HANGEND MOS. Woensdag 2 Mei 18t)4. Bersoneele Belasting. B u i t e n 1 a n (1. Feuilleton. No. 54. Tweede blad. Zes en WTegentigste Jaargang, Roman uit het Berlijnsclie leven. ALK» Burgemeester eu wethouders van Alkmaar; Gezien het besluit van den heer Commissaris der Ko ningin in de provincie Noordholiand van 24 April 1894 5e Afdeeling Ns. 113/ 4479 en 4480 (Prov. bl. No. 23) omtrent de beschrijving voor de personeele belasting voor den dienst 1894/95 en art. 30, 2, le zinsnede der wet van 29 Maart 1833 (Staatsblad No. 4); Maken aan de ingezetenen dezer gemeente ouder her innering aan de wet van 9 April 1869 (Staatsblad No. 59) en in het bijzonder aan art. 7 bekend dat de ontvanger der directe belastingen alhier, aan hunne woningen te beginnen met 7 Mei 1894 zal doen bezorgen een beschrijvingsbiljet, inhoudende eene korte schets van de grondslagen der voornoemde belasting, zijnde: 1°. De huurwaarde. 4°. Het mobilair. 2°. deuren en vensters. 5°. De dienst- en werkboden. 3°. haardsteden. 6°. paarden, waarbij aan ieder ingezeten de noodige vragen ter be antwoording worden gesteld, en ingevuld van wege den Ontvanger wordt ternggehaald te beginnen den 20 dier maand. Dat zij die bij het bezorgen of het terughalen der biljetten mochten zijn overgeslagen zich in geen geval kunnen beroepen op zoodanig verzuim, maar integendeel gehouden zijn om de vereischte en behoorljjk ingevulde verklaring vóór of uiterlijk op 25 Mei e.k. intedienen ten kantore van den ontvanger, waar de biljetten ter invul ling steeds verkrijgbaar zijn. Dat ieder gehouden is de aangifte te onderteekenen en zoo iemand niet kan schrijvente doen invnllen iu tegenwoordigheid van een derden persoondie de aangifte na voorlezing met den ontvanger of zijn ge machtigde zal onderteekenen. Zij verwittigen voorts, dat als tegenschatters ingevolge bovenstaand wetsartikel zijn benoemd Willem Vastbinder, Gijsbertns Maas en Harllnus van Veggel. Dat de bevolking dezer gemeente voor zooveel zij tot maatstaf van sommige grondslagen der belasting moet dienen, bedraagt een getal van 11820 personen, en dat bezwaarschriften tegen de belasting op het personeel volgens art. 1 der wet van 4 April 1870 (Staatsblad No. 60) aan Gedeputeerde Staten van Noordholland be- hooren te worden ingediend, onder overlegging van een dubbel van het aanslagbiljet (tegen betaling van 5 centen bij den ontvanger verkrijgbaar), binnen drie maanden na den dag der afkondiging van het kohier, waarop de aan slag voorkomt. Burgemeester en wethouders vermanen de ingezetenen om met de meeste nauwkeurigheid binnen den bepaalden termijn hunne beschrijvingsbiljetten intevullenter be- vorderiug van den goregelden afloop der beschrijving en ter voorkoming van de toepassing der boeten en straffen, tegen valschheid en onnauwkeurigheid der in vulling vastgesteld. Burgemeester en Wethouders voornoemd Alkmaar, A. MACLAINE PONT. 1 Mei 1894. De Secretaris NÜHOUT VAN DER VEEN. I» K A A H W K T. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Alkmaar brengen tor algemeeue konuis, dat aan hen vergunning is gevraagd door KLAAS RUITER, wonende alhier, tot hot voortzetten van den verkoop van sterken drank in het klein in het perceel aan Torenburg, C No. 6. welke vergunning thans ten name staat van GERRIT V AN DER PARK. Burgemeester eu Wethouders voornoemd A. MACLAINE PONT, AlkmaarDe Secretaris, 28 April 1894. NUHOUT VAN DER VEEN. HBIIKiJFIHKLAITIAIU. BURGEMEESTER eu WETHOUDERS van Alkmaar brengen rer algemeene kennis dat de heer Commissaris der Koningin iu de provincie Noordholland bij besluit van 24 April 1894 No. 1 13/-2953 bis 5a afd. bepaald heeft, dat met de uitreiking der beschrijvingsbiljetteu voor de belasting op bedrijfs- en andere inkomsten over het dienst jaar 1894 5 in al de gemoenten dezer provincie een aan vang zal worden gemaakt den 7 Mei a. s. en dat de aanslagsregeling op 1 October a. s. moet ziju geëindigd. Burgemeester eu Wethouders voornoemd, A. MACLAINE PONT. Alkmaar, De Secretaris, 1 Mei 1894. NUHOUT VAN DER VEEN. BlllitilK Voor alle uit portugeesche havens ko mende schepen is een quarantaine voorgeschreven. rRlIIllWA. Heerenliuis. Bij de behandeling der begrooting verdedigde graaf Eulenbergde minister president, den riikskauselier tegen het verwijt van graaf von Mirbach dat de rijksregeoring den landbouw niet voldoende beschermt. Beslist moest hij opkomen tegen het dwaalbegrip, als zou de rijkskanselier een onverschil lige of zelfs vijandige houding tegenover don landbouw aannemen. Voorts verklaarde hij nog, dat Pruisen nooit inbreuk gemaakt had op do rechten van den Bondsraad. ïfRAÏiKRUK. Den 27 ving onder het voorzitter schap van den raadsheer Potier voor het hof van assises te Parijs de behandeling aan van de zaak van Emile Henry den 21jarigeu anarchist, beschuldigd van1°. door het plaatsen eener bom in het gebouw der mijn- maatschappij van Garmaux in de Avenue de l'Opera, in 1892, de directeuren dier maatschappij te hebben willen dooden dat niet gelukt is, maar welke bom den dood van vier politiebeambten en van een bediende in het politiekantoor ten gevolge had, en 2°. door het werpen van een bom in het café Terminus in Januari j.l. en door zijn verzet bij zijne poging tot vluchten 19 personeu min of meer zwaar gekwetst en één gedood te hebben. Vijfdg getuigen waren door het Openbaar Ministerie eu elf ter ontlasting gedagvaard Mr. Hornbo3tel was zijn ad vocaat. Bij zijn verhoor was Henry zeer kalm. Hij erkende de feiten, hem te laste gelegd. Het speet hem, dat zijne revolverschoten slechts één politie-agent hadden getroffen Zijne bedoeling was geweest te dooden. Toen hij dienst plichtig werd, was hij naar Duitschland uitgeweken omdat hij niet in het legor wilde dienen. Op een zekeren dag zou men hem bevolen hebben op de werk lieden te schieten, zooals bij Fourmies dan zat hij nog liever op de bank der beschuldigden. Den 27 werd o. a. gehoord de rechter van instructie Meyer, die het volgende mededeelde omtrent de bron van Henry's inkomsten. Iu het begin van 1893 traden vier gemaskerde personeu des nachts binnen bij de weduwe Postel te Fickflein in Normandië. Na de bedienden mot chloroform bedwelmd te hebben, braken zij de brand kast open, waaruit zij voor ongeveer f 400,000 aan bo- wijzen van deposito's stalen. Daar deze stukken geen waarde voor de dieven hadden, zonden zij aan genoemde weduwe eenige dagen later een brief, waarin zij kennis gaven, dat zij zouden terugkomen en haar zouden vermoorden, als zij dan geen geld vondon. Uit het in gestelde rechterlijk onderzoek was gebleken, dat de dieven in een dorpsherberg tijdelijk hun intrek hadden genomen. Het signalement van een hunner, die zich uitgaf voor den zoon van een engelsch ingenieur en opgafin de omstreken een fabriek te willen oprichten, kwam nauw keurig overeen met dat van Emily Henry en de bur gemeester van dat dorp had hem dan ook bepaald her kend. De president van het hof maakte uit dat overzicht de gevolgtrekking, dat Henry geleefd had van diefstallen. Henry antwoordde aan eenige zijner leerarenals ge tuigen gehoord die hem een ijverig en schrander leerling noemden, doch die hem niet gehoel normaal achtten dat bij niet gek was en zeer goed wist wat hij deed. Hij wilde de volle verantwoordelijkheid voor zijne dadon dragen. Het Openbaar Ministerie zette in een kort overzicht zjjue schuld uiteen eD eischte tegen hom de doodstraf. Het pleidooi van den advocaat duurde bijna vier uren. Na eene beraadslaging van drie kwartier sprak de jury als haar oordeel uit, schuldig, zonder verzachtende omstan digheden. Het hof veroordeelde Henry daarop ter dood. Na deze uitspraak riep hijMoed gehouden, kameraden 1 Leve de anarchie Henry heeft geweigerd cassatie aan te teekenen van het vonnis. Rouvier, minister van financiën in het kabinet Lonbet. is tot voorzitter der begrootiugscommissie gekozen. Bij de aanvaarding dezer betrekking hield hij eene rode waarin hij wees op de noodzakelijkheid om bezuinigingen iu te voeren. Kamer. De socialistische afgevaardigde Jourès hield den 30 eene interpellatie over de fondsen,door kapitalis- t(Jh en hoog geplaatste geestelijken aan de anarchisten verschaft. Hij vroeg o.a. waarom de rogeering niet tns- schou beide was gekomen en hij verklaarde, dat de re geering de wet schond onder het voorwendsel de anar chisten te bestrijden. De interpellatie verwekte een heftig leven bij de rechterzijde. Met 440 tegen 179 stommon werd de eenvoudige orde vau den dag aangenomen. Senaat. Den 27 is met algemeene stemmen eou voorstel van den heer Fabre in overweging genomen strekkende om een nationalen feestdag in te stellen ter eero van Jeanne d'Arc. Men mocht volgens den voorstel ler niet toelaten dat eene partij voor zich alleon meester maakte van eene grootsche gestalte, die geheol Frankrijk toebehoorde en dienst moest doen ter aankweeking van vaderlandsliefde. GRIMKKAIj.AAI». Den 27, des avonds, is een nieuwe schok van aardbeving te Atalanti waargenomen. De schok hield 15 seconden aan. De plaats is nu geheel verwoest. Te Athene ontstonden scheuren in sommige huizen. Te Larissa werd de gevangenis zoo gohavenddat de gevangenen konden losbreken zij werden door de solda ten teruggedreven doch twee hunner ontsnapten. KWMDJ3A. Beide Kamers hebben het voorstel der finauciëele commissie tot verhooging van hot invoerrocht op koffie verworpen. DOOR PAUL LINDAU. 19) o-o— »Neendat mogen wij niet. Neen, neen Maar, wat is er tegen te doen'? Zal ik eens een ernstig woordje met hem spreken? Ik verboold mij, dat ik weieenigen invloed op hem heb." »Ik tel je invloed niet gering maar ik vrees dat er op dit stuk niet veel met hem zal aan te vangen zijn. Ik heb alles rijpelijk overwogen en zoo ben ik op eene andere gedachte gekomendio mij practischcr en doeltreffender lijkt." «Kijk kijk 1 Laat eens hooren »Lnister dan Het meisje heeft beslist eene long ziekte Die doorzichtige huid die wasbleeke kleur die roode vlekken op de jukbeenderen, die onnatuurlijke glans van de oogen kortom, er is mijns inziens geen twijfel aan. Het is zeer treurig maar het ligt er nu eenmaal too en het éénige wat hier baten zou is dat het arme kiud naar het Zuiden werd gestuurd. Ongelukkig echter heeft de moeder daartoe geen gelden daarom nu mijne vraag: hoe zou je er over denken, dat wij haar eens het noodige ter beschikking stelden in kieschen vorm natuurlijk? Wij zullen geen honger behoeven te lijden als wij een paar duizend mark minder hebben en voor die menschen is het een fortuin eene redding. Zit nu de oude dame met hare dochter eenmaal te Meran of te Montreux of te San Remo dan heb je gewonnen spel 1 En dan zal ook de doctor voor een verstandig woord waarop hij blijkbaar slechts wacht wel ooren hebben." Ja jal Dat kan ik je allemaal niet tegenspreken! Ik ben ook natuurlijk terstond bereid aan de moeder de noodige contanten te verschaffen om een half jaar of voor mijn part een jaar, mot hare dochter iu het Zuiden te kunnen slijten. Ik weet alleen maar niet, op welke manier ik het oude mensch goedschiks or toe brengen moetzoo' iets van mij aan te -nemen." »0 dat komt wel terechtEene moeder is gewoonlijk zoo nauwgezet of zoo angstvallig niet, wanneet het de gezondheid en het leven van een óénig kind betreft. Eu overigens is het volstrekt geou vereischte dat je zelf als woldoener op den voorgrond treedt. Hot zou misschien heel goed door eeneu tusschenpersoon den huisarts of zoo iemand te beredderen zijn. Komaan Je bent zoo schrander en zoo vindingrijk Je zult zeker daar je evenals ik overtuigd ben dat er iets voor den doctor gedaan moet worden wol den juiston wog weten iu te slaan. Een man als jij heeft slecht3 te willen, om ook te kunnen »Ja, ja zeide Welsheim, nadenkend zijn kin streelend »Wij zullen er natuurlijk ook wel iets op vinden. Ik twijfel geen oogenblik of wij brengen dat zaakje wel in ordeEnweet je vooral geen tijd vorliezon Zulke dingen moet men niet op de lange baan schuiveu, Hot spijt mij zelfs dat ik niet op staanden voet al Maar vandaag gaat het natuurlijk niet. Numorgen is ook nog een dag Ik zoek mevrouw Breuer op en zeg tot haar Jawel laat mij maar begaan! Ik zal dat wel zien klaar te spelen Eu nu een ander praatje Ik kan je meedeelen dat op de Beurs do stemming voor Herkules en Omphale beslist gunstig was Je kunt trou wens wel denken dat ik het mijne daartoe heb bijge bracht, hahahaWaarachtig er werd haast over niets anders gesproken Dat wil zeggen ook onze ope ningsavond maakt den noodigeu furore dat kan ik je ver zekeren Wel twintig lui hebben mij van middag gevraagd, of het wel waar was, dat Vallini heden avond bij ons zou komen eu ook zingen zou. Je moet namelijk weten dat dat heerschap nog nooit in eene particuliere soiree zijne knust hoeft willon vortoouen. Verleden jaar heeft do geheimraad Genthener hem duizend mark gq- boden voor een paar stukjes maar jawelmijnheer was er niet toe te bewegen Ik hoop nu maar niot- dat hij op het laatste oogeublik nog »Geen nood Laat dat maar aan mij over Maar je herinnert mij er aan dat ik voor van avond nog allerlei schikkingen te troffen beb «Natuurlijk natuurlijk Ik ook De bloemen hob ik in het voorbijgaan bij den tuinier nog eens even geïn specteerd. Prachtig hoorHij komt mot twee knechts om half zeven. .Ook de banketbakker beeft mjj beloofd dat hij woord zal houden. Het zal dus alles glad van stapel loopen Ik had eigenlijk het was zoo oen inval van mij, weet je het vanilje-ijs willen doen op dragen als een groep van Herkules en Omphale »In 's hemels naam riep Leonie vol ontzetting «Hot gaat niot, neon ik heb het opgegeven. Do banketbakker had er bezwaar tegen hij vreesde dat het misschien niet naar den zin zon uitvallen kort en goed, het gaat niet. Ik heb mij maar weer bepaald tot- den gebruikelijken zwaan voor Vallini's tafeleene zinspeling op 'Lohengrin, begrijp je wel De banketbakker offreerde mij ook eene Minorva met den uil, als symbool der dichtkunstvoor Hall's tafelMaar ik heb ook dat maar afgepoederd want het werd mij te geleerd «Daaraan heb je verstandig gedaan. Wij eten van daag om half zes." Mooi «Bestel dus het rijtuig tegen kwart voor zoven." «Dat is al gedaan Eu nu wil ik je ook niet lan ger ophouden, want ik begrijp wel, dat je nog heel wat om handen hebtEn dan je toiletZeg eens hoe zullen we je van avond te zien krijgen Ik ben wer- kolijk benieuwd «Stil maar! Weos maar gerust! Ik zal je geen schande aandoen." «Dat weet ik, dat weet ik Als ik alles zoo goed wist als dathahaha Om half zes dus Ik maak mij ook voor dien tijd al klaar. Je zult dus niet behoeven te wachten."

Alkmaarsche Courant | 1894 | | pagina 5