W. Z. Wz., Egmond aan Zee, loopen over eens anders grond, 2 maal gepleegd, jachtwet-overtreding 2 maal gepleegd, 2 maal f 1 boete of 2 maal 1 dag hecht., f 3 boete of 2 dagen hecht, en f 10 boete of 3 dagen hecht. L. K. Az., Egmond aan Zee, strooperij, 3 maal ge pleegd en jachtwet-overtreding, 6 maal gepleegd, 9 maal f 0,50 boete of 9 maal 1 dag hecht. T. Z. Wz., Egmond aan Zee, loopen over eens anders grond, 4 maal gepleegd en jachtwet-overtreding, 4 maal gepleegd, 4 maal f 1 boete of 4 maal 1 dag hecht., 3 maal f 10 boete of 3 maal 3 dagen hecht, en f 3 boete of 2 dagen hecht. J. S., Zuid8charwonde, overtreding spoorwegwet, f 1 boete of 1 dag hecht. A. H., Egmond aan Zee, laten loopen van vee op eens anders grond, f 0.50 boete of 1 dag hecht. J. C. Cz., Egmond aan Zee, C. H., Heiloo, C. N., Castricum, J. C., P. S., L. V., dronkenschap, ieder f 0,50 boete of 1 dag hecht. G. D. Pz., W. P. Jz., Egmond aan Zee, loopeD over eens anders grond, ieder f 1 boete f 1 dag hecht J. P. Jz., Egmond aan Zee, als boven en strooperij, f 1 boete of 1 dag hecht, en 5 dagen gevang. B. G. Jz., J. de G. Jz., Egmond aan Zee, als boven, 2 maal f 0.50 boete of 2 maal 1 dag hecht. K. B. Jz. en T. K. Ad Egmond aan Zee, strooperij, 2 maal gepleegd, de le 2 maal f 0,50 boete of 2 maal 1 dag hecht.de 2e 2 maal f 3 boete of 2 maal 2 dagen hecht. P. D. Gz., Egmond aan Zee, loopen over eens anders grond 2 maal gepleegd 2 maal f 1 boete of 2 maal 1 dag heoht. Door de Notarissen H. J. DE LANGE en M. GOUVERNE 29 Maart. 1. Zadelmakerij a/d Heerenstraat a. Woonhuis, 40 cent. Str. Jb. van Twisk b. Werkplaats, 36 cent. Str. C. van Stam 2. Pakhuis met bovenwoning a/d Sliksteeg, B 3310, 85 cent. Str. C. van Stam Afslag 5 April e.k., in »do Vergulde Valk. J 1775,- 1570,— 1925,— ze niet zooals men voor eenen gelukwensch zijnen dank betuigt. Hij drukte ze met hartstocht, met be- geerigheid, alsof hij zeggen wildeTwijfel niet aan mij; ik zal alles ophelderen tusschen ons blijft het bij het oudeEn Leonie verhoorde zijne vurige bede en drukte hare vingerspitsen zoo diep in zijn handvlak, dat hij hare lange nagels onder het leder van haren hand schoen duidelijk voelde. Eene dubbele euveldaad was er begaan. »En daar is zij al de lieve bruid riep Welsheim der binnentredende Martha toe. »Ja mejuffrouw wij weten alles en wij wenschen u van harte geluk U krijgt eenen braven, eenen degelijken, eenen talentvol len man Ja, ja, wij kennen ons doctortje wij behoo- ren wel tot zijne beste vrienden en jnist daarom verheugt het ons zoo!En als het van avond een half uurtje later mocht worden mevrouw of een uurtje dan zal u zich wel niet ongerust maken, nietwaar? Uw dochtertje is bij ons goed bezorgd En natuurlijk moeten wij toch op het welzijn van het verloofde paar de kurken eens laten knallen en de glazen eens laten klinken »De aanstaande van onzen vriend doctor Hall kan zich van mijne oprechte sympathie verzekerd houden Ik feliciteer u hartelijk en ik hoop dat ge u ook bij ons spoedig thuis zult voelen", sprak Leonie met een valsch lachje terwijl zij Martha de hand reikte die zelfde hand die van het aan Martha gepleegde verraad nog warm was. En het meisje voelde de lengen, die daar in harB koude magere hand gedrukt werd, maar al te duidelijk. En hare grootevochtige oogen richtten zich verwijtend en be straffend op Leonie. En hare stem klonk heesch en trilde, toen zij met een gedwongen glimlachje antwoordde »Ik ben u zeer dankbaar, mevronw." »Maar nu ook neem mij niet kwalijk moet ik tot vertrek aansporen!" riep Welsheim »Lieve Hemel, al kwart voor negenen voer hij voort, nadat hij op zijn horloge gekeken had. »Als wij nu nog iets zien willen, dan moeton wij ons wezenlijk haasten." Het viertal nam nu afscheid van mevrouw Breuer, die hun achterna riep: »Het wordt toch niet al te laat?" waarop Welsheim, die reeds tot de eerste verdieping af gedaald was, lachend antwoordde: Mevrouw, wij kunnen heden avond voor niets instaan 1' Tien minuten later namen zij in de loge plaatsWels heim achter Martha, Hugo achter Leonie. Haarlem. Bij kon. besluit van den 28 is aan den heer W. Hoogvliet op zijn verzoek eervol ontslag ver leend als notaris. Den 29 is bij enkele inschrijving aanbesteed net leve ren en plaatsen van meerpalen langs de dijken van het Merwedekanaalvan het Noordzeekanaal tot de grens der provinciën Noordholland en Utrechtgeraamd op f 3270. Laagste inschrijver de heer G. Schermers te Dussen voor f 2550. Schagen. Bij den raad dezer gemeente is inge komen de kennisgeving van het besluit, dat de jaarwedde van den burgemeestertegen het advies van den raad verhoogd is met J 200 en alzoo is vastgesteld op 1000. Wormerveer. Den 29 is alhier aanbesteed de bouw van een pakhuis voor de firma Bloemendaal en Laan alhier. Laagste inschrijver was de heer V. P. Braun teBeverwijk voor f 56906. Zaandam:. Het door prof. Oudemans ingestelde onderzoek naar het pakje kruidendoor Melk alhier ge vonden en door het gebruik waarvan de leden van het gezin ziek zijn geworden heeft tot uitslag gehad dat die kruiden stramonicumbladeren waren die gerookt zijndeverbrand wordenom door middel van die rook aan lijders aan asthma verlichting te schenken. Door den Boud van Harmonie- en Fanfarecorpsen in Noordholland zijn tot jury-leden benoemd voor den wedstrijd op zondag 1 Juli te Broek in Waterland to houden, de heeren: Richard Hol te Utrecht, M. J. H. Kessels te Tilburg O. H. P. W. Kriens te Haarlem, J. M. Otto te Alkmaaren H. F. A. Utermohlen te Hoern. Wordt vervolgd. Jongmensch vermist. Sedert Vrijdag 23 Maart 1894 wordt te Haarlem ver mist Hendrikus Johannes Kloet, oud 16jaren, van beroep letterzetter. Hij heeft op dien dag des namid dags te twee uur de ouderlijke woning verlaten, gekleed in duffelsohe jas, donkere gestreepte broek, molière schoe nen, vuilachtig witte pet met vierkante klep, draagt kortgeschoren haar met twee kale plekjes op het achter hoofd. Sedert hij de woning verliet, heeft men niets meer van hem vernomen. Men vreest dat hem een ongeluk is overkomen en verzoek, ieder die eenige inlichtingen kan geven daarvan mededeeling te doen aan den com missaris van politie te Haarlem. Burg. en weth. van Menaldumadeel hebben, in overleg met den arrondissements-schoolopziener, tot ontslag voorgedragon Andries Dijkstra, onderwijzer te Menaldum, op grond dat deze in het weekblad De Arbeider een artikel geschreven heeft, waaruit naar de meening dier autoriteiten blijkt, dat de schrijver is anarchist, elk staatsverband en elke regeering noodlottig en overbodig acht, zich niet als ambtenaar beschouwt, daarvoor geene belooning geniet, maar van de maatschappelijke rijkdom men niet meer neemt dan wat hij behoeft, en waarop hij recht heeftdie in de anarchie het middel ziet waardoor het mensebzijn kan worden opgevoerd die de orde en rust verstoord acht door het huidige stelsel, die God en menschen met innige verachting veracht. Den 29 hebben de Koninginnen een bezoek gebracht aan de fabriek der vennootschap De Pletterij, te 's-Gra venhage. t Den 29 is te Delft de wissel wachter Brandenburg door een losse locomotief overreden en gedood. Te Nieuwer-Amstel moet voor lid van den ge meenteraad herstemd worden tusschen de heeren W. J. Bolleecandidaat der liberalen en katholieken met 301 stemmen tegen 228 st. op den heer C. D. Kempkens, candidaat der ant.-rev. De Rotterdamsche Hypotheekbank voor Nederland behaalde over 1893 eene zuivere winst van f 106,869,71°, waaruit na afschrijving 14 pet. dividend wordt uit gekeerd. Amsterdam. Bij kon. besluit van den 29 is be noemd tot notaris alhier de heer J. M. A. Loggere, can didaat-notaris te Naarden. De Amsterdamsche Omnibus-Maatschappij keert over 1893 10 pet. dividend uit. Het personeel in vasten dienst bedraagt 785 personen, die f524919 loon ontvan gen. Aan de gemeente Amsterdam wordt f 98.626 uit betaald. Egmonden. Het aantal kiezers voor de gemeente Egmond aan Zee bedraagt voor den gemeente raad de provinciale staten en de 2e Kamer der Staten- Generaal 79; te Egmondbinnen 135. Blijkens het verslag van de Spaarbank der afdeeling »de drie Egmonden" der Maatschappij tot nut van 't algemeen is over het jaar 1893 uitgekeerd eene rente van 3 pet. Ingelegde kapitalen f 5782,45; terug betaald f 7308,905 op 31 December verschuldigd aan aandeel houders f 15125,685; aan rente ontvangen f 629,68r aan rente bijgeschreven f 405,49sadministratiekosten f 80; reservefonds f 1308,39. Het kapitaal bestond uit: hypotheken f 4750 effecten enz. f 7882,84 leeningen aan gemeente f 2000 onderhandsche obligatiën f 547,75" kassa f 1253,48. Aan de gemeente Egmond aan Zee is ter voor ziening in de gewone kosten van het lager onderwijs eene subsidie verleend over het jaar 1894 van f 3750. Hordijk. De nieuwe lidmaten hebben de beide geschenkenaangekocht voor den predikantdie hen voor het lidmaatschap had voorbereid en door dezen zooals wij reeds meldden geweigerd thans vei loot en de opbrengst besteed ten voordeele van de armen dezer gemeente. In 1886 werd eene Vereenlglng van oud-leerlingen der Rijks-Landbouwschool opgericht, ten doel heb bende a. een band te vormen tusschen de oud-leerlingen onderlingalsmede tusschen hen en de Rijks-Landbouw school; b. de leden in staat te stellen, door tusschenkomst van het bestuur inlichtingen van elkander in te winnen; c. betrekkingen in den landbouw, of plaatsingen bij land bouwers ter voltooiing van eene practische vorming voor hare leden op te sporen, enz. enz. Nu, bij den tegenwoordigen kwijnenden toestand van den vaderlandschon landbouw, zoo weinigen eene gelegen heid vinden zich hier te lande eene passende positie te verwerven, is het zeker van groot belang voor diegenen, die iemand zoeken, met geschikte personen in kennis te worden gesteld. Het Bestuur stelt zich voor, daartoe behulpzaam te zijn en meent dit niet beter te kunnen doendan door zich beschikbaar te stellen voor het geven van betrouwbare inlichtingen aan beide partijen. Het verzocht daartoe in de eerste plaats belanghebbenden, bij het vacant worden van betrekkingen op landbouwgebiedhaar hiervan in kennis te willen stellen zoo mogelijk met opgave van gestelde eischen on voorwaarden en het bestuur is dan omgekeerd bereid kosteloos inlichtingen te gevenalleen tegen vergoeding van porto's en telegramkosten a. of een sollicitant eindexamen deedb. wanneer zulks ge schiedde c. welke afd. der R. L. S. door hem werd door- loopend. op welke wijze hij zjjn theoretische of practische vorming heelt voortgezetenz. enz. De directeur der R. L. S., de heer L. Broekema, heeft zich bereid verklaard, voor zoo ver hij daartoe in staat is, aan het bestuur in lichtingen te verschaffen omtrent bekwaamheid, ijver, ge drag, enz. der betrokken personen, gedurende hun verblijf aan de R. L. school. Het bestuur beschikt verder over een groot aantal ge gevens en betrekkingen, die het in staat stellen, in zeer korten tijd volledige inlichtingen te verkrijgen omtrent oud-leerlingen na hun vertrek van de R. L. S. Ook zij, die eene plaatsing als vrijwilliger zoeken of aan bieden op een landbouwbedrijf, eene zuivelfabriek enz., kunnen zich van zijne tusschenkomst bedienen. Het bestuur bestaat, uit de heeren I. G. J. Kakebeeke, Rijkslandbouwleeraar te Goes, voorzitter, dr. J. W. Chr. Goethart, assist, voor bacteriologie van het Proefstation, te Hoorn, onder-voorzitter, H. Schuurman, 's-Gravenhage, secretarisN. W. Hockeburgemeester van Kerkwerve en practisch landbouwerZierikzee, penningmeester, W. Koning Wz.practisch landbouwer Tjummarum be stuurslid. BELGIE. De Koning heeft den 28 een bezoek ge bracht aan den gewezen minister-president Beernaert om hem nogmaals persoonlijk zijn leedwezen te betuigen over zijn aftreden. Bij het afscheid nemen drukte de Koning hem herhaaldelijk de hand terwijl hij met een handkus afscheid nam van zijne echtgenoote die het onderhond had bijgewoond. De ministers Beernaert en Lejeune zijn tot ministers van Staat benoemd. DITITSCHLAHD. De geringe hoeveelheid sneeuw, welke dezen winter te Berlijn gevallen is heeft aan de stad een bedrag van f 600.000 aan uitgaven bespaard. ENUELA1VU. Het Hoogerhuis is tot 9 April ver daagd. Lagerhuis. Het wetsontwerp tot uitvoering van de beslissing der scheidsrechters in zake de visscherijen in de Behringzee is den 24 bij eerste lezing aangenomen. Het wetsontwerp tot gelijkmaking van de plaatselijke belastingen in verschillende districten van Londen en dat tot instelling van raden van scheidsrechters voor geschillen tnsschen werkgevers en arbeiders zijn even eens voor de eerste maal gelezen. FBANHRUK. evenals Gladstone aan Jules Simon de staar. 80 jaar oudlijdt ITALIiü. Het internationaal geneeskundig congres is den 29 geopend in tegenwoordigheid van den koning en de koningin. De minister-president Crispi sprak de welkomstrede uitwaarin hij verklaarde dat de vrede eene noodzakelijkheid was voor en de hoop van de heden- daagsche wereld. RIIBLAAD. Te St. Petersburg zijn achttien stu denten gevangen genomen als medeleden eener nihilis tische club aan de militaire geneeskundige school.

Alkmaarsche Courant | 1894 | | pagina 6