Heeren- en Jongeheeren- KLEEDERENMAGAZIJNEN1 a P. VAN DEN BRUL, S USE Nimf: 121, tal Msleei. Amsterdam. Thee met Cadeaux. ENORM SUCCES. Drink Bonus Thee. •S* Veiling van vaste goederen. Amsterdam. Hoorn, lie en warden. a f 1,i,2S en f 1,53) per 5 Ons. G. KEHLENBRINK Jr. Co., Rotterdam. De oTulergeteekeiideTi, daartoe gemachtigd door de Vaterliindische Bank te Budapest stellen verkrijgbaar 4 pOt. Pandbrieven der in stukken van 200, 1000, 5000 en 10.000 Kronen. Zij bevelen die Pandbrieven als hoogst soliede belegging aan. DE LANGE it DE M0RAAZ, te Alkmaar. s&;.4.ï'&mMtmaët, .mefes i 5^ Sr1 <w Zaandijk. De historische optocht, bij gelegenheid van de feesten ter herdenking van het 400jarig bestaan der gemeente van den 16 tot den 23, op den 20 te honden, zal uit tien afdeelingen bestaan, n.l. 1°. Riddertijd; 2°. Stichting van Zaandijk 3°. Hervorming 4°. Tach tigjarige oorlog5°. Kerkbouw 6°. Opkomst en bloei van handel en nijverheid; 7°. Zeden en gewoonten (klee- derdrachten); 8°. Patriottentijd (Vrijheidsboom); 9°._ Her stel der onafhankelijkheid10°. het heden opgeluisterd door muziekkorpsen, zegewagens enz. In de op den 16 en 17 bepaalde opvoeringen van het tooneelstuk De Bloem van Zaandijk' worden do rollen vervuld door leden der ond-Zaandijksche familiën V is Nan v. d. Ley, Honig, de Jager enz., welke families als handelende personen in het stuk optreden Brug over den IJsel. Opnieuw is bij de Tweede Kamer ingediend hot in do zitting 1892/93 aanhangig gemaakt wetsontworp tot ont eigening voor den bouw eener nieuwe brug over don IJsel bij Westervoort in den Staatsspoorweg, gedeelte Arnhem-Zevenaar. Uit de memorie van toelichting blijktdat naar aan leiding van een voorstel van burg. en weth. van Arnhem het voornemen bestaat om de spoorwegbrug ook voor gewoon verkeer in te richten, met opheffing van de schip brug over den IJsel bij Westervoort en omlegging van den grooten Rijksweg van Arnhem naar Zevenaar. Omtrent de door het gemeentebestuur van Arnhem voorgestelde vluchthaven aan den Rijn bij de gasfabriek, in de onmiddellijke nabijheid der stad, met verbindings- spoor, zal een onderzoek worden ingesteld. De uitvoering van het voorgenomen werk zal een drie tal jaren vorderen. IVO MBO 14. Volgens de Avondpost hebben zich in het geheel 250 man aangemeld naar aanleiding van de oproeping van den heer L. den Beer Poortugael. Het Nieuws v. d. Dag ontving den 12 des ochtends het volgende telegram »De colonne onder commando van den tweeden bevel hebber, generaal Segov, trekt naar Rembega en beschiet den vijand, die witte vlaggen vertoont. »Te Mataram is het rustig. Hevige branding maakt de ontscheping van het ge schut gevaarlijk." 11 Sept. Alkmaar. Door den Notaris H. J. DE LANGE. 1. Huis en erf, Verdronkenoord —.01.21. Str. W. Kuijt 7 2815, 2. Huis en erf, aldaar, .52 Str. W. Kuijt 1650, 3. Winkelhuis en erf, Payglop, —.01.10. Str. A. Heijn Sz. 4860, Afslag Dinsdag18 September a.s., des avonds ten 6 uur, in het café Lievendag. Barslngerhorn. Ondertrouwd: 24 Aug. Lambertus Nieuwenburg en Grietje Bruin. Geboren: 2 Aug. Antoon Gcrardus, z. van Pieter Vader en Elisa beth Deutekom. 7 Jacobus, z. van Aart Klos en Trijntjo Krap_ 26 Willempje, d. van Harm Liefhebberen Antje Kooij. 20 Trijntje d. van Simon Kossen en Grietje Hart. Overleden: 2 Aug. Frans z. van Arie Jongebloed en Antje Groot, 12 w. 3 Pieter z. van wijlen Pieter Kuiper en Noeltje de Boer, 30 j. 9 Grietje de Vries, wed. van KlaasHannghuizen, 57 j. 17 Maartje Koster, echtgen. van Oornelis Kater, 23 j. 25 Antoon Gerardus, z. van Pieter Vader on Elisa beth Deutekom, 23 dagen. spreken; zij was zich alleen bewust dat opnieuw diezelfde blik tusschen hen gewisseld werd die, sedert den nacht van den aanval op het kasteel, haar geheele zijn veran derd had. Doch toen de begroetingen voorbij waren, toen zij zich van kap en mantel ontdaan en bij het vuur plaats geno men had, trof haar terstond de groote verandering in het uiterlijk van haar minnaar. Want Joscelyn was veranderd, zooals.met ieder ernstig man gebeurt, als hij voor het eerst deelneemt aan een gewichtigen strijd. Hij had maanden lang den dood in het aangezicht gezien, had bloed zien vergieten, ver moeienis en pijn doorstaan, geleden onder onrecht en verraad, en was, door den moed en de onverdeelde toe wijding van anderen, met heilige geestdrift bezield. Hij was jaren ouder geworden de ernst van het leven had de vroolijke, onbezorgde uitdrukking wel niet wegge nomen, maar gematigd. »Is de vrede gesloten vroeg Clemency. Helaas neen," antwoordde Joscelyn. »De vorige week was er kans op, op dit oogenblik echter is ze geheel vervlogen. De verontwaardiging over het gedrag van den koning is grooter dan ooit. De noodeloozo beleediging uwen vriend, Sir John Evelin, aangedaan, schijnt slechts een aanleiding om de onderhandelingen af te breken. Niemand had er ooit van gehoord dat Sir John een ver rader was, algemeen beschouwt men de proclamatie als een wassen neus." »Ja," merkte Sir Robert op, »zoo ziet men meer han delen door menschen die zich boven de wet wanen." »Ook is heelgLonden," vervolgde Joscelyn, woedend over het verraad van den koning, prins Ruprecht te be velen Brantford aan te vallen, nadat het Parlement een wapenstilstand had gesloten, terwijl zijn wensch naar vrede, waarbij hij God tot getuige aanriep, te Westminster werd voorgelezen." Wat is er te Brentford gebeurd?' vroeg Sir Robert. >Ben je daar bij geweest »Ons regiment lag te Uxbridge. Brentford was enkel zet door kolonel Donzil Holles en zijn dappere rood- be KEURENAEK A CORP., 's-«ravcnliage. Deze stukken zoomede nadere inlichtingen dienaangaande zijn te bekomen ten kantore van O O cn O VAN r— CD O es P3 in E? P- co S?" 0 es Bij 1 Ons. 1 Kop en Schotel, Lepel en Vork, Koffiezeef, Peperbus, enz. Keuze uit 50 artikelen. 3 'L Japaneehe Waaier Ohiueesche Lampenkap, Schaar, Botervlootje enz. «75 n 5 Japansche Vuurscherm, Theepot, Koffiepot, Congopop enz. 100 Bij meerdere hoeveelheid LAMPEN, STOELEN, NAAIMACHINE. Fraaie JAPANSCHE NIKKEL en ALUMINIUM-ARTIKELEN. KWALITEIT IS PUIK. CADEAUX KIJN FRAAI EN NUTTIG. Vraag uwen winkelier de volledige lijst der Cadeanx. Franco toezending der Cadeau-lijst en THEE aan particulieren op plaatsen waar geen wederverkooper is gevestigd. CADEAUX worden gelijk met de Thee verzonden door rokken, die zich bij Edge Hill zoo kranig gehouden heb ben. Het was een mistige morgen, de manschappen lagen onder de bescherming der witte vlag gerust te slapen, toen zij eensklaps door acht regimenten voetvolk en koninklijke ruiters overrompeld werden. Hoewel ver in de minderheid, hield kolonel Holles zich dapper, en zoodra kolonel Hampden het vnren' hoorde, haastte hij zich met zijn groenrokken, ook Lord Brooke met de zijnen, ter hulp." i-Toch hadt gij nog een aanzienlijke meerderheid tegen over n?" zei Sir Robert, die^belangstellend het verhaal van den strijd volgde. .0 zeker; het was ?dan ook een wanhopig gevecht. Vijfmaal deden wij een charge om voor kolonel Holles en zijn manschappen denjaftocht vrij te maken, maar de koninklijke troepen vielen ons van alle zijden aan. Wij konden ons nauwelijks staande houden, tot wo Lord Essex en de schutterij van de stad in het gezicht kregen; voor zij er waren, was onze^voorraad ammunitie uitgeputer zal niets op dan ons in de Theems te werpen. Vele flinke kerels verdronken, menigeen bereikte zwemmende den tegenoverliggenden oever, eenigen staken in bootjes over, anderen vereenigden zieh met Lord Essex, keerden naar Brentford t.erng, hielpen de royalisten verslaan, en namen de stad wederom in bezit." »Zijn al de schutters uitgerukt Ja, mijnheer; een prachtig gezicht 1 De stemming tegen den koning was zeer verbitterd; den geheelen nacht marcheerde de schutter ij de stad uit om hem den weg te versperren. Zondag 's morgens stonden er vie: en twintig duizend man op de weide van Tnrnham tot don aanval gereed had men toen zijn slag geslagon wie weet of de oorlog niet gelukkig ware geëindigd. Maar kolonel Hampden en zijn regiment werden naar Acton gezonden om het leger van den koning om te trekken en tnsschen twee vnren te brengennauwelijks daar aangekomen, kreeg men orders van den generaal tot den terngmarsch. De manschappen mopperden van belang. Toch is Londen voor een aanval van den koning bewaard, hij is met zijn leger naar Kingston en Reading getrok ken, helaas evenals dien dag na Edge Hill men heeft oene prachtige gelegenheid ongebruikt voorbij laten gaan er is geen beslissende slag geleverd »Hijn vriend Hampden;zal-wel uit hot veld geslagen zijn 1" riep Sir Robert. »Hij schikt zich geheel naar de inzichten van den gene raal toch doet het hem pijn zoo weinig handelend te mogen optreden. Dien Zondag te Acton, toen wij terug geroepen werden, had ik er medelijden mee zoo verslagen zag hij er uit." »Maar er is dus een wapenstilstand vroeg Clemency. »Hoe, anders, hebtu verlof kunnen krijgen?" »Ach," zeide Joscelyn, »ik heb bij de cavalerie moeten gaan sedert den langen marsch naar Edge Hill heb ik veel hinder van mijn kniede doktoren vinden mij onge schikt voor do infanterie." »Ik dacht dat officieren altijd reden Alleen de hoofdofficieren, en ik was maar vaan deldrager. Was er een vacature geweest bij Goodwyn's ruiterij, ik zou geen spijt hebben van de verandering, dan was ik in de bnnrt van den kolonel. Dank zij Mr. Hampden's tnsschen komst, ben ik nu luitenant bij zijn vriend, Sir William Waller, in zekeren zin een pro motie, maar veel liever was ik bij de infanterie gebleven." Ben je dus nu op weg naar hem klonk wederom Sir Robert's vraag. »Neen, Vrijdag avond moet ik naar Londen terng om afscheid te nemen van kolonel Hampden, en hem tijding van n te brengendan naar Westminster om depfiches te halen van Sir William Waller en naar hot westen te trekken." Welik ben blij dat kolonel Hampden je hierheen heeft gestuurd hernam Sir Robert. Je weet niet hoe verlangend wij uitzagen uaar vollediger en meer betrouw bare berichten dan door geruchten en de nieuwsbrieven tot ons komen." >De brief, dien ik van den kolonel bij mij heb, zal u nader omtrent het doel mijner komst inlichten, zei Jos celyn, een klear kiijgend. »0 zoo," riep de oude heer vroolijk, »dan zal ik hem ganw lezen intnsschen zal je den weg nog wel weten naar je oude kamer, en verlangen iets te gebruiken. Wordt vervolgd. Drukkerij van Herms. Coster Zoon, Alkmaar.

Alkmaarsche Courant | 1894 | | pagina 6