HENDRIK DE KEIJSER Schroefstoombootdienst AMSTERDAM JE NIEUWEDIEP. HUISHOUDSTER Timmerman DIENSTREGELING VAN 1 APRIL a.s. Nederland. Advertentièn, JOH AN LAUWERS EXTRA STIJFSEL Zaandam. Paul Avis. Meubelmaker ij, Behanger ij, Sto f f e e r d e r ij. NIEUWENDIJK 194, AMSTERDAM. Groote collectie MEUBELEN, TAPIJTEN en STOFFEN. LANGS PPRMEREXD EN ALKMAAR. GeziclitkundigeBrillenslijper, D A 0 E I IJ K S Zie verder alom verspreide dienstbiljetteu Hulgzauin glas. Buigzaam glas is, volgens de »Tügl. Rundschau", uitgevonden door een glasfabrikant te Pitsburg, die glas platen maakt, welko bijna als blik bewerkt kunnen worden. Zij springen niot door slagen, noch door ver andering van temperatuut men kau ze buigen en klop pen en in stukken verdeelou met beitel en schaar. Hoe dat buigzame glas gemaakt wordt, is nog een geheim. Voorts worden nog andere uitvindingen in de Ameri- kaaneche glasnjj verheid bericht. Een fabrikant, zoo ver zekert men, maakt dood Kisten van glas, waarin de doo- den voor bederf bewaard blijven, zoolang de kist niet gebroken wordt, en glazen trappen, leuningen, deurposten en tegels voor »glazen hnizen", die echter niet doorzich tig zijn. Zelfs -worden in Amerika togenwoordig tafelkleeden, gordijnen, dassen, doeken, enz. uit fijne glasweefsels gemaakt. Kerkbrand. De kerk Saint Sauveur te Rijsel is geheel afge brand, het aangrenzende hospitaal werd eveneens door de vlammen aangetast, doch word voor het grootste deel behouden. De zieken zijn gered, doch er wordt verteld, dat drie hunner van schrik zijn gestorven. Toen de brand oversloeg naar het hospitaal werd aan twintig soldaten opgedragen do apotheek in veiligheid te brengen. Nieuwsgierig besnuffelden zij enkele flesschen en proefden den inhoud er van, meenende, dat zij met wijnen of likeuren hadden te doen. Weldra echter deden zich bij de drinkers vorgiftingsvorschijnselen voor. Zij werden Daar het militair hospitaal overgebracht, waar de geneesheeren hen echter niet naar behooren konden hel pen, daar zij niet wisten welk vergif zij hadden inge nomen. Zes der onvoorzichtigen zijn reeds overleden. Telegrafeeren zonder draad. Prof. Tesla moet, na jarenlang zoeken, het middel gevonden hebben om («zonder draad," wordt er ten over vloede bij gezegd) te telegrafeeren naar de naastbijzijnde planeten. Bijzonderheden ontbreken voorloopig. Het is te hopen dat het «adres onbekend" bij deze wisseling van depeches geen bezwaar moge opleveren. Het bericht komt natuurlijk uit Amerika. Zucht tot stelen. Te Parijs heeft zich weer een geval van klepto mania voorgedaan. Een dame die in goeden doen is is betrapt terwijl zij bij een kruidenier oen pot confituren stal. Toen zij onderzocht werd vond men bij haar een cervolaatworBtbotereen hammetje, fleschjes odeur en drie ledige portemonnaie's. De betrapte verklaarde dit alles in wiukels te hebben gestolen. Zij werd in verze kerde bewaring genomen. Eekuildc bijen. Te Borger hebben onderscheidene bijenhouders eeuige van hunne bijenkorven bij wijze van proefneming voor de wintermaanden ingekuild. Die korven zijn thans weer uit den grond gehaaid. AP de bijen wareu zeer welva rende en hadden ruim ^4 minder ingeteerd dan de niet ingekuilde bijenkorven die in November van het vorige jaar een gelijk gewicht hadden. Eene korf mot bijen die te weinig had om door den winter te komen en dooi den bijenhouder R. Schollen te Borger aan de proefne ming gewaagd werd is echter gestorven. Evenwel zal het «in den grond stoppon" te Borger in het volgende najaar worden herhaald. Het nieuwe muziekkorps der Amsterdamsche schutterij. Het nieuwe muziekkorps der d.d. schutterij te Am sterdam ouder leiding van den heer J. A. Kwastzal uit 46 musici bestaan en zoowel voor strijk- als harmo nie-orkest zijn ingericht. De repetition zullen eerstdaags etu aa vaig nemen daar het korps leeds in April tijdeus het bezoek van de koninginnen dienst zal moeten doen terwijl de concerten in de maand Mei zullen beginnen. Als bewijs van den goeden naam dien de heer Kwast in het buitenland als dirigent verworven heeftdient dat hem met zijh muziekkorps een engagement voor eon maand is aangeboden op de tentoonstelling te Berlyn. Brand te Aspereu. Te Asperen is men druk bezig met het wegruimen der puinhoopen die de brand aldaar achter gelateu heeft. Het blijkt, dat het vuur onder de ruïne nog met geheel gedoofd is en rneD moet nu en dan nog wel eens van blusschingsmiddelen gebruik maken. Naar men mede deelt, zijn reeds de meeste verzekeringsgelden uitgekeerd. Over de uitbetaling der schade toegebracht aan de her vormde kerk, moet men het tot heden nog niet eens zijn. Het nut der inenting. jjet mag zeker opmerkelijk genoemd worden dus zegt de Noord-Brabanter, dat in een huisgezin te örtheu, waar dezer dagen twee kinderen aan pokken zijn over leden terwijl de vader ook door die ziekte is aangetast geweest alleen de vier andere kindereu en de moeder, die voor eene maand geleden waieu ingedut tot dusver zijn gespaard gebleven. De twee overleden ki deren een van ongeveer één jaar en het andere van ruim twee jaar, waren nog in het geheel niet ingeënt terwijl de vader in zijne jeugd wa» gevaccineerd. Me Sturm. De Urker schuit JSo. 22, welke vei mist werd is behouden van het Vlie op Urk aangekomen. Vaudegau- sche Urker vloot is nu alleen te bolremen het verlies van U.K. 312 mot de bemanning. Volgens kapitein Baars, van de sleepboot Hendrika, uit Dordrecht is blijkens keuteekeueu aan mast en tuigage het Vrijdag bij do Willemstad met man en muis gezonken tjalkschip, dat van schipper i Meeuwse, die zich met zijne vrouw en acht kinderen aan boord bevond Omtrent do opvareudeu van het tjalkschip dat op de Eukhuizer zant! is gestrand wordt gemeld dat allen do schipper L. Vlietfltra, 37 jaar oud, zijn vrouw, zijn dochtertje van 14 jaar en de knecht inde golven ziju omgekomen. Vermoedelijk hobben zö nadat het schip gestrand was zich in da sloep will°u redden en is deze omgeslagen. Het lijk van den schipper is gevonden en te Eukhnizeu nangebracgthet is door zijne broeder, die aldaar in de haven ligtherkend geworden. Schip per Vlietstra was god imieJiëerd te Amsterdam. Asperges. Te Veenoudaal zijn in den tuin van den heer Spen cer Eloe directeur der Veuoudaalscbejstoomspinuerij en weverij, thans reeds de «erste asperges gestoken. Werkstaking Maastricht. Aangaande de werkstaking der glasshjpers te Maas tricht wordt nader gemeld Zaterdag j.l. werd door de directie der fabriek aange kondigd dat vooitaan eeuige glazen eene: nadere bewer king zouden moeten ondergaan omdat meerdere afwer king van dit artikel door de glasslijpers zulks noodza kelijk maakte. Tengevolge van deze aankondiging werd Maandagoch tend door eene deputatie uit do glasslijpers eene verhoo ging van 20 pet. loon voor de bedoelde glazen gevorderd. Daar deze werd geweigerd gingen I3ti glasslijpers on middellijk tot staking over. Er zijn nu nog 62 slijpers aan het werk. Uemecnte-ontvanger Hoedekenskerke. Het door den ontslagen en thans gedetineerden ontvanger der gemeente Hoedekenskerke verduisterd be drag is naar de G. Ct. meldtougevéer 200ü. Wilde zwanen. Er houden zich nog troepen wilde zwanen in den polder «Het Noorden" van Texel op. Dezer dagen telde men er nog tweehonderd bijeen. Gewoonlijk zijn de vreemdo vogels jaarlijks medio Maart alweer vertrokken naar de streken waar zij tehuisbebooren. Me „Stanley". Van het op do Vliehors gestrande 4 mastschip „S t a u 1 0 y" is een deel der lading katoen en jnte ge borgen. Hot weid gedeeltelijk gelost te Nienwediep, te Vlieland en te de Gooksdoip. Een deel der zeilen en van do tuigage zijn op laatstgenoemd dorp aangebracht. Het schip zinkt echter reeds zoo diep in het zand weg, dat alleen tijdens laag water nog lading geborgen kan worden. Als een bijzonderheid kan worden gemeld dat te Katwijk voor de hariugvisscherij een groot aantal Vol- lendaminers zijn aangemonsterd. Op het drietal voor predikant bij de ned. herv. ge meente te Tiol komen voor dr. A. Bruiuing, Kromme nie; F. C. A. Pantekoek te Bovenkarspel, en P. H. Edling te Limmon. Te Bovenkarspel is, uit 24 sollicitanten, tot onder wijzeres aan de Bewaarschool benoemd mej. Giels te Nijmegen. Bij het toelatings-oxamen voor de Rijks-kweekschool te Haarlem slaagden o. in. Maarten Groot van Hoog- karspel en Pieter Koster van Bovenkarspel, beiden leer lingen dor Rijks-Normaalschool alhier. Binnenkort zal voor rekening van de afd. «Beemster" van «Hot Witte Kruis" bij de school op den hoek van den Nokker- en Volgerweg een regenbak gemaakt worden die 12000 liters zal knuuen bevatten. I, tijden van gebrek aan drinkwater en die zijn lang niet zeldzaam znlleu de ouiwouendeu zich togen eene zeer geringe ver goeding vau bet uoodige water kunnen voorzien. Zekere E. uit Edam, die werkzaam is aan de Tolhuis-remise der Noordhullundsche Tram weg maatschappij geraakte bjj het rangeeren ouder een locomotief. Met oen dommekracht moest de. macbiue gelicht worden, om hem daaronder vandaan te halen. Gelukkig is de man er met een verwonding afgekomen. Benoemd lot ontvanger der directe belastingen te Monnikendam de heer G. D L. Rink, thans te Hattem en te Rijp de heer P. J. P. L. Baumann, thans te Bellingwolde. Eukliuizen. Tot leeraar in de Noderiaudsche taal bij de Rijns-Normaallessen aimer is benoemd de heer F T. Popma. i'allunlsoog. Mej. S. van der Meer, onderwijzeres alhier, is als zoudmig benoemd te Laugendijke (Friesland). Mid woud. Als eene bijzonderheid mag wel worden vei meld, dat alhier slechts in twee huisgezinnen de mazelen hebben geheerscht, terwijl ze in omliggende plaatsen epidemisch waren. Sijbecarspel. Benoemd tot onderwijzeres te Sijbecarspel (standplaats Beuuiugbroek) de eeuige sollici tante mej E. Sunt in gelijke betrekking te Castricum Voor de school te Bij becarspel heeft zich tot heden geeue sollicitante aangemeld. Werversliooi'. De beer J. Formijue Jr., arts alhier, aan wieu vroeger reeds vau gemeentewege dood- schouvv en vaccinatie was opgedragen, is. in de jongst gehouden raadsvergadering benoemd tot gemeeute-genees- geer. Egmond aan Xce. Getrouwd: 19 Mrt. Hendrik Dronth en Jausje Zwart. Geboren: 1 Mrt Arie, z van Willem Prins en Cornelia Stam. 20 Maria, d. van Leeudurt Kok en Neeltje Wijker. Overleden: 1 Mrt. Arie, z. van Leendert Stam en Frederika Visser, 3 m. 4 Kniertje d. van Andries Zwart en Maartje Groen, 15 in. 21 Eugelina d. van Willem Visser en Guurtje Blok, 1 j. en 9 m Levenloos aangegeven 6 Johannes, z. v. Pieter de Graaff en Cornelia Zwart. Eginond binnen. Geboren: 7 Mrt. Trijntje, d. van Johannes van den Bergen Aafje Mooij. 9 Nieolaasz van Andreas Zentveld en Maria Schermer. 8 Trijntjed. van Gerrit Blokker en Aagje Mooij. 14 Cornelia Agathad. van Hendrik Liefting en Aagje Ursem. 16 Catharina Maria, d van Jan de Wit en Guurtje Zuurbier. 18 Catbarinad. vau Arie Wittebrood en Aafje Ranzijn. 19 Martinus, z van Pieter Kool en Maartje Levering. Overleden: 8 Mrt. Pieter z. van Jan Liefting en Stijntje Kraak man, 10 m. 26 Petrusz. van Pieter Groen en Antje Meijne, bijna 4 j. 29 Johanna Elisabethd. van Petrus Koopman en Margaretha Stadegaard, bijna 12 j. St. Pankras. Geboren. 12 Mrt. Brechtje, d. van Abram Wagenaar en Baafje Duif. 22 Jacob, z. van Jacob Groen en Trijntje Kloos terboer. Overleden. 16 Mrt. Een levenloos aangegeven zoon van Klaas Trom petter en Antje Admiraal. HOF Si 8, Al. Si MAAK, beveelt in het bijzonder zijn holgeslepen Avond brillen aan in goud zilver, nickel en staal. Beleefd aanbevelend Uw dw. dienaar, JOHAK I, %l U ERS. 'ifl. kost minder en is veel beter dan Urling's Patent Stijjsel. Zie de attesten op de verpakking. Verkrijgbaar bij den heer T. VAAT I»EA BOSCH. P. G,, 34 jaar, biedt zich aan, van goede getuigen voor zien. Direct of later. Franco aanb. letter B bureau Schager 0 t., Schagkn. De ondergeteekende beveelt zich beleefdelijk bij zijne stadgenooteu als aan eu hoopt door solied en degelijk werk zich de gunst en het vertrouwen waardig te maken. UEd. dw. dr.. Alkmaar, Werkplaats .- A. ME MITIVK Pz., 28 Maart 1896. Baangracht. Ritsevoort, No. 22. COM 1*1. ET E M EU BI I. EEK! At». BÏJ iJE JIEEI.E INU1CHT1NO FKAACO LEVERINk IA ME PROVINCIE. Van A M S T E R M A M 's morg. VIE U W E i E I» »V 4 's midd. A'.j uur. 's av. 11 Drukkerij v. Herms. Ooster Zoon Alkmaar

Alkmaarsche Courant | 1896 | | pagina 6