Nieuwj aarswenschen. Het OnreÉ Gewroken No. 154. Zes en IVegentigste Jaargang. 1894. DINSDAG 25 DECEMBER. OUDEJAARSAVOND MAANDAG, den 31 December, N ieuwj aarswenschen a 25 cents a contant, Buitenland. FEUILLETON. In het nummer van den zal weder gelegenheid bestaan tot het plaatsen van van 1 tot 5 regels. Henry Vaughan. ALKÏIIAARSCHE COURANT. Deze Courant wordt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagavond uitgegeven. Abonnementsprijs pei maanden voor Alkmaar f O,SO; fianco door het geheele rijk 1, De 3 nummers ƒ0,00. Afzonderlijke nummers 3 ets. Prijs der gewone Advertentlën: Per regel O,IA. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de Uitgevers HERMs. COS- TER ZOON. Telefoonnummer3 UE IITGEVEKM. Taste randscnmmissiön. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Alkmaar; Gezien art. 54 der wet van 29 Juni 1851 (Staatsblad no. 85) Brengen ter algemeene kennis, dat de gemeenteraad den 19 dezer benoemd heeft voor het jaar 1895 tot leden der vaste commissie a. voor de verordeningen, tegen welker overtreding straf bedreigd is van welke commissie de burgemeester Voorzitter is, de heeren Mr. J. P. Kraakman, B. Preijer, C. W. Bruinvis en Mr. H. Boelmans ter Spill b. van financiën de heeren B. Preijer, A. Goede Dz., J. de Lange C.Jz. en G. Th. M. van den Bosch, onder het Voorzitterschap van den heer C. W. Brniuvis c. van bijstand in betrekking tot het beheer en onder hond der plaatselijke werken en eigendommen de heeren 0. Janssen Cz., W P. Stoel en C. J. Canters, onder het Voorzitterschap van den heer Wethouder J. M. de Sonnaville door Bnrg. en Weth. uit hnu midden aangewezen d. van bijstand in het beheer en onderhond vandenhont en de plantsoenen de heeren B. Preijer, A. Goede Dz. en P. Rentmeester, onder het Voorzitterschap van den heer Wethouder C. W. Bruinvis, door Burg. en Weth. nit hnn midden aangewezen e. voor de gasfabriek de heeren C. Bosman en J. de Lange C.Jz., onder het Voorzitterschap van den heer Wethouder C. W. Brniuvis, door Bnrg en Weth. nit hnn midden aangewezen. Burgemeester en Wethouders voornoemd Alkmaar, A. MACLA1NE PONT. 21 Dec. 1894. De Secretaris, NUHOÜT van der VEEN. BEECHE. De minister van financiën heeft in de Kamer verklaard, dat het ministerie volstrekt niet van plan was, eene belasting te leggen op de bnitenlandsehe VAN EDNA I.VAIili. Vertaald door Guillette. 67) granen, maar zou voorstellen een matig recht te heffen van buitenlandsch meel. Voor lid der Kamer moet te Lnik herstemd worden tnsseben de heeren Smeetssocialistmet 55526 en Francotte, katholiek, met 35284 stemmen: de heer H.insens liberaal, had 27258 stemmen. DUITSCHLAND. Het lid van den Rijksdag Lensz is wegens meineed tot 3 jaren tuchthuisstraf en 5 jaren verlies van eer veroordeeld. Prins Bismarck is den 21 van Varzin naar Friedrichs- rnh vertrokken. De dag van zijn vertrek was geheim ge- honden, om hem alle begroetingen onder weg te besparen. Tengevolge van den noordwesterstorm was het den 23 des nachts te Hamburg springvloed. In verscheidene deelen der stad trad de Elbe buiten hare oevers zoodat vele kelders, met koopwaren gevnld, onder water liepen. In de lagere deelen der stad was het verkeer op de elec- trische tram gestremd. Ook in Altona zijn de laugs de Elbe gelegen wijken overstroomd en de pakkelders onder water geloopen. De schade wordt op vele honderd dui zenden marken geraamd. «Nflfiï.ANB. De heer Lechmere, coucervatief lid van het Lagerhuis, geb. in 1826 en sedert 30 jaren afge vaardigde voor Worcester, is op het oogenblik, dat hjj eene zaal binnentrad om zijne kiezers toe te spreken, plotseling overleden De Emir van Afghanistan heeft de mtnoodiging van koningin Victoria om Engeland te komen bezoeken aan genomen en verklaard dat hij do reis zal aanvaarden zoodra hij weer voldoende aangesterkt is. Bij de botsing van een passagierstrein met een goederentrein bij Chilford zijn 12 reizigers gedood en 52 gewond. De storm, die in den nacht van den 21 op den 22 en den 22 over Engeland woedde, heeft baitengewoon veel schade veroorzaakt. Een veertigtal menschen zijn om gekomen en honderden gekwetst door het instorten van huizen en het omwaaien van schoorsteenen. Op de knsten hebben'vele schipbreuken plaats gehad. EKANkKIJk. De heer Brisson heeft den 20 het voorzitterschap der Kamer aanvaard met eene rede, waarin hij er zijn dank voor betuigde, dat zij hem gekozen had om voor te zitten bij haren arbeid aan belasting-hervor ming en maatregelen van maatschappelijke voorzorg en onderstand, met het vast besluit om die op goede grondslagen te doen rusten. Hij vermaande tot aaneensluiting der republikeinen niet alleen om de eenmaal verkregen stelling te behouden, maar om voorwaarts te schrijden. (Levendige toejuichingen ter linkerzijde en onder de socia listen.) De Hooge Raad van koophandel heeft zich met groote meerderheid van stemmen verklaard tegen de snrtaxe van 7 francs, welke de voorstanders van bescherming in de Kamer van bnitenlandsehe koloniale suiker willen heffen. De krijgsraad heeft kapitein Dreyfns met algemeene VIER EN DERTIGSTE HOOFDSTUK. Kom dan, getrouwe gade, deel met mij Den goeden strijd, en help mij voort te leven Wees in mijn moedeloosheid mij nabij Laat ous elkander steun en bijstaud geven, Dat uw gemaal iu u ziju vreugde vind', Eu dat op uwe beurt ziju hand u leide, Opdat de schoonste band ons samenbind', Geliefde vrouw, van ziel en lichaam beide Dick was een veel te ridderlijk jongman dan dat hij eene vrouw aan haar lot zon overlaten wanneer zij zijn bescherming behoefde. Onder zjjn geleide trokken zij zoo spoedig mogelijk naar Guildford, rnstten een paar nnr in een herberg en zetten, zoodra de zon opging, de reis naar Farnham voort, waut Clemency verlangde niets vuriger dan haar man terug te zien. Majoor Grey had echter gelijk gehad met te zeggen dat het gevaarlijk kon zijn Farnham binnen te trekken Nauwelijks waren zjj over de Hog's Back de vallei inge reden waar het stadje lag, door hopvelden omringd, of de jonge Oavelier werd door de schildwachten der Parle- mentsgezinden aangebonden. Hij had geen pas bij zich en zag onmiddelijk dat de officier geen woord van betgeen hij vertelde geloofde. »U knnt met mij doen wat u wilt," zeide Dick, toen alle redeneeren niets baatte, »het eenige wat ik n ver zoek, is, Mrs. Heyworth geen overlast te doen en haar ru9tig te laten doorreizen." »Wij vechten niet tegen dames," hernam de officier koel, maar ik laat niemand van de tegenpartij door. U volgt mij naar het kasteel." Dick haalde onverschillig de schouders op. »Zooals n wilt; wanneer ik Sir William Waller slechts te spresen krijg knnt n naar goedvinden met mjj handelen. Vergun mij een enkel woord te wisselen met mijn zuster.'' Hij reed naar de koets, steeg af, en sprak de reizigsters moed in. »Alles komt in orde," zeide hij >ik rijd direct naar het kasteel en zal Joscelyn naar de herberg staren't is er uitstekend, de waardin zal zeker goed voor je zorgen." Clemency bedankte hem, maar was te vermoeid en uit geput om hem goed te begrijpen. Doch Hester zag hem met hare grijze oogen aan, en vroeg bezorgd »En uzelf? Wat hoorde ik dien officier ruw en onbe leefd tegen u spreken Dick maakte een waarschuwend gebaar en zij dnrfde niet meer vragen, nit vrees Clemency op nienw te ver ontrusten maar zjj boog zich naar voren en stak hem de hand toe, zoodat Dick met een vroolijk gezicht zijn paard besteeg. Dick reed na met zijn geleider naar het kasteel steeds denkend aan den dag toen hij Joscelyn als gevan gene had moeten begeleiden. In de tegenwoordigheid van Waller gebracht werd hij door dezen vriendelijk ontvaugen, en vertelde hij het gebeurde. »Ik dacht eerst, dat de kerel het op mij voorzien had," zei Waller. »Toen ik met uw broeder door een der gangen van het ka6teel liep, viel hij ons aan, met het plan kapitein Heyworth te dooden. Het schijnt dat deze hem in zijn liefde gedwarsboomd heeft. De schobbe jak is dood, zegt n »Ja mijnheer. Wij kwamen juist bijtijds om Mistress stemmen veroordeeld tot levenslange deportatie binnen een versterkten kring. Dit vonnis brengt mededat kapitein Dreyfus gedegradeerd wordt. Kamer. De regeering stelde voor, aan de weduwe van den overleden voorzitter Burdeau een lijfrente van 12.000 francs toe te kennen. Een lid stelde als amende ment voor, de helft dezer lijfrente toe te kennen aan Burdean's moeder, die zich in behoeftige omstandigheden bevindt. Bij de stemming daarover onthielden zich zoo vele leden, dat het vereiechte aantal stemmen niet werd bereikt. Volgens een oud gebruik werd de zitting toen drie kwartier geschorst en in dien tijd werd het voor stel door de begrootingscommissie in dien zin gewijzigd, dat de moeder 3000 francs pensioen zon genieten en de weduwe 9000 francs, en dat dit pensioen voor een derde deel zon overgaan op elk der kinderen op het meisje levenslang en op de jongens tot hunne meerderjarigheid. Aldus gewijzigd, werd het voorstel met 293 tegen 174 stemmen aangenomen. Een «loor den socialist Avez ingediend amondement, om eene som van 20.000.000 francs op de begrooting uit te trekken ten behoeve van de weduwen en kinderen van werklieden, die zonder hulpmiddelen achterblijven bjj den dood van den verzorger, werd verworpen. Den 22 richtte de radicaal-socialist Millevard tot de regeering eene vraag, naar aanleiding van het feit, dat de soldaat-afgevaardigde Mirman met politiekamer is ge straft wegens het onderteekenen van een zeer heftig staat kundig stuk der uiterste linkerzijde. In den loop der beraadslaging word de vraag omgezet in eene interpellatie. Ten slotte werd eene motie, inhoudende goedkeuring van de handelwijze der regoering, met 354 tegen 149 stemmen aangenomen. ITAIilE. Naar uit Massowa gemeld wordt, hebben zes compagnieën italiaansche troepen bij Halaij, Batago, opperhoofd der Oknles-Knsai, aangevallen en overwonnen, zijne aanhangers met ontzaglijke verliezen op de vlocht drijvende. De italianen hadden 10 dooden en 22 ge kwetsten, allen inlanders. OOSTENRIJK HOIVBAHIJE. Het ministerie Wekerle heeft ontslag genomen en gekregen. Het zal de loopende zaken afdoen tot na kerstmis. IFAINJG. De minister-president, Sagasta heeft den 18 bij de beantwoording eener interpellatie van conser vatieve zijde gezegd, dat allen voorstanders van bescher ming waren. Vrijhandelaars waren er niet meer. Van de conservatieven verschilden de regeeringsleden alleen in het oordeel over de mate van bescherming, welke zij voor de productie des lands onmisbaar achtten. ÏEREENIGUE STATEN. Den 18 heeft een lid van den Senaat eene motie ingediend, strekkende om Canada uit te noodigen, zich bij de Vereenigde Staten te laten inlijven. Deze motie is naar eene bijzondere commissie verwezen. De gemeenteraad van Nieuw-York heeft een krediet van f 75.000 toegestaan voor de toepassing van de ge neeswijze met het keelsernm. In het Hnis der Volksvertegen woordigers heeft de heer Wilson den 21 het wetsontwerp betreffende de afschaffing van het differentieële recht op suiker, nit landen herkom stig die premiëu toestaan, ingediend. Heyworth te redden. Ik heb haar de herberg uitgedragen, mijn kameraden namen hèm voor hnn rekening. Heeft hij mijn broêr gewond Bijna geworgd. We hebben met moeite het leven er in gehouden," antwoordde Sir William. »Maar ga na gauw heen, en breng hem bij zijn vrouw. Ik zal een pas voor n schrijven, zoodat gij op ieder nnr de stad kunt verlaten. Een geval als dit dringt alle partijgeschillen op den achtergrond." Dick bedankte hem en vertrok. Een officier bracht hem in dezelfdo kamer waar Denham hem, achttien maanden geleden, voor een heel ander doel binnen geleid had. Joscelyn's verbazing toen hij Dick zag en niet als gevan gene, zijn woede bij het hooren van Erfzonde's verrader lijken aanslag, deden hem op eens zijn eigen toestand ver geten. Hij sprong vol vnnr overeind, en reed spoorslags mede naar de herberg, waar Clemency zich bevond, dezelfde waai hij eenmaal dank zij Rosamond's stuiverszijn avondmaal gedaan had met brood en kaas. Deze weg, Sir," wenkte hem de waardin, toen hij voor de herberg stilhield en afsteeg. »Nu*zal mevrouw wel gauw weer in orde zijn, wees maar niet bang." Inderdaad, zoodra Clemency den voetstap van haar man do trap op hoorde komen en zijn sterken arm om zich heen gevoelde, was het alsof alle leed van haar werd genomen en zij zich in een hemel bovoud. Terwijl in de herberg die twee gelukkig vereenigd waren, had er buiten een dergelijk tooneeltje plaats. Hester en Dick liepen in een afgelegen laantje heen en weer, zich niet bekommerend om den gnren Maartschen wind, ver getend alle verdeeldheid van den oorlog, Dick had haar zijn vurige liefde verklaard en Hester was overtuigd dat haar galante ridder de eenige man in de wereld was voor wien zij huis en haard zoo willen verlaten. Wordt vervolgd. -

Alkmaarsche Courant | 1894 | | pagina 1