W aarschuwing. No, 53. Eerste blBd* Acht en IVegentigste Jaargang. 1896. V RIJ 1) A G 1 MEI. Posterijen. Beschadiging van plantsoenen. Personeele Belasting. Zitting yan den Gemeenteraad op Woensdag, 29 April 189G, 4LK1IAARSCHE l Ol ltWT. Deze Courant wordt Blnsdag-, Bonderdag- en Zatcrdagnvond uitgegeven. Abonnementsprijs per maanden voor Alkmaar f 0,8®; franco door het geheele rijk 1, De 3 nummers O,OG. Afzonderlijke nummers 3 ets. Prijs der gewone Advertenliën Per regel 0,16. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de Uitgevers HERMs. COS- TER ZOON. Telefoonnummer 3 De DIRECTEUR van het POSTKANTOOR te ALK MAAR brengt ter algemeene kennis dat te rekenen van 1°. Mei de lichting der brievenbus aan het Post kantoor zal geschieden in plaats van ten 1 uur 25 min. 's av., ten 1 uur 6 min.; die aan de Kennemerb rii g ten 12 uur 2® min. 's av., in plaats van ten 12 uur 40 min. 's av.; die op de Vischm arkt ten 12 uur 20 min. 's av. en ten 9 erein plaats van ten 12 uur 40 's av. en ten 6 uur 40 's av.; die aan het Aceijnsgeb ouw steeds 5 minuten vroeger dan die aan de Vischmarkt. De Directeur voorn,, MOLL. De COMMISSARIS VAN POLITIE TE ALKMAAR, tot de ervaring gekomendat de gemeente-plant soenen soms op ergerlijke wijze worden beschadigd of vernield, deelt ter' WAARSCHUWING mede, dat door de politie met kracht deze baldadigheden zullen worden tegengegaan en dat bij ontdekking tegen de bedrijvers proces-verbaal zal werden opgemaakt. Daar bedoelde feiten in hoofdzaak door kinderen wor den gepleegd, doet hij tevens een ernstig beroep op ouders en onderwijzersom hem behulpzaam te zijn in zijne po gingen om de plantsoenen te beveiligen tegen de balda digheden der jeugd. De Commissaris van politie S. M. S. MODDERMAN Jr. Alkmaar, 28 April 1896. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Alkmaar; Gexien het besluit vau den heer Commissaris der Ko ningin in de provincie Noordholland van 25 April 1896 5e Afdeeling Nos. 113/4251 en 4691 (Prov. bl. No. 8) omtrent de beschrijving voor de personeele belasting voor den dienst 1896/97 en art. 30, 2, le zinsnede der wet van 29 Maart 1833 (Staatsblad No. 4); Maken aan de ingezetenen dezer gemeenteonder her innering aan de wet van 9 April 1869 (Staatsblad No. 59) en in het bijzonder aan art. 7 bekend dat de ontvanger der directe belastingen alhier, aan hunne woningen te beginnen met 4 Mei 1896 zal doen bezorgen een beschrijvingsbiljet, inhoudende eene korte schets van de grondslagen der voornoemde belasting, zijnde: 1°. De huurwaarde. 4°. Het mobilair. 2°. deuren en vensters. 5°. De dienst-en werkboden. 3°. haardsteden. 6°. paarden, waarbij aan ieder ingezeten de noodige vragen ter be antwoording worden gesteld, en ingevuldvan wege den Ontvanger wordt teruggehaald te beginnen den 18 dier maand. Dat zij die bij het bezorgen of het terughalen der biljetten mochten zijn overgeslagen zich in geen geval kunnen beroepen op zoodanig verzuim, maar integendeel gehouden zijn om de vereischte en behoorlijk ingevulde verklaring vóór of uiterlijk op 23 Mei e.k. intedienen ten kantore van den ontvanger, waar de biljetten ter invul ling steeds verkrijgbaar zijn. Dat ieder gehouden isde aangifte te onderteekenen en zoo iemand niet kan schrijvente doen invullen in tegenwoordigheid van een derden persoon, die de aangifte na voorlezing met den ontvanger of zijn ge machtigde zal onderteekonen. Zij verwittigen voorts, dat als tegenschatters ingevolge bovenstaand wetsartikel zijn benoemd Willem Vashlnder, Gijsbertus Baas ei» Hartlnus van Neggel. Dat de bevolking dezer gemeente voor zooveel zij tot maatstaf van sommige grondslagen der belasting moet dienen, bedraagt een getal van 11845 personen, en dat bezwaarschriften tegen de belasting op het personeel volgens art. 1 der wet van 4 April 1870 (Staatsblad No. 60) aan Gedeputeerde Staten van Noordholland be- hooren te worden ingediend, onder overlegging van een dubbel van het aanslagbiljet (tegen betaling van 5 centen bij den ontvanger verkrijgbaar), binnen drie maanden na den dag der afkondiging van het kohier, waarop de aan slag voorkomt. Burgemeester en wethouders vermanen de ingezetenen om met de meeste Dauwkeurigheid binnen den bepaalden termijn hunne beschrijvingsbiljetten intevullen, ter be vordering van den geregelden afloop der beschrijving en ter voorkoming van de toepassing der boeten en straffen, tegen valschheid en onnauwkeurigheid der in vulling vastgesteld. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar, A. MACLAINE PONT. 29 April 1896. De Secretaris a. i., L. VAN DER VEGT. BllWKWKT. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Alkmaar brengen ter algemeene kennisdat aan hen vergunning is gevraagd door ADRIAAN PELS, wonende alhier, tot het voortzetten van den verkoop van sterken drank in het klein in het perceel aan de Houttil B, No. 39 welke vergunning thans ten aame staat van H. W. HOF MEESTER. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. MACLAINE PONT. Alkmaar, De Secretaris a. i., 29 April 1896. L. VAN DER VEGT. Bedrijfsbelasting. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Alkmaar brengen ter algemeene kennis dat de heer Commissaris der Koningin in de provincie Noordholland bij besluit van 25 April 1896 No. 113/4252 en 4691 5e afd. be paald heeftdat met de uitreiking der beschrijvingsbil jetten voor de belasting op bedrijfs- en andere inkomsten over het dienstjaar 1896/7 in al de ge meenten dezer provincie een aanvang zal worden gemaakt op 4 Mei a.s. en dat de aanslagregeling op 1 October a.s. moet zijn geëindigd. Zij vestigen ia het bijzonder de aandacht van belang hebbenden op den inhoud van artt. 15 paragr. 2, 16 en 45 met art. 47, paragr. 5, 6 alsmede van de artt. 34 le lid en art. 47 par;igr. 7. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. MACLAINE PONT. Alkmaar De Secretaris a. i., 30 April 1896. L. VAN DER VEGT. des namiddags 123/4 unr. Voorzitterde Burgemeester A. Maclaine Pont. Waarnemend Secretaris: de heer L. van der Vegt. Tegenwoordig 16 leden. Afwezig met kennisgeving de heer Kraakman. Beëedigln; gemeente-secretaris. Terstond na opening der vergadering wordt overge gaan tot de beëediging van den nieuwbonoemden ge meente secretaris, den heer 0. D. Donath. Binnengeleid door den waarn. secretaris legt de nieuwe functionaris den bjj de wet, voorgeschreven eed af in handen van den Voorzitter, waarna deze hem g luk wenscht met zijne benoeming hem verzekertdat het hem niet zal ontbreken aan de medewerking van het dagelijkseh bestuur, de leden van den Raad en de ambtenaren ter secretarie. »Ik hoop, zegt de Voorzitter, dat ge deze betrekking een lange reeks van jaren moogt bekleeden, dat gij steeds zult ijveren voor de belangen der gemeenteen voor spoed n en uw huis uw deel moge zijn." Hierop vraagt de heer Donath het woord ter be antwoording dezer toespraak, en zegt ongeveer M. H.Het zij mij vergund r een woord van dank tot u te richten voor het in mij g'estelde vertrouwen, ik ben u daarvoor ten hoogste erkentelijk en durf u hierbij de verzekering geven dat het miine eerzucht zal zijn te laten blijken dat ik dat vertrouwen waardig ben. De werkkringdie mij wachtzal zeker veel over eenkomst hebben met die welke ik heb verlatenmaar toch zullen er zaken voorkomen, die mij vreemden onbekend zijn. Doch, Mijnheer de Voorzitter, na de zoo vriende lijke woorden tot mij gericht, vertrouw ik dat, waar dit noodig mocht zijn, de voorlichting van nwe rijke erva ring op het gebied der gemeentehuishouding mij don weg zal wijzen. Ik reken het mij tot eon eer, tot secre taris dezer belangrijke gemeente te zijn benoemden acht het mij een plichtde belangen te bevorderen dezer historische stad. De Voorzitter noodigt hem daarna uit, de vergadering bij te wonen. Notulen. De notulen der vorige vergadering worden thans voor gelezen eu onveranderd goedgekeurd. KlEUEUGKIilKGEK. Vervolgens doet de Voorzitter eenige mededee- lingen, waaronder het verslag van de audiëntie bij H. M. de Koningin-Regentes gedurende Haar verblijf te Am sterdam, bij welke gelegenheid H. M. de beste wenschen uitte voor den bloei dezer stad. Hij stelt voor, deze mededeeling voor kennisgeving aan te nemen. Alzoo wordt besloten. Verder wordt medegedeeld, dat ingevolge vroeger ge nomen besluiten is overgegaan tot do noodzakelijk ge bleken leeningen bij het agentschap der Nederl. Bank alhier, en dat is ingekomen het rapport op de bezwaar schriften van eenige-belastingschuldigen, uitgebracht door de commissie van financiën en het rapport van het Bur gerlijk Armbestuur. Al deze stukken worden voor kennisgeving aange nomen. Openbare burgerschool. Het zal den Raad eenigszins verwonderen zegt de Voorzitter thansdat hoewel in de notulen der vorige vergadering staatdat het rapport op het verzoek der ouders van leerlingon der Openbare Burgerschool, boven aan op den agenda voor deze vergadering zou staan, dit er thans niet op voorkomt. Ik moet u mededeelen dat dit op verzoek van den heer Kraakman word nagelaten, daar deze meende, dat men over de splitsing der klassen juister kan oordeelenwanneer men weethoeveel leer lingen de school zullen verlaten en voor hoeveel nieuwe lingen plaatsing wordt verzoeht. De Voorzitter verklaarde, zich daarmede volkomen te kunnen vereenïgen. De heer Boelmans ter Spill meentdat het juister geweest ware, indien het puut op den agenda ware geplaatst. Men heeft nu niet voldaan aan de gegeven belofte. Ware het er op geplaatstdan kon de Raad in alle gevallen besluiten of zij het voorstel van den heer Kraakman zou aannemen Hij stelt daarom voor, tot do behandeling over te gaan. De Voorzitter zegtdat indien de Raad daartoe besluitdaartegen geen bezwaar bestaataangezien het stuk zich in de portefeuille bevindthet voorstel zal behandeld worden voordat de agenda aan de orde komt. De secretaris doet thans voorlezing van de ingekomen stukken van Ged. Staten, o.a. eene missive ter goedkeu ring van het belastingkohier voor 1896 en eene ter goed keuring van de aanvulling der politieverordening met betrekking tot het rijden over de Kaasmarkt. Op voorstel van den Voorzitter voor kennisgeving aan genomen, evenals de brief van het R. K. Armbestuur en Diaconie, dat op de kiezerslijsten geen personen voorkomen, die in het afgeloopen jaar onderstand hebben genoten. De rapporten over den toestand van de gemeente, de verslagen over de inrichting voor Hooger Onderwijs, de gemeentelijke Normaallessen en de Ambachtsschool, zullen den leden van den Raad worden toegezonden dat van de Ambachtsschool zal tevens in handen komen der com missie van financiën omdat daarin ook voorkomt eene rekening en verantwoording. Evenzoo de verslagen van het Burgerweeshuis en het Burgerlijk Armbestuur. Nog is ingediend een verzoekschrift van eenige be woners van de Heerenstraat, waarin adressanten te ken nen geven dat gedurende de groote voor- en najaars veemarkten schade wordt gedaan aan hunne affaires. Door do voor hunne huizen gespannen touwen toch, wordt de toegang tot hunne winkels belommerd. Zij verzoeken hierin verandering te brengen en evenals bij de koffie- hnizen de toegangen vrij te houden. In handen van b. en w. ter beschikking. Hat thans volgende stuk betreft eene correspondentie van b. en w met het gemeentebestuur van Schermerhorn betreffende do kosten voor verpleging van Helena Man- schot in oen krankzinnigengesticht. De pationte was des tijds woonachtig te Schermerhornterwijl later haar echtgenoot naar hier verhuisde. De gemeente Schermer horn meende toen de kosten niet meer te moeten dragen, doch liet Alkmaar daarvoor aansprakelijk. Deze quaestie meenen burg. en weth. niet zonder den Raad te mogen uitmaken. De Voorzitter stelt voor, dit stnk te stellen in handeu der commissie van financiën. De heer Bruinvis (wethouder) acht het beter eene commissie van 5 leden te benoemen, wat de heer Boel mans ter Spil] niet noodig oordeelt. Hij voor zich zou heel goed met het voorstel van den voorzitter kun nen meegaan. Na enkele opmerkingen van den heer Bruinvis neemt de voorzitter diens voorstel over, waarna het alge meen wordt goedgekeurd. De commissie werd thans samengesteld nit de hoeren Boelmans ter Spill, die 15, Kraakman, die 14, Bruinvis, die 12, Preijer, die 11 en de Lange, die 9 st. verkreeg. Nog kwam in een verzoek van de heeren Lind, Breg- man en van Stam omtrent het afstaan en ruilen van grond aan de Schermerpoortwaar door hen perceelen zijn aangekocht tot bouwterrein. Tevens vragen zij een gedeelte der aidaar gegraven sloot te mogen dempen. Gesteld in handen van de commissie van bijstand. Voor men thans overgaat tot de behandeling der agenda, wordt het voorstel van den heer Boelmans ter Spill, om het punt betreffende de openbare burgerschool in deze zitting te behandelen, in stemming gebracht en met 10 tegen 6 stemmen verworpen. Vóór stemden de heeren de Groot, Vonk, Boelmans ter Spill, de Wit, de Lange en Canters. Reglement voor de Burgeravondschool. 1. De heer de Lange zegtdat hij heeft opgemerkt dat er verschil is tnsschen de regeling, zooals die is inge diend en die, welke door burg. en weth. wordt voorgesteld. Uit verschil loopt voornamelijk over de voortgezette klasse. Spr. vraagt, of de commissie van toezicht op het M. O. is gehoord. De Voorzitter meent dat het duidelijk in het stuk staat»gehoord de commissie van toezicht enz." De heer de Lange vraagt of de commissie van toezicht ook geboord is na de wijziging door burg. en weth. in het ontwerp gebrachthem was ter oore gekomen dat zulks niet is geschied. De Voorzitter deelt thans mede dat door burg. en weth. het artikel, betreffende de voortgezette klasse, er is uitgelaten en met reden. Oorspronkelijk was de cursus driejarig, later werd bepaald, dat in sommige gevallen de jongelni ook een 4e jaar den cursus konden volgen. Dat

Alkmaarsche Courant | 1896 | | pagina 1