1894. ZONDAG 16 DECEMBER. Nationale Militie (inschrijving). Buitenland. Nederland. Spekslagerij C. BROMMER No. 150. Derde Biad. Zes en Negentigste Jaargang, 12 Dec. 1894. NUHOUT VAN DER VEEN. Onbestelbare Brieven, B U R G E K L 1.1 K E 8 T A N I) HAM met BEENEN a 55 cents. R0L1IAM zonder BEENEN a 60 cents. Deze Courant wordt Dinsdag-, Donderdag- on Zaterdagavond uitgegeven. Abonnementsprijs pol maanden voor Alkmaar O,SO; franco door het geheele rijk f 1, De 3 nummers O,OO. Afzonderlijke nummers 3 ets. AR i A"V Ai Telefoonnummer3 Prijs der gewone Advertentie» ['er regel O,IA. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de Uitgevers llERMs. COS- TER ZOON. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR; Gezien art. 19 der wet van 19 Augustus 1861 (Staats blad No. 72); Roepen bij deze op Alle mannelijke ingezetenen, die op 1 Januari 1895 hun negentiende jaar zijn ingetreden (alzoo de manneljjke geborenen van 1876), om zich ingevolge art. 15 en 20 dier wet, in de maand Januari 1895 in het daartoe ge reed gemaakte register voor de Nationale Militie te doen inschrijven. De inschrijving geschiedt in een der vertrekken van het raadhuis alhier des avonds van 5 tot 7 uren op Dinsdag en Vrijdag tot 20 Januari 1895 en verder aan de gemeente-secretarie De verplichting tot het doen der aangifte berust op den militieplichtige zelven bij ongesteldheid afwezig heid of ontstentenis op zijn vader is deze overleden op zijne moeder, en, zijn beide overleden, op den voogd. Zij maken voorts de ingezetenen opmerkzaam op de volgende bij genoemde wet gemaakte bepalingen, als Voor ingezeten ivordt gehouden lo. hij wiens vaderof is deze overleden, wiens moe der of zijn beide overleden wiens voogd inge zeten is volgens de wet van 12 December 1892 (Staats blad No. 268); 2o. hij die geen ouders of voogd hebbende, gedurende de laatste 18 maanden vóór lo. Januari 1895 bin nen Nederland verblijf hield 3o. hij van wiens ouders de langstlevende ingezeten wasal is zijn voogd geen ingezeten mits hij binnen het Rijk verblijf houde. Voor ingezeten wordt niet gehouden de vreemdeling, be- hoorende tot een Staatwaar de Nederlander niet aan den verplichten krijgsdienst is onderworpen of, waar ten aanzien der dienstplichtigheid het beginsel van we- derkeerigheid is aangenomen. De inschrijving geschiedt van: lo. een ongehuwde in de gemeente waar de vader, of is deze overledende moederof zijn beide overleden de voogd woont 2o. een gehuwde en een weduwnaar in de gemeente waar hij woont 3o. hem, die geen vader, moeder of voogd heeft of door dezen is achtergelaten of wiens voogd buiten 's lands gevestigd is in de gemeente waar hij woont 4o. den buiten 's lands wonenden zoon van een Ne derlander die ter zake van 's lands dienst in een vreemd land woontin de gemeente waar zijn vader of voogd het laatst in Nederland gewoond heeft. Voor de Militie wordt niet ingeschreven: lo. de in een vreemd Rijk achtergebleven zoon van een ingezeten die geen Nederlander is 2o. de in een vreemd Rijk verblijf houdende ouderlooze zoon van een vreemdelingal is zijn voogd in gezeten 3o. de zoon van den Nederlanderdie ter zake van 's lands dienst, in 's Rijks overzeesche bezittingen of koloniën woont. Zij noodigen hen wien dit mocht aangaan uitzoo mogelijk in eigen persoon de aangifte te doen en daar mede niet tot het einde van Januari te wachten, en her inneren voorts aan de strafwaarmede de nalatigen ter inschrijving bij art. 183 der wet bedreigd worden. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. MACLAINE PONT. Alkmaar, De Secretaris, S L A E R IJ. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Alkmaar "brengen ter algomeene kennis dat heden op de gemeente-secretarie ter visie is gelegd het aan hen ingedionde verzoek, met de bijlagen van DIRK ALBERTUS LUITING om vergunning tot het oprichten van eene alagerg in het perceel aan het Luttik-Oudorp, wijk C, no. 82en dat op Donderdag 27 December 1894's middags te twaalf uren, ten raad- huiee gelegenheid wordt gegeven om tegen het oprichten van die inrichting bezwaren in te dienen. Burgemeester en Wethouders voornoemd Alkmaar, A. MACLAINE PONT. 13 Dec. 1894. De Secretaris, NUHOUT van der VEEN. verzonden gedurende de 2e helft van November 1894 Mej H. Avaies, Amsterdam; P. Last, idem P. Vis ser, Goes. Buitenland: B. H. Lanstra Roseland Dyseriuck LondenMaga- sins St. Joseph Parijs. ZWITSUBL.tVD. De Bondsvergadering heeft met 128 van de 172 stemmen den onder-voorzitter Zemp tot voorzitter gekozen en tot onder-voorzitter met 111 van ■de 172 stemmen den heer Lachenal. DlTTÜl'III. YD. De commissie nit den Rijksdag voor het reglement van orde heelt mot 9 tegon 4 stem men het voorstel om den heer Liebknecht c.s. wegens majesteitsschennis te vervolgen verworpen evenals het vooorstel om de disciplinaire macht van den voorzitter van den Rijksdag uit te breiden. FKANBKIJK. Den 12 is de heer Burdeau, voor zitter der Kamer, gob. in 1851 te Lyon plotseling aan eene hartkwaal overleden. De Kamer heeft als ronw- betoon over dit overlijden den 13 hare zitting verdaagd. Hij wordt op staatskosten begraven. De Kamer stond met 439 tegen 39 stemmen en de Senaat met 247 stem men tegen 1 daarvoor f 10000 toe. De directeur van de postspaarbank, de heer Laboulaye, is afgezetomdat bij een scherpen brief had geschreven aan het Kamerlid Mesureur, die als verslaggever aanmer kingen had gemaakt op het beheer der Spaarbank als veel duurder dan in andere landen. Genoemde directeur verweet den afgevaardigde dat deze verzuimd had eerst bij hem inlichtingen in te winnen. Te Parijs en te Fontainebleau is den 12 het verkeer gedurende een paar uur door ijzel zeer belemmerd. Ver scheidene personen en paarden bekwamen verwondingen. Haincr. Den 11 is bij de behandeling der begrooting van jnstitie met 393 tegen 110 stemmen verworpen een voorstel om de rechtbanken welke minder dan 100 zaken in het jaar plegen te behandelen te doen verval len en met 353 tegen 172 st. een voorstel tot het instel len van ommegaande rechters en verschillende andere voorstellen, om kleinere of grootere bezuinigingen te ver krijgen. ITAIilE. De Kamercommissie tot onderzoek der stokken van Giolitti heeft don 13 in haar verslag aan de Kamer voorgesteld goed to keuren dat de in vier omslagen gesloten stukken betreffende de Banca Romaua openbaar worden gemaakt en ook de brieven door Tan- lougo aan Giolitti geschreven, tijdens deze nog minister president was uitgezonderd de stukken betreffende Se naatsleden en andere staatsmannen die sedert overleden zijn. Verder stelt zij voorgeen rekening te houden met do stukken in een vijfden omslag over de onderhande lingen tusschen de Banca Nazionale en de Banca Romana. De zesde omslag bevat brieven van eei) lonter bijzonder karakter en zij stelt voor die brieven terug te geven aan Francesco Crispi 3n mevrouw Crispi. (Toejuichingen) Het verslag werd door de Kamer goedgekeurd. Te Rotterdam is, op aanwijzing van een burger, door een politie agent na een lange vervolging gegrepen do beruchte inbreker Mizerius, die, als verdacht van dief stal, in het huis van arrest aan de Hoogstraat was op gesloten, doch daaruit den 23 November wist, te ont snappen. Onder den naam van Nieuwenhuis had hij zich in verschillende plaatsen opgehouden, zelfs getracht op valsehe papieren dienst te nemen voor Indië, doch de laatste dagen weder te Rotterdam vertoefd. Amsterdam. Bij kon. besluit van den 13 is be noemd bij den plaatselijken staf, tot kolonel, de luitenant kolonel L. B. Loeff, plaatselijk commandant alhier. Esmond aan Zee. Op de voordracht voor on derwijzer, plaatsvervangend hoofd aan de openbare lagere school, zijn geplaatst de heeron J Buwalda Monniken dam J. Vermeer, Valkenburgen G. J. Roebersen Aalsmeer. Haarlem. Den 13 heeft de arr. rochtbank alhier Ferdiuaud Rosomund, die do offorbussen in de kerk te Heemskerk gelicht heeft, veroordeold tot 9 maanden gevangenisstraf Door het prov. bestuur werd don 13 aanbesteed; a. het voltooien van den aanleg eenor visschorshaven en het maken der bijbehooreude werken to IJmuiden, geraamd op f 577,000. Van 14 inschrijvers waren de laagste do hoeren A. Voiker Lz., Sliedrecht, en P. A. Bos, Gorkum, f 141,900; b. het verdiepen van do vaargeul langs den Strekdam in het open IJ buiten dou afsluitdijk bij Scholliug- woude, geraamd op f 95,760. Van 13 inschrijvers waren de heeron A. Voiker Lz. on P. A. Bos voornoemd voor f 59300 de laagste c. hot uitvoeren van baggorwerk in het Noord zeekanaal, geraamd op f 15,000. Van 2 inschrijvers was de heer A. v d. Vlies, Zalt-Bommel, voor f 12,300 de laagste; d. het leveren van 910 scheopston grove en ge wone stortsteen en het bestorteu der Heldersche zeewe ring, geraamd op f 4000. Van 5 inschrijvers was de heer J. L. Burgers, Zutfen voor f 3332,87 de laagsto e. het aanbrengen van voorzieningen aan de basaltmuren om de haven op Vlieland, geraamd op f 3180. Van 6 inschrijvers was de heer G. D. van Doorn, Amsterdam, voor f 2760 de laagste Voor de den 13 door de genie alhier gehouden aan besteding van het maken van een munitiemagazijn be vattende o.a. buskruit- en twee projectielen-bergplaatsen, bij Rijnlandshuis te Spaarndam geraamd op 47500 waren ingekomen 20 inschrijvingen waarvan de hoogste was J. S. van Veldhuysen alhier, voor 51490, en de laagste C. de Groot Az. te Heukelom, voor 40900, en voor het maken van het aardewerk voor het fort aan de Liebrug bij Haarlem geraamd op ƒ9700, 11 inschrij vingen waarvan de hoogste was J. Monster te Vreeswijk, voor f 10260 de laagste J. van Noordenne te Utrecht, voor 7890. Den 14 des nachts is in het Spaarne alhier, ten gevolge van een lek, gezonken het vaartuig van schipper J. Krijger te Broek op Langedijk, die in het vaartnig sliep en met levensgevaar gered werd. Vlieland. Beroepen bij de ned. herv. kerk ds. B. Habbema te Noordschar wonde. Kgmond aan Zee. Getrouwd. 3 Nov. Hermanus Medik en Aafje van der Schinkel. Geboren. 4 Nov. Antje d. van Leendert Buis en Antje Zwart. Leonardosz. van Jacob Bruinenberg en En- gelina van Duin. Aaltje, d. van Engel Prins en Aagje Schong. 9 i Lena d. van Willem Zwart en Antje Prins. 20 Arendje, d. v. Hendrik Groen en Antje Wijker. Pieter, z. van Cornelia Wijker en Neeltje Wijker. Engeltje, d. van Gerrit Visser en Elisabeth Stam. 27 Cornelia d. van IJsbrand Conjjn en Trijntje Dekker. 29 Leentje d. van Gerrit Krab en Maartje Zwart. Overleden. 1 Nov. Willem, z. van Jacob Blok en Albertje Glas, 18 m. Hcerhugo waard. Getrouwd: 9 Nov. Jan de Ruiter en Antje Mienis. 18 Pieter Mienes, wednr. van Cornelia Egmond, en Dirkje Kakes. Geboren: 1 Nov. Adrianus, z. van C. Bruin en B. Bleeker. 4 Gerritje, d. van K. Leegwater en A. Ekkerman. 5 Jacobus, z. van K. Vader en D. Commandeur. 8 Jan z. van P. Borst en T. Knol. 19 Geertruida, d. van P. Appelman en T. Oudejans. 20 Cornelis, z. van J. Rood en B. Groot. 25 Geertruida Margarethad. van C. Borst en E. Smit. Andriesz. van J. Schilder on G. Konijn. Overleden: 19 Nov. NeeltjeUrsem.echtgen. van Jacob Danenberg, 63j. lioedyk. Getrouwd. 11 Nov. Simon Jansen en Maartje Peijs. Geboren. 18 Nov. Elisabeth d. van Pieter Bleeker en Ida Mete ring. 21 Pieter, z. van Pieter Koning en Elizabeth Water. Overleden. 14 Nov. Bregje Geel, 70 j., laatst wed. van Pieter Smit, eerder wed. van Jacob Verwer. 18 Simon z. van Pieter Aangeonbrug en Grietje Breed, 25 j. 22 Gerrit Schouten, 76 j. Oude IVlcdorp. Overled en: 21 Nov. Grietje Smit, echtgen. van Dirk Chattillon, 72 j. 28 Jacobus, z. van Jan Winnips ten Maartje Snee- kes 6 w. S e h o ii r 1. Geboren: 1 Nov. Johannesz. van Leendert Jonker en Anna Stroomer. 18 Grietje, d. van Pieter Timmerman en Maartje pUPor- 25 Rainier, z van Jan Bijl en Ariaantje Kraakman. Overleden. 24 Nov Arie Druijven 76 j. Zuid- en Noordschermer. Ondertrouwd: 23 Nov. Jakob Slooten wednr. van Maartjo Bruin en Maria Honig wed. van Klaas Oljj. Geboren: 1 Nov. Jan z. van Jan Nool en Rebecca Adriana Jonker. 15 Willem z. van Johannes Koning en Grietje Muis. 17 Grietje d. van Tennis Heinis en Maartje Kok. 29 Klaasjed. van Jacob van Sluis en Trijntje van Leijen. Overleden: 7 Nov. Maartje Kieftwed. van Klaas Sluis 76 j. 13 Rijntje Pik wed. van IJsbrand Molenaar, later van Dirk de Jong 67 j. 22 Jan Molenaar, wednr. van Guurtje Bakker, 84 j. 29 Frederik Wiedijkechtgen. van Trijntje Hei nis 65 j. II OUTTILSTKAAT.

Alkmaarsche Courant | 1894 | | pagina 9