Groote Paardenmarkt Ferwerda Tieman Proeflokaal. "•Restaurant PROOT, l GRAFMONUMENTEN, Muziek en Hans. Kunstbloemen. ALKMAARSCHE COURANT te ALKMAAR op Maandag 2 September 1895. Bui t enla 11 d. Nederland, Ad ver tent i n. VÜEKÖÖMMG, Bïient. RTo. 1. GEDURENDE DE KERMIS STEENKOOFERIJ A. PEPERKAMP. ll LANGESTRAAT 73. S FABRIEK en MAGAZIJN Stoomsteenhouwerij W. F. STOEL ZOON Donderdag, Zaterdag en Zondag G. M. J. BAKKER. Vordronkenoord. W. F. STOEL A ZOON, Alkmaar. No. 101. Zeven en negentigste Jaargang. 1895. van KOlVDA© 35 Ar©lMTL8 18D5. Tweede blad. BEL©IE. De regeering heeft de stierengevechten welke men te Spa wilde honden, zonder de stieren te dooden verboden. Den burgemeester is opgedragen, de toreadors, die reeds uit Nimes naar Spa vertrokken waren, onmiddellijk bniten *le grenzen van het Rijk te brengen. De regeering van den onafhankeiijken Congostaat deelt mede, in strijd met het bericht van het Parijsche dagblad Le Temps, dat geen enkel verontrustend bericht ontvangen is betreffende de colonne-Nilisdie tegen de Mahdisten opereert.In enkele kringen beweert men daarentegen, dat de colonne een ernstige nederlaag zou hebben geleden, waar van het bericht reeds voor drie weken te Brussel zou ontvangen zijn. Van andere zijde Wordt nog verzekerd, dat Nilis zijn marsch naar het Noordoosten voortzet, en uit bet kamp bij Djarbin geschreven heelt, dat hij eene ontmoeting met de Mahdisten verwachtte. Hij had er bij gevoegd, dat hij wel wapenen, maar geen ammunitie had. EARELAAD. Lagerhuis. Bij de behandeling der begrooting van koloniën in het Lagerhuis zeide de heer Chamberlain den 22, dat de aanleg van spoorwegen in de Westafri- kaansche koloniën ondernomen zou worden door de ko loniën zelf of door Engeland, maar niet door bemiddeling van particuliere speculatie zou geschieden. De geldelijke hulp van het Rijk, merkte hij verder op, is niet noodig, maar er zijn vele koloniën, die nog niet geëxploiteerd zijn en waarvan de regeeringna rijp overleg, de ontginning met behulp van engelsch geld zal voorstellen in het belang van de inboorlingen en van Engeland. Den 22 verklaarde de heer Balfour niet te gelooven dat een internationale overeenkomst betreffende den munt- omloop thans het gevolg zou zijn eener internationale conferentie voor het muntwezen. ERAAHRIJK. Te Marseille zijn zes huizen ver brand waardoor 55 gezinnen zonder onderkomen zijn. Bij het blusschen werd een der brandmeesters ernstig gewond. CH1M. Nabij Poetsjou is opnieaw een aanslag ge pleegd op de vreemdelingen. Het amerikaansche zendings station werd door een talrijkemet allerlei wapenen voorziene menigte aangevallen. De kerk en de school werden verwoest en vier inlandsche scholieren gewond. Den vreemden onderwijzer gelukte het te ontkomen. Te Poetsjou wordt de haat tegen de vreemdelingen aldoor heftiger. Het volk schreeuwt op straatdat de vreemde duivels" verdreven moeten worden. JAFAST. Sedert het uitbreken der cholera zijn 25000 ziekte- en 16000 sterftegevallen voorgekomen. iEWlTSEKLAlVD. Op hot internationaal congres tegen het misbruik van alcoholische dranken is den 21 door bisschop Egger van St. Gallen medegedeeld, dat de Paus met groote belangstelling de werkzaamheden van het congres en de onthouders volgt en in den strijd zich gaarne daarbij zal aansluiten daar het hier geldt een gemeensehappelijken vijand die allen tegenstand en be vrijding vordert van allen welke ook hnnne maatschap pelijke, staatkundige of godsdienstige meoningen overigens mogen zijn. Daarvoor is noodig een practisch programma, waarnaar in alle landen gezocht moet wordenopdat althans in deze menschlievende zaak katholieken en niet- katholieken goed aaneengesloten naast elkander staan. Het aantal kroegen moest verminderen en vervangen worden door gezellige leeszalen en koffiehuizen. De woorden van bisschop Egger werden stormachtig toege juicht en op voorstel van den voorzitter werd besloten den Paus dank te betuigen voor de belangrijke verklaring door zijn afgevaardigde afgelegd. Verkoop vara vee. De volgende aankondiging is verspreid De veehouders in Noordholland, bij onderling contract verbonden, verkoopon hun vee na den len September a.s. niet anders dan voetstoots. Het comité voor de provincie Noordholland, bestaat uitG. Groot, Zuidschermeer L. Visser Cz., Beemster C. Lakeman Purmerend J. Koning Schermeer C. de Geusidem W. Stolp, Wijde WormerP. Vader, Schermeer; P. Kramer, Beemster; J. A. Hupkes, Pur merend K. Honigh idem M. Groot Jr., jSchermeer. De bepalingen van het bedoelde contract, dat den 27 des voormiddags te elf uur in het Algemeen Verkoop lokaal te Rotterdam zal worden behandeld, luiden als volgt Art. 1. Ondergeteekenden verbinden zich tegenover elkander om geen rundvee te verkoopen dan onder beding van uitsluiting der in de artikelen 1540 tot en met 1548 van het Burgerlijk wetboek geregelde vrijwaring wegens verborgen gebreken, alsmede om zorg te dragen voor voldoend schriftelijk bewijs, of in de gevallen, waarin dat bij de wet is toegelaten voor voldoend bewijs door ge tuigen van vorenbedoeld beding. Art. 2. Hij, die de in artikel 1 dezer overeenkomst vervatte verbintenis niet nakomt, hetzij door rundvee te verkoopen zonder gemeld beding te makon, hetzij door niet zorg te dragen voor behoorlijk en voldoend schrifte lijk bewijs of in de gevallen, waarin dat bij de wet is toegelaten, voor behoorlijk en voldoend bewijs door ge tuigen van gemeld beding, verbeurt telkenmale ten be hoeve van do medo-onderteekenaars dezer ovoreenkomst een boete van f 100. De bewijslast van het feit, dat bedoeld beding wèl is gemaakt en dat hij wèl heeft zorg gedragen voor behoor lijk en voldoend bewijs van dat beding, rust op den ver- kooper. Art. 3. Ieder onderteekenaar dezer overeenkomst is ge houden de noodige medewerking te verleenen tot het innen dor boeten, op verbeurte telkenmale van eene boete van f 100 ten behoeve van de overige gerechtigden en op straffe van verlies van zijne modegerechtigheid in de in gevolge van dit en het vorig artikel verbeurde boeten. Art. 4. Dezo overeenkomst is niet van toepassing op den verkoop van melk- en lokvee tusschen de onderge teekenden onderling. Bij kon. besluit van den 17 is de heer dr. Oh. M. Schols, hoogleeraar aau de Polytechnische School te Delft lid en secretaris der Rijkscommissie voor grondmeting en waterpassing, benoemd tot ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw. Den 21 is te Zevenaar een wagen met hooi, waarop drie arbeiders gezeten waren die huiswaarts gingen omgeslagen twee arbeiders geraakten onder het hooi waarvan één, gehuwd en vader van 5 kinderen, stikte. Bij kon. besluit van den 21 is met ingang van 1 Sept. a.s. aan den luitenant kolonel J. A. Daniëls, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als militie-com missaris in het 2 militie-district van Noordholland. Don 22 des ochtends heeft een zeeman in de Zand straat te Rotterdam zijn meisje 23 jaren oud met een scheermes den hals afgesneden. Zij was dadelijk dood. Daarna sneed hij zich zelf hals en pols door en werd in zorgwekkenden toestand naar het ziekenhuis vervoerd. Den 22 geraakte te Trichtnabij Geldermalsen Budde, de stoker bij de Holl. Spoorweg-Maatschappij, een zeer oppassend gehuwd man met 1 kind, bij het zwemmen in de nabijheid van de boog der Lingebrug vast. De heer dr. v. d. Bergh arts aldaar het gevaar ziende waarin Budde verkeerde, sprong gekleed te water, doch mocht niet do voldoening smaken hem te redden. Blijkens een telegram van den gouverneur-generaal van Nederl.- Indië, van den 23, wordt de gouvernements- koffieoogst op Java voor dit jaar geraamd op 338,200 pikols. Den 23 is te Leeuwarden aanbesteed het vergrooten van de Willemshaven te Harlingen, geraamd op ƒ74100. Van de 26 inschrijvers was de heer M. Daalder te Ter schelling voor 66627 de laagste. Te Kruisland, gemeente Steenbergen, is in de r. k. kerk ingebrokende offerblokken werden geopend en geledigd en uit de sacristy werden verschillende voor werpen van waarde, waai onder een gouden kelk, ontvreemd. De gemeenteraad van Castrlcum heeft aan den onderwijzer van Lint, benoemd tot onderwijzer te Hoorn, op zijn verzoek eervol ontslag verleend met ingang van 1 September; deze betrekking wordt niet weder vervuld. De akte landbouwkunde is o. a. ook behaald dooi den heer C. H. Geevers te Anna l'aulowna. Benoemd tot onderwijzeres te Dedemsvaart mej. Ij. linholt, thans onderwijzeres aan de Middenschool te Andijk. Ged. Staten van Gelderland hebben gewoigerd goed te keuren hot besluit van den gemeenteraad van Doesburg van 30 Juli tot het aangaan eener geldleening met de Rijkspostspaarbankgroot 38000 tegen 4 pet. rente en een koers van 96 pet. Te Arnhem nabij do broodfabriek aan den Wes- tervoortschen dijk, is het lijk opgehaald van eene 20 ja rige dienstbodedio sinds een paar dagen vermist was. Ie Maastricht zijn in de kazerne gelegen in de St. Pieterstraat, op één dag vijf gevallen van febris typhoïdea waargenomen. Amsterdam. De heer L. Serrurier heeft zijn ontslag genomen als wethouder. BarsiugerhornMot de warme dagen dezer maand was de paliugvaugst op de verschillonde wier waarden in de Zuiderzee zeer gunstig Bergen. De heer J. de Boer heeft met gunstig gevolg het examen voor de hoofd-acte afgelegd. Haarlem. Den 20 vervoegde zich een jongmensch in een pas geopend rijwielenmagazijn, voorgevende daar vlak bij te wonen met het doel een rijwiel te huren. De eigenaar verhuurde het hem, doch zag hem tot heden niet terug komen. Deu 22 zijn voor de hoofdakte geslaagd J. Vreoken te Mijdrecht; J. de Boer te Bergen; S. van der Mije te Haarlem; H. Starmans te Hoorn; K. Bogtstra te Koog a/d Zaan J. de Vries te Middelie A. J. Huese te Bloe" mendaal on P. Rauwerda te Amsterdam. Oudkarspel. De gemeenteraad besloot goedkeuring aan te vragen tot heffing van 25 in plaats van 50 op centen op het personeeJ, met ingang van 1 Mei 1896 RÜP. De vereeniging „Floralia alhier, die zich geduronde haar vjjfjarig bestaan steeds in den algemeenon steun der burgerij mocht verheugen, zal zondag en maan dag 1 en 2 September a.s., in het lokaal »Gambrinus" van den heer J. Appel alhier, hare jaarlijksche tentoon stelling houden. Gedurende haar bestaan behoefde haar arbeid voor geen harer zustorafdoelingon in andere plaat sen onder te doenzoowel wat betreft de zorg aan de uitgereikte stekken besteed als waar het betrof de inzendingen tot opluisteringen de rangschikking van het geheeldie ook mooielij k beter dan aau de handen van de firma Gobr. Admiraal alhier kon toever trouwd worden. Nu de tram ons met zooveel plaatsen verbindt en zulk een gemakkelijk middel van verplaatsing aanbiedtmag men ditmaal wel op een druk bezoek van liefhebbers van Floralia" uit omliggende plaatsen hopen. Texel. Het bestuur der afdeeling Texel" van de Hollandsche Maatschappij van landbouw heeft van de afdeeling Noordholland" van het Nederlandsch Paarden stamboek een schrijven ontvangen, waarbij bepaald werd, dat den 4 September e.k. bij gelegenheid der afdeelings- tentoonstelling eene keuring van hengsten en merriën zal plaats hebben te Den Burg op Texel. Na afloop hiervan zal eene promie-keuring worden gehouden van merriën, gedekt door en drachtig van een in het stamboek inge schreven hengst. In het geheel zal voor een bedrag van 100 aau premiën toegekend worden. föaandaan. Een 19jarige rangeerder aan het statioD alhier is den 22 bij hot uitoefonen zijner werkzaamheden tusschen de buffers beklemd geraakt en zeer ernstig ge kwetst. In een brancard werd hij per boot naar Amsterdam vervoerd ter opneming in het gasthuis, doch onderweg bezweek hij reeds. Den 23, 's nachts 12 uren, is ten huize van den heer J. W. Klei, smid te Zaandam, een felle brand uitgebroken. Drie huizen zijn afgebrand. Een 24jarige fluitscher, als monteur werkzaam aan de gasfabriek alhier, is bij het baden in do Zaan verdronken. Zandvoort. Don 22 des avonds heeft een man uit Amsterdamdie den kost verdiende met aldaar vreemdelingen don weg te wijzon, zich op het terras van het Groote Badhuismot een kleinen revolver viermaal in het hoofd gewond. Hij had een enveloppe bij zich waarin 25 voor »zijue begrafenis." E<andkolonte. Het Leger des Hoils heeft een terrein voor haar landkolonie gekocht, dat voor veel uitbreiding vatbaar is, waar voldoende water gelegen is en dat met heel weinig onkoston belooft een vruchtbaar en wat niet te ver smaden is, oen productieve onderneming te worden. Boer Fiske is aangesteld om het practisch beheer op zich te nemen. Hij is een tamelijk welvarend man met vrouw en zeven kinderen. Do landkolonie zal gevestigd worden op een half uur afstands van Barneveld op »De Groote Batelaar" een uitgestrektheid van 87 bunders. op Uonderdag 3» Augustus 1893, 's morgens te 10 uren aan het Schouw te Akerslootvan eene groote partij eiken en grenen Balken, Vloer- en Zolderdeleu, Ribben, Kozijnen, Ramen, Deuren, Plinten, Lambriseering, Panlatten, Schroden, glazen Deuren, enz. enz., een en ander afkomstig van twee groote villa's te s Hage een en ander op don dag van verkoop voor een ieder te zien. Deurw. KLEIN. De Landbouw-Vereeniging te Sin# 0s- Pancras is voornemens oen AFSLA© te houden van Landbouw- zoowel als van Tuin bouwproducten, en wel te beginnen op Vrijdag 39 Augustus 1893, dos avonds te 5 uur, in de nabijheid van de Kerk, en voorts lederen Haandag, Woensdag en Vrijdag, 's avonds te 5 uur. Ieder, die belang stelt in handel en nijverheid, wordt vriendelijk verzocht deze zaak naar vermogen te steunen. Namens de Vereeniging, K. PLOEGERSecretaris. geschikt voor watergeleiding, riolen en schoor- steenen zijn het sterkste en soliedste van wat in dat artikel op heden is bekend. In diverse maten voorhanden bij ALKMAAR. GEDURENDE DE KERMIS WOENSDAG ter gelegenheid der Harddraverij. lO Cts. entree ln vertering. Do ondorgeteokende heeft voorhanden eene fraaie collectie Kunstbloemenzoowel los als in mandjes bouquet ten en jardinieres. Zie Etalage. Cursus in het Bloemenmaken, t 3.39 per maand. Uloeincntnaterlaal tegen lage prijzen. E. M. .V©SIUVA. •s beveelt zich hij gelegenheid der her- S rt mis beleefd aan. "s SS Dagelijks voorhanden VANILLE IJS etc. etc. - Vette gerookte Zalm 55 ct. per ons. fttjr Dagelijks versch gekookte Ham, Ossentong, Leverpastei Berliner en Brunswijksche Leverworst, CervelaatKalfs- en Tongenworst, gerookt VleeschSaucisseEdammer Leidsche en Goudsche Kaas, prima Grasboter 6560, 55, 50 en 45 cts. de 5 ons, bij VAN pl. m. 1.99 stuks ter bezichtiging ln voorraad.

Alkmaarsche Courant | 1895 | | pagina 5