Inrichting „Securitas", Mr. M. W. F. Treub, SCHILDERS. w GEVRAAGD, VERHUISD Koningsweg, B21. Stadsbericïiten. Veiling van vaste goederen. Advertentièn. Te huur of te koop, Openbare Vergadering van Amsterdam. Openbare Verkooping. LANDBOUW-POLITIEK J. SCHENKE, Zuid-Boll Bierbr. den Haag. Depót AL KMAAR. C. J. ZINDEL. Vergadering van den gemeenteraad te Zijpe, BURGERLIJKE STAND. Kantoor 14 HerderstraatDEN HAAG. op MAANDAG 9 APRIL 's avonds 8 uur, 8 Paarden, 7 stuks Rundvee. 14Schapen met dfc Lammeren, Landbouw - Machines ei Gereedschappen en Boerengoed, Jachtwagen en Tilbury, Boerenwagens en Karren, Brand en Werkhout, !)am- enllekpalen, Stroo en Mest, Huisraad en Inboedel. Kleine Courant van Rotterdam. Kleedermaker, Aanspreker, Ondernemer van Begrafenissen. SFCastricnm. Voor de vacante betrekking van hoofd der o. I. school, op een jaarwedde van f 900, met genot van vrije woning en tuin, waarvoor zich 82 sollicitanten aanmeldden zijn de volgende heeren op de voordracht gesteld G. Barnhoorn OverveenC. J. Bussen, Leiden; R. Kooiman Zwammerdam G. J. Meijer, Hoorn S. J. 0. Schrijner, Driel bij Arnhem P. van Son, Zaandam; J. Wenting, Haarlem A. Wijn Alkmaar. Hl-hagen. Den 4 werd in eene raadszitting de nieuwe burgemeester, de heer S. Berman, op de gebrui kelijke wijze geïnstalleerd. De heer Hazen, eerste wet houder, heette hem wolkóm, tevens eenige waardeerende woorden wijdende aan den vertrokken titularis, den heer mr. C. H. Beels. De heer Berman beantwoordde den heer Hazen, en sprak den wensch uit dat raad en secre taris hem den onmisbaren stenn bij de vervulling van zijne ambt mochten schenken. Door den burgemeester werden de3 middags de kinderen der openbare, parochiale- •n bewaarschool onthaald ook den verpleegden in het diaconie- en in het weeshuis bereidde hij een feestelijken middag. Den 5 brak brand uit in de boerenplaats, bewoond door den heer Jb. Schoorl, alhier. Gelukkig wist men hem spoedig te blusschen, boewei er veel waterschade werd aangebracht. »Lycurgus" was weder het eerst op het terrein van den brand aanwezig. Door het uitbrengen van het aanwezige hooidatevenals het huis verzekerd was, kreeg men gelegenheid den brand vrij spoedig ge heel meester te worden. Oterleek. De nitslag der aanbesteding voor het bouwen van eene boerderij, voor deu heer G. Visser, is timmerwerk: K. Kooij 1170, G. Akkerman f 1165.35K. Verweel f 1034Metselwerk: A. Hoogland 671.96, T. Frankenhout 590; Schil derwerk Pascha 88 A van Perden f 85 J. de Geus 84 K. Weesholf Dzn. 80; Rietdekkers- werk: A. Kooij, zonder levering van het riet, 96, allen wonende in bovengenoemde gemeente. Aan de laagste inschrijvers der verschillende perceelen is het werk gegund. Heerliugowaard. De gemeenteraad heeft de be staande brandweer afgeschaft eu eene nieuwe regeling, door een bezoldigde brandweer aan te stellen, ingevoerd. Aan ieder der twee gemeente spuiten zullen 30 personen aangesteld worden, wien eene belooning van 20 cent per aur werkens uitbetaald zal worden. Als brandmeesters zijn benoemd aan spuit I, de heeren D. Wester, J. van der Busje, K. Hemke en D. Oudhuis aan spuit II, de heeren J. Zuurbier en J. Haringhuizen. De kiesvereeniging Burgerplicht" heeft met algemeene stemmen den heer mr. M. W. F. Treub, kandidaat gesteld voor de verkiezing van Lid der 2e Kamer. Andure kan didaten werden niet voorgesteld. Bljjkens een in dit nummer voorkomende advertentie hebben twee ingezetenen zich eene zaaimachine aange schaft, die zij te huur aanbieden. In een adres aan den minister van justitie en aan dien van waterstaat, handel en nijverheid stennt de Vereeniging tot bestrijding van knoeierijen in den boterhandel het advies van het Landbouwcomité aan de regeering, om twee inspecteurs te benoemen, in het bijzonder belast met het toezicht op de naleving der boter wet. dd. 3 April 1894. Afwezig de heer P. Waijboer. Na opening der vergadering, voorlezing en goedkeuring der notulenwordt met a'gemeene stemmen de verplaat sing met 1 Mei van den onderwijzer L. Teensma van Oudesluis naar St. Maartensbrug goedgekeurd. Nu met de omliggende gemeenten Anna Paulowna en Wioringer- waard geen contract kon worden gesloten kan dus te Oudesluis een ouderwijzer worden gemist. Naar aanleiding van een vroegor ingediend en toen aangehouden adres van de onderwijzeressen J. H. Vreem en D. J. Beenen en den onderwijzer D. Groenendijk, hou dende verzoek hunne jaarwedde te verhoogen tot op ƒ600, geeft het dagelijksch bestuur als zijn oordeel te kennen, dat de verhooging aan de onderwijzeressen kon worden verleend, doch niet aan den onderwijzer Groenendijk aangezien deze in de gelegenheid is gesteld, de verhoo ging te bekomen door de overplaatsing naar St. Maar tensbrug aan te nemen. De heer Nobel o. a. wenscht afwijzend te beschikken om daarna een voorstel te doen de jaarwedden der onderwijzeressen te verhoogen. Met 8 tegen 2 stemmen (die van de heeren Nobel en Morra) wordt daarna op het adres afwijzend beschikt. Het voorstel van den voorzitter, om de jaarwedden der onderwijzeressen te verhoogen met 50en alzoo te brengen op f 600 wordt daarna met algemeene stem men aangenomen. Als leden van het stembureau voor de verkiezing van een lid van de Tweede Kamer en een lid van den ge meenteraad op dinsdag, den 10 April a.s., worden, na eenige bespreking over de wenschelijkheid ommet het oog op de te verwachten drukke stemming, 2 bureaux te benoemen wat de voorzitter echter ontraadde, benoemd de heeren G. Schuijt en J. v. Beusekom en bij herstemming tnsschen de heeren Francis en Nobeldeze laatste tot plaatsvervanger. Het verslag van den toestand der gemeente over 1893 zal bij de leden ter lezing worden gezonden. Er werd nu gelezen een brief van den hoer D. Jimmink, houdende bericht, dat bij ontslag neemt als lid der school- eommissie. Op eene vraag van den heer Zeeman naar de armen- practijkdie na het vertrek van den heer Winkler Prins, aan den heer Molchior te Schagen is opgedragen, hetgeen hij niet kan goedkeuren, antwoordt de voorzitter, dat aan den heer Winker Prins met wien een con tract was gesloten loopende tot Jan. is toegestaan dat hij de armenpractijk overdeed aan den heer Melchior. De heer Zeeman vindt het stuitend voor den heer Adriani dat deze niet met die practijk werd belasten nu te meer omdat er voor de Noord- f 200 meer dan voor de Zuid- Zjjpe wordt gegeven. De heer Francis meent, dat de heer Adriani het druk genoeg heeft. De voorzitter zegt, dat het dagel. bestuur meent te hebben gehandeld in het be lang der armen. Het is beter, dat de gemeente wordt bediend door twee dan door een geneesheer en bovendien de heer Melchior geeft de practjjk ook weder direct over, zoodra er zich te Schagerbrug of aan 't Zand een ge neesheer vestigt. De voorzitter ontkent dit. Met den heer Winkler Prins is een contract gesloten en burgemeester en wethouders hebben, in het geval dat er niet behoorlijk in de practijk wordt voorzien, het recht dit ten zijnen koste te laten doen. Bij de gewone rondvraag geeft de voorzitter, in ant woord aan den heer Morra, als zijne verwachting te ken nen dat het verslag van het onderwijs wel spoedig zal worden ontvangen. Den heer Nobel antwoordt hij, de benoeming van een lid der schoolcommissie nog te willen aanhouden, misschien tot de volgende vergadering. De vergadering wordt daarop gesloten. Den 4 is tot leeraar in de wiskunde aan de Hoogere Burgerschool met vijfjarigen cursus te Haarlem benoemd de heer G. de Vries, thans leeraar aan de Cadettenschool, alhier. In ons verslag van de rede van den heer mr. W. van der Kaaij, in ons nummer van den 4, staat 2e bi., 3e kol., reg. 41, v.o.Vragen des Tijds van November 1893. Dit moet zijn 1892. De Centrale antirevolutionaire kiesvereeniging in het district Oostburg (Zeeland) heeft onzen stadgenoot den heer IV. Gllnderman, candidaat gesteld voor de Tweede Kamer. Hij heeft zich verklaard vóór finale kies rechtuitbreiding zoover de Grondwet maar eenigzins toe laat en tegen eene eigenlijke schrijfproef. Het driemaandelijkseh examen aan de Cadetten school werd gehouden op maandag, dinsdag en woens dag, 2, 3 en 4 April. Het is niet ieders werk eene »soirée variée" in elkander te zetten, die den lof verdient, van aan hooge eischen te voldoen. Het dames-comité, dat weder het liefdadighcldsconcert op het touw zette, heeft het moet volmondig erkend daarvan allen slag. Het wist uitnemende krachten voor het goede doel belangeloos te werven en het slaagde er in. eene groote verscheiden heid op het programma te brengen. Wanneer een kun stenaar als de heer J. J. Rogmans zijne medewerking verleentbehoeft het reeds niet te verwonderendat de uitvoering wat men noemt «uitstekend slaagt". Het publiek juichte hem zoo vol geestdrift, toe, dat hij zich liet bewegen een extra nummer te zingen. En nu bovendien hunnen talentvollen bijstand verleenden onze stadgenoote mej. J. Dirkzen, met hare lieve sopraan, mej. L. Denijs, eeue violiste bij uitnemendheid, mej. E. Knipscheer, wier letterkundige voordracht van juiste opvatting en diep gevoel getuigt, en de heer Ruygrok, wiens piano-accom- pagnement den solisten tot een onwaardeerbaren steun strekt, behoeft het allerminst betoog, dat het talrijke publiek buitengewoon voldaan huiswaarts keerde. Een allerliefst kindersprookje met zang «Doornroosje'' was het slot van dezen kunstavond. Alkmaar. Door den Notaris M. GODVERNE. 4 April. 1. Winkel- en woonhuisLaathoek Payglop, waarin kruideniers-affaire A 157, 68 centiaren. Str. W. Duijnmeijer J 3240, Niet verhoogd. 2. Pakhuis en erf, VijverstraatA 17, 43 cent. Str. J. J. Hulskamp 465, Niet verhoogd. 1 en 2 gecomb., str. J. A. v. Geenhuijzen Verhoogd door F. Vester met 3. Winkel- en woonhuisLaat naast de r. c. kerk, A 147, 92 centiaren. Str. J. Ranke Niet verhoogd. 4075,— 425,— 2800,— GETROUWD. 5 April. Antonius Korver en Margaretha de Lange. Bernard Heinrich Menke en Diewertje Catha- rina Bak. GEBOREN. 4 April. Petrus Antonius Laurentius, z. van Antonius Jacobus Smeets en Grietje de Munk. IJzak, z. van IJzak Meijer en Geertruida Hendrikje van Scharenberg. 5 Maartje, d. van Tijs Koolhaas en Grietje Steeman. OVERLEDEN. 3 April. Sophia Goutman, wed. van Willem Hendrik Barend van Woerden, 62 j. 4 Jacob Pallemans, 73 j. Oudorp. Geboren: 8 Mrt. Cornelia, d. van Pieter Kraakman en Engeltje Wiering. 26 Alida, d. van Johannes Pool en Grietje de Wit. Overleden: 16 Mrt. Willem, z van Willem Hoogzaad en Anna Po land, bijna 13 m. 29 Dina, d. van Andries Poland eu van wijlen Aagje Kruijer, 4 j. en 5 m wonende te Heerhugowaard. onze Heden overleed, in den onderdom van ruim 59 jaar, geliefde echtgenoot, vader, behuwd- en grootvader JACOB BREGMA N. Uit aller naam Alkmaar, Wed. Jb. BREGMAN 1 April 1894. Doedes Tonnbman. Heden overleed te Alkmaar, in den leeftijd van 62 jaar, mijne moeder de weduwe W. H. B. VAN WOERDEN, geboren GOUTMAN. A. C. W. VAN WOERDEN. Alkmaar 3 April 1894. Volstrekt eenige en algemeene kennisgeving. het W1KKKL- en WOONHUIS te Alkmaar, aan de Laatnaast de R. C. kerkop den hoek van het Diggelaarsteegjewaarin sedert jaren met succes de handel in houtwaren en galanteriën wordt uitgeoefend plaatselijk geteekend wijk A, nummer 147, kadastraal bekend in sectie A, nummer 684, groot 92 centiaren. Te bevragen bij de Heeren J. v. d. MAATEN te Schagen of T. J. AMERSBEEK te Alkmaar. opgericht In 1855 DirecteurWm. JANSEN. Handels-informatiënIncasso van dnbiense posten. Op alle plaatsen binnen en buiten het Rijk. De zeer voordeelige conditiën zoowel bij als buiten abonnement, worden op aanvrage franco toegezonden. Prima Referentiën. in het lokaal „Dlligentia", van den heer G. DIEPENte Alkmaar. Spreker de Heer Kntrée IO Cent. Namens de Vrijzinnige Kiesvereeniging en 't Comité, P. A. KOOT. W. F. STOEL. J. HUIZINGA. Notaris OBREEN te Wieringenzalop Maandag 16 en Dinsdag 17 April 1894, des voormiddags 10 nre, op de plaats „Con Zèlo," in Waard-Nieuwland t,e Wie- ringen in het openbaar verkoopeu De levende have wordt op den tweeden dag geveild na aankomst van de postschuit. EN Practlsche inededeellngen voor den Landbouwer vindt men in de Abonnementsprijs per 3 maanden 97ljt Cts. Men ontvangt wekelijks drie Couranten en twee gratis bijbladen nDe Hulsmoeder" en het „Zon dagsblad", met uitmuntende raadgevingen voor de behandeling van tuinen en ook voor kamerbloe- men en planten, alsmede recepten voor de gewone en de fijne Meuken enz. enz. Advertentiën om Dienstpersoneel voor Abonné's gratia Bureau Scliiedamsche Singel t»6, ROTTERDAM. van de Peperstraat naar den Direct gevraagd een 8CHIL1IERSR1KECHT flink loon en langen tijd werk, bij M. PAPE, te Krommenie Hiermede heb ik de eer de geachte ingezetenen van Alkmaar en omstreken te berichtendat ik in de HOCTTIL No. 6hoek Kaasmarkthet DEPdT van bovengenoemde Brouwerij heb geopend. Door nette zindelijke en zorgvuldige bediening alsook door het gerenommeerde bier en billijke prijzen, hoop ik mij de gunst en het vertrouweD der ingezetenen waurdig te toonen en zie daarom nw bestellingen gaarne tegemoet. Onder minzame aanbeveling heb ik de eer te zijn, Uw dw. Dienaar, om met 1 Mei DA69B1V. n dienst te tredeneene flinke Adres Koningsweg B 91, alhier. il4- 0.Ï4 een jengdigd, frisch uiterlijk, een o y sohoone teint verkrijgenwascht dan gezicht, hals, handen, in een woord, het lichaammet de voortreffelijke Doerlng's Zeep met den 1111. Iets boters en tevens goed- kooper voor het Toilet zult gij nergens vinden. Doerlng's Zeep met den UU is, wat be treft qualiteit en werking de Koningin der Toiletzeepen en voor 25 cents overal ver krijgbaar.

Alkmaarsche Courant | 1894 | | pagina 3