Het Onrecht Gewroken No. 142. Zes en IMegentigste Jaargang. 18\U. WOENSDAG 28 NOVEMBER. Buitenland. FEUILLETON. Nederland. ALKMAARSCHE COURANT. Deze Courant wordt DI«sd»g-, Uoaderdag- en Baterdagavond uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden voor Alkmaar 0,80; franco door bet geheele rjjk j 1, De 3 nummors f 0,06. Afzonderlijke nummers 3 ets. Pr{))« der gewone Advertentlënj Per regel 0,15. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de Uitgevers HERMs. COS- TER ZOON. Telefoonnummer: 3. DIJITSClIIlAW». Den 22 is het eerste gesprek tnsschen Weenen en Berlijn per telefoon gevoerd tusschen twee hoofdambtenaren van den wederzijdschen post- en telegraafdienst. Voor het algemeen verkeer wordt de lijn op 1 December opengesteld. EKGEIiANV. De uitslag van de verkiezingen voor den Schoolraad te Londen is, dat de progressisten zes zetels hebben gewonnen; do gematigden d. i. de partij, die het godsdienstonderwijs aan scholen voorstaat, hebben echter nog altijd eene meerderheid van 4 stemmen in den nieuwen Raad. in plaats van vijftien in den afgetredenen. Den 23 heeft de politie te Londen eon aanval gedaan in de Albert Ciub een der aanzienlijkste wijken van Londen waar volgens algemeen gerucht grot gespeeld werd. Meer dan 100 leden werden in hechtenis genomen. De koningin heeft keizer Nicolaas benoemd tot bevel voerend kolonel van het 2o regiment dragonders, ge naamd de Royal Scots Greys. FKANHRIJH. Do eigenaar van bet socialistische blad Le People is veroordeeld tot 8 dagen hechtenis en 50 francs boete wegens beleediging van den president Casimir Périer; de redacteur tot vier maanden hechtenis. K a in e r. Den 24 werd de beraadslaging over da kredieten voor de expeditie naar Madagascar voortgezet. De regeering stelde kortaf de kwestie van vertrouwen en verlangde eou volledige expeditie naar Madagascar. De ond-minister Ribot hield een krachtig pleidooi voor het zich door do regeering gevraagde krediet. Zijne rede werd langdurig toegejuicht. De radicaal Lockroy verklaarde tegen de inwilliging van het krediet, de radicaal Brisson daarentegen verdedigde het en werd daarvoor door de meerderheid toegejuicht. De Kamer werd eindelijk on geduldig en wilde geene sprekers meer hooren. Alleen Le Hérissé hield nognamens de bonlangisten, eene rede tot bestrijding van het krediet. Eene motie-Boncher strekkende om alleen het eskader te versterken werd met 381 tegen 168 stemmen verworpen. Met 390 tegen 112 stemmen werd besloten over te gaan tot do artikels- gewijze behandeling; de voortzetting der beraadslagingen werd bepaald op den 26. De zitting werd daarna opgeheven. Na eene heftige beraadslaging en na verwerping van alle andere voorstellen werd den 26 het regeeringsvoor- stel in zijn geheel aangenomen met 3/7 tegen 143 stemmen. KUSIjAAB. Van de 650 studenten te Odessa wei gerden 450 mede te doen aan het voorstel van den rector om een krans te zenden voor de begrafenis van keizer Alexander III Daaruit verder voortvloeiende ongere geldheden hebben aanleiding gegeven tot het gevangen zetten van eenige studenten. Den 26 is het huwelijk van den Keizer met prinses Alix van Hessen voltrokken. De voltrekking werd te half twee door kanonschoten aangekondigd. De zalen van het winterpaleis waren sedert 10 uur overvuld. Den schitterondsten aanblik bood de Nicolai- zaal aan. waar de officieren van het keizerlijk hoofdkwar tier, het militair gevolg, de vreemde souvereiuen, de grootvorsten, de generaals, admiraals en militaire depu taties aanwezig waren. In de wapenzaal wachtten de dames in rnssische hofkleeding het bruidspaar op. Tegeu 11 nur kwam de bruid op het Winterpaleis aan, waar zij door de eeredames in de historische toiletkamer gekleed werd. De brnid droeg een kroon van brillanten, een mantel van gondbrocaat, een wit kleed met zilver doorwerkt, een langen slnier en oranjebloesem. Om 12 nur kondigden 51 kanonschoten aan dat de bruiloftsstoet zich in beweging zette naar de kerk. De stoet was overeenkomstig het programma gerangschikt. In het eerste rijtuig do keizerin-weduwe met den koning van Denemarken, daarna hot bruidspaar, de koning en de koningin van Griekenland, prins Hendrik van Pruisen met de hertogin van Cobnrg, de prin3 van Wales met prinses Hendrik van Pruisen, de overige prinsen en grootvorsten. Indekerk waren tegenwoordig deleden van de H Synode, de geestelijkheid, de ministers en de gezanten. Om 12,20 begon de plechtige dienst. Bij het binnentreden der kerk werd de bruiloftsstoet door don metropolitaan van Ladoga ontvangen. Na (to huwelijksinzegening zong het koor een Te D e u m. Te gelijk begon het geschut op de Peter en Panlus-vesting 801 kanonschoten te losseu. Na afloop van de kerkelijke plechtigheid ontving het jonggehuwde paar de gelukwenschen, waarna de stoet langs denzelfden weg terugkeerde; vooraan reed het keizerpaar. Om 2 uur begaven de Keizer en zijno gemalin zich voor een dankdienst naar de kathedraal van Kazan, en vervol gens naar het Anitschkow-palois. Do plechtigheid had een schitterend verloop en was hoogst indrukwekkend. Het weder was fraai. JAPAN. Port Arthur is iu den avond van den 21 na een gevecht van 18 uren ingenomen. Nadat den 20 de voorbereidende krijgsbewegingen gemaakt waren openden de japanners den 2'. don aanval met eeno ge lijktijdige bestorming der forten die de stad aan de landzijde beschermden. Het eerste leger vormde den rechtervleugel der japanscho strijdkrachten terwijl de linkervleugel bestond uit de brigade onder generaal Kn- matoto. Terwijl deze beide vleugels stormliepen, opende het zware geschut het vuur op de citadel. Om 8 uren maakten de troepen van het eerste leger zich meester van het westelijk fort en rnkten des namiddags te 2 uren Port-Arthur binnen. De brigade-Kumatoto veroverde de oostelijke forten vóór 's avonds 11 uren en de knstforten den 22 's morgens. De japanners verloren 200 man aan dooden en gewonden: de chineezen hadden 2000 dooden. De meeste chineezen wisten te ontsnappen. I VAN EDNA liYALL. Vertaald door Guillette. 56) Joscelyn's ernstig gelaat ontspande zich niet Hij deed blijkbaar zichzelven geweld aan hij holde zich in een harnas waar zij niet door heen kou dringen. Zelfs al blijft Massey ons trouw", hernam hij »al steekt er niets achter zijn antwoord aan prins Ruprecht verleden voorjaardat hij zich nooit aan een vreemden vorst zou overgeven, bedenk, kindlief, Gloucester is uiot voorbereid op een beleg. Het krnit begint op te raken de vestingwerken zijn in een allerschandelijksten toestand het garnizoen is klein en ontmoedigd vele burgers, bovendien, zijn op de hand van den vijand. Ik hoorde onlangs iemand zeggen dat de stad een beleg geen twee dagen uithoudt." »Dan zullen wij, liefste," en Clemency's brnine oogen zagen onbevreesd in de zijne»dan zullen wij die twee dagen althans samen zijn; daarna... kome wat wil!" Thans wierp hij hot harnas van zich, drukte haar aan zijn hart, en riep lachende «Heb ik nu niet goed tegen mijzei ven gepleit, als een advocaat voor de rechtbank? Nu ben jij rechter en jury beide, en ik wacht geduldig de uitspraak van het vonnis at. Is het goed dat gij dezen opstandeling tot echtgenoot neemt, wien een speer het lichaam doorboord heeft, en die misschien ten slotte wordt gevierendeeld Als de uitspraak ten zijnen gunste lnidt, noem dan tevens don dag. waarop zijn geluk eeu aanvang zal nemen." »We hebben geen bruidskanten, geen bruidstaai t, geen zijden japonnen noodig," zei Clemency, met een blos van r, tfrvgcaaagaij—a vrengde. »Laat het gebeuren zoodra wij iemand vinden om ons huwelijk in te zegenen. O hoe gaarne zou ik willen dat Mr. Whichcoteje onde leermeesterhet deed 1" Dit werd ten slotte afgesproken. Den volgenden dag ging Morrison naar Bath om hnn paarden uit Lansdown te halen hoorde dat Dick geheel hersteld de boerderij had verlaten, en reed toen naar North Cadbnry met een brief van zijnen hoerwaarin Mr. Whichcote verzocht werd hnn huwelijk te komen inzegenen. Whichcote was hiertoe gaarne bereid, en reed Donderdag, den 3deu Au gustus tot groote vrengde van allen in College Green Gloucester binnen. Hadden zij geweten wat er dienzelfden dag in de ver gaderzaal te Bristol door de royalisten omtrent den strijd beslist werd zij zouden gehoord hebben dat tot de be legering van Gloucester besloten werd, want een geheime bode van Massey bracht het bericht dat hij den koning voorspoed wenschtedatals prins Rnprecht met een leger voor Gloucester kwam, hij de stad zou verdedigen, maar datals de koning zelf aan het hoofd van zijn troepen verschoon, hij zich niet zon verzetten. ACHT EN TWINTIGSTE HOOFDSTUK. „Geliefde, laat ons dus elkaar beminnen, Dat door de liefde ons werk t-e beter word', En door ons werk te schooner onze liefde, Dan zal, wie waarlijk werkt en waarlijk liefheeft, Ons prijzen om den wille van die beide." Mrs. Browsing. Zaterdagmorgen, 5 Augustas, was de kleine bruilofts stoet juist in bet salon bijeen, op het pnnt naar de kerk te gaan toen Christopher Bennett een dringende bood schap kreeg van alderman Pnry, met verzoek onmiddellijk in de vergaderzaal te komen, daar hij den vorigen avond bericht had ontvangen dat de koning van plan was op Tweede Hamer. Begroeting van lilnnenl. zaken voor 1895. Aan het antwoord des ministers worden de volgende bijzonderheden ontleend. De minister schijnt niet geneigd regelingen voor te dragen voor rijkstoezicht op weeskuizen en de ban ken van lecning. De Staat behoeft niet te waken tegen vervalschingen van obligatiën van andere staatsrechterlijke lichamen deze zijn daartoe in de eerste plaats zelve geroopen. Eene regeling der greusverandoring te Leiden zal nog in dit zittingjaar ingediend worden. Eene nadere regeling der gemeente-fiuanciën is in voorbereiding. Inmiddels moet de subsidiepost voor nood lijdende gemeenten gehandhaafd worden. Vaste regelen kannen daarvjor niet gesteld worden doch er wordt bij deze snbsidiën met omzichtigheid gehandeld. Zooveel mogelijk zal getracht worden te voorzien in de behoefte aan medische hulp ten platten lande afdoende verbetering zou voor het Rijk eene moeielijke en hoogst kostbare zaak zijn. De vraag is in onderzoekin hoever onder mildere voorwaarden het terugvoeren van nederlandsch, in het buitenland weidend vee naar den stal zon kunnen wor den toegestaan. De bemoeielijking van den burgemeester te Sliedrecht door een ambtenaar der belastingen is in onderzoek. De minister zal het uoodige doen om herhaling van dergelijke moeielijkheden te voorkomon. Sinds eenigen tijd is een commissie van deskundigen werkzaam ter voorbereiding van een herziening van het betreffende kon. besluit, meer bepaaldelijk om na te gaan, of wijziging of intrekking van de voorschriften betrek- kelijk do varkensziekte noodig is Zij zal uitgenoodigd worden om de wenschelijKheid of noodzakelijkheid te onderzoeken van het opnomen der parelziekte onder de in het kon. besluit van 1888 genoemde besmettelijke veeziekten Op vele aanvragen tot tegemoetkoming in de buiten gewone kosten van veevoederdie ten laste zijn gekomen van do veehonders, wier vee wegens mond- en klauwzeer is moeten opgestald en opgehokt wordouis reeds gunstig beschikt. Do minister erkent de billijkheid van die te gemoetkoming. Hij blijft bezwaar maken van rijkswego te steunen de bevordering van den doelmatigen aanfok van rundvee. Dit ouderwerp moet aan de provinciale besturen of ver- oenigingen worden overgelaten. Hij heeft geen aanleiding, voorstellen te doen tot herziening dor wet op het hooger onderwijs ook niet in den zin van verhooging van col legegeld en minervalia. Ook is geen voorstel te wachten om meerdere rechten toe te konnen aan het hooger bij zonder ouderwijs. Ook hij meentdat als voorwaarde van snbsidieering van Hoogere Burgerscholen voor jongens wettelijk niet kan worden gesteld de toelating van meisjes. Gloucester aan te rukken. Allen hadden medelijden met brnid en bruidegom, doch daar zij zich op alles voorbe reid hadden, schrikten zij minder dan de anderen. «Moet je wezenlijk gaan?" vroeg Clemency. «Zon het gauw afgeloopen zijn Faith keerde zich om ten einde hare tranen te ver bergen en stelde met bevende stem voor dat Joscelyn en Clemency mr. Whichcote de kerk zonden laten zien, want zelfs de Puriteinen waren in Gloucester zoo ver standig trotsch te zijn op hnn prachtige kerk, het sieraad hunner stad. Hoewel Clemency, als de meesten van haar tijd weinig kunstgevoel had gevoelde zij toen zij door het statige gebouw liepen te praten, toch zekere harmo nie tusschen hnn gesprekken en den ernst van die strenge lijnen, terwijl Joscelyn met een zncht opmerkte «Wie, die hier zoo rondwandelt, zon denken in eene belegerde s'ad te zijn «Moge de vrede, welke van dit steenen gebonw uit gaat, het zinnebeeld wezen van hetgeen nw leven eenmaal zal zijn liet Whichcote hierop volgen. «Want wat is het geluk anders dan rnst voor het hartniet omziende naar hetgeen achter ons is, noch voorwaarts naar hetgeen komen kan Joscelyn glimlachte. «Ja, deze stoornis hoort eigenlijk bij ons. Ouzo eerste ontmoeting hebben wij te danken aan een ougelok met mijn paard onze liefde dateert van eeu naehtelijkeu aanval op haar huis onze verloving had plaats onder de schaduw van een onden taxis en ons huwelijk zal gesloten worden in eene belegerde stad «Wel valt n«v huwelijk in eeu trenrigen tijd," zeide Whichcote. «Doch wij mogen de oogen niet sluiten voor de manifestaties van God. Zij moeten ons leiden in onze beginseleu, in onze liefde m onze daden." «Meer ou meer dringt het godsdienstige element in den oorlog op don voorgrond," zeide Joscelyn, »on als de toe treding tot het Covenant verplichtend wordt gesteld, zul len wij dan niet teruggaan tot de onde tyrannie onder eeu anderen naam «Ja, 't is als met den slinger van een klok," ant-

Alkmaarsche Courant | 1894 | | pagina 1