BOELHÜIS, Marmeren Schoorsteenmantels INBOISDEL, Advertentièn. Eene Boerenplaats op Donderdag' 26 Maart 1896, Porcelein, Gflas- en Aardewerk, G O 1) en Z I L V E R. Openbare Verkooping Heerhugowaard. Notaris GOUVERNE Fabriek en Magazijn Stoomsteenliouwerij. NIEUWEDIEP, gemeente IIE L D E K een zeer nettengoed onderhouden W. E. STOEL 4 ZOON, Alkmaar. Postzcgeltentoonstelllng. De afdeeling 's-Gravenhage van de Nederlandsche Vereeniging van postzegelverzamelaars zal van 17 tot 22 Juli, in het gebouw van den Haagschen Kunstkring, Buitenhof 4, eene internationale tentoonstelling van post zegels houden. Aanvragen om de voorwaarden van in zending moeten geschieden aan het bureau Korte Mo lenstraat 15, 's-Hage Achtenswaardige kippen. Ais een groote bijzonderheid wordt gemeld dat een kip van J. Molenaar te Kwadijk 17 dagen zonder voedsel tusschen het hout heeft bekneld geweest en toen levend en wel met 5 eieren bij zich is weergevonden. Een landbouwer te Borsele heeft van 6 kippen van een buitengewoon groot soort, van November, toen zij reeds begonnen te leggen, tot half Maart niet minder dan 460 eieren geraapt. Opcenten per», belasting. Op de hoofdsom der personeele belasting, dienst 1896, zullen voor de onderscheidene provinciën de volgende opcenten worden geheven Noord-Brabant 17, Gelder land 53, Zuid-Holland 5, Noord-Holland 5, Zeeland 18, Utrecht 6, Friesland 19, Overijsel 10, Groningen 30, Drente 16, Limburg 13. Hcvolking van Nederland, De bevolking van Nederland bedroeg op 1 Januari 4.795.646. Maatschappij van Nijverheid. In de maand Juli a.s. zal de algemeone vergadering van do Nederl. Maatschappij tot bevordering van Nij verheid, te Haarlem worden gehouden. Het bestuur v/h Dep. Haarlem wenschte daaraan eeni- ge feestelijkheid te verbinden en had zich daartoe in contact gesteld met de vereeniging tot verfraaiing en tot bevordering van het vreemdelingenverkeer alhier. Maan dagavond 1.1. werd door besturen van beide vereenigin- gen eene gecombineerde vergadering gehouden onder praesidium van den heer Mr. Joh. Enschedé. Tot een positief resultaat is men nog niet gekomen wèl vond veel bijval het denkbeeld om op den 14en Juli op het Spaarne zoogenaamde watermuziek te geven, zoo als dat vroeger wel is geschied. Twee stoom booten, elk met een muziekkorps aan boord, zouden den tocht leiden en alle vaartuigen groot en klein, mits eenigszins ver sierd en verlicht, zich daarachter kunnen aansluiten. Hierbij zal de medewerking worden ingeroepen van de roei- en zeil vereeniging »Het Spaarne." Ofschoon de kosten van eer. dergelijk feest nog al hoog zijn hoopt, men toch te zullen slagen. Staalman en Patrimonium. De afdeeling Helder van het Ned. Werkl. Verbond »Patrimonium heeft in een dezer dagen gehouden ver gadering met algemeens stemmen de volgende motie aangenomen »De afdeeling Helder van Patrimonium", gehoord den heer A. P. Staalman, afgevaardigde ter Tweede Kamer voor het district Helder, verklaart: 1 met zijn houding in de Staten-Generaal en het aldaar door hem gesprokene volkomen te sympathiseeren, en 2 ten zeerste te betreuren en af te keuren de wijze, waarop de plaat selijke, en in het algemeen enkele antir. bladen, zijne handelingen als afgevaardigde zoowel in als buiten de Kamer bestrijden." Arm Friesland Te Ferwerderadeel is het percentage van den hoof- delijken omslag voor dit jaar vastgesteld op 27.25 °/0, waarvan voorloopig 60 °/0 invorderbaar wordt verklaard. Ned. JBrood- Koek- en Hanketbakkersbond. Door den Nederlandschen Brood-, Koek- en Ban- ketbakkersbond wordt, naar aanleiding van een genomen besluit der algemeone vergadering, de volgende prijs vraag uitgeschreven 1V elke is de beste wijze tot het verschaffen van practisch en theoretisch onderricht in de bakkerij, zonder oprichting van een vakschool i^fVoor het meest volledige ontwerp wordt een prijs uit geloofd van 50. De antwoorden moeten geschreven zijn in de neder- duitsche taal en mogen alleen met een motto onderteekend worden. Zij moeten vergezeld zijn van een verzegelde enveloppe, bevattende den naam en het adres van den schrijver en waar buiten op het motto herhaald is. Zij moeten ingezonden worden bij don secretaris van den Bond, den heer C. J. N. van Etteu, Hoogte Kadijk 95, Amsterdam, vóór of op 15 Mei e. k., en zullen door een door het Centraal Bestuur van den Bond te benoe men jury beoordeeld worden. Werkstaking te Rotterdam. Omtrent de werkstaking te Rotterdam is niets nieuws voor het oogenblik. Aan de Droit wordt nog niet gewerkten ook het stoomschip Monkshaven ligt stil, hetgeen in verband staat met het ontslag der vaste ploeg werklieden der firma Muller. Daar deze na haar laatste concessies echter niet geneigd is meer toe te geven, wordt de toestand ernstig ingezien. Intusschen zijn een paar booten naar Amsterdam ge stoomd, en worden daar gelost. Hoog water. Te Culemborg is het water sinds don 20 nog 8 cM. gevallenzoodat de Rijkspeilschaal teekent 5.76 boven N. A. P. Overtocht geregeld per gierpont. De weg aan de Utrechtsche zijde, waar de gierpont aanligt, is vrij van water. Uit Nijmegen schrijft men: Het water blijft goed vallen; de gierpont, tijdens den hoogen waterstand door een stoombootje getrokken ligt nu weer aan den kabel vast. Zeer ten gerieve der kadebewoners zal dus weldra deze overstrooming weer tot het verledene behooren. Hoewel de waterstand bij Gorinchem nog hoog is is het water toch aanmerkelijk vallende en zijn de noodbruggen van de firma Fop Smit weggenomen en kunnen do passagiers van de booten weer den geregelden weg volgen. De veerboot is echter nog niet zonder de hulpbrug te bereiken. Verzekeringfond» - Folitle en Strandweer. De commandant van de brandweer, de hoofdcom missaris en de vier commissarissen van politie te 's Gra- venhago hebben gezamenlijk een rondschrijven gericht tot hunne vermogende stadgeuooten op wier hulp zij rekenen voor het bijeenbrengen jaarlijks van 1000, voor een op te richten polit'.e- en brandweerv6rzekeringfonds. H.M. de Regentes heeft reeds f 200 ter beschikking gesteld voor de weduwen en weezen van politie-agenten. Valsch geld. Te Ridderkerk is weer valsch geld in omloop. Ver leden week werd een valsch dubbeltje te Slikkerveer ontvangen, te IJselmonde Zaterdag ook een, en den 18 te Bolnes een. De stukjes zijn gedeponeerd bij den bur gemeester. De geldstukjes zijn slordig nagemaakt en blijkbaar van zuiver lood. De kartelrand en het jaartal ontbreken. Zij dragen den beeldenaar der koningin. Veeziekten. Bij de stierenkeuringwelke den 23 April a. s. vanwege het Friesch Rundvee-Stamboek te Leeuwarden zal gehouden worden zal de gelegenheid worden open gesteld om de stierenwelke aan de keuring hebben deelgenomen met tuberculine te doen inenten, teneinde den fokkers zoterheid te geven dat die runderen vrij zijn van tuberculose (gortigheid). De inenting geschiedt kosteloos. Aan den eigenaar, wiens stier vrij van tuberculose wordt bevondenwordt door den betrokken veearts eene verklaring afgegeven. H er kmans woningen. De vereeniging Workmanssteun" te Groningen, die in de behoefte aan goedkoops en gezonde woningen voor de arbeidende klasse tracht te voorzien heeft een plan ontworpenomvattende den aanleg van straten en de stichting van meer dan 100 woningen op een terrein ten oosten van het verbiudingskanaal Damster—Boterdiep. De kosten van uitvoering van dit plan zijn geraamd op f 137000welk bedrag vermeerderd met de som van f 45000, benoodigd voor aflossing van de, op de bestaande woningen rustende, hypotheekschuldvermeerderd moet worden. Het welslagen dezer operatie acht het bestuur evenwel slechts dan verzekerd wanneer de gemeente voor een tijd van 50 jaar den obligatie-houders een jaar- lijksche rente van 3 pet. garandeert en gedurende een gelijk tijdvak een aflossing van 1 pet. Het heeft zich derhalve met een dergelijk verzoek tot de gemeente ge wend en b. en w. adviseeren den raaddeze garantie te verleenen omdatzeggen zijWerkmanssteun" aan de gemeente een niet te versmaden dienst bewijst, ter uitvoering van de in de laatstverloopen jaren door de gemeente krachtig aangevatte en doorgezette maatregelen tegen onbewoonbare woningen. lluzle ia den spoortrein. Uitgeest. Tusschen Castricum en Uitgeest ontstond den 19, 's middags in een spoorwagen 3e klasse, tusschen een Duitscher eu een Israëliet een hevige woordenstrijd, die zóó hoog liep, dat de eerste den laatste zeer gevoelig onder handen nam. Een der medereizigers trok aan den noodrem, tengevolge waarvan de draad brak, zonder dat de rem werkte. Toen de trein te Uitgeest aankwam waren de gemoederen nog niet, tot bedaren gekomen, zoodat de twee ruziemakers van elkaar verwijderd moesten worden. Intusschen is door den stationschef van een en ander procesverbaal opgemaakt. In do 6e vergadering van »Nut en Genoegen" trad deze week mejuffrouw A. G. Claus, van Amsterdam, als spreekster op. Vóór de pauze las zij een door haarzelve geschreven novelle »Leua", welke om stijl en inhoud zeer te prijzen viel. Daarna droeg de verdiensteljjke spreekster op uitnemende wijze verschillende ernstige en komische gedichten voor, die zeer in den smaak vielen en waarvan vooral »Het wrakhout", van Coppée diepen indruk maakte. Deze voordrachten werden afgewisseld door de dames B. v. N. en N. Z., die een keurig uitgevoerde quatre- mains op de piano ten beste gaven. Namens de afd. »Uitgeest" der AlgemeenoVereeniging voor bloembollencultuur trad Vrijdag 11. in »De Ooievaar" als spreker op, de heer J. Baron (Ericus). van Amsterdam. Uit Ede schrijft men Wij worden tegenwoordig met een muggenplaag be zocht ongekend in deze hooge landstreek. In huis gonst 't er van en de hevigste rook kan ze niet verdrijven. De Urker visscher Jacob Schouten die aan de ge volgen van oen ernstig ongeval lijdende is, moet volgens de verklaring van een geneeskundige in een ziekenhuis opgenomen worden om een hoogst gevaarlijke operatie te ondergaan. Daarvoor was echter J 40 noodigbehalve de kosten aan de opneming verbonden. De arme mandie sedert langen tijd niet in staat was geweest iets voor zijn gezin te verdienen wendde zich in zijn nood tot de Koningin-Regentesen weldra bleek hem dat zijne hoop niet vergeefsch was geweest, want dezer dagen ontving de burgemeester van Urk namens H. M., een bedrag van 40 en in een begelei dend schrijven de toezeggingdat H. M. voor de te maken kosten aansprakelijk wilde zijn. Tot hoofdingelanden van den Haarlemmermeer polder zijn gekozen' de heeren jhr. C. van de Pollte Haarlem en A. J. G. Timmermans, te Haarlemmermeer. Grootebroek. De vereeniging tot werkverschaffing alhier, heeft het in den afgeloopen winter, dank zij het zachte weder, met een dichte beurs kunnen redden. Voor haren financiëelen toestand, die ieder jaar achteruitgaat, was dit een groot geluk. Toch zou eene vermeerdering van vaste contribueerende leden met het oog op de toe komst zeer gewenscht zijn om aan haar doel te beant woorden. Helder. Door den ontvanger der registratie en domeinen alhier zijn ten overstaan van notaris Stammes in het openbaar verpacht 17 perceelen vischplaatsen in do Zuiderzee nabij Wieriugen. Slechts 10 der aangebo den perceelen werden gepacht, samen f 89 de overige konden geen bod krijgen. Bij de vorige verpachting brachten dezelfde 17 perceelen samen f 1408 op. Krabbendijke. Een gezegende dag. Zondag werd een landbouwer alhier verblijd met de geboorte vaneen zoon, een veuleu, eeu kalt en twee lammeren. Scliagcn. Als bijzonderheid betreffende de op 17 dezer alhier gehouden keuring vanwege het Nederl. Paardenstamboek dient vermeld te worden, dat de hengst van den heer D. Geerligs te Anna Paulowna een zeer bijzondere kleur heeft. Het dier is n.l. bruin en wit of zooals men het noemt, bruinbont geteekend, niet al leen over het lichaam, maar ook wat de manen en de staart betreft. Wijl de hengst aan alle eischen van een degelijk dier voldeed, werd hij door de keuringscommissie goedgekeurd en ingeschreven en was de bijzondere kleur daarvoor volstrekt geen beletsel. Volcndam. Den 18 in den vroegen morgen ont stond brand in de schilderswerkplaats van S, alhier. Tweo daaraan grenzende woningen zijn gedeeltelijk ver brand, doch door 't flink optreden der brandweer werden verdere onheilen in dit dicht bebouwde dorp (met houten huizen) voorkomen. De Notaris P. BOS te Hoornzal op Maandag 23 Maart 1896 bij opbod en op Maandag 30 Maart 1896 bij afslag en combinatiën telkens des voormiddags 11 uren in het café »de Kroon", van den heer C, KRA MER aan de Kaasmarkt, te Alkmaar, publiek verkoopen bestaande uit Huisman»wonlng met Erf, Hoet en verschillende perceelen uitmuntend WEIEANH alles aan en bij elkander gelegen in deEgmondermeer, ge meente Alkmaar, te zamen groot 22 hectaren 41 aren 10 centiaren. Te aanvaarden huis met erf en boet met 1 Mei 1896 en de landerijen dadelijk na de toewijzing. Eigendom van den heer D. VAN DER JAGT, vroeger te Hem, thans te Spierdijk. Breeder bij biljetten omschreven. XE voormiddag» ÏO uur, in het lokaal Tl VOL 1", van: bestaande in: Salontafels, stoelen, fauteuils, tafels, canapé's, pianino, penantkastjes, schilderijen, spiegels, pendule, mahoniehou ten schrijfbureau, boekenkast, brandkast, linnenkasten, ledekanten, bedden met toebehooren kleeden, karpetten, benevens eenig Alles nagelaten door den EdelAchtb. Heer C. A. BEU KENKAMP en te zien in voormeld lokaal, op Woensdag 25 Maart 1896, van des voorm. 10 tot des nam. 4 uur. H. J. DE LANGE, Notaris. te Alkmaar, in het koffiehuis »de Nachtegaal", van den heer Harp, bij opbod, op Donderdag, den 9den April 1896; bij afslag, den daarop volgenden Donderdag, telkens des avonds te zeven uren, ten overstaan van den notaris J. VAN LEEIIWEN, van: Een net, met zorg onderhouden, droog HEEREN HUIS, met grooten TUIN en eene gemeenschappelijke Poort, gelegen aan de Oudegracht No. 208, te Alkmaar, bevattendebeneden twee groote kamers met keuken, en boven drie groote en twee kleine kamers met zolder; voorts een groot Achterhui»waarin een kantoor en een ruimen zolder en uitkomende aan »het Vijvertje". Het perceel, thans bewoond door de eigenares. Mevrouw de Wed. Jb. HELLING, kan worden bezichtigd des Woensdags en des Donderdags van iedere week, vóór den afslag 's namiddags van 2 tot 4 urenmits vooraf belet vragende. Nadere inlichtingen zijn te bekomen ten kantore van voornoemden notaris VAN LEEUWEN, aan de Brillen- steeg te Alkmaar. De Notaris DUKER, gevestigd te Zuidscharwoude, is voornemens op Hinsdag IA April 1896 des voor middags te 10 ure, precies in de herberg »de Zwaan", te Heerhugowaard, krachtens art. 1223 B. W. publiek te verkoopen: De HOEKENPJUAATSaan de oostzijde van den Middenweg te Heerhugowaardbelend ten noorden J. Swaag, bestaande ui*. Huismanswoning, Schuur, Erf, Wei- en Bouwland, kadaster sectie G Ns. 115 tot ea met 119 203 tot en met 212 te zamen groot 21 hectaren 55 aren 40 centiaren, aan te bieden in per ceelen. combinatiën en massa. Breeder bij biljetten omschreven. zal verkoopen te Ilellooten huize van Mej. Weduwe P. WENNIPSop Maandag 30 Maart 1896, 's morgens ten 10 ure 4 Kalfkoeien, 1 Herfstkalver, 1 Schaap, pl. m. 50 Kippen 1 partij Hooi, Hocrengoed en Gereed schap en eenig HUISKAAH. VAN p.m. SO stuks ter bezichtiging In voorraad opgesteld. Magazijn Luttik-Oudorp Nr. 10 boven.

Alkmaarsche Courant | 1896 | | pagina 6