Werner-Serie N. DONCAN Aanbesteding Marktberichten. Advertentièn. Boekh. Herms. Coster Zoon, Coöperatieve Yereeniging „ONS BELANG." VERKOOPEN: Bames-öos tumes, Schoon! spijt. Doering's Zeep Trie Post- en Telegraafkantoor te Amsterdam. De minister van waterstaathandel en nijverheid heeft aan den voorzitter der Tweede Kamer ter inzage voor de leden doen toekomen de teekeningen voor het nienwe post- en telegraafkantoor te Amsterdam en daarbij medegedeelddat een aanneemkantoor der pakketpost zal worden gevestigd in een daartoe te stichten gebonw op een terrein aan de Raadhuisstraatde Spuistraat en den Singel. De Maatschappij voor Gemeentecrediet heeft den 27 de inschrijving opgengesteld op 500000 gedeelte der eerste serie, groot f 1000000, 2'/j pet. obligation van 1000, tegen 90 pet. Storting 4 April. Wijlen baronnesse van Heeckeren van Keil te Rnurloo heeft J 10000 vrij van successierechten aan de diaconie aldaar vermaakt. Burgemeester en wethouders van Groningen hebben den gemeenteraad voorgesteld, van de winst- en verlies rekening over 1894 der gasfabriek van het batig slot ad f31002,24 een gedeelte ad f22511,295 te beschouwen als eene gewone ontvangst der gemeente over 1894 en liet overschot ad f 8490,945 te bestemmen tot vermeer dering van het bedrijfskapitaal der gasfabriek. Tot de rijksnormaallessen te Zaandam werden den 16 negen van de twaalf adspiranten toegelaten waaronder A. Breebaart, van UitgeestT Schipper van Helloo G. Sparenberg van Wormerveer E. C. A. van Ro9snm van Koordgcharwoude en P. A. Klein van Alkmaar. De brievengaarder te Koedijk is aangehouden wegens ontdekte gebreken in zijn beheer. De koninginnen zijn voornemensna haar jaarlijksch verblijf te Amsterdam gedurende 10 a 14 dagen een bezoek te brengen aan de zuster der Koningin-Regentes te Londen en den 14 Mei te vertrekken naar Nijmegen. De gemeenteraad van Weststellingwerf heeft met 9 tegen 6 stemmen besloten, om van de door Ged. staten niet goedgekeurde begrooting over 1895 niet in hooger beroep te gaan. De post Rijkssubsidie ter tegemoetkoming in de kosten van de gemeente-bnishouding is van f 48000 tot f 31500, het voor 1894 toegezegde bedrag, verlaagd. Te 's-Hertogenbosch is aanbesteed het voortzetten der verbreeding van en der oeververdediging langs de Zuid-Willemsvaart in Noordbrabant, geraamd op f 50000. Laagste inschrijver de heer J. Volker JSzn. te Jutfaas voor f 49,480. De 16jarige C. .T. van der Brugge, door het burger lijk armbestuur van Rotterdam te Prederiksoord uitbe steed en bij G. Huisman verpleegd, is wegens brandstichting in den nacht van den 14 op den 15 hij Huisman bij welken brand een koe, drie varkens, oen geit en eenige kippen in de vlammen omkwamen naar de gevangenis te Assen overgebracht. Hij vond het te Prederiksoord te stil en wilde liever naar Rotterdam terugkeeren. Den 16 des avonds is te Heemstede in de Meeste- lottelaan brand uitgebroken in een perceel, bestemd tot berging van brandhout en hooi, behoorende aan den brood bakker W. Berkemeier. Met behulp van de Haarlemsche brandspuiten bleef de brand tot dit perceel beperkt. Den 16 des avonds laat is te Yarik bij Tiel een moord gepleegd op den herbergier J. Udo door een 19 jarigen jongeling, Vermeulen genaamd, die in hechtenis genomen en naar de gevangenis te Tiel overgebracht is. Den 17 's nachts heeft de grieksche stoomboot Ithaka, komende van Antwerpen nabij Bath een tjalk beladen met lijnzaadaangevarende bemanning der tjalk, die onmiddellijk zonk, kon nog gered worden. Den 18 ging, te Utrecht, mej. Bisdom, vergezeld van haren pikeur, den heerGroeneveld, uit op een paard, dat voor het eerst buiten kwam na ééne maand in de manége geoefend te zjjD. Van de Lange Nieuwstraat komende schrikte het paard voor eene daar staande kar, sloeg door en liep tegen een lantaarnpaal. Mej. B. viel door den schok met het hoofd op de hardsteenen banden van het hek van het paleis van justitie en bleef dood. Ook het paard was dood. Blijkens telegram van den gouverneur-generaal van Ned. Indie van den 16 wordt de gouvernemente-koffieoogst voor dit jaar geraamd op 336,970 pikols. Te Sueek wordt voor 1895 f 65000 hoofdelijke omslag geheven zijnde 5.88 pet. van het belastbaar in komen. looze jongens op, en toen hij eindelijk van 't spelen met hoogroode wangen bij zijn zusje terugkeerdevertelde hij haar, hoe de bruine knapen hem verschillende prach tige toeren hadden geleerd. Hij kon nu evenals zij een paard laten knielen en er zonder zadel op rijden. Des anderen daags toonde hij dadelijk zijn kunsten hoewel hij eerst telkens neerviel, mocht het hem toch vrij spoe dig gelukken het waagstuk te volvoeren. Reeds op zijn zevende jaar kreeg Janek een leermeester die daartoe op het kasteel kwam en zich dikwijls bij graaf Dynar beklaagde dat de knaap volstrekt niet zijn best, wilde doen hij was bevattelijk genoeg en had zelfs veel aanleg, maar leerde geen derde gedeelte van wat hij met een weinig meer ijver zich zou kunnen eigen maken. Slechts op de muziek legde hij zich met zeldzame voor liefde toe en de leermeester zou met toestemming des graven dien aanleg en dien lust gaarne tot iets goeds ontwikkelen. Graaf Gustaaf Adolf toonde zich met dat plan aan stonds zeer ingenomen en was zelf verbaasd over de buitengewone vorderingen door zijn toekomstigen st-am- houdor in zoo korten tijd en op zoo jeugdigen leeftijd gemaakt. Xeuia hield veel van muziek doch bezat daarvoor geen bijzonder talent. Dit veidroot haar; zij schudde bij 't denken aan deze onoverkomelijke minder heid de goudblonde lokken en schreide van wrevel en Dikwijls wanneer zij zich zoo heftig aanstelde zag Gustaaf Adolf zijn blondje lang in het lieve, maar dan hartstochtelijk bewogen gezichtje en bepeinsde, waar hij diezelfde trekken reeds kon gezien hebben Lang zocht hij tevergeefs maar toen het de kleine eens met ont zaglijke inspanning gelukt was een gemakkelijk stukje zonder fouten te spelen en zij Janek half spottend half uitdagend en triomfeerend aanzagtoen herinnerde hij zich eensklaps waar hij die oogen vroeger nog eens ge zien had toen stond hem het beeld van gravin Xenia Den 16 April a.s. heeft te Utrecht, in het Park »Tivoli", een wedstrijd voor liefhebbers, in voordrach ten monologen en fragmenten plaats, uitgeschreven door de Utrecbtsche Tooneelvereeniging Apollo." De uit te loven prijzen bestaan in; dramatische voordrach ten: verguld zilveren medalje le pr.; zilveren medalje, 2e pr.; komische voordrachten: verguld zilveren medaljele pr.; zilveren medalje, 2e pr. Aan dezen wedstrijd kan worden deelgenomen door 12 personen, zoo wel dames als heeren zes voor het dramatische en zes voor het komische genre. Aangifte tot deelneming, on der toezonding van de voor te dragen stukken in triplo, moet geschieden vóór of op 1 April a s. aan den secretaris, den heer J. D. F. van Helde, te Utrecht, Kapelstraat 75 met opgave of de voordracht geschiedt in costuum. De Rotterdamsche Tramweg-maatschappij keert over 1894, na afschrijving van 81938een dividend van 91/, pet. uit. Bij kon. besluit van den 13 (Staatsblad no. 31) is art. 26a van de algemeene politie-verordening te Tilburg tot 1 Juli a.s. geschorst op grond van de overweging dat het wenschelijk is om zoolang het onderzoek naar de wettigheid van dit artikel duurthet in werking blijven daarvan te beletten. Den 16 des avonds ontstond te Zutfen ten huize van de koopvrouw Aaltje Schnrink oud 64 jaren, in de Veldmaatsgang in de Lamstraat brand. Bij het opruimen van het vuil van dat huis werd een bedrag van f 5675 aan zilvergeld gevonden benevens eenig gesmolten zilver en eenige gouden sieraden. Deze vrouw stond bekend als zeer behoeftig zij liep langs de huizen giften te vra gen en ontving in de laatste weken onderstand van de herv. diaconie. Voor eenige jaren verklaarde zij 500 van haar zuster geërfd en het overige geld overgehouden te hebben. Den 19 zijn te 's-G raven hage o. a. voor de nuttige handwerken geslaagd de dames A. Kornmann en C. M. Overboek te Haarlem A. de Geus en P. Dorsman te Noordscharwoude. Do heer J. C. van Marken te Delft is tot ridder der Leopoldsorde benoemd. Amsterdam. Het gerechtshof alhier beeft den 19 het vonnis bevestigd waarbij een jonge dame voor twee maanden naar de gevangenis werd verwezen wegens diefstal van een presse-papier en een binocle ten nadeele van een winkelier in de Kalverstraat. EdamTot leeraren bij de op te richten Rijks normaallessen zijn benoemd B Demmer te Volendam; S. F. Frekel te Apeldoorn P. Hermann J. M. Sasburg en A. F. Tikkelallen alhier en tot leerares mej. A. G. Wielema alhier. Haarlem. Tot dirocteur van de Ambachtsschool is gekozeu de heer J. Temme, leeraar aan de le Am bachtsschool te Amsterdam. In het Museum van kunstnijverheid alhier is van af den 20 eene tentoonstelling geopend van kunstindustri- ëele ontwerpenschetsen en teekeningen alsook van keramieke productenvervaardigd en geschilderd door den heer A. le Comte oud-leeraar aan de Polytechnische School te Delft. Helder. De gemeenteraad heeft den 14 nog met 10 tegen 6 stemmen besloten niet te voldoen aan het verzoek van Ged. Staten om in het plan der te sluiten geldleening ad f 120 000 de bepaling op te nemen, dat jaarlijks een bedrag van f 4000 moest worden afgelost, in plaats van f 3000, zooals door den Raad was besloten, op grond dat dit te bezwarend voor de gemeente zou zijn De vischerij-maatschappij Triton heeft over 1894 een verlies van f 1190 geleden ten gevolge waarvan het vroeger reeds geledeu verlies tot f 5663 verhoogd is. Die ongunstige uitkomst is bijna uitsluitend te wijten aan afnemende vangst. In 1894 werd slechts besomd voor f 17413, terwijl in 1887 nog voor een bedrag van 390991 aan visch ter markt werd gebracht. --Zaandijk, In eene druk bezochte vergadering ter bespreking van de kwestie der electrische verlichting is ten slotte met 32 tegen 10 stemmen (25 belangstel lenden hadden zich reeds verwijderd en 9 stemden blanco) de wenschelijkheid uitgesproken om tot die verlichting over te gaan Daarvan zal aan den gemeenteraad mede- deeling worden gedaan. boven in de schilderijzaal levendig en duidelijk voor oogen. Een welbehaaglijke glimlach plooide graaf Dynar's lip pen terwijl hij zich met rechtmatigen trots voorstelde welk een toonbeeld van fierheid en schoonheid er eenmaal uit zijn dochtertje zou groeien. Op zijn twaalfden verjaardag kreeg Janek een gou verneur terwijl de kleine gravin behalve van de duitsche leermeesteres van eene gouvernante onderricht ontving. Sedert werd het aanmerkelijk levendiger en gezelliger op Procznahoewel Graaf Gustaaf Adolf zich steeds meer in zijn studeervertrek afzonderde en zich niet dan bij het middagmaal aan aller blikken vertoonde. Zoo kreeg hij al spoedig den naam menschenschuw te wezen, en ieder had medelijden met de arme kinderen, dio, zooals men zeide avond aan avond in een eenzame bovenkamer van het slot moesten doorbrengen. Het groot ste gedeelte van deu dag zat Graat Dynar aan zijn schrijftafel en scheen geheel in zijne bezigheden en boe ken verdieptmaar telkens zwierven zijne blikken ter zijde door het raam en staarde hij naar beneden om het spel der beide kinderen gedurende een lange poos gade te slaan. Als hij ze dan arm in arm vertrouwelijk zag lachen en keuvelen kwam een zaligo vreugdeglans zijn gelaat verhelderen en sloot hij de oogen om zich te droomen in een blijdere, schoonere toekomst. Zoo trokken de uren en dagen langzaam en regelmatig voorbij over de slottorens van Proczna. Met vurigen gloed tooide de ondergaande zon ds heide, om haar een poos later in een aschgrauw waas te hullen. De wind stak op en strooide over de kale vlakte een dikke sneeuwlaag, waaronder de erika ging kiemen die h«t volgend jaar zich weer in haar roodbloeiende pracht zou vertoonen. Wordt vervolgd. 4MSTERDAM 20 Mrt. Aardappelen Friesche Munster- sche of zaaiers f 2,50 a 2,60, Zeeuwsche Spuische jammen (blauwe) f 4,25 a 5,Geldersclre blauwe f 0,a 0, dito Champ f2,Pruisische Hamburgers f 4,70 a 5, roode f 2,60 a 3,Friesche Franeker jammen f 3, a 0,nieuwe Malta f 0,10 f 0,13 per Pd. Aanvoer 4 ladin gen, handel matig. Petroleum willig. Amerik. loco f 8,10 Sep/Dec f 8,20 E. Raapkoeken f 38 a 70. Lijnkoeken f 5,50 a 10,25. AMSTERDAM 20 Mrt. 183 vette kalveren, le soort f 0,80, 2e soort f 0,60 p. P., 140 nucht. kalv. f7,a 10,258 vette varkens f 0,30 a 0,34 p. P. ENKHD1ZEN 20 Mrt. Karweizaad f 15,50 a 15,75, Mosteruzaad f 11, a 13,blauw Maanzaad f 7,a 0,groene erwten f 11,50 a 13, Vale dito 15,50 a 19,grauwe dito f 16,— a 21,Wijker Vale f 12,50 a 16,Paardeboonen f 5 a f 6,Bruine oonen f 14,50 a 20,Gerst f 3,25 a f 3,75, Haver f 2,25 a 3,25. HAARLEM 20 Mrt. Aangevoerd 7 stapels kaas, uit makende 627 stuks, weg. 1233 P. Hoogste prijs f 25,—. HAARLEM 20 Mrt. 2 koeien f 125 a 90, 0 graskalf a 119 nucht. id. f 8 a 5, 14 schapen f 20 a 17. SN EEK 19 Mrt. Boter le soort f 30,Vereeni- ging te soortf30,— a 2esoort f29,a 3e soort f 28 a 4e soort f 27, 5e soort Aangevoerd 375 vierde en 30 achtste vaten, SCHIEDAM 8 Mrt. Moutwijn f 5,50, bij de makel. bij den brandersbond f 4,75 a 4,7/8, Jenever f 9,50, id. Amsterd. proef f 11, Spoeling f 1, A U K M A A H. Heden verschijnt de 15e ajlevering van de goedkoope geïllustreerde uitgave DER VËRTALUVO VAAT HERMI1VA. Uittegeven in 36 afleveringen a 35 cents en bevattende omstreeks 1500 bladzijden druks met 700 gravures. Waarin zullen worden opgenomen Glück auf! Aan het altaar. Verbroken boeien. Verdacht. Lenteboden. Eene onu'twischbare herin nering. De geluksbloem. Onder betoovering. Een held van de pen. Tot hoogeu prijs. Vader landsliefde. Vineta. Sint Michaël. De Alpenfee. van de leverantie van Kruidenierswaren enz. ten behoeve der leden en de levering van Melk, ten be hoeve der Bakkerij van genoemde Vereeniging. De voorwaarden liggen van at 21 Maart ter lezing aan het kantoor, alwaar voor verdere informatie gelegenheid is op 23 eD 27 Maart, des avonds van 8 tot 10 uur. Inlevering der biljetten vóór of op 28 Maart aan den Secretaris J. STROOMER. WoonplaatsOudegracht D 67. Notaris te Purmerend, zal op Honderdag 38 Maart 189Ödes morgens ten 11 ure, ten huize van den kastelein A. KOOIJ Jz., te Midden-Beemster, publiek No. 1. Een geheel nieuw HUIS, met de daaraan verbonden Timmermanswerkplaats, benevens daar voor gelegen groot ERF, alsmede A WOOKHIT1ZE1I met ERVE1V. Alles staande en gelegen aan den Middenweg tusschen den Hobreder- en Oosthuizerweg te Beemster, kad. sectie J, nos. 585, 586, 587 en 588, groot 9 aren 60 centiaren. No. 2. Een zeer goed onderhouden HUIS, ingericht tot herberg en winkel, genaamd *DE HITTE KAN," inet reclit van vergunning, benevens een afzonder lijk Woonhuis met groot Erf, staande en gelegen aan den Middenweg, te Beemster, kad. sectie J, nos. 554, 555, 556, 557, groot 10 aren 80 centiaren. 3 3 der koopsom kan als hypotheek gevestigd blijven a A procent 's jaars. Bij deze bevelen «EZ. BROUWER, HEU1 13, zich beleefd aan tot het maken van Dames- en Kinder-Costumes, op maat, volgens berlijnsche coupe. Voor nette en vlugge afwerking zal voortdurend zorg worden gedragen. Wilt gij schoon worden Wascb u dan met met den UIJLi Zij is de beste Zeep der wereld. VVV 4 wilt gij schoon blijven! Gebruik dan bij het Tollet alleen Doering's Zeep met den Uil. Betere vindt gij nergens. Kost slechts 25 ets Drukkerij Herms. Coster Zoon Alkmaar.

Alkmaarsche Courant | 1895 | | pagina 6