T 1 RHEUJXEATIEK Fijn Schoenwerk, Advertentiên. HET KASJTOaa. .Firma GOUWE Co.", de Doelenstraat 23. EXTRA STIJFSEL Zaandam. Paul Avis. DIENSTBODE. MEID-ALLEEN. Dankbetuiging. Havana Manilla gJeerdr" W. M. H. PELS. Boode Bordeauxwijn Roode Port-a-Port, COGKTAC 'Wali Eomunde G-eveke, HÖUTTIL, B 16, in ernstigen graad. W q maskerade te Utrecht. Wij vernemen, dat uit het bestuur van het vreem delingenverkeer en de feestcommissie van het Utrechtsche Studentencorps zich de heeren mr. P. G. H/'Dop, W. E. L. K. Andrau jhr. N. A. van Karnebeek en J. W. R. van Eeten tot een comité hebben gevormd dat zich ten doel stelt aan vreemdelingen, die tijdens de lustrum feesten (2228 Juni) willen overnachten, goed logies te verschaffen en gelegenheid te geven om den stoet te bezichtigen. Bedoeld comité, gevestigd Nende 15, heeft zich daartoe bij circulaire tot hotelhouders en ingezetenen gewend en verstrekt aan event, huurders op verzoek gratis formulieren van aanvraag tot huisvesting en alle verdere inlichtingen. Leger des Heils. Kommandant en Marechale Booth-Clibborn, die door Generaal Booth zijn aangesteld als hoofd van het Leger des Heils in Nederland en Belgiëhebben 15 jaren van moeilijken strijd beleefd in Frankrijk en Zwitserland. Beiden oudergingen o. a. verschillende malen in Zwitser land gevangenisstrafwaartoe zij werden veroordeeld wegens het houden van bijeenkomsten en het prediken van het Evangelie. Zij hebben echter op zulk een wijze weten te volharden, dat thans, in plaats van antipathie, algemeene sympathie wordt betoond met bet werk van het Leger des Heils in meergenoemde landen. Zij worden in Amsterdam verwacht in de eerste week van Junien de eerste openbare bijeenkomstdoor den kommandant geleid, zal worden gehouden op Woensdag 10 Juni, des avonds acht uur, in Maison Stroucken. Nederlandsch Paardenstamboek. In de vergadering van de vereeniging »het Neder- landsch Paardenstamboek afdeeling Noordholland op donderdag, 11 Juni 1896, des middags 12 ure, bij den heer D. van Twuiverte Schagen, zullen in behan deling komen de volgende punten van beschrijving notulen; ingekomen stukken; rekening en verantwoording over 1895 rekening provinciale subsidievoorstel van het bestuur, om bij de regeering aan te dringen op wij ziging van het rijksreglement, en wel in dier voege, dat ook aan merriën met veulen, boven de acht jaren premiën mogen worden toegekend op te geven voorstellen ter opname onder de punten van beschrijving voor de alge meene vergadering der Vereeniging. Het bestuur maakt verder bekend dat de keuringen voor het toekennen van de provinciale aanhoudingspre- miën aan hengsten geboren in 1895 en aan merriën geboren in 1890, 1891 1892 en 1893, zullen plaats hebben: te Schagen, op dinsdag 23 Juni e.k., bij Visserdes voormiddags 10 ure te Beverwijk, op woensdag 24 Juni e.k., bij het Stationskoffiehuisdes voormiddags 10 urete Hoofddorp, op donderdag 25 Juni e.k., op de Markt, des voormiddags 10 ure; er zullen tevens keuringen worden gehouden van merriën, geboren in 1888 en 1889met hare veulensgeboren in 1896, waarvoor 10 premiën van ƒ30 elk, uit de rijksbijdrage beschikbaar zijn. De aanhoudingspremiën voor merriën geboren in 1892 en 1893zullen uit de rijksbijdrage met f 25 worden verhoogd dus f 75 be dragen. Voor hengsten geboren in 1895 zijn zes pre miën ad f 100 beschikbaar. Voorts zullen uit de rijks bijdrage worden toegewezen 12 premiën ad f 50 voor merriën geboren in 1894 welke in 1897 moeten worden gedekt. Deze premiën worden na overlegging van het sprongbewijs voldaan. Te S c h a g e n en te B e v e r w ij k zal vóór de pre miekeuringen gelegenheid worden gegeven tot inschrijving van merriën in het Stamboek te H o o f d d o r p zal op donderdag 18 Juni e.k., des voormiddags 11 ure, eene Stamboekkeuring plaats hebben op 25 Juni bestaat daarvoor geene gelegenheid De aangifte ter mededinging is verplichtend en moet geschieden bij den secre taris H Teengs te Alkmaar, Laat A 112 acht dagen vóór de keuringen. Men wordt beleefd verzocht, bij de aangifte vooral den leeftijd der merriën te vermelden. Volgorde der keuringen merritn geboren in 1888 en en 1889 met hare veulens hengsten geboren in 1895 merriën geboren in 1894 idem in 1890 en 1891 idem in 1892 en 1893. Belanghebbenden wordt er op gewezen dat de woonplaats van den secretaris niet meer is Wieringerwaarddoch Alkmaar. Hen misdaad. Aan het spoorwegstation te Couville, bij Cherbourg, kwamen verleden week een man en eene vrouw, die zich Castel noemden, met den trein uit Parijs aan. Zij lieten een groote, zware kist achter, welke later afgehaald zou worden. Spoedig bemerkten de spoorwegbeambten verdachte teekenen aan de kister vloeide een kwalijk riekend vocht uit. Toen Castel met zijn vrouw kwam, zeide hij, dat er waarschijnlijk een flesch in de kist was gebroken en verklaarde niet te woten wat er in washij nam ze mee voor een vriend van hem. Zoodra hij weg was, zond men om de politie. Deze opende de verdachte kist, en men deed toen de ontzet tende ontdekking, dat daarin het lijk van een jonkman van 20 a 23 jaren lag. Toen Castel en zijn vrouw terugkwamen, werden zij in hechtenis genomen. Zij verklaarden aanvankelijk, dat zij niet wisten wat de kist bevattemaar hunne ant woorden waren verward en met elkaar in tegenspraak en den volgenden dag, voor den rechter te Cherbourg, werden zij tot bekentenis gebracht. Men heeft de identiteit vau het slachtoffer ontdekt. Het is een jonkman van 23 jaren, Emile Delahaefi, post zegelverzamelaar en handelaar te Parijs. Die jonkman werd sinds een week vermist. De commissaris van po litie, die uit Parijs naar Cherbourg vertrok om een on derzoek in te stellen, nam den vader van den vermiste mee, en deze herkende zijn ongelukkigen zoon. De moordenaar, een man, die al meermalen in aan raking met het gerecht was en een reeks valsche namen heeft gedragen, heet eigenlijk Aubert. Hij heeft op He melvaartsdag Delahaeff bij zich gelokt en hem doodge slagen, om een postzegel-verzameling machtig te worden. De vrouw, die met hem gevangen genomen werd is zijn minnaresMarguerite Dubois. Zij heeftnaar zij volhoudteerst na den moord iets daarvan geweten. Aubert had haar toen gezegd dat hij twist had gehad met den jonkman dien zij dood op den grond zag liggen, en dat hij hem in zelfverdediging had gedood. In het Engelsche Gerechtshof. Hen gevechtzooals slechts zelden voorkomt had dezer dagen in het gerechtshof te Londen plaats. Twee personen stonden terecht wegens moord op een ouden heer. Een hunner, een tenger man Milsom genaamd had ver klaard dat de andere, Fowler, den moord bedreven had, doch dat hij,Milsom. er slechts de vruchten van had geplukt, zonder zelf eenig aandeel aan den moord te nemen. Fowler gaf aanhoudend zijn haat tegen Milsom te kennen, en toen nu het proces geëindigd was en de juryom over het al of niet schuldig te beslissen was weggegaan viel Fowler onverhoeds zijn medebeschuldigde aanofschoon een ge vangenbewaarder tusschen de beide mannen zat. De man heeft een terugstootend gezichtis zeer zwaar gebouwd en heeft groote handen die zich als een schroef vast knijpen. Zich van zijn lot bewustwilde hij de laatste wraak nemen en Milsom zou onder dien woedenden aan val zeker gedood zijn als niet een paar sterke politie agenten hem bevrijd hadden. Maar Fowler bleef met de politie-agenten worstelen en de man was in zijn woede zoo krachtig dat het een dozijn agenten moeite kostte hem te boeien. Nog lang bleef hij razen en te midden daarvan verried hij zijn schuldniet alleen aan den moord maai' aan nog een andere misdaad. Toen de jury terugkwam werden beide mannen schul dig bevonden en ter dood veroordeeld. Het Groote Wiel op de Indische Tentoonstelling te Londen is plotseling onklaar geworden, op een avond dat zich omstreeks 60 menschen in de hoogste schuitjes bevonden. Dezen waren genoodzaakt den geheelen nacht in de lucht te hangen en konden eerst den volgenden morgen verlost worden. Een oude zeeman was echter met gevaar voor zijn eigen leven, het geheele wiel rond- geklanterd, en had alle »gevangenen in de lucht'' van leeftocht voorzien. Het ongeval werd veroorzaakt door het stokken van 6en ketting onder den grond. Alle pas sagiers kwamen veilig beneden, toen het wiel weer draaien kon vóór dien tijd waren reeds echter sommigen uit de lager hangende schuitjes met touwen en katrollen naar beneden gekomen. Te JVlincs werd dezer dagen een stierengevecht vertoond, waarbij men een renperk had gevormd door een aantal wagens, als zitplaatsen voor de toeschouwers, in een halven kring te scharen, tegen den wand van het Eaadhuis aan. Plotseling rende nu de woedende stier de trappen op en de vergaderzaal van den Gemeenteraad binnen, waar zijne aankomst een ongelooflijke opschudding wekte onder de mannen, vrouwen en kiuderen, die van een balkon af toekeken. Dit balkon was slechts door een glazen deur van de zaal gescheiden en in doodsangst wachtten de verbijsterden hun lot afsommigen lieten zich in hun angst naar beneden vallen of gingen aan het balkon hangen. Twee moedige burgers slaagden er echter in het woedende dier te bedwingen en het ongeval werd, al kregen eenige personen lichte verwondingengeen onheil. Ongeluk in de Parijsche Opera. Een vreeselijk ongeluk heeft dm 20 's avonds een paniek veroorzaakt in de opera te Parijstijdens de opvoering van Hellé. Aan het einde van het eerste be drijf werd plotseling een geweldige slag gehoord en tege lijk zag men een fel licht als een bliksemstraal, gevolgd door een wolk van stof. Men dacht eerst aan een ontploffing of een anarcbis- tischon aanslag en het publiek van de bovenrangen zocht in allerijl een goed heenkomen, maar door de koelbloedige houding van de municipale gardes en do zaalconcierges bedaarde het publiek spoedig. Het bleek dat een der groote, circa 700 KG. wegende gewichten van den middelsten luchter was gevallen. Een der acht dikke stalen kabelswaaraan deze luchter hangtloopt door een luchtkoker waardoor ook een kabel van het electrische licht loopt. Door een breuk in het bekleedsel waarschijnlijk, was contact ontstaan ten gevolge waarvan de kahel, die het tegenwicht droeg, is gesmolten. De enorme ijzermassa viel eerst door het plafond en daarna door den vloer van de vijfde galerij en kwam vervolgens terecht op de vierde galerij boven op een bezoekster. Het hoofd der ongelukkige werd totaal verbrijzeld, haar rechterarm en rechterbeen werden afgerukt. Haar dochter die naast haar zat, werd ernstig gewond; twoe andere toeschouwers, in de fauteuils achter haar gozeten kregen een electrischen schok die hen be wusteloos maakte. De luchter is blijven hangen. De regisseur verscheen op het tooneel en verzocht net publiek kalm de zaal te verlaten; vele bezoekers eischten aan de kas hun geld terug. Een begin van brand op de bovengalerij werd spoedig gebluscht. IS VERPLAATST WAAR De beroemdste chemische en handels autoriteiten verklaren beter dan Urling's Patent Stijjsel bovendien is EXTRA STIJFSEL goedkooper. ijHT* Wie U dus Urling's Patent- si) ij f 8 e 1 aanbeveeltmisleidt U. Verkrijgbaar bij den heer T. G. VAU «KW BOSCH. In een stil gezinbuiten de stadwordt gevraagd eene nette aankomende Brieven onder opgave van getuigenlett. X, bureau dezer Courant. GHVRAAGD te Helloo tegen 1 Aug.in een klein stil gezin eene DIENSTBOD K, kunnende koken en netjes werken. Fr. br. letter S. aan de Boekh. HERMS. COSTER ZOON, Alkmaar. Vele jaren heb ik aan rhenmatische pijnen geloden in de gewrichten en ook in de beenen, welke mij in mijne betrekking als koster zeer hinderlijk waren na gebruik van het Keizerl. Kon. gepatenteerde Volta-Kruis, ben ik, Gode zij dank, daarvan geheel genozen en heb volstrekt geen pijn meerdaarbij ben ik gisteren in Haarlem ge weest bij mijn Vrouws Zuster, Mejuffrouw VAN BRUG GENROTHUIJS, wie ik het Volta-Kruis had aange raden. Zij leed vreeselijk aan rbeumatiek in het hoofd en gevoelt sedert het gebruik van het Volta-Kruis niets meer van de pijn. Beide Kruisen kocht ik bij den heer W. PENAaT W.Pzn in »de Nieuwe Gaper" te Alkmaar. In het belang der lijders aan deze ziekte geef ik graag deze inlichtingen om hun zooveel mogelijk het dragen van dit heilzaam werkend Kruis aan te raden. Alkmaar, C. STADEGAARD, 26 Juli 1895. Koster dor St. Laurenskerk. Met genoegen kan U van mijn naam gebruik maken. Al wel een jaar lang heb ik veel last van bezetting op de Borst, die mij vaak belette mijn werk naar behooren te verrichten en menigen gulden heb ik aan Dokter en Meester uitgegeven zonder dat het mij iets baatte. Ik droeg nu pas sinds een dag of 14 het Volta-Kruis en reeds nu gevoel ik niet meer die ondragelijke drukking op de Borst zoodat ik vertrouw dat bij voortdurend dragen van het Kruis de pijn geheel zich zal verwijderen. Het Volta-Kruis, groot model, kost f 1,50. Mej. A. v. VORDEREN, Westerdokstraat 10, A dam. Alle lijders aan Jiclit, Zenuwzwakte, Zwakke Borst, Asthina, Kramp, Lichaamszwakte, Hy pochondrie Melancholie Hartkloppingen Hoofd- en Kiespijn, Oorsuizingen en liardlioo- righeld of andere Kwalen als kenmerken van afneming der levenskracht moeten altijd het VOLTA-KRUIS dragen, volgons voorschrift. LEES. Het Keizerl. Konlnkl. gcpat. Volta- Kruis wordt thans in 2 grootten verkocht, met gebruiks aanwijzing, a f 1,en 1,56, franco per post 10 ets. meer en is alleen verkrijgbaar te ALKMAAR bij H. PEWAAT W.Pz., Luttlk Oudorp, C OI. Als kenmerk van echtheid is elke Doos gestempeld met het Keizerl. Kon. Patent, anders is het nagemaakt. Elke lijder wordt in zijn eigen belang verzocht hierop te willen letten. Alleen verkrijgbaar aan bovenstaand adres. De BESTE SOORTEW tot de laagste prijzen. KOORSTRAAT 26, hoek Oudegracht. f 26,--, f 28.-, f 30,per anker en hooger. a f 1,16 f 1,50 en f 1,80 per fl. en hooger. f 1»—f 1,20, f l,öO per fl. en hooger. A L K M A A R. Telefoonnummer 86. heeft de eer het geachte publiek te berichtendat haar fS -HL-' 'H *vt. - ALKMAAR, weder ruim voorzien is van alle soorten zoowel voor Dames als Heeren. Bijzonder wordt voor het aanstaande seizoen het Chroomleder aaubevolen. 'aBSST*' Reparatiën worden ten spoedigste netjes en soliede afgeleverd.

Alkmaarsche Courant | 1896 | | pagina 3