Nederland. Veiling van vaste goederen. Kantongerecht te Alkmaar. 935,— 730,- 1750,— 505,— 555,- 810,— 870,- 380,- 380,— 825,- 750, 505, 1350, 600,— 1080,— 165,— 1975, 605, 1010, 1615, 150, 200, 380,— 530,— 3430,— 1160.— 4725,— J iPAW. De Mikado heef* zijne gelnkwongchen ge zonden aan admiraal Ito on do vloot on aan do officie- ren van hot leger te Ping-Yan wagons de behaalde ovorwinning. Uit het hoofdkwartier te Hiorosjiuia wordt gemold dat hot aantal der gowotideu van do chinoozon in den slag bij Ping-Yau niet bekend is, maar zoor groot moot zijn. De kolonne Pon-Sau alloeu maakto6ll krijgsgevangenen, waaronder 84 gewonden. De chineesche vloot met trausport kwam don 17 des ochtends to 11 aan de monding Yaln (grens tnsscben China en Korea) Aan de kim bemerkte men do japansche vloothet chineescho eskader was in twee linifin geschaardde japansche vloot bestond nit 9 pant- serschep m 3 kanonneerbooten 5 torpedobooten. Dadelijk begon het gevecht, dat anderhalf uur dnnrde. Do japausche kruiser Saikio werd zwaar beschadigd vervolgens raakte het chineesche pantserschip aan den grond toon het aan de torpedobooten trachtte te ont komen. Ondanks hun succes slaagden de japanners niot, do tr.nsportschepeu te bereiken. Na 3 unr werd het schieten zwakkerhet werd in- tusschen tot deu avond voortgezettoon de japansche vloot zuidwaarts aftrok Een te Shanghai ontvangen telegram bevestigt hot uit chineesche bron komende be- ncbt, dat in bet zeegevecht op den Yaln-stroom drie japansche oorlogschepen verloren gingen. De namen worden achter niet opgegeven. De officieole berichten dor japanners zijn oogonschijulijk onvolledig. Volgens do laatste berichten werden van de japanners bij Ping Yang 11 officieren en 154 man gelood; 30 otficiereu en 521 man goivond. Het verlies der chineezen bedioeg 2000 doodenhet aantal gewonden wordt niet opgegeven. Het aantal chineezen door de japanners ^o- vangen gemaakt, wordt thans op 695 aangegeven. In den laatsten tjjd zijn iu ons land en ook over de grenzen proeven genomen met het inspuiten van carbolzuur Jjij drachtige rund. ren, tegen hot zoogenaamde vei werpen" van kalveren. De uitkomsten waren ver rassend, on het middel bleek onschadelijk. Het beduur dor aldooling Edam, Zeevangsdorpen eu de Purmer der Hollaudsche Maatschappij van Ltndbouw wenscht nu de ptoeveu op breede schaal te kunnen toepassen. Do leden, wier stallen aan de kwaal lijden ou die thans het middel bij hun vee kosteloos weuschea toegepast te zien, kunnen zich bij deu voorzitter of deu secretaris dier afdeeling aanmelden. Do opbrengst van den bedelwagou in den iu de vorige week te Groningen gohouden optocht was aan buLk- en muutpapiergoud en zilver 1483 eu ruim J ld A) aan kopergeld. Dit bedrag is bestemd voor het Kinderziekenhuis en Lombok. Tengevolge van oen dikke mist op de Schelde is ue italiaansche bark Manciaui, bebtetud voor Antwerpeu, op deu Elleboog gestrand. Twee engelsche stoombooten, die aan deu grond geraakt waren werden weder spoe dig vlot. Recht voor Allen deelt mede, dat J. A. Portuijn met bijna algomeeue stemmen geschrapt is als lil der atdeeling Amstezdam van deu socital-democratiseben bond. In do vorige week zijn de afgetreden ministers ümidt, van Dodem e» l'ak van Poortvliet ieder afzon derlijk door de Konmgin-Reguutes ten gehoore ontvangen. harder geslagen had. In een hersenkoorts had hij licht het geheim van dat cijferschrift uitgelaten." Enfin, zeide Sir Johu, »laat hem na maar aan mij over. Wie weet of wij door de gastvrijheid van het kasteel, en de hulp van Bacchus, niet tot de ontdekking komen. Hjj hoort niet tot degenen die bang zijn voor bedreigingen." Jervis lachte Bir Thomas echter schoen niet op zijn gemak hij sprak weinig. Toen de bedienden de eetzaal verlaten hadden en Bir John en Jervis ouder den invloed van den wijn waren, verontschuldigde hij zich, gaf Arthur Donham eou wenk, en verzocüt deze hem bij zijn gevan gene te brengen. Misschien heeft Sir John gelijk, en hebben we hem met goed aangopakt," zei bij bij zichzelf. »Ik heb mis schien wat kras gesproken ik wil zien wat goede woor den doen kannen. «De Hemel zij met den armen jongen 1" dacht Arthur Denham. »lk zou even graag met een muilezel redeueeren als met Sir Thomas Hij had het verzoek van den baron echter niet knnnen weigeren; zoodra hij hem de kamer had zien binnengaan, koerde hy terug naar de galerij om met Dick te pra'en. Sir Thomas sloot de deur eu luisterde. Alles was stil onhoorbaar, op de teenen loopond, naderde hij het ledi- kaut. Uitgeput door al wat hij had doorgemaakt, was Joscelyn iu slaap gevallen hij zag er uit als een knaap al bet verdriet, bet zieleieed van zooevon, was verdwenen. «Zijn jeugd verontschuldigt hem," dacht Sir Thomas. »Hy is omgepraat door slimme rodeueeringeu. Ik zal hem wel overhalenals ik geaaid heb Geduld 1 kom mgu jongen, wordt wakker 1 Joscelyn verroerde zich niet. «Zoo vast in slaap dacht Sir Thomas. .Alleen de jeugd kan zoo vast slapen I Hoe benijd ik hem Neen £br John zal hem niet den verkeerden weg opbren- gen. Dat niet. Trouwens, het zon hem niet gtdukken. Joscelyn staat veel te vast iu zijn schoenen met Jervis kou hy geen moeite hebben. O, mijn God, waarom is het Joscelyn en niet Jervis, die mij veriaten heeft? Waarom de beste? de allei beste Maar ik zal hem tot rede brengen. Ik zal hem bewijzen dat hij dwaalt. Word wakker, Joscelyn', herhaalde hij, hem bij den schouder grijpend. »Word wakker, mijn jongen 1" Joscelyn opende de oogen eu bij het thans vriende- lyko geUat zijus vadersdeukend dat alles slechts een Louauwdo droom was geweest, riep hij vol vreugde: «Vader!! Hoe heerlyk dat u gekomeu zij 1 Ik wist wel dat er geen scheiding lusschen ons zijn kon." Je erkent dus je dwalmg vroeg Sir Thomas ver rukt .Wil je met rny vechten voor de zaak van het recht Wordt vervolgd. De landbouwer Theunissen van Hees is den 19 bij het terngkoeren van Neorbosch waar hij ten sterf huize zijns vaders uone godsdienstige bijeonkomst had bijge woond op weg naar Hees bij het uitstappen vóór de de stoomtram nog volkomen stil stond op de rails ge vallen tusschen den eerstou en tweeden wagon en door den laatsten wagen overreden. Het hoofd was°verplettord, zoodat de dood onmiddellyk volgde. De gemeenteraad van Rotterdam heeft den 20 de voors tollen van hot raadslid dr. vau Staveren tot ver hoging der schoolgelden voor middelbaar en lager onder wijs met zeer groote meerderheid verworpen. De gemeeuteraad vau Niouwer-Amstel heeft deu 21 o. a. besloten de waterleiding naar Amstelveen door te trekken mot buizen van 3 pilm dikte; de kosteu daarvan ten bedrage van 11000 te vinden uit eone 4 pets. leening. Bij kon. besluit van dan 21 is benoemd met ingang van 5 October tot burgemeester vau Avenliorn do heer O. Pz. Spaans. Deu 22 is G. A. Boomgaard, conventuaal iu het Jacob- eu Auna-gasthuis te Groningen106 jaar oud geworden. De minister van marine ontving deu 22 van den Oouvorueur-G ene raai telegrafisch het verzoek, zoo spoedig mogelijk een oorlogsschip te zenden. Ingevolge dit te° tegram zal de oorlogsbodem .Koningin Wilhelmina", thans ie Helder den 6 October naar Indië vertrekken ouder bevel van don kolonel P. Zigers Veeckons en met 120 man landiugsdivisie, behalve de gewone bemanning. Een gewezen huzaar te Vonloodie voor eenige weken deu dienst verliet, had kennis aan de ongeveer ISjarigo dochter van den koffiehnishonder Pritzen. De liefde van dat meisje voor hem schoen verminderd te zijn; zij was althans met een ander in kennis gekomen. Den 22 ontmoette hij haar op den Singel en loste ver scheidene revolverschoten zoodat zij spoedig stierf; daarna schoot hij zich zolf oen kogel door het hoofd en viel dood neer. De minister van binnenlandsche zaken heeft1°. in getrokken zijne beschikking van 23 Ang. 1.1-, waarbij het vervoer van herkauwende dieren en varkens verboden werd nit een kring in do gemeente Beemster 2°. het vervoer van herkauwende dieren en varkeus te verbieden uit een kring in de gemeenten Akersloot Graft Jisp Uitgeest eu Wormer, welke omvat de Starnmoer; 3°. te' bepalen, dat, wanneer bijzondere redenen afwijking van het verbod van vervoer van herkauwende dieren en varkens nit de in de beschikking onder 2°. genoemde klingen noodzakelijk makenzoodanige afwijking kan worden toegestaan door den burgemeester, na advies van den districtsveearts. Bij kon. besluit van den 22 is de heer A. L. H. Isingdie den 24 zijn 70 verjaardag vierde benoemd tot ridder in de orde van Orauje-Nassan. Amsterdam. De arr. rechtbank heeft A. M. Reens die terecht stond wegens het opzettelijk belemmeren van een execntorialen verkoop alhier, den 21 vau alle rechtsvervolging ontslagen. De ondste der rechtsgeleerden albior de heer mr. E. J. Asser, is iu deu ouderdom van bijna 85 jaar overleden; hij was een der stichters van de Spaarbauk voor de stad Amsterdam in 1848. Den 22 is het NedeiJaudsch Schoolmuseum heropend op de Prinsengracht No. 151, boven de Louisa Be waarschooh Driehuizen. Voor de vacante betrekking van onderwijzeres aan de openbare lagere school alhier °heeft zich slechts ééue sollicitanto aangemeld. De jaarwedde uan die betrekking verbonden bedraagt 600. Edain. De Commissaris der Koningin heeft den 22 deze gemeente bezocht. Kakhuizen. Drie en twintig sollicitanten naar de betiekking van hoofd der school alhier zijn opgeroepen voor een vergelijkend examen l'urmerend. Bij kon. besluit van deu 22 is ingetrokken dat van deu 6waarbij de heer mr. L. Boekhoudt, benoemd werd tot grilfier bij het kanton gerecht alhier, op zijn verzoek en iu zijne plaats benoemd do hoer miW. L. ten Katu, thans griffier bij het kanton gerecht te Oud-Beierland. Uitgeest. Benoemd tot onderwijzeres te Heem stede moj. M. IJ. Schaap, alhier. Zaandam. Ged Staten van Noordfiolland hebben he rijden op wagons of karren, getrokken door honden, verboden op de straten ol wegen alhiergelegen tusschen de Maliegatsluis en de Jaaphamersluis eu tas schen do llavepadsluis eu Noordervaldenrslnis. Het diploma A voor de zuivere toepassing van het correspondentie-schrift en vertrouwdheid met het systeem .Stolze-VVéry" is verstrekt aan: meiufironw J 1 p...,ri„.13 i J,, moeielijk een kwartje kouden missen, werd kosteloos een tekstboekje verstrekt. De vereeniging heeft eer van haar werk gehad; het kerkgebouw was flink bezet, zelfs van buitou do Scherineor waren velon opgekomen, terwijl uit de diepe stilte, die gedurende de uitvoering heerschte, bleek, met hoeveel aandacht de verschillende nummers werden aangehoord. Eenige woorden van dank en waar deering, die nit den aard dor plaats zondag achterwege bleven, aan Vriendschap" en haren directeur voor de poging om liefde tot den zang, en daardoor goede indruk ken bij het publiek ingang te doen vinden mogen hier zeker wol eeue plaats vinden. Texel. In de laatstgehouden vergadering van den gemeenteraad, werd, na onderzoek der geloofsbrieven het menwgekozen lid, de heer C. Zjjm Tz., toegelaten. Door den voorzitter werd medegedeeld, dat zich voor de vacante betrekking van onderwijzer te Ondeschild slechts één sollicitant had aangemeld, weshalve nog geen voordracht kon worden gemaakt. Tot hoofd der openbare lagere school te Znid-Eierland werd bij tweede stemming, met 5 tegen 3 stemmen benoemd de heer W. H. Honwen onderwijzer te Znidbroek (Groningen) en tot onderwijzer aan die school mej. A. J. Vermeer te Rotterdam. Het verzoek van den heer S. de Boer, onderwijzer aan de school met uitgebreid leerplan te Den Burg, om verhoo- gmg zijner jaarwedde, werd met 5 tegen 3 stemmen afgewezen. Op voorstel van het dagelijksch bestaar werd besloten tot definitieve verstrekking van herhalingsonder- wijs te Den Bnrg en Ondeschild, terwijl in eene volgende vergadering zal worden beslist of dit ook te Den Hoorn zal plaats hebben. Tevens zal dan het voorstel van den heer Dros in behandeling komen om het herhalingsonder, wijs te doen geven aan leerlingen van 13 tot 18 jaar- Alkmaar. 24 Sept. Door den Notaris J. VAN LEEUWEN. Huis eu erf, Molenbuurt, B 8, 55 cent. Str. P. T. Portegies f 9 10. 11 12 13. 14 15. 16 17, 18. M. uvgaoo Huis en erf, Molenbuurt, B 7, 90 cent. Str. dezelfde Nos. 1 en 2 verhoogd door denzelfde tot Huis en erf, Ondegracht, D 65, 26 cent. Str. S. Roos Verhoogd door J. P. van Hnchte tot Hois en erf, Bloemstraat, D 3, 1 a. 24 cent Str. W. Dninmeijer Verhoogd door J. J. Hulskamp tot Huis, Grootnieuwland, D 19, 25 cent. Str. K. Kuiper Huis en erf, achter no. 5, 52 cent. Str. dezelfde Nos. 5 en 6 verhoogd door K. Kriller tot Huis en erf, Kleinnionwland, D 2, 49 cent. Str. C. Koopman Hnis en erf, Kleinnienwland, D 3, 49 cent. Str. J. M. Visser Nos. 7 en 8 verhoogd door J. Huijberts tot Huis en erl, Kleinnienwland, D 26, 1 are. Str. G. J. Netten Hnis en erf met steeg aldaar, 79 cent. Str. C. Grootegoed q.q. Erf aldaar, 98 cent. Str. Jb. van Twisk Nos. 9, 10 en 11 verhoogd door J. Brinkman' tot Hnis en erf, Kleinnieuwland, D 22, 40 cent." Str. J. Verberne Hnis, erf en schünr, Kennemersingel, E 29," ongeveer 1 are 20 cent. Sir. dezelfde' Nos. 12 en 13 verhoogd door denzelfde tot Bouwterrein, achter no. 13, pl.m. 78.5 cent.' Str. D. Kistemaker Bouwterrein, achter no. 13, pl.m. 78.5 cent." Str. G. J. Netten Nos. 14 en 15 verhoogd door S. Roos tot Hnis en erf, Nieawlandersingel, F 309, 1 are 6 cent. Str. dezelfde Niet verhoogd. Heerenhuis met tuin, Ritsevoort, A 10, pl. m. 1 are 97 cent. Str. G. de Groot Pakhuis eu erf, achter no. 17, Baanstraat," A 12, pl. m. 62 cent. Str. dezelfde Nos. 17 eu 18 verhoogd door mej. wed. J. Woudenborg tot JJ .■w.ww.wkU IUL4IU UiCJUUlUUW O J. F ran ij fis, 's-Gravonhagü eu aan de heeren P. Beronds, Zwolle R. J Brink, Zwolle j G. J. C. Deinnm, Zwolle H. N. van Dijk, Wuriuiu L Doeleman, Zierikzee J. Fray, HelderJ. W. F. vau HartenOldouzaaiH. H. Kok Bzn Zwolle; J. W. Kuiper, Doesburg; P. M. van Lueuwen, de Bilt; T. Nauta, Ezinge L. G. Orustein, Rotterdam; 1 Pelliuktiof, Zwolle; L. Rietman, Zwolle; L. ölagter, ZwolleCh J. van den Steen, Nijkerk en F. Visscher Jr., Zwolle. Over de proefschriften van 8 can- didaten voor diploma A moest afwijzend worden beschikt. Schageu. Door deu lieer G. Niestadc, fotograaf alhier zijn uitmuntende fotografiën iu den handel ge brachtvoorstellende deu intocht van H. H. M. M.°in den Helder. Het platte dak van het station aldaar bood eeuo zeer geschikte gedegenheid tot de opaame er van aan. llond- en klauwzeer. Door den heer G. Muijs is mond- en klauwzeer ge constateerd bij koeien van J. de G., Bergermeer, wed. J. P. K., aan de Vierstateu beiden gemeente Alkmaar J. T HeilooA. B K. 1. en K. v. T., allen Limmen, Ouder koeien en varkens is bovengenoemde ziekte gecon stateerd onder den veestapel van J. L, Obdain. De bruikolyso maatregelen ziju reeds gonomeu. Itocdijk. De gewone driemaandeljjksche lichting der schoolspa ubank bracht den 23 op: 1 84,lö5. Terug gevraagd weid f 116 45. jVoorilscheraicer. De zang*ereenigiug «Vriend schap", alhier, onder leiding van deu heer J. vauAlbada heefthet goede denkbeeld gehad deu 23 's morgeus té QI i Zitting van 21 September. N. B., K. K Schoorl, jachtwet-ovortreding, ieder f0 50 boete of 1 dag hecht. O. H., K. G., J. K., Schoorl, P. B., Warmmhuizen als boven, ieder f 0,50 boete of 1 dag hecht. W. V P A. B., B. T, J. B., D. J. W., Alkmaar, M. L., Borkhont, G. V., Limmen, K. B., Heiloo, H. B. Lrsem, M. Z., St. Pancras, W. J., Castricum, J. de W., Hoorn, overtreding reglement op de wegen iu Noordhol land, ioder f l boete of 1 dag hecht. J. W., Onde-Niedorp, als boven, f 0.50 boete of 1 daa hecht. s M. B., J. K., G. B., Alkmaar, G. de G., Koedijk, bu rengerucht, ieder f 3 boete of 2 dagen hecht. A. M., Oude Niedorp, overtreding spoorwegwet, f3 boete of 1 dag hecht. LB., Egmond aan Zee, H. K., Alkmaar, dronkenschap, ioder f 0,50 boete of 1 dag hecht. A. W., Limmen, 4e herh., 7 dagen hecht. J. de Z., Alkmaar, dronkenschap, lo herh., f 3 boete of 2 dagen hecht. K. IWd., J. G. Jd., Egmond aan Zee, strooperü, le f 1 boete 1 dag bocht., 2e f 2 boete of 2 dag hecht. D. 1). Hd J. K Jd., J. B. Jd., K. P. Wd., Egmond aau Zee, als boven, ieder f 0,50 boete of 1 dag hecht. P. S., Alkmaar, overtreding politie-verordenint, f 0.50 boete of 1 dag hecht. 0. T., A. L Egmondbinnen, loopen over eens anders grond, f 1 of 1 dag hecht. C. G., Rijp, niet uitvliegend pluimgedierte laten loopen op grond, die beplant is, f 0,50 boete ol 1 dag hecht. ""'S0113 m op grona, ai uur eene uitvoering te geven in het kerkgebouw der herv. gemeente. De entrée was vrij, en aan hen, die Drukkerij van Hernis, Coater Zoon, Alkmaar.

Alkmaarsche Courant | 1894 | | pagina 6