Stadsberichten. Kantongerecht te Alkmaar. Gevonden IZoorwerpen "burgerlijke stand Advertentiên. Yoorloopige Aankondiging. OPROEPING. Den 1 was te 's-Gravenhage laagste inschrijver voor het onderhoud van het post- en telgeraafkantoor te Pur- merend tot en met 31 December 1897geraamd op f 952de heer L. van Zon aldaarvoor 797 en van dat te Wieuwediep tot en met 31 Maart 1898 geraamd op 410 de heer H. Wijker aldaar, voor ƒ373. Den 1 heeft de nienwe gemeenteraad van Rotter dam als zijn gevoelen uitgesproken dat de jaarwedde van den burgemeester moet bedragen f 8d00 van eiken wethouder f 4000 van den secretaris f 6000 en van den ontvanger f 6200 tot secretaris werd benoemd de heer mr J J. Tavenraat en tot gemeente-ontvanger de heer L. C A. J. Niehot. Tot zetter voor 's Rijks directe belastingen is be noemd te Hoogwoud de heer J. Schermerter ver vanging van den heer A. Koorn Dz.te Koedijk de heer J. Jonkerter vervanging van wijlen den heer J. Stam Jnz.; te Oudorp de heer G. Admiraal ter vervanging van wijlen den heer D. Bloothoofdte Zaandijk de heer D. van Hoorn ter vervanging van den heer P. Donker, hebbende de heer D. Donker voor die benoeming bedankt. Bij het kon. instituut voor de Marine te Willems oord kunm n dit jaar na vergelijkend examen, waarvan het schriftelijk gedeelte op 17 en 18 Mei te's-Gravenhage zal worden afgenomen, toegelaten worden 18 jongelingen als adelborst voor den zeedienst en 4 jongelingen als adelborst voor de mariniers. De Staatscourant van den 1 vermeldt de bijzonderheden. Bij kon. besluit van den 1 is de heer mr. J. P. Moltzer, hoogleeraar aan de gemeentelijke Universiteit te Amsterdam, benoemd tot lid van den Raad van State. Pachtstelsel. De door het bestuur der Vereeniging tot ontwikkeling van den landbouw in Hollands Noorderkwartier benoemde commissie die in den loop van dit jaar een onderzoek zal instellen naar de werking van het pachtstelsel in dit gewest en, zoo mogelijk, de middelen zal aanwijzen, om hierin verbetering te brengen bestaat uit de heeren G. Vas Visser, Amsterdam, mr. A. P. de Lange, 's-Gra- venhage, K. Cz. de Boer, Assendelft, G. Wonder, Berk hout en G. Kruseman, Houtrijk en Polanen. Deze heeren hebben allen de benoeming aangenomen. Anna Paulonna. Langs de kust honden zich talrijke vluchten wilde zwanen op, de vorige week wer den er verscheidene geschoten, door twee jagers ien op één dag waarvan zeven in één schot met een geweer van zwaar kaliber. Wierlngerwaard. Het weder der laatste dagen, des nachts vriezen en overdag dooien is zeer nadeelig voor de wintergranen; indien de vorst nog eenigen tijd aanhoudt, zal veel omgeploegd moeten worden; ook voor de vele werkzaamheden op het land wordt zoowel door de arbeiders waarvan velen niets te doen behben als door de landbouwers, zeer naar verandering gewenscht. Onze schaatsenrijders hebben zich dezen winter goed gehouden. Zij namen deel aan vijf wedstrijden in het schoonrijden en behaalden elf prijzen en wel te Uitgeest 2, Purmerend 1, Winkel 3, Nieuwe Niedorp 2 en Schagen 3 Haarlem. Benoemd tot organist van de Nienwe Kerkde heer H. W. Hofmeester Rz vroeger te Alkmaar. Den 1 is door een inspecteur van politie proces verbaal opgemaakt tegen de moeder van den 10-jarigen pianist Raoul Koczalski, die in de sociëteit Vereeniging een uitvoering gaf, wegens overtreding dor arbeidswet, door een kind van beneden de 12 jaren arbeid te laten verrichten. Den 2 is te 's-Gravenhage voor de nuttige handwerken geslaagd mej J. C. P. Pasman alhier. Helder. Den 1 des avonds is door het omvallen van een petroleumkachel brand ontstaan op een bovenhuis aan de Binaenhaven, bewoond door den luitenant ter zee Smit. De brand kon beperkt blijven tot een deel der bovenwoning het benedenhuis, een barbierswinkel, en de belendende perceelen bekwamen veel waterschade. monnikendam. Uit eene in den Raad den 1 ge dane med' deeling blijkt, dat de gemeente f 881,90 proces kosten moet betalen in zake het door haar gewonnen rechtsgeding over dc Spinfabriek de tegenpartij beeft berust in het arrest van het Hof e Amsterdam. NOOKUIIOMiAWUSCHK IJl»HOM». Op uitnoodiging van bet bestuur der IJsclub te Oudendijk, kwamen zondag, den 3, 29 personen, afge vaardigden van 10 ijsclubvereenigingen bijeen, tot bespre king, of de oprichiing van een Ijsbond gewenscht is. Met algemeene stemmen werd dit bevestigend beantwoord. Het streven zal dus zijn, om een zo. dantgen bond op te richten voor dat deel van Noordholland, dat benoorden het Noordzeekanaal ligt. Den 5 Mei zal te Oost huizen door eene daartoe voorloopig benoemde commissie een coBcept-reglemeut worden gemaakt,. IJsvereenigingen van omliggende gemeenten zullen, na toezending van dit reglement, verzocht worden, zich bij den Bond aan te sluiten. Purmerende Alkmaar. Schermerhorn. Het werk aan de trambaan dat ten gevolge van de ongunstige weersgesteldheid nog niet snel vorderde, wordt nu met kracht aangevat. Met de scboeiiugwerken werd den 4 een aanvang gemaakt, den 5 met den opbouw van het station. Henningbroek. De veroeniging tot werkver schaffing heelt voor dezen winter weder hare taak vol bracht. Gedurende do maanden Januari en Februari bezorgde zij werk en daardoor brood aan dertien hoofden van gezinnen in dit dorp. Twlsk. De uitvoerhandel van jong kalfsvleescb is in vollen gang. Dagelijks worden tot vijftig van deze jonge dieren geslacht en naar Londen verzonden. Het diploma A voor de zuivere toepassing van het correspondentieschrift en vertrouwdheid met bet systeem „Slolaie-Wéry" kon verstrekt worden aan de b> ereu E. Brnnger, Wageningen, C. Engel, Zwolle A. de Kroon, Oirschot, H. C. Maas, J. H. van Noort C. Pieltjes, M. Kodink, A M. C Schener, A. Verhoeven, allen Zwolle, en C. P. Zwanikken, Nijmegen. Over het proefschrift van 1 kandidaat moest afwijzend worden beschikt. De heer mr. C. Reeling - Knap, advokaat en procureur, is benoemd als correspondent der Vereeniging »Stolze-Wéry" voor Heerenveen en omstreken. Het laatst verschenen nummer van 2 Maart van de Wereldkroniek, geïllustreerd nieuwsblad vooi iedereen waarvan een abonnement tevens eene verzeke ring tegen de geldelijke gevolgen van ongelukken bij eene soliede Maatschappij met zich brengtbevat o. a. Een hulde aan pastoorVoogelprins Napoleon Edouard Portalis particuliere brieven uit Oost-AfrikaDe noor- weegsche Ski- of sneeuwschoenrace; het tramway-oproer in Amerika; de hoogst belangrijke opgravingen te Delphi; Pierre Auguste Morin; dr. Julius Jacobs; een uurtje op Slangeveehtuit het indische leven de missigit te Bui tenzorg (mahomedaansche kerk); de scheeve toren te Pisa; het museum van oudheden te Groningenmuseum oud- Dordrechtenz. Aan onzen stadgenoot, den heer J. H. v. d. Berg is het diploma van dei den stuurman uitgereikt. In de week van den 24 Febr. tot den 2 Maart zijn in het badhuis van het Witte Kruis genomen 36 kuipbaden 68 regenbaden le ki. en 78 regenbaden 2e kl., samen 182 baden. Op het kerkbriefje werd verzuimd te plaatsen, dat op woensdag, den 6, des avonds te 8 ure, de heer ds. J. H. Feringa, Klundert, in het belang der zending, in de gereformeerde kerk alhier zal optreden. Bij deD internationalen kegelwedstrijd, uitgeschreven door de kegelclub »Hard gaat ie", te Haarlem, heeft de kegelclub „B. A.I<." alhier, den 4en prijs, eene zilveren medalje, behaald met 217 punten; de drie eerste prijzen werden gewonnen met 239, 236 en 226 punten. Er staat ons eene muzikale soiree bij uitne mendheid te wachten. Op 20 Maart bestaat n.l het voornemen bij de dames Gerda Reinders en Malie Wij- brandi, om in het lokaal Harmonie, met medewer king van den heer H. W. Hofmeester, een concert te geven. Mejuffrouw Reinders is een der meest bekende zangeressen van Daniël de Lange's Koor a cappella zij heeft een mooi vol altgeluid. Met het koor reisde zij door een groot deel van Europa, zooals Londen, Parijs, Berlijn LeipzigWeenen enz., eD menigmaalals de buitenlandsche bladen het koor in zijn geheel bespraken, werd alleen haar naam dan nog eens afzonderlijk ge noemd, als van eene uitstekende kunstenares met eene volmaakt geschoolde stem Mejuffrouw Wijbrandi's re putatie als pianiste van den eersten rang en het heerlijke spel van onzen begaafden vroegeren stadgenoot, den heer H. W. Hofmeester, zullen met haar den avond tot een van zeldzaam kunstgenot maken. Er zal den stadgenooten dezer dagen eene inteekenlijst worden aangeboden. De kiezerslijsten welke den 5 door burg. en weth. zijn vastgesteld bevatten 1378 stemgerechtigden voor leden der Tweede Kamer1374 voor leden der Provinciale Staten en 1369 voor leden van den Raad. Die cijfers waren respectievelijk volgens de lijsten van 1894: 1361, 1351 en 1345. Onder het aantal stemge rechtigden zijn 17 kamerbewoners. Zitting van 1 Maart. L. v. T., Akersloot, art. 461 strafwet, jagen zonder acte of vergunning bij herhaling, f 1 boete of 1 dag hecht, en 8maal 2 dagen hecht. J K., Heiloo, jagen in gesloten jachttijd zonder ver gunning 2maal f 10 boete of 2maal 3 dagen hecht. I. B., Heiloo, overtreding art. 11 en 20 jachtwet f 3 boete of 1 dag hecht. P. R., zonder bekende woonplaats, openbare dronken schap, f 0,50 boete of 1 dag hecht. Allen Egmond aan Zee: W. K. Lz L. K. Lz., E K. Lz. en C. K. Lz., poging om wild te bemachtigen, ieder f 10 boete of 3 dagen hecht. Kl. Zw., poging om wild te bemachtigen en zich met strikken in het veld bevinden, 2maal f 10 boete of 2maal 3 dagen hecht. J. Gr. Hz., overtreding veiordeniner op de duinen en strooperjj, 2maal f 0,50 boete of 2 m. 1 dag hecht. A. de Gr. Cz., Kl. St. Ez. en C. BI. Jz overtreding verordening op de duinen, ieder f 1 boete of 1 dag hecht. A. Gl. Kz en J. Gl. Az., strooperij, ieder f 0,50 boete of 1 dag hecht. A. H Az., strooperij, konijnendelvenpoging om wild te bemachtigen f 0,50 en 2maal f 3 boete of 1 dag en 2maal 2 dagen hecht. E. H. Az., strooperij, konijnendelven, zich met strikken in het veld bevinden f 0,50 f 10 en f 3 boete of 1 dag 3 dagen en 2 dagen hecht. P. H. Az., strooperij f 0,50 boete of 1 dag hecht. A. H. Ez., overtreding verordening op de duinen, f 1 boete of 1 dag hecht. H. Gr. Kz. en Th. D. Az., strooperij le f 1 boete of 1 dag hecht., 2e f 3 boete of 2 dagen hecht. E. Pr. Dz en A. BI., dronkenschap, ieder f 0,50 boete of 1 dag hecht. gedurende de maand Februari 1895. Negen huissleutelsdrie kuipmesj'stwee schaatsijzers; een grijze handmof; twee witte boezelaars; drie bruine rozenkransen; een ijsstok; een dames-lorgnet; een zilveren lorguet in étui; een zwaite gebreide wanttwee stalen rozenkransen; twee huis-leutels aan elkander; een schaats; een paar schaatsen een horloge-kast.; twee verschillende mancbetten-knoopen (paarlemoer); een stuk zwarte kant; twee wit koralen rozenkransen; een groen gebreide beurs; een gouden oorbel; een bos sleuteltjes; een gouden oor knopje; een ring met 5 sleuteltjes; een kop»ren lepeltje; een jongensjasje twee ijssj oren een sigarenkoker met zilver gemonteetd een tdauwe dameshandscboen een portemonnaie inh. J 0,17 een gouden oorbelletje met rood steentje; een portemonnaie, inh. J 0,07; een haar speld; een muilkorf; een rood kokertje, inh. potlood, penhouder en pennemesje een nieuwe bonte boezelaar een bonte katoenen halsdoek een gouden brocheeen paar bruine kousen een zilveren vingerhoed terwijl tevens inlichtingen zijn te bekomen omtrent 1 H.L. tarwe op de markt alhier achtergebleven. Alkmaar, De Commissaris van Politie voorn., 1 Maart 1895. F. G. C. J. FUNDTER. PKTKOIjKITHI-MOTOSS BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis, dat heden op de gemeente secretarie ter visie is gelegd het aan hen ingediend ver zoek, met de bijlagen, van GRIETJE BAK, wed. J. BAAN, winkelierster alhierom vergunning tot het oprichten van een petroleum-motor van vier paardekt achten, tot het malen van granen in het perceel aan de Mosterd- steegWijk C Nos. 15 en 16 en dat op Maandag, 18 Maart 1895, 's middags te twaalf uren, ten raadhuize gelegenheid wordt gegeven om tegen het oprichten van dia inrichting bezwaren in te dienen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. MAOLAINE PONT. Alkmaar, De Secretaris 4 Maart 1895. NUHOUT VAN DER VEEN. GEBOREN. 3 Maart. Dirk z. van Dirk Bakker en Antje Ooms. Marijtje, d. van Lourens Mulder en Hendrika Rjjkersen. Albertus, z. van Willem Nijhuis en Jeltje de Boer. 4 Immetjed. van Cornelis Potharst en Grietje Bakker. 5 Simon Jacobus z. van Jean Thomas Sieuwerts en Jannetje van Heems. OVERLEDEN. 2 Maart. Annad. van Matthias van Westerop en Sijtje Groenewoud ruim 11 m. Koedijk. Getrouwd: 2 Febr. Fokke Turkstra en Johanna Denijs. Cor nelis Bakker en Dirkje Schoen. Geboren: 15 Febr. Klaas, z. van Jacob Kooij en Maartje van der Wonde. 25 Lieuwe, z. van Pieter Bos en Maartje Groenveld. Grietje, d. van Dirk Bos en Frederika Windt. Warmenhuizen. Geboren: 21 Febr. Elisabeth, d. van A. Hoogland en J. Breed. Overleden: 13 Febr. Trijntje Wijker, wed. van Simon Grin, 75 j. 18 Levenloos aangegeven kind van C. Slijkerman en M. Kooijman. 28 Sijtje Brouwer, wed. van C. Wognum, 73 j. W ierlngerwaard. Geboren: 2 Febr. Arie, z. van Jacob Zwaag en Trijntje Koning. 24 Jacob, z. van Wijbrand Egmond en Grietje Kuilman. Overleden: 5 Febr. Grietje van Twuiver, 64 j., wed. van A. Mooij, te Anna Paulowna. 12 Rensjo Kuil, 61 j., echtgen. van A. Breed. 20 Aris Zwaag, 40 j., echtgen. van M. Bakker. Schoort. Getrouwd: 21 Febr. Arie Waij en Anna Catharina Briefjes. Overleden: 6 Febr. Arie z van Klaas Francis en wijlen Maartje Boontjes, 34 j. 11 Cornelia Morsch, wed. van Pieter Kager, 87 j. St. Pankras. Geboren: 17 Feb. Antje, d. van Pieter Gootjes en Elisabet van der Molen. Overleden: 16 Feb. Neeltje Slot, wed. van Jan van der Woude 52 jaar. ECHmHElUlAU. Tweede aankondiging. Bij vonnis der Arrondissements-Rechtbank te Alkmaar d.d. 10 Januaii 1800 vijf en negentig, is het huwelijk, bestaande tusschen CORNELIS KATER vuurstoker bij de Marine, wonende te Helder, en ANNA CHRIS TINA MULDERwonende te Amsterdam, ten verzoeke van eerstgenoemde, ombonden verklaard door echtscheiding, metal de wettelijke gevolgt-n daarvan. Alkmaar De procureur van den eischer, 5 Maart 1895. Mr H BOELMANS TER SPILL. GCHTSCB K Dl ,14». Tweede aankondiging. Bij vonnis der Arrondissements-Rechtbank te Alkmaar dd 10 Januari 1800 vijf en negentig, is het huwelijk, bestaande tusschen PIETER SMIT vuurstoker bij de Marine, wonende te Helder, en 1MM ETJE DEK K ER, wonende te Schagen, ten verzoeke van eerstgenoemde, ontbonden verklaard door echtscheiding met al de wettelijke gevolgen daarvan. Alkmaar I 'e proenrenr van den eischer, 5 Maart 895 Mr. H. BOELM *NS TER SPILL. Op nader te bepaleu dag in Maart of April 1895 zullen in het openbaar teKastrikum worden verkocht, Dene BOi:Kld\U OM Mhi met Stalling voor 7 koeien, Krf, Tuin-, Wei- en Bouwland, totaal groot 5 hectaren 15 aren 15 centiaren, sta >ude en gelegen te Kastriknru, in eu nabij de kom van die gemeente en behooteude tot de nalatenschappen der echtelieden PIE TER LIEFT1NG on WILLEMIJNTJE STUIFBERGEN. B. H 1I I, 1 M> I.OS, Nota.is. Wie iets te voidereu heeft van verschuldigd is aan of borgtocht bezit ten laste van de nalaten schappen er echtelieden PIETER LIEFTING eu WIL LEMIJNTJE STUIFBERGEN overleden te Kastriknm in 1895 wordt, verzocht, daarvan opgpaf of betaling te doen aan JACOB LIEFTING Pz., koopman, aldaar, of ten kantore van B. WIELAND LOS, Notaris te Uit geest, vóór 15 Maart 1895.

Alkmaarsche Courant | 1895 | | pagina 3