Hel OnreÈ Gewroken. Yarinas bd Portorico Tabak Landbouw - Crediet, ALK1AARSCHE COURANT Nederland. Kantongerecht te Alkmaar. Advertentièn. Boekhouden. - Handelsrekeneii. FEUILLETON. JtëtM Qijers te Alkmaar, Voordam C 13. TE K O O Ps een gladliouten TOONBANK Bij G. HALFF, van Zondag 23 December 1894. 'U Ko. Sigarenfabrikant en Barbier, H0UTTIL 26, Be van üuds gerenommeerde HERMs. 0LDENK0TT A Z00NEN. Letter S. H. T. R. E. en K. No. 153. Zes en negentigste Jaargang. 1894. Tweede blad. Koedijk. De gewone driemaandelijksche lichting der schoolspaarbank leverde op f 93.305. Teruggevraagd werd f 23.255. De geheele inleg bedroeg over bet jaar 1894 eene som van f 396.295terwijl aan verschillende spaarders werd terugbetaald eene som van f 419.52. Schagen. Den 20 werdonder voorzitterschap van den heer Jb. Zijp Hz., in het lokaal W. Roggeveen alhier eene algemeene vergadering gehouden van de vereeniging tot het houden van eene jaarlijkscho Paasch- tentoonstclling van vee te Schagen die door een veertigtal leden werd bijgewoond. Na opening en het lezen der notulen door den secretaris den heer J. P. Wagenaar werden eenige ingekomen stukken ter tafel gebracht. De afd. der H. M. v. L. Barsingerhorn en Schagen verleenden snbsidiën van 15 en f 30, evenals de Schager raad van 100koninklijke goedkeuring was ingekomen tot het houden een er verloting met 15000 loten. Het eerste jaarverslag, evenals de rekening, werd goedgekeurd laatstgenoemde tot een bedrag in ontvang en uitgaaf van 854.52 voor de tentoonstelling en van f 4100 voor de verloting. In het programma der ten toonstelling werden slechts kleine veranderingen gebracht De keuring van 3-jarige vette ossen zal geschieden op 1 kleine tand. Een viertal nieuwe rubrieken zijn in het programma opgenomenals vette kalveren gelde- vaarzen gedekt na November 1894; jarige schapen van volbloed tesselsch ras, alsmede rammen (kortstaart) van volbloed tesselsch ras. De rubriek 3-jarige stieren is vervallen voor de tentoonstelling in 1895. In het geheel is op de begrooting eene som van 570 voor prijzen uitgetrokken. Tot bestuursleden werden in de plaats van de heeren Jb. de Nijs Jb. Stammes en 6. H. Geerlings niet herkiesbaar gekozen de heeren S. Berman, D. Schenk en H. Wayboer. Aan het bestuur werd een krediet verleend van f 25 ten behoeve van een paardenmarkt, mits die te Schagen plaats hebbe. De begrooting voor het jaar 1895 sluit in ontvang en uitgaaf tot een bedrag van f 914.75. De tentoonstelling zal in 1895 op den 3 April plaats hebben, de verloting op den 4. De vergadering werd daarna gesloten. Haarlem. Den 20 is door het provinciaal bestuur van Noordholland bij enkele inschrijving aanbesteed1. het maken van steenbergplaatsen langs de haven op Vlieland geraamd op f 3490. Laagste inschrijver de heer C. G. Doeksen te Terschelling voor f 27722. het vernieuwen van een gedeelte plankier langs de haven op Vlielandgeraamd op f 2200. Laagste inschrijver de heer G. D. van Doorn te Amsterdam voor f 1640 3. het driejarig onderhond van den grintweg van de brug aan het einde van de Rreelaan nabij den Huigendijk naar Ursem gedurende 1895 1896 en 1897 geraamd op f 2500 per jaar. Laagste inschrijver de heer J. Ol denburg te Bergen voor 2110; 4e de uitvoering van baggerwerk in het Noorder-Spaarne, geraamd op f 4750. Laagste inschrijver de heer P. Volker Lz. te Sliedrecht voor f 4150. Den 20 des avonds is te Monnikendam afgebrand de meelmolen van den heer Bouteene nabijgelegen schuur van J. Mol brandde mede af. De geheele 3pcts. leening der provincie Noordholland, groot f 430000 is tot den pari- koers geplaatst. Bij kon. besluit van den 19 is benoemd tot directeur van bet post- en telegraafkantoor te Zaltbommel de heer P. F. Freudenberg thans te Furmcrend. 194, teruggetrokken 230, teruggetrokken Voor het bouwen eener infanterie-kazerne te Gro ningen waren van zestien inschrijvers de laagste de heeren J. J. van Sluisdam te Dordrecht (Waalsteeu) voor f 284000 en C. Roelfs te Winschoten (Groningsche steen) voor f 286000. Ged. Staten van Gelderland hebben hunne goed keuring onthouden aan het beslnit van den gemeente raad van Arnhem tot aankoop van een deel van het landgoed Warnsborn. Bij kon. besluit van den 19 zijn benoemd tot dijk graaf van het ambacht van Westfrieslandgenaamd Drechterland de heer J. Groot Jr.; tot heemraad van id. vanwege de Oosterkogge de heer D. de Harttot id. vanwege de Middelkogge de heer G. Rol tot hoofd ingeland van id. vanwege het ambacht Drechterland de heer C. de Groot Jz.; tot hoofdingelandeu-plaat9V. van id. de heeren K. Hooter en J. Hoek Spaans. De Staatscourant van den 21 bevat de bij kon. besluit van den 22 November No. 28 goedgekenrde sta tuten der Vereeniging »Door recht en eenheid tot voor uitgang" te Anna Paulowna. Te Zierikzee is thans tot lid van den Raad gekozen de beer Joh. van Schelven (lib.) met 144 van de27lst. De uitslag van de in 1894 te Nijmegen, Rotterdam, Haarlem, Deventer, Groningen en Roermond gehouden examens ter verkrijging van akten van bekwaamheid voor hnis- en schoolonderwijs in de vrije en orde-oefeningen der gymnastiek is als volgt: Mann. cand.geëxamineerd 194, teruggetrokken 1, afgewezen 50, toegelaten 143. Vrouw. cand. geëxamineerd afgewezen 40, toegelaten 190. Totaal geëxamineerd 424, teruggetrokken 1, afgewe zen 90, toegelaten 333. In 1891 werden geëxamineerd 4099 cand., geslaagd 2860 in het voorjaar van 1892, 1628 cand., geslaagd 1189; in het najaar van 1892 3605 cand., geslaagd 2806 1893, 819 cand. geslaagd 616. LOMBOK. Den 20 werd uit Batavia aan het Nieuws van don Dag geseindGeneraal Vetter, hoewel ziekblijft op Lombok. Hij wil persoonlijk de zaken tot een einde brengen Zitting van 21 December. D. S., Sckoorl jachtwet-overtreding f 10 boete of dagen hecht. J. K. Jz., Heiloo, als boven, 2 maal f 5 boete of 2 maal 2 dagen hecht. L. B. Lz., Egmond aan Zee, als boven, 2 maal f 5 boete of 2 maal 3 dagen hecht. R Z Kz., Egmond aan Zee, als boven, f 3 boete of 2 dagen hecht. E. W. Ez., Egmond aan Zee, als boven, 2 maal f 5 boete of 2 maal 3 dagen hecht. J. D. Pz., Egmond aan Zee, als boven, f 10 boete of 3 dagen hecht. K. de G. Jz. en P. D. Jz., Egmond aan Zeeals bo ven ieder f 3 boete of 2 dagen hecht. G. W. van der P. en J. K., Alkmaar, dronkenschap, ieder f 0,50 boete of 1 dag hecht K. V. Lz., Uitgeest, H. V., Alkmaar, als boven 2e herh., ieder 3 dagen hecht. J. G. Lz. en W. K. Az., Egmond aan Zee, strooperij, le f 1 boete of 1 dag hecht., 2e 7 dagen gev Grondig onderricht in bovengemelde vakken aangeboden door R. El li O V Kit Gedipl. Leeraar M. O. VAN EDNA LTA1.1«. Vertaald door Güillette. 66) Door eene vlugge beweging wist zij aan den greep zijner handen te ontkomen, en met een luiden angstkreet de deur te bereiken. Hester die op het portaal stond te luisteren naar naderend paardengetrappel, vloog, toen zij haar zus ter hoorde gillen, ontsteld naar de deur. Deze was gegren deld het huis scheen verlatenniemand althans verscheen op haar roepen en schreenwen. Het meisje wist geen raad, zij begreep niet wat er gaande was wat Clemency zoo wanhopig deed gillen. De ruitersdie zij had hooren aan komen waren de eenigen die haar heipen konden en zonder op hun roode linten en veeren te letten hief zij smeekend de handen op uitroepond »0 heeren, helpt, bid ik u! Redt mijne zuster. Gauw, gauw De jonge cavalierwiens paard zij bij den teugel ge grepen had, steeg onmiddellijk af, en haastte zich met eenige soldaten in de door haar aangewezen richting. Toen Hester kwam was het hun reeds geluktmet be hulp van den waard de deur open te breken het gezicht van Erfzonde Smith in de handen der redders bleef haar bespaardwant de jonge officier wien zij aangesproken had kwam met de bewustelooze Clemency de kamer uitlegde haar voorzichtig op den gronden riep haar vriendelijk toe »üaar, leg haar hoofd op uw knie, ik ga water halen. De schurk heeft haar niets gedaan geloof ik zij is van angst flauw gevallen.' De avondlucht blies koud door de openstaande deuren. Hester rilde terwijl zij daar op den steenen vloer geknield lagmaar meer uit. angst voor Clemency en ontsteltenis over het gebeurde dan van koude. Tot hare onuitspreke lijke verlichting zag zij haren bevrijder weldra terug komen en smeekend vroeg zjj hem gebrand volgens de methode van professor LIEBIG. HEERLIJK AROMA, groote bezuiniging in 't gebruik. Te Alkmaar verkrijgbaar in pakjes van ij1 euj bij M. J. Bakker. A O O R D-H OLLAND8CH Maatschappelijk kapitaal f 889,000, Driemaandelijksche Staat, Opgemaakt volgens art. 19 der Statuten onder ultimo September 1894. Toegestane Credietenf 1308 724. Loopende Credieten955375. Geherdisconteerd b/d N. B254440.04 Waarborgfonds89256.90 Reservefonds op 1 Jan. '94 12008. Deposito's329843.08) Goedgekeurd in de vergadering van Commissarissen van 13 October 1894. De Vice-Voorzitter van De Directeur 'Commissarissen, J. F. MO ENS. J. M. DE SONNAVILLE. met 25 laden. Te bevragen onder letter H. aan het bureau Jdezer Courant. is verkrijgbaar van de Firma Vraagt de merken Deze soorten zijn verpakt in Oud-Hollandsche papieren zakken van J/4, en '/ïo kilo, voorzien van naam, ge deponeerd Handelsmerk en ingestempelde wapens. Ten einde de zekerheid te hebben de e c h t e O L- DENKOTT Tabak te rooken, eische men bovenstaande verpakking. P.S. Zoolang de voorraad strektwordt bij eiken order een- prachtig uitgevoerde Reclame gevoegd. »Ga toch niet weder heen 1 Er komen zulke afschnwe lijke geluiden uit die kamer en Clemency verroert zich nog altijd niet. Ik vrees dat dattranen beletten haar het spreken. De jonge Cavalier die van het eerste oogenblik af be koord was geweest door het lieve meisje dat zijne be scherming ingeroepen hadkeek nu van haar naar het doodsbleeks gezicht op hare knie en zeide »Ik ken den naam dien gij noemt. Ik ben Richard Hey worth, van Shortell. Kent u onzen naam misschien?" Hester's gezichtje helderde geheel op. »Dau is alles in orde en is u Joscelyn's broeder Wij zijn op weg naar hem toe want kapitein Smithonze vroegere gouverneur is komen zeggen dat hij gewond was en mijne zuster verlangde te zien." »Hm, daar steekt iets achter", mompelde Dick met gefronst voorhoofd. »Maar kijkuw zuster beweegt zich, zij komt bij. Zoudt u haar niet zeggen dat zij gerust kan zijn Hij ging een weinig achteruitdoch hield de oogen niet af van Hester's figuurtje. Clemency", hoorde hij haar zacht fluisteren alles is in orde wees gerust. Joscelyn's broer heeft je gered. Er is nu geen gevaar meer. Joscelyn's broer zal voor ons zorgen." ,Is het Dick klonk het hoopvol. »Ja", zei Dick, naar voren tredende opdat zij hem zou kunnen zien. >De laatste maal dat wij elkaar zagen was in Gloucester, niet waar? Ik herkende je niet dadelijk." En inderdaadhet contrast tusschen de lieftallige, ge lukkige bruid en dit vei schrikte ontstelde vrouwtje dat hij gered hadwas groot. Eerbiedig bracht hij hare hand aan zijne lippen en vroeg of hij haar weer in hnis zou brengen. »Neen daar niet! Daar niet!" smeekte zij. »Onze koets staat bij den stal", zeide Hester. »Zou het niet beter zijn daarin wat uit te rusten Clemencj betuigde zich zoo ingenomen met deze schik king dat Dick haar onmiddellijk in zijn armen nam en naar het fraaie ruime rijtuig transporteerde. Juist op dat oogenblik kwam Charlotte terug en Dick begaf zich naar de herberg om te hooren wat or gebeurd was. De gelagkamer stond open een zijner metgezellen, ma joor Grey, stond bij den haard met den waard te praten, ter wijl twee soldaten over den ter aarde liggenden dweper gebogen stonden. Dick zag onmiddellijk dat hij dood was. »We hebben hem genade beloofd op voorwaarde dat hij zich zou overgeven maar hij bleef vechten als een razende. Zijn laatste woord was eene verwensching aan uw adres. Hoe weet hij uw naam »Ik denk het zal dien van mijn broeder geweest zijn", antwoordde Dick en vertelde den majoor door welk ge lukkig toeval hij zijne schoonzuster had kunnen redden en hoe ongerust deze zich maakte over Joscelyn. »Als zij geschikt is om te reizen zou ik haar gaarne zelf naar Farnham brengen", voegde hij er bij »in plaats van naar Shortell door te rijden." »Is dat niet een beetje gevaarlijk zeide de majoor >Farnham is nog in handen van Waller. Maar 't is waar, jullie Heyworths bent voor geen kleintje vervaarden een zoo eerlijk tegenstander als Waller zal je in een geval als dit wel een vrijgeleide geven. We zullen eerst dien onverlaat begravendiegoddankzijn trekken thuis gekregen heeft. Kijk daar is dat aardige dametje weerzij moest het lijk liever niet zien." Dick ijlde naar voren maar het was te laat. Hester stond in de deur met groote oogen te kijken naar het lijk van Erfzonde en stamelde ,Is hij dood? Clemency heeft mij gestuurd om u te vragen hem niet te hard te straffen zij denktdat hij niet bij zijn verstand is." »Neen, kindlief", riep de majoor, »hij was zeer zeker bij zijn verstand, maar aangezien hij zich niet wou overgeven, moesten wij hem wel flink aanpakkenen nu heeft hij zijn loon misschien een beteren dood dan hij verdiende. Hij heeft weinig geleden." Hester had in haar zenuwachtigheid Dick's hand ge grepen. Een oogenblik bleef zij roerloos staan, haalde toen uit haar reticule een schaar voor den dag, liep naar den gevallene en knipte, niet zonder moeite, een lok van het borstelige korte haar af. >Zijne moeder zal zoo bedroefd wezen als zij van zijn dood hoort", sprak ze, half verontschuldigend, Dick aan ziende. »Ik wil dit voor haar meöbrengen het andere behoeft zij niet te weten." De mannen keken elkander aan zij zeiden niets. Wordt vervolgd.

Alkmaarsche Courant | 1894 | | pagina 5