Groote Veemarkten Het OnreÈ Gewroken Zes en Negentigste «laargang. 1894. ZONDAG 21 OCTOBER. ALKMAAE Maandag 5 en Woensdag 21 November 1894. Maandagsche Veemarkt. OIÏOOTE NAJAARSVEEMARKTEN. BROEDERDIENST of EENIGE ZOON. FEUILLETON. Dienstneming als vrijwilliger. Buitenland. Nederland. Gedempte Nieuwesloot, nabij de Kanaal kade en de Gedempte Nieuwesloot. Kennemerstraatweglangs den llelder- schen weg en over de Draaibrug over het Groot Noordhollandscli Kanaal niet gelost wordendan onder toe zicht van den daarmede belasten veearts; Volgens een bericht van den 19 is zijn toestand zelfs hopeloos. NO. 126. Eerste blad. 4LMAARSCHE OOIRAM T i rth m. vw I 1 WW"®- j ,r ub Deze Courant wordt Ulnsdag-, Donderdag- en Zaterdagavond uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden voor Alkmaar 0,8©franco door het geheele rjjk 1, De 3 nummers f O,O©. Afzonderlijke nummers 3 ets. Pr(|s der gewone Advertentlën: Per regel j O,IA. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de Uitgevers HERMs. COS- TER ZOON. Telefoonnummerj 3. TE De gewone Maandagsche Veemarkt wordt bij gelegen heid der groote veemarkt op 5 November gehouden op de BURGEMEESTER en WETHOUDERS vau Alkmaab brengen ter algemeene kennisdat bjj gelegenheid van de groote najaarsveeuiarkten op Maandag 5 en Woensdag 31 November a.s., het vee, dat niet per vaartuig naar de markt wordt gebracht alleen aan gevoerd mag worden langs den op welke plaatsen het vee, dat voorzien moet zijn van de gebruikelijke gezondheidsverklaring, door een veearts moet worden onderzocht. Invoer van vee langs het Zeglisbij den Bergerweg over de Vlotbrug over het Noordhollandsch Kanaal en bij den Nieuwlandersiugel Is verboden. Het vee, dat per vaartuig aangevoerd wordtmag die lossing maguitgezonderd de gewone marktschuiten alléén geschieden op de MAAAAAKADMop de door den havenmeester aan te wijzen plaats. Burgemeester en Wethouders voornoemd A. MACLAINE PONT. AlkmaarDe Secretaris, 17 Oct. 1894. NUHOUT VAN DER VEEN. Zij die recht hebben op een dezer vrijstellingen en de veieischte opgaven daarvoor nog niet hebben gedaanworden in hun belang dringend uitgenoodigd, die opgaven benoodigd voor het opmaken der stukken, ZOO IPOEI116 nOBELlJK ter gemeente secretarie te doen. BURGEMEESTER en WETHOUDERS vau Alkmaak Gezien art. 1, 2e lid der wet op de Nationale Militie van 19 Augustus 1861 (Staatsblad No. 72), luidende »De Militie wordt zooveel mogelijk uit vrijwilligers samengestetd"; Gelet op art. 11 12 13 en 14 van genoemde wet alsmede op art. 9 van het kon. besluit van 17 December 1861 (Staatsblad No. 127), waarbij do wijze vau indienst treding wordt geregeld Brengen ter kennis van belanghebbenden, dat zij d- voordeelen van deze vrijwillige dienstneming hebben bee paald op 10,— en noodigen hen die als vrijwilliger bij de militie willen optreden, uit zich ter bekomiug van verdere inlichtingen te vervoegen ter secretarie dezer gemeente op alle werkdagen des voormiddags van 9 tot des namiddags 2 urengedurende welken tijd do aanbieding van vrijwilligers tevens kan geschieden. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. MACLAINE PONT. Alkmaar De Secretaris, 20 Oct. 1894. NUHOUT VAN DER VEEN. VAN EUNA liV VIiL. Vertaald door Guillette. 40) Matigheid Turner zag er dien morgen allergekst nit een oude, vuile mantel hing over zijn bochel, het groote hoofd scheen dubbel groot door een steekvormigen hoed, de breede mond werd aan de hoeken naar beneden ge trokken op de manier der Puriteinen, meende hij. Hij was begonnen den honderdsten psalm te spelen en met zijn zware basstem de woorden uit te galmen. Maar hij merkte al ras dat de hoepen van het parlement evenveel hielden van een vroolijk liedje, en ging dus over in wat Erfzonde Smith een door en door goddeloos lied noemen zou. Toen het nit waswuifde Joscelyn den zanger een groet toe en riep »WelMatigheid ben jij het I Wie had gedacht jou hier te vinden Heb je de goede zaak omhelsd »Ja, ja, jonker", zei de gebochelde, knipoogend»ik ben voor koning en Parlement beide, menig soldaat ver trouwt mij een brief toe naar zijn huisof een presentje voor zijn liefje." »Wie weet of 't geen spion is", mompelde er een. »Neen", zei Joscelyn luid»ik ken de man en sta voor zijn eerlijkheid in; ik wed, dat hij alleen uit goed heid iemand een dienst zou bewijzen. Kom Matigheid heb je geen brief voor mij De argwaan der soldaten verdween toen Matigheid Turner zonder omwegen twee brieven uit de zak haalde, en door de gretigejongensachtige manierwaarop hun kapitein ze aannam het zegel verbrak en al loopende begon te lezen. »Een minnebrief!" zei Matigheid, wederom knip.iogonde BMAOIM. Het aantal stemmen, in het geheele land door de socialisten uitgebracht bij de verkiezingen be draagt 335.271. De Liberale Liga (gematigde liberalen) heeft gewei gerd do voorwaarden aan te nemen, waarvan de werklieden hunnen stenn bij du herstemmiugea te Brussel afhankelijk maken. Elf van de achttien candidateu, die te Brussel in herstemming komen, hebben aan do werkliedenpartij geschreven dat zij hare voorwaarden (stemmen vóór algemeen stemrecht bij de verkiozing voor de provinciale en gemeenteraden en tegen beschermende rechten) aannamen. De zeven andere candidaten hebben dit ge weigerd. De op den 14 gekozen socialistische volksvertegen woordigers hebben aan den minister van justitie do in vrijheidstelling gevraagd van Alfred Defnisseaux en Breuez, die zich wegens staatkundige vergrijpen in hechtenis be vinden on te Bergen (Henegouwen) gekozen zijn. DAITSCHAAAD. Do Keizer heeft aan Koning Alexander van Servië, die den 17 de inwijding van 132 nienwe vaandels bijwoonde de orde van den Zwarten Adelaar verleend. MAGMA A AD. Den 14 is te Londen eone door 2000 personen bijgewoonde vergadering in de open lucht ge houden ten gunste van de afschaffiug van het Hooger- huis. Eene in dien geest voorgestelde motie werd met veel gejuich bij vijf spreekplaatsen aangenomen. De Koningin heeft toestemming gegeven tot het huwo lijk van prinses Adolphe van Teek, broeder van den her tog van York met lady Margarot Grosvenor, dochter van den hertog van Westminster. »Nu, wie van jullie kan mij zeggen, of er op het kasteel iemand isdie den naam draagt van Erfzonde Smith Je hebt toch voor hem geen minnebrief?" lachte er een »Ik wed dat hij van een vrouw isgrinnikte Matig heid een derden brief nit zijn portefeuille halend. »Kijkdaar is hij", riep een soldaat»die kerel met dat lange gezichtdie de stoep afkomt." Matigheid slofte hem te gemoeten maakte juist een eerbiedige buigingtoen op eens de stem van Erfzonde klonk »Er worden bij deze godvreezende troepen geen land- loopersnoch rondzwervende zangers toegelaten. Hoe kom je hier »Ik vraag n wel excaas meester, ik ben geen land- looperik ben een godvreezend psalmenzangeren bode voor wie het Parlement dienen." »Zooeven nog heb ik je een profaan liedje hooren zingen", hernam Erfzonde»neen't is onvoegzaam onvoegzaam." »Geloof mij, mijnheer, het was oen geestelijk liedeken" protesteerde Matigheid met een doodonschuldig gezicht en zijn rebek opnemend begon hij op lamentabelen toon het vroolijke wijsje »Sumer is icumen in", dat nu zoo anders klonk zelfs een meer muzikale dan Erfzonde zon in den val geloopen zijn. Toen het lied uit was reikte de zanger den brief over met de woorden »Ik kom van Katterhamde vrouw van een burger heeft mij oen brief gegeven voor zekeren Erfzonde Smith." Die ben ikgeef hier", zei Erfzonde begeerig. Al het vormelijke en gemaakte verdween op eens uit stem en uiterlijk beide al het goede in hem scheen wakker te worden bij de gedachte aan zjjne moeder op do hoeve verro van hem. Wacht oven tot ik een antwoord gereod heb", zeide hij tot Matigheid»je krijgt een shilling voor je moeite." Matigheid nam dankbaar den hoed af, en liep toen naar den kant van het terras waar Joscolyn steeds verdiept was in het lezen zijner brieven. Bjj het hooren van een stap keerde hij zich om en zag den mismaakten man met de eigenaardige uitdruk- In de nederlandsche kamer van koophandel en fa brieken te Londen is de vraag ter sprake gebracht in hoeverre eene telefonische gemeenschap tusschen Enge land en Nederland mogelijk is. Alvorens te dien aanzien bepaalde stappen te doen, heeft zij besloten na te gaan in hoever de wenschen en behoeften voor den handel den aanleg van zulk eene telefonische gemeenschap eventuëel zouden rechtvaardigen en alle leden der Kamer en tal van lichamen en firma's uitgenoodigd, hnnne denkbeelden vóór 1 December a.s. te willen doen kennen. IT A AIM. De regeering heeft een besluit genomen, bepalende, dat voortaan de weduwen en kindereu van officieren alleen dan aanspraak zullen hebben op pensioen, wanneer deze ook burgerlijk gehuwd zijn. RUSAAAD. De Keizer heeft de reis naar Corfu op gegeven. Zijn toestand schijnt merkbaar slechter te zijn geworden. Aan de Kölnische Zeitung wordt uit Petersburg ge meld dat het ontbieden vau den bekenden arts voor zenuwlijders Mershejewski naar Livadië in verband ge bracht wordt met het berichtdat voor de keizerin, ten gevolge van de zorg en de spanning van den laatsten tijd, eeiye geneeskundige behandeling noodig wordt geacht. JAPAN. Volgens oene depêche uit Port-Arthur van den 16 hebben de japaueezeu Thornton Haveu, aan de baai van Korea ontruimd en zijn zij naar de monding van de Taitong getrokken waar zij zich nu ver sterken. De kantourechter te Wageningen heeft den school opziener te Oosterbeek, tegen wien door het Openbaar Ministerie f 20 boete was geëischt, veroordeeld tot f 15 boete of 3 dagen hechtenis, wegens het verzenden van oen particulieren brief als dienstbrief. Volgens de Ned. Bakkerscourant zon eeno werk staking van bakkersgezellen over het geheele land voor bereid worden om over eenige weken aan te vangen. Amsterdam. Den 18 is van de vier voor on derwijzeres geëxamineerden één geslaagd u.l. mej. G. W. Kimmerer alhier; den 19 één van de vijf, n.l. mej. J. E. Schenk alhier. Den 18 is de vleugel van het Paleis van Justitie, voor het Hof bestemd plechtig met eene civiele zitting van het Hof ingewijd. Den 20 heeft de minister van jastitievergezeld van den secretaris-generaal dat ge bouw bezichtigd. Medemblik. Tot lid van den Raad is gekozen de heer J. Benthem kandidaat der vrijzinnige kiesver- eeniging, met 111 vau de 213 geldige stemmen. Do heer C. Omes Sr., kandidaat der r.k. kiesvereeniging, bekwam 94 stemmen. .CtSbxeissedcMgs king van weemoed op het gelaat. De donkere oogen die zoo vol geest en humor kouden schitteren hadden na het trouwe en aanhankolijke van Cymro's oogen. Ver vuld van gedachten aan Clemency en droomeu vau liefde, ontwaakte er in Joscelyn's hart een innig medelijden met dezen armen kerel, hij wist zelf niet waarom, dat hem dubbel vriendelijk en voorkomend deed zijn. Je hebt mij een grooten dienst bewezen Matigheid die brieven zijn voor mij hun gewicht in goud waard Kan ik ook iets voor jou doen?" »Neen jonker maar laat mij nw brievendrager zijn. Ik heb jarenlang uitgezien naar eene gelegenheid om u mijn dankbaarheid te toonen. Want ik heb het niet vergeten neen ik vergeet het nooit." Dankbaarheid liep Joscelyn verbaasd, waarvoor?" »Weet u niet, jonker, hoe u vier jaar geleden mijne dochter voor schande bewaard hebt Hoe gij mij waar- schuwdet welke plannen jonker Jervis had U zult het vergeten hebben want och hij heeft er zoovelen onge lukkig gemaaktmaar mijn kind, jonker... aan u heb ik haar te danken. Ik vergeet het nooit en als ik uw boodschaplooper wezen magu zult zien of ik u met liefde dienen zal." Joscelyn was aangedaan door zooveel diep gevoel. Hij herinnerde zich nu hoe hij in zijn eerste groote vacantia met Jervis te Bletchingley gelogeerd had allerlei bijzon derheden kwamen hem voor den giest. Inderdaadal wist hij het zelf niet, zijn afschuw van het schaamteloos gedrag zijns broeders had veol bijgedragen tot de vorming van zijn karakter. Reeds in die dagen toen geen van beiden iets vermoedde van den op handen zijudon strijd en verdeeldheid, schroomde Jervis niet, hem den spotnaam Puritein" toe te voegen, on zondor twijfel had hij, als de Spartanen veel geleerd door het volkomen gebrek aan zelfbeheersching bij den ouderen broeder. Een minder flink karakter dan dat van Joscelyn ware ongetwijfeld er door aangestoken geworden, maar Joscelyn, met zijn vasten wilzijn rein gemoedzi]n fliukengezonden aanleg had do voorproef ongedeerd doorstaan. Thans door een zonderlingen samenloop van omstandigheden

Alkmaarsche Courant | 1894 | | pagina 1