Stadsb erichten. Gevonden V oor werpen Gemeenteraad van Alkmaar, Advertentièn. BURGERLIJ KE 8 T A IS I). sonen, die er belang bij hebben dat de handel niet wordt gewaarschuwd en pleit dit voor het nnt en de noodza kelijkheid der rubriek. Purmerend. J. de R. en echtgenoote misten den 2 hun 7jarig dochtertjehet laatst was het opgemerkt spelende op het erf achter hunne woning. Op een ge deeltelijk openstaanden regenwaterbak viel de aandacht en tot groote ontsteltenis van de onders werd daarin een hoedje drijvende ontdekt. Eenige oogenblikken daarna werd het kind levenloos uit den bak opgehaald. Aan spoedig ingeroepen geneeskundigen hulp mocht het niet gelukken de levensgeesten weder op te wekken. Zondag, den 1, hielden de Postdnivenvereeniging »de Luchtpost", te Purmerende, en de vereeniging de Post duif," alhiereen gecombineerden wedvlucht van uit Antwerpen. De afstand naar Purmerend bedraagt 146.5, naar Alkmaar 157.5 mijl. De duiven werden door de goede zorgen van den station-chef ten 9 uur (Greenwich) losgelaten. De 12 prijzen werden alle te Alkmaar gewonnen: P. J. de Haan le pr., 11 u. 20 m. 56 s.J. Huiberts, 2e en 3e pr., 11 n. 21 m. 6 s.J. C. H. Beekman, 4e pr., 11 u. 21 m. 42 s. P. J. de Haan, 5e, 6e en 7e pr., 11 u. 22 m. 3 s.J. Huiberts 8e pr., 11 u. 22 m. 25 s.J. C. H. Beekman 9e pr., 11 u. 23 m. 10 s. J. Huiberts, 10e pr., 11 u. 25 m. 1 s.J. O. H. Beekman, 11e pr., 11 u. 25 m. 43 s.P. J. de Haan, 12e pr., 11 n. 25 m. 58 s. De eerste duif had een snelheid van 1117 el per minuutdie van Purmerend 1076 el p. min. Het verslag over 1894 is verschenen van de Ver eeniging „De Ambachtsschool voor Alkmaar en omstreken." Daarbij is verder opgenomenbe grooting voor 1894rekening en verantwoording over 1894 met toelichting; le begrooting voor 1895 met toe lichting berekend naar eene bevolking der school van ten hoogste 100 leerlingen en ontwerp-begrooting naar eene bevolking van 150 leerlingen 2e begrooting voor 1895 met toelichting, berekend naar eene bevolking der school van ten hoogste 150 leerlingennaschrift; bijlagen van het naschrift; lesrooster schooljaar 1895—96; over zicht van het getal lesuren in de vakken van onderwijs voor iedere klasse lijst der leerlingenlijst der deelne mers in de leening van 1892 lijst der deelnemers in de leening van 1895lijst der leden en der contribu- eerende gemeenten corporation en particulieren. In de week van den 25 tot den 31 zijn in het badhuis van het Witte Kruis genomen: 52 kuip baden, 77 regenbaden le kl. en 105 regenbaden 2e kl., samen 234 baden. De barometerstand alhier was 's morgens te 8 uur als volgt: op den 1 765.5; den 2 764.5; den 3 764.1. Prentverzameling. Nadat dezen zomer in het nieuwe lokaal van het Stedelijk Museum verschillende afdeelingen der Prentver zameling van Alkmaar en omstreken waren tentoongesteld, waarmede in het volgende jaar zal worden voortgegaan, zijn thans ter bezichtiging gesteld de prachtige etsen, vervaardigd en geschonken door den heer H. D. Kruseman van Elten te Nieuw-York. Het aantal schilderijen in het Musoum is onlangs weder met een drietal vermeerderd, waaronder een fraai gezicht op de stad uit het Zeglis ge zien, omstreeks 1700, het laatste een geschenk van den heer J. A. van den Berg. GETROUWD. 1 Sept. Klaas van den Berg en Antje Post. Arij Wijn en Anna Jansen. GEBOREN. 31 Aug. Willem Jacobus z. van Willem Jacobus Ha- biecht en Maria Gatharina Arnoldina Snijders. OVERLEDEN. 31 Aug. Helena Elisabethd. van Willem Johannes Klaasen en Helena Elisabeth Serfaas, 14 w. Jacob Nicolaasz. van Jacob Kistemaker en Klara Kaper, 30 d. Oudorp. Getrouwd. 25 Aug. Cornelis Nap, wednr. van Maartje Turkstra, en Wilhelmina Klerk. Geboren. 15 Aug. Adriana Maria, d. van Pieter Buren en Maartje Blankendaal. 24 Maria, d. van Ide Zonneveld en Grietje Leek. 26 Olasina, d. van Cornelis Vennik en Grietje Keizer. Overleden. 15 Aug. Pieter z. van Jan Helder en Neeltje Schots man 1 j. 23 Gerbrechtje, d. van Cornelis Modder en Geertje Bregmau 3 m. 30 Cornelis van den Berg, 68 j. Spanbroek. Ondertrouwd. 22 Aug. Martinus Grootegoed en Maria Blanken. Geboren. 2 Aug. Cornelia d. van Cornelis Beerepoot en Ariaautje Groot. 10 Jan z. van Jacob Hiuke en Grietje Bot. ten huwelijk vragen. Maar er is niets. Ik hond daarom toch veel van haar maar men behoeft toch niet dade lijk te trouwen met elk mooi meisje, dat men lief vindt. Ik vindt het aangenamer om mij met eene mooie, verstan dige jonge dame bezig te houden dan met anderen. Dat kan men mij toch ook niet kwalijk nemen Van de jonge damesmet wie zij omgaatis mejuffrouw Eugenie ontegenzeggelijk de bekoorlijkste en belangwekkendste. Toen ik haar gister avond zag Hebt gij haar gisteren gezien? Waar?" «Dicht bij u in de buurt, bij Donnsdorf op het Leip- ziger plein. Gij kent Donnsdorf toch wel Slechts bij naam niet persoonlijk." ♦Hij moet met eene reusachtige speculatie in koren in het vorige jaar bij de millioenen die hij reeds bezat, nog een paar millioen verdiend hebben." Wordt vervolgd. 12 Aug. Pieter, z. van Jacob de Boer en Sijtje Kieften- burg. 25 Petrusz. van Klaas Jonker en Grietje Oud. Overleden: 18 Aug. Pieter, z. van Jan Rood en Maria Heggelaar, 1 m. Oterleek. Ondertrouwd: 22 Aug. Jacob Schoen en Guurtje Oderkerk. Getro uwd: 4 Aug. Pieter Vis en Antje Dekker. 8 Johannes Schoonhoven en Trijntje Akkerman. Geboren: 15 Aug. Klaas, z. van Klaas Weeshoff en Grietje Poeser. 25 Catharina Adriana, d. van Petrus Roskam en Guurtrnida Margaretha Zuurbier. 28 Simon, z.van Albert van der Neer en Kaatje Amse. 31 Simon, z. van Hendrik Heinis en Geertje Kok. Overleden: 26 Aug. Maartje Wit, wed. Jan Akkerman, 63 j. Zuidscharwoude. Ondertrouwd. 23 Aug. J. J. Torque en E. Slot. Geboren. 11 Aug. Marie, d. van K. Kerkmeer en W. Tulling. 23 Jacob z. van K. de Boer P.Jz. en M. Ootjers. 24 Aaltjed. van A. Heneweer en T. Bak. Overleden. 29 Aug. Levenloos aangegeven kind van C. Heertjes en A. Tulling. Koedijk. Geboren. 5 Aug. Trijntje, d. van Cornelis Kooij en Evertje Blom. 24 Pieter, z. van Cornelis Blom en Gerritje Kist. 25 Anthonia, d. van Jan Hoogeboom en Aatje Bak- knm. IJdad. van Cornelis Bakker en Dirkje Schoen. Overleden. 18 Aug. Jan Dekker, 11 m. 23 Dieuwertje Groenveld wed. van Simon Mid- dellie 79 j. 26 Elisabeth Bleeker, 9 m. Winkel. Getrou wd: 18 Aug. Gerrit Broers en Anna Elisabeth Kensen. Geboren: 3 Aug. Pieter Cornelis, z. van A. Geel en T. Dekker. 12 Leonardos, z. van L. Stark en M. D. Barens. 14 Neeltje, d. van C. Koeten en M. Vlam. 23 Trijntje, d. van C. Jes en G. Liefhebber. 31 Tjade, z. van T. Koelemeij en A. Druif. Overleden: 27 Aug. Cornelis, z. van Joh. Groot en G. Stins27 j. Egmondbinnen. Ondertrouwd. 30 Aug. Johannes Orij en Maria Schuit. Geboren. 2 Aug. Trijntje d. van Joseph Liefting en Geertje Dirkson. 15 Cornelia Maria, d. van Johannes Houtenbos en Trijntje Orij. 25 Johannes z. van Pieter Groen en Antje Meijne. 28 Alida Margarethad. van Willem Schoen en Elisabeth Swaan. 29 Adrianusz. Willem Schoorl en Johanna Dirkson. Overleden: 12 Aug. Marijtje Kool, wed. van Arie Wittebrood, 89 j. 17 Jacoba Zoon, wed. van Willem Kramer, eerder gehuwd met Arie van der Meij, 66 j. Kgmond aan See. Ou der trouwd. 23 Aug. Jan Prins en Aaltje Zwart. G e b o r e d 12 Aug. Margaretha, d. van Koenraad van Duin en Eme- rentiana Peetoom. 13 Aaltje, d. van Job de Groot en Aagje Glas. 18 Joost, z. van Dirk Groen od Johanna Ivangh. 26 Cornelis, z. van Enge] Gravemaker en Kniertje Wijker. O verleden: 6 Aug. Engeltje, d. van Jan Zwart en Kaatje de Groot, 11 w. 17 Kniertje de Groot, 50 j., echtgen. v. Jacob Blok. Klaas Roodhart, 63 j. 19 Jan z. van Klaas van Pel en Aagje Wijker, 13 j., wonende te Velsen. Leendert, z. van Klaas Plnimgraaff en Adriana van Duijn, 12 j. 28 Cornelis z. van Huibert Blok en Trijntje Zwart, 21 j. gedurende de maand Augustus 1895: Een parapluie een kinderzakjewaarin een zakdoek een porcemonnaieinh. 0.12; een r. c. kerkboek; een mesjedrie briefkaarten waarop stadsgezichteneen broche in den vorm van een stertwee ijzeren passers een zwart kinderschoentje een onderstuk van een oor belletje een speelbaleen dop van een kinderwagen twee huissleutels een zwarte horlogeketting aan beide uiteinden met zilver; een portemonnaieinh. postzegels; een doosjeinh. een ledige portemonnaieeen lederen riem een honden halsband een koperen moer van een kinderwagen een zilveren rozenkrans; een bruine rozen krans een paar zwarte glacé-handschoenen een vergulde horlogeketting een bril in étui een stuk wit flaneleen r. c. kerkboekje een goud oorbelletje een goud oorbel letje met rood steontje een haarspeld (schildpad)een lederen riem een zakmas een dop van een sportwagen een witte zak inh. een zakdoek een jongens-blonche een portemonnaie, inh. ƒ0.325; een bloedkoralen armband; een zilveren armband; een rood notitieboekje; een goud oorbelletje met rood steentjeeen opstand van een paar dentuig een doek inh. gereedschap van een vélocipède een zilver eikeltjeoen bonte peteen poppenhoedje twee notitieboekjeseen zwarte ceintuur met gesp. Inlichtingen zijn aan het politie-bureau te bekomen. op DINSDACr 3 September 1895 des namiddags 12:!/4 uur. No 10. Voorzitter de Burgemeester A. Maclaine Pont. Tegenwoordig aanvankelijk 9 later na de beëediging 15 leden. Afwezig de heer Stoel. De Vergadering geopend zijnde wordt 1. op voorstel van den Voorzitter overgegaan tot het afnemen der bij de wet gevorderde eeden van de herkozen raadsleden Karseboom, Preijer, Goede, Bosman, Rentmeester en het nieuw gekozen lid den heer J. C. Witte, daar tegen het raadsbesluit tot toelating dezer heeren volstrekt geene bezwaren ingekomen zijn. Daartoe besloten zijnde, leggen genoemde heeren ach tereenvolgend de voorgeschreven eeden in handen van den Voorzitter af en nemen na gelukwensching zitting. Voor kennisgeving aangenomen. 2. Zijn de notulen der vorige vergadering gelezen en goedkeurd. 3. Deelt de Voorzitter mede dat a. Burgemeester en Wethouders nog geen gevolg hebben kunnen geven aan de hun verstrekte opdracht tot het voeren van onderhandelingen met de Tweede Noord- hollandseke Tramweg-Maatschappij over den toestand aan den Tienenwaldoordat de directeurde heer Sanders in het buitenland verbleefeen dezer dagen keert hij terug b. de speciale commissie voor het onderzoek van het dempingsplan van het Geestwater bericht heeft nog geen rapport te kunnen uitbrengen in afwachting van een nader door haar verlangd onderzoek naar de wijze, waarop dit werk zou kunnen worden uitgevoerd; c. P. Hoekstra zich gisteren schriftelijk bereid verklaard heeft het door hem in koop gevraagde stukje grond van de gemeente te koopen voor 200 en voor zijne rekening te nemen de kosten, vallende op de overdracht en levering bij dezen prijs is door hem rekening ge houden met de kosten van ophooging van het terrein, welke niet onbeduidend zijn om daarop te kunnen bouwen. Voor kennisgeving aangenomen. Van Gedeputeerde Staten. 4. Brief van 14 Aug. No. 49, ten geleide van een afschrift van het kon. besluit van 5 Aug. No. 49, waarbij aan het gemeentebestuur vergunning is verleend tot totheffing op den Hoeverschelpweg voor den tijd van drie jaren. 5. Uitnoodiging tot inzending ter goedkeuring voor 15 October a.s. van verordeningen betrekkelijk het markt- geld op de kleine kaas- en botermarkt en van wik- en weeg- loonen, daar de heffing slechts tot 31 December 1895 toegestaan is. 6. Brief ten geleide van de afwijzende beschik king op de bezwaarschriften van Dr. P. J. Hollman en G. Balder tegen hunnen aanslag in de plaatselijke directe belasting naar het inkomen dezer gemeente, dienst 1895. Nos. 46 voor kennisgeving aangenomen. 7. Brief van Burgemeester en Wethouders ten geleide van de geiueente-begrooling voor 1896. Sluitende in ontvangsten en uitgaven op f 299257.63s. Ter toelichting deelen zij mede dat zij zich genood zaakt hebben gezien, voor te stellen bij de daarbij in ontwerp aangeboden besluiten do heffing van opcenten op 's Rijks personeele belasting met ingang van 1 Mei a.s. te verhoogen en wel te brengen van 60 op 70ten einde in de steeds klimmende uitgaven te voorzien. Her innerende, dat de gemeente-rekening over 1894, in plaats van te sluiten mot een batig slot, zooals in de laatste jaren plaats had, gesloten is met een nadeelig slot, veroorzaakt, behalve door de uitgaven bij gelegenheid van het bezoek der Koninginnen aan de gemeente, door de vele uitgaven na de vaststelling der begrooting voor dat dienstjaar toegestaan, zooals voor het maken eener schoeiing langs de Kanaal kade, voor het in orde brengen van het Stadshuis, waartoe het overschot der ontvangen vergoeding voor brandschade, onvoldoende was, voor verbetering der rioleering, door de uitbreiding van personeel aan de burgeravondschool en aan de tweede openbare school voor onvermogenden, wijzen zij er op, dat de in de laatste jaren genomen be sluiten zeer gestrekt hebben tot verhooging der vaste uit gaven. De burgeravondschool, de Ambachtsschool, de algemeene bewaarschool en het lager onderwijs vorderen aanzienlijke vaste uitgaven de gemeente breidt zich uit en door deze uitbreiding worden de uitgaven voor be strating, rioleering, verlichting, politie-toezicht aanzienlijk hooger, waartegenover, dank zij het tegenwoordige ge meentelijke belastingstelsel, geene evenredige verhooging van inkomsten staat. Voegt men hierbij, dat de wik- en weegloonen steeds tot een lager bedrag geheven worden, dan moet men wel tot belasting-verhooging overgaan, wil men niet voortdurend voor tekorten staan. De thans opgemaakte begrooting zal doen zien, dat Burgemeester en Wethouders zich geheel vereenigd hebben met de op het gebied van gemeente-werken door de vaste commissie van bijstand in betrekking tot het beheer en onderhoud der plaatselijke werken en eigendommen voorgedragen werken en bezuinigingen, en wat het onderhoud van den hout en de plantsoenen betroft, met de door de vaste commissie van bijstand gedane voorstellen. De stukken gesteld in handen der sectiën. Bij trekking wordt uitgemaakt, dat tot de eerste sectie zullen behooren de heeren Janssen, de Lange, Goede, Canters en Bosman; tot de tweede sec ie de heeren Preijer, Witte, de Wit, Kraakman en de Groottot de derde sectie de heeren v. d. Bosch, Stoel, Rentmeester, Karseboom en Boelmans ter Spill. Toegevoegd aan de eerste sectie de wethouder de Son- naville, aan de tweede de wethouder Bruinvis en aan de derde de burgemeester. 8. Brief ten geleido van een exemplaar van het ge drukte verslag der Ambachtsschool over 1894. Voor kennisgeving aangenomen. 9. Dankbetuiging van den heer J. Eits, onderwijzer a/d openb. 2e. tnsschenschool voor zijne benoeming tot eersten onderwijzer aan die school. Wordt vervolgd. Bevallen van een zoon, A. DE JONGH-DE GEUS. Driehuizen, (Z. en N. Schermer), 2 Sept. 1895.

Alkmaarsche Courant | 1895 | | pagina 3