1895. WOENSDAG 10 APRIL. Buitenland. Nederland. 348e Staatsloterij. No. 43. Eerste bi«d. Zeven en XVegentigste tiaar gang V oorjaarsveemarkt. Arrondissements-Rechtbank te Alkmaar. w Het Maandblad tegen de vervalschlngen, no. 9, Ns. 3314 f 25000; Ns. 480 en 9620 f 1000 Ns. 819 f 400; Ns. 5096 en 19698 f 200; Ns. 2771,10202,17025, 17931 en 17942 f 100. 2e Klasse2e Lijst9 April Maart. Nr. 10270 5000; Nr. 20695 2000; Nrs. 4878 en 12105 1500 Nr. 17230 400 Nr. 2364 200 Nrs. 2921, 12612, 12714,19020, 19922 en 20932 ƒ100. BURGERLIJKE STAND. 1LKMAARSCHE COURANT. Deze Courant wordt Dinsdag-, Donderdag- en Kater dagavond uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden voor Alkmaar 0,80; franco door het geheele rjjk 1» De 3 nummers ƒ0,06. Afzonderlijke nummers 3 ets. Prtys der gewone Advertentie»» Per regel J Q,15. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de Uitgevers HERMs. COS- TER ZOON. Telefoonnummer: 3. «ROOTE BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Alkmaar brengen ter algemeene kennis, dat bij gelegenheid der groote voorjaarsveemarkt op Dinsdag 16 April a.s. het vee, dat niet per vaartuig naar de markt wordt ge bracht alleen aangevoerd mag worden langs den Rennemerstraatweg langs den Heldersc.hen weg en over de Draaibrug over het Groot Noordhollandsch Kanaalbij welke plaatsen het vee door een veearts moet worden onderzocht. Invoer van vee langs het Zeglls bij den Berger- weg over de Vlotbrug over het Noord-Hollandsch Kanaal en bij den Aieuwlanderslngel is ver boden. Het vee, dat per vaartuig aangevoerd wordt mag niet gelost wordendan onder toedicht van den daarmede belasten veearts die lossing mag uitgezonderd de gewone marktschuiten, alleen geschieden aan de Kanaalkade, op de door den havenmeester aan te wijzen plaats. Burgemeester en Wethouders voornoemd Alkmaar, A. MACLA1NE PONT. 8 April 1895. De Secretaris NUHOUT van der VEEN. B2ML61E1. Het Hof van Cassatie heeft den 8 de voorziening van mevr. Joniaux (tegen het ai rest, waarbij I yöor f 9723 dVlaagste ;JÏ°7 door dTllolT. IJzeren alhier eene buitengewone tooneelvoorstelling geven van »Goud Elsje" van Marlitt. Ichermerhorn. Voor de kinderen der open bare school alhier was donderdag den 4een prettig feestje bereid. De burgemeester, wien zij bij zijne instal latie een welkomstlied hadden toegezongen, onthaalde hen op gulle wijze. De goochelaar van der Stok van Alkmaar wist op uitstekende wijzede kinderen aangenaam bezig te honden. Warmenhuizen. Tot de een dezer dagen ge slaagden voor de rijks normaalschool voor onderwijzers te Haarlem behoort ook K. Kuipers, leerling der open bare lagere school alhier. Wierlngerwaard. Als hoofdingeland van dezen polder is herkozen de heer D, W. Jans, terwijl in de plaats van den heer K. A. Schenk, benoemd tot heem raad, is gekozen de heer C. Blaauboer Jbz. Den 6 overleed alhier, na een korte ongesteldheid, de heer J. H. Kranevoet. De overledene vervulde met ijver en toewijding, gedurende 24 jaren, de betrekking van machinist bij het stoomgemaal. Amsterdam. De Koningin-Regentes geeft, tijdens haar bezoek alhier, gelegenheid op maandag 22 April bij H.D.Z. hunne opwachting te maken, des morgens te half elf de militaire en civiele autoriteitendes namiddags te half twee aan commissiën en op dinsdag 23 April aan particulieren. Tot en met donderdag den 18 April, 's avonds te 8 nren, bestaat gelegenheid zich in te laten schrijven Den 8 werd alhier aanbesteed: 1°. door de N.-H. Tram weg-Maatschappij het maken van een bazaltmnnr te Farmerend. Van 11 inschrijvers was de heer P. Ver zij door het Hof te Antwerpen wegens het vergiftigen van hare znster, haren broeder en haren oom ter dood veroordeeld werd) afgewezen. EN6ELAND. Lagerhuis. De voorzitter van het Lagerhuis, Arthur Peel, kondigde den 8 zijn besluit om af te treden aan; wegens gezondheidsredenen had hijofschoon niet dan aarzelendedit besluit genomen. Hij dankte het Huis voor de hem betoonde welwillendheid en de leden van het bureau voor hunne hulp; voorts vermaande hij het Huis trouw te blijven aan de nobele traditiën en nog eenwen lang den roem te handhaven een eerste plaats te bekleeden onder de wetgevende vergaderingen der geheele wereld. Minister Harcourt kondigde aan dat hij den 9 eene motie zon voorstellen, waarbij den afgetreden voorzitter dank wordt betuigd voor de groote diensten aan het Huis en het land bewezen en een andere motiewaarbij de Koningin wordt vorzocht, hem een bewijs van hare gunst te verleenen voor zijne uitnemende verdiensten Vervolgens vroeg deze minister over te gaan tot de Spoorwegmaatschappij het uitvoeren van onderhoudswerken op de spoorwegen den HelderUitgeest, Haarlem—Uit geestVeisenIJmniden en HaarlemZandvoortin 3 perceelen geraamd op 19100. Laagste inschrijvers waren voor perc. 1 de heer P. Voorman te Schagen, voor 5360; voor perc. 2 de heer J. Overtoom te Schagen, voor 5560; voor perc. 3 de heerV. P. Braun te Beverwijk, voor 6370. Kolhorn. Do vereenigir.g >Denk on doe" wenscht, dat bij verkoop van ellendige woningen hier ter plaatse, deze door de gemeente zullen worden aangekocht en afgebro ken, ten einde op die wijze de vestiging alhier van ver armde en vervuilde gezinnen tegen te gaan. Eene com missie werd benoemd om in deze richting werkzaam te zijn. Te voorzien is het echter, dat deze zaak bij de gemeente op geldelijke bezwaren zal afstuiten. Vele arbeiders hier kunnen nog geen werk vinden. Met het koude weder wast ook het onkruid niet, zoodat er nog weinig in den polder is te wieden. Ook neemt men vaak hiervoor jongensvier jongens ontvangen het loon van één man en verrichten meer. Werd vroeger eerste lezing van het wetsontwerp tot het instellen van jongensverdienste als bijverdienste beschouwd, thans is V:. 1 I A 17,'i nnn vm d AAii rtnrVdtïfnn nni< nnnavnn r»o_ een plaatselijk toezicht op den verkoop van sterke dran ken. Dit ontwerp geeft aan de kiezers in elke gemeen te het rechtbij twee derde der stemmen den verkoop van sterke dranken te verbieden bij eenvoudige meer derheid van stemmen kunnen besluiten worden genomen tot het beperken van een aantal herbergen en betreffende het sluiten op Zondag. Eveneens zullen de kiezers van het distriet te beslissen hebben over het niet-vernienweu van een vergunning indien een vergunning wordt in getrokken krijgt de houder geen schadevergoeding. De voorgestelde regeling geldt niet voor Ierland. Het ontwerp werd voor de eerste maal gelezen. Den 8 is tot directeur dor Nederlandsch-Indische Gasmaatschappij benoemd met 153 stemmen, de heer O. S. Knottnerus, directeur der gasfabriek te Almeloo, dit anders. Zij zijn nu de concurrenten der ouderen ge worden. Zuid- en Nroordschermer. Het kohier van den hoofdelijken omslag dezer gemeente is voor het dienst jaar 1895 vastgesteld tot een bedrag van 2800. Rijp. Den 6 had alhier een treurig ongeval plaats. De landman P. K. uit de Graftermeer kwam J. P., van Graft, tegen. Beiden waren met paard en rijtuig. Daar een van beiden niet genoeg nitweek, geraakten de wielen van het eene rijtuig verward in die van het andere. Het paard van P. K. sloeg op hol met het treurig gevolg, dat deze uit het rijtuig viel en met het hoofd op een hek terecht kwam. Dr. van Leeuwen verleende dadelijk geneeskun dige hulp. De gewonde is niet buiten gevaar. Oterleek. Aangenomen het beroep naar de herv. gem. te Ondshoorn (toez door ds. J. F. L. Boon- ackerpredikant alhier. tegen 41 stemmen op den heer N. W. van Doesburgh, I onder redactie van dr. P. F. van Hamel Roos, te Amster- adiunct-directeur der gasfabriek te 's-Gravenhage. dam, bevatIs openbaarmaking van namen de meest doel- adjunct- Op de Utrechtsche paardenmarkt werden den 8 aangevoerd 1264 paarden en venlens; de paaiden werden verhandeld van/40 tot ƒ900, de venlens van ƒ100 tot ƒ300. De handel ging over het geheel vrij goed. Bij het koloniaal werfdepot werden in Maart voor den Indischen militairen dienst aangeworven 214 personen, aan handgeld en gratificatiën werd uitgereikt, portngeesohe en hongaarsche wijnen, cognac, boonekamp- treffende straf voor vervalseheis Onderzoekingen van levensmiddelen en handelsartikelen, gedaan aan het bureau voor chemisch en microscopisch onderzoek, Keizersgracht 291, Amsterdam, directeuren: dr. van Hamel Roos en Har mens controle-onderzoekingen: bruin brood, maïsbloem boterthee, geconserveerde levensmiddelen bitter, sinaasappel-limonade siroop, levertraan, bessenwjjn, spijsolie, stijfsel, toilet-zeep, email; cognac-fabrikatie cacao-vervalsching botervervalsching een nieuwe uit vlucht van een melkvervalscher; korte berichten; hygiene en industrieeen nieuwe hygiënische mineraalwaterflesch; voorbehoedmiddel tegen influenzade zuivering der lucht 3e Klassele lijst, 8 April. Zitting van 9 April. A. A. M., Dresden, in hechtenis, moordaanslag, 7 maan den gev.na aftrek der preventieve hechtenis welke 3 maanden is geweest. D. W., Alkmaar wederspannigheid 3 maanden gev. P. M., Uitgeest, beleediging, f 10 boete of 5 dagen hecht. Th. L. S., Helder huisvredebreuk f 40 boete of 14 dagen hecht. C. J. en K. S., Schagen, wederspannigheid en oprniïng, de eerste 4 weken, de tweede 2 weken gev. P. K. en M. P., Helder koppelarij, ieder 1 jaar gev. H. K., Zwaag, beleediging, t 5 boete, niet ontv. C. W., Hoorn, aanranding der eerbaarheid, 2 maanden gev. R. O. en P. de B., Enkhnizen, wederkeerige mishande ling, ieder 5 dagen gev. GEBOREN. 7 Apr. Catharina, d. van Bernardns Kaandorp en Wil- helmina Koppendraijer. Aaltje, d. van Johan nes Henning en Aaltje van der Made. Elisa beth, d. van Abraham Schoonewil en Aaltje Heijn. Catharina, d. van Pietor Groenwoudt en Antje Brouwer. Jacob, z. van Pieter Ekel en Geertje Kok. Eva, d. van Pieter Baars en Sara van der Moer. Grietje, d. van Rens Zomerdijk en Jansje Groot. OVERLEDEN. 7 Apr. Maria Johanna Balder, d. van Gerardus Balder en Marijtje Johanna Krom, bijna 2 j. Trijntje Visser, d. van Gerrit Visser en Aagje Blaaow, rnim 8 j. 8 Margje Camman, echtgen. van Gerrit Zandbergen, 27 j., 8 m. wonende te Blokzijl. aan wie eene som van J 52480. Van die 214 waren 96 Neder landers, behalve 69 van de korpsen, van het leger hier te lande overgenomen. De minister van marine heeft ter kennis van be langhebbenden gebracht, dat de gepens. kapt.-lnit. ter zee titulair J. J. Kraakmanin de commissie tot het exa- 5 mineeren van de adspiranten voor eene plaatsing als adel- door sneeuw; steriliseeien van water; de hoogte der huizen borst 3e. kl. voor den zeedienst of het korps mariniers, in verband met de hygiëne; een eigenaardige ziekte der is vervangen door den heer R. van Groenenbergh hoofd telephoon-beambtenverbod betreffende den invoer van eener bijzondere lagere school te Rotterdam. bevroren australisch vleeseh in Zwitserland een verbe- Hensbroek. Als eene bijzonderheid dient, dat tering in het rioolstelsel te Mexico; waterdichte weefsels; op het land van den landman P. Kok eene vaars twee kunstmatig katoenkunstmatige opium; een op glas ge- lammeren zoogt. lijkende stof; een nieuw licht; alcohol in bevroren toe- Heerhugo waard. Den 8, 's morgens te 4 uren, stand ijsmachineshet blusschen van brand met vloeibaar verbrandde de woning en inboedel van A. Overtoom, koolznurvoorkoming van vlekken bij het wasschen van Het huis was onlangs verkocht en zou met Mei door den linnen; Jeuilletonhistorische winters in Enropa; een nieuwen eigenaar betrokken worden. hygiënische doodkist; de laatste uitvinding van Edison, §ehagen. Den 2en Paaschdag zal het Nieuw het geheim om lang te levende hygiënische eischen Nederlandsch Tooneelgezelschap, onder regie van den der toekomst op school; gemengde berichten; corre heer W. Potharst, in het Noord-Hollandsch koffiehuis spondentiehavermeel resp. havermout B arsingerhorn. Ondertrouwd: 23 Mrt. Jan Bout en Jansje Strijder. Geboren: 2 Mrt. Dienwertje, d. van Cornells Kossen en Neeltje Broers. 10 Neeltje, d. van Pieter Zwakman en Dienwertje Appel. 16 Grietje, d. van Cornelis Winkel en Cornelia Konkel. Overleden: 3 Mrt. Elisabeth Wilms, echtgen. van Cornelis Bakker, 72 j. 18 Louwris Hoogland, echtgen. van Maartje Groen, 74 j. 21 Jochem Kossen, echtgen. van Grietje Rezelman, 63 j. 25 Grietje Rezelman, wed. van Jochem Kossen, 61 j. Wierlngerwaard Geboren: 1 Mrt. Jannetje, d. van Jan Raven en Johanna Kaashoek. 8 Dirk, z. van Dirk de Jong en Neeltje Kooy. 14 Gerrit, z. van Arie van Zoonen en Dienwertje Kater. 21 Jan, z. van Dirk Breed en Trijntje Mosk. 23 Jan, z van Pieter Visser en Trijntje Mosk. Jean Francois, z. van Jean Francois Goosens en Neeltje Vervailje. Overleden: 14 Mrt. Hillegondad. van Jan Groot en Aafje van Twniver, 1 j. 24 Neeltje Waiboer, echtgen. van Dirk Kooy, 44 j. Winkel. Ondertrouwd: 29 Mrt. Cornelis Jes en Gezina Liefhebber. Getrouw d: 7 Mrt. Jan Lerjen en Hendrika Droog. Geboren: 3 Mrt. Lonrens, z. van A. Wurknm en K. Sluis. 12 Jan, z. van A. Wit en B. van den Abeele. 15 Maartje, d. van K. Groenveld en G. Keesman. 18 Anne z. van Abr. van der Welle en A. Veer. 19 Louris, z. van S. Liefhebber en J. Kaper. 21 Johannes Jan, z. van A. Jb.Onnekes en P. Timmer. 29 Willem z. van J. Gaijaard en E. Wagemaker. Overleden: 5 Mrt. Daniel Rozenbroek, 27 j., wonende te Alkmaar'

Alkmaarsche Courant | 1895 | | pagina 1