HANGEND MOS. No. 80. Zes en Negentigste Jaargang. 1894. WOENSDAG 4 J U LI. Onbestelbare ürieven, Grevonden "Voorwerpen, Feuilleton. Roman uit het Berlijnsche leven. Buitenland. SOHE COURANT. Deze Courant wordt IMasdag-, lloadcrdag- en Zaterdagavond uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden voor Alkmaar ©,8ö; franco door het geheele rijk 1, De 3 nummers f O,«6. Fr(|s der gewone Advertentlën: Per regel f 0,15. Grootc letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de Uitgevers HERMs. COS- TER ZOON. Telefoonnummer s HAHKGBIJ. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Alkmaar brengen ter algomeeno kennis dat heden op de gemeente-secretarie ter visie is gelegd het aan hen ingediend verzoek, met de bijlagen van het Bestuur van de Coöperatieve Vereeniging »Ons Belang", om vergunning tot het oprichten van eene bakkerij met oven in het te stichten perceel aan de Laat, wijk A, No. 110 en dat op Maandag 16 Juli 1894, 's middags te 12 urenten raadhuize gelegenheid wordt gegeven om tegen het oprichten van die inrichting bezwaren in te dienen. Burgemeester en Wethouders voornoemd A. MACLAINE PONT. Alkmaar De Secretaris 2 Juli 1894. NUHOUT VAN DER VEEN. SnKDURIJ (herstellen van rijwielen.) BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Alkmaar brengen ter algemoene kennis dat heden op de gemeente-secretarie ter visie is gelegd het aan hen ingediend verzoek met de bijlagen van HERMANUS STIKKEL om vergunning tot het oprich ten van eene s m e d e r ij voor het herstellen van rijwie len in het perceel aan de Ramen wijk B, No. 5 en dat op Maandag, 16 Jnli 1894, 's middags te 12 uren, ten raadhuize gelegenheid wordt gegeven om tegen het oprichten van die inrichting bezwaren in te dienen. Burgemeester en Wethouders voornoemd A. MACLAINE PONT, Alkmaar De Secretaris, 2 Juli 1894. NUHOUT VAN DER VEEN. gedurende do le helft van Juni 1894. J. van TolAmsterdamE. RettingApeldoorn. Briefkaarten: J. van Twisk A. Henueman, B. Critie, J. G. de Jong, allen Amsterdam W. SlotWageningen. gedurende de maand Juni 1894. een pakje paarlemoeren knoopjeseen grijze sok een blauw onderstukje van een gouden oorbelletje; een rood koralen halsketting met gouden sluitingeen wit kin derboezelaartje een handschoenhaakje; eenige rozen- kranzeneen teekenpen en een stuk gomelastiek eeu dop van een sportwagen een gouden ouderstukje van een oorbelletjo een passer een defect zilveren ringetje; eenige handschoonentwee gutta percha banden van sportwagenseen wit boezelaar; een zwarte vrouwenzak; een koperen ornament van een paardentuig een gouden oorknopje met zwart steentje een zilveren armband een gouden medaljon een stuk keper, boezelaarbont en knot zwarte sajet; een hondenketting; een zilveren DOOR PAUL LINDA U. 44) o-o HOOFDSTUK XVII. Den volgenden dag trad Felix Welsheim, omstreeks elf uur in den voormiddag, het kleine vertrek binnen, waar Leonie het ontbijt placht te gebruiken. Hij kwam, als naar gewoonte, van haar afscheid nemen vóór hij naar zijn kantoor gingen hij trof zijn vrouw óók als naar gewoontein een lichtsmaakvol ochtendgewaad bij haie chocoladein de lectuur der tooneel-critieken der gemengde nieuwtjes en der familie-berichten verdiept. 'Dat mag de drommel begrijpen 1" riep hij op zijne luidruchtige manier, die zijn vrouw vergeefs getracht had hem af te leeren. Zij keek hem half vragend, half gemelijk aan. "Verbeeld je die Lohausen stuurt mij daar dat geld terug je weet wel met eene banale dank betuiging en onder mededeeling dat het niet meer noodig is r Mi elk geld vroeg Leonie, verstrooid. »Wel, je weet toch wel dat geld, dat ik hem ge geven had om dat juffertje naar Italië te laten trekken Nuze moeten het zelf weten maar de zaak is mij niet recht duidelijkMisschien begrijp ju t! Ziedaar!" JFjy Met deze woorden reikte hij Leonie het briefje van Lohausen benevens de daarin gesloten banknoten toe. 'Voor de rest ik wil mij er niet mee verrijken!" het hij er joviaal op volgen. »Hoor eens koop jij er maar wat moois voor broche een muilkorf een gouden oorbelletje; een witte kinderzak inh. zakdoek enz.; een knipmesje een moer van eeu wagen; een zwart lederen sigarenkoker; eenige sleutels een gouden oorbelletje met rood steentje oen r. c. kerkboekje; een portemonnaie inb f 0,64'/2; een dito inh. f 0,06; oen lederen ceintuur; een zilveren naalden koker inh. rijgnaald een armbandje oen sportwagen een kruiwagen; een demisaison eeu witte zakdoek;°eeu wit kiudorsokjeeen ledige portemonnaie en een bril in étui. Alkmaar, De Commissaris van Politie, 1 Juli 1894. F. G. C. J. FUNDTER. BML441M. Volgens het Journal de Bruxelles hebben zich den 28 te Luik vijf gevallen voorgedaan van eene ziektedie overeeukomst vertoonde met cholera. Den 29 kwam weer een zoodanig geval voor. Drie personen werden naar het gasthuis vervoerdéén daarvan is overleden. Den 30 kwamen weder zes gevallen voor waarvan één met doodelijken afloop, in de onzindelijkste wijken der stad. Den 1 des nachts stierven wederom 2 personen. Ml ÏTSCHLAIVM. Keizer Wilhelm heeft aan twee fransche officieren die bij het rechtsgoding te Leipzig wegens spionneeren veroordeeld waren, hunne straf kwijt gescholden bij gelegenheid van do plechtige ter aarde bestelling van president Carnot. Zij zijn reeds op vrije voeten gesteld. M\GMIjA\M. De engelsche dagbladen zijn in hooge mate ingenomen met de verkiezing van den heer Casimir 1 erier tot president, ook met het oog op het behoud van den vrede en den strijd tegen de anarchie. Uit de Albion-mijn nabij Pontyfridd zijn reeds 288 lijken omboog gebracht en nog worden mijnwerkers vermist. Hoogcrhuis. Den 29 zeide lord Reay, dat nog niet te voorzien was, wat op den duur het gevolg zou zijn van de sluiting dor indischo Munten voor de vrije aan munting van zilver maar dat tot nu toe de handel in Indie in 't algemeen er baat bij gevonden en geen schade van geleden had. De regeering was besloten de Munten niet weder te openen maar ook verder de proef te te nemen met den maatregel van verleden jaar. Lagerhuis. Den 2 werden de verschillende artikelen der begrooting aangenomen. Vervolgens kwam op nieuw in behandeling art. 27, waarbij de belasting op het gedistilleerd wordt verhoogd. De Parnellist Chancy stelde voor, het artikel te verwerpen. Dit voorstel werd met 198 tegen 185 stemmen verworpen, waarna art. 27 aangenomen werd. HAN14R1J1A. Uit de nader bekend geworden bijzonderheden omtrent het aan de benoeming van den nieuwen president voorafgegane blijktdat de heer Ca- »Ik dank je antwoordde Leonie ernstig, zonder den haar toegestoken brief aan te nemen. »Wat Dit was hem alweder iets onbegrijpelijks. 'Ik dank je herhaalde Leonie: »Ik heb niets moois noodig." Welsheim ging, als om van zijne verbazing te beko men op eenen stoel naast zijn vrouw zitten. Zonder een woord te zeggen, gal zij hem eene courant, die zij zooeven gelezen had, en wees met den vinger naar een advertentie in een zwarten rand. 'Ah zoo 1" zeide Welsheim, toen hij gelezen had. Ook hij was nu ernstig geworden. Wij zijn dus nog te laat gekomen", sprak hij na een lange pauze »Dat spijt mij nu toch Het was toch werkelijk een aardig meisje Ja, sterven moeten wij allemaal, met waar Maar toch, het gaat mij aan mijn hart En onze Hugo doctor Hall", verbe terde hij zich, »wel voor hem spijt het mij ook ofschoon hij het eigenlijk niet aan ons verdiend heeft Maar zoo ben ik nu eenmaalIk kan geen kwaad 'met kwaad vergelden en al heeft hij zich ook nog zoo onbehoorlijk jegens je godragen toch heb ik met hem te doen Waarachtig ik kan mij levendig in zijn geval verplaatsen Ondertusschon had hij de bankbiljetten in zijne por tefeuille gestoken en Lohausen's briefje zorgvuldig opge vouwen. 6 »Maar komaan hoe heb ik het met je?" herman hij. Je doet er zoo geheel het zwijgen toe. Je zegt van daag geen enkel woord. 'Ik heb niets te zeggen," antwoordde Leonie langzaam Wat zou ik moeten zeggen? Wanneer een jong meisje sterft" zij nam een slokje van hare heete^ chololade »dan vindt men het natuurlijk altijd »Dat geloof ik ook. Zeer treurig." 'Ja En dat is dan ook het éénige wat ik hier te zeggen heb Je begrijpt mij, hoop ik P" »Neen. Eigenlijk niet." 'Ik bedoel wat mijnheer Hall betreft zoo heb ik simir Perier aanvankelijk ongenegen was, zich candidaat te stellen daarvoor als reden aan zijne vrienden op gevende, dat hij zich nog niet gereed gevoelde voor deze taak, zooais hij die opvatte. Ten slotte bezweek hij voor den aandrang zijnor moeder, die hem alleen zeide: »Mijn zoon, als de plicht en misschien het gevaar roepen, moet oen Casimir Perier altijd goreod zijn", en voor de woorden van zijnen vriend Burdeau, nadat deze hem beloofd had, dat hij ondanks zijne zwakke gezondheid bereid zou zijn, als president van den ministerraad op te treden mochten de omstandigheden het mede brengen een be roep op hem te doen. Onder de duizenden kransen welke aan mevrouw Carnot gezonden zijn, was er een van mej. Marguerite Chiris, de verloofde van den zoon van president Carnot, van 8 el omtrekvervaardigd van 5000 madelieven omsluierd met witte tulle, doorstrengeld met zwart krip. Een krans kostte 4000 francs en was besteld door de Vereeniging van Parijschc jonge meisjes. Mevrouw Carnot, die alle kransen bezichtigde, was in hooge mate getroffen door een paar ruikertjes van eenige stuivers, welke door armo kinderen gezonden waren. De som van 50000 francs aanvankelijk aangevraagd voor de begrafenis van president Carnot, is verhoogd tot 110.000 francs. De jpolitie te Parijs heeft in den nacht van den 30 op den 1 twee honderd als anarchist bekend staande personen in hechtenis genomen ter voorkoming van mogelijke anarchistische bewegingen bij de begrafenis van Carnot. I»M BMURAFMKTIS VAIV CARNOT. Den 1 had onder toeloop van eene ontzaglijke menigte de begrafenis van Carnot op de voorgeschreven wijze plaats. Te ruim 10 uren kwam de president der Repu bliek aan en weinige oogenblikken later, tegen half elf, zette do stoet zich op bevel van generaal Saussier in beweging ouder het gelui der klokken het geroffel der trommen en het schetteren der klaroenen terwijl de sol daten het geweer presenteerden. Vier bedienden van het Elysée droegen den door Casimir-Perior aangeboden krans, bestaande enkel uit rozen met groene palm. De krans door den Keizer van Rusland gezondenbestond uit orchideeën en zeldzame planten en was 4 el in doorsnee groot. De lijkkoetsmet zes paarden bespannen en omgeven door de leerlingen der Polytechnische school als eerewachtwerd eerst gevolgd door de 3 zoons en de verdere familieleden van Carnotvervolgens Casimir-Periergekleed in het zwart met het groote lint van het Legioen van Eer, vergezeld van generaal Borins, daarna de leden van het Militair Huis, de voor zitters van Senaat en Kamer, do ministers leden van Senaat en Kamer enz. Aan de Notre Dame werd het lijk ontvangen door den aartsbisschop, msgr. Richard die na de prachtige muziekuitvoering eene rede uitsprak, waarin hij verklaarde in de algemeene betuiging van deelneming, door een groote natie betoond, het hart van je zeer ernstig en, zooals je weet, om zeer afdoende rede nen verzocht, dat zijn naam tusschen ons niet meer genoemd worde. Nadat ik hem ons huis heb moeten ontzeggen, wensch ik nu ook 'Ja zeker! Volkomen juist! Ik meende alleen maar »Dit verzoek", voer Leonie voort, »is zoo ten volle gerechtvaardigd, dat ik het onnoodig vind het te her halen. Dwing mij daartoe niet! Dwing mij niet, door het blootleggen van de volle waarheid, mijn stand punt nog krachtiger te motiveerenJe bent anders zeer fijngevoelig en zoo scherp van opmer ken Hetgeen ik je gezegd heb, moet je toch genoeg wezen Volkomen, volkomen, liefste Leonie!"' riepFelixmet een afwerend gebaar. »Ik wil van die heele geschiedenis niets meer hoorenIk weet al meer dan mij lief is Ja ja, het is schandelijk, dat hij ons voor al onze vriend schap zóó heeft willen beloonen 1 Wie had dat achter hem gezochtOneerbiedig tegen jouZich vrijheden te veroorlovenWel verduiveld daarvoor had hij je toch beter moeten kennenZijn succes schijnt hem naar het hoofd geslagen te zijn! Het is ongehoord' Het is Bedaard nu maar 'Neen neen Als ik er over nadenk, dan begint mijn bloed te koken Ik weet toch waasachtig óók nog wel wat ik aan jon, aan mijzelven, en aan de eer van° mijn huis verschuldigd ben! Hij behoeft dan ook niet te denken, dat heertje, dat ik hem met eenen blik meer verwaardigen zal, als ik hem weer ontmoet! Maar dat neemt niet weg het spijt mij toch van dat jonge meisje Zoo ben ik nu eenmaalLieve hemel daar slaat het al kwart voor twaalven Ik moet weg Ik heb geen oogenblik moer te verliezen Tot straks dus Tot straks 1" Hij kuste Leonie op het voorhoofd en liep haastig naar de deur. Hier bleef hij echter plotseling nog even staan. »Zeg eens", sprak hij, »zouden wij aan die mevrouw Breuer niet eenen krans sturen

Alkmaarsche Courant | 1894 | | pagina 1