Merk (TC Badhotel „Zeezicht", Lijnzaadkoeken, Advertentièn. De Notaris C. W. A, van de Wall, INBOEDEL, De Notaris C. W. A. van de Wall, Westlandsclie Hypotheekbank, Reisseizoen 1896. Crediet-Brieven. HOTEL DEUTSCHMANN. Zuivere murwe T. CROK, STE ARINE-KAARSEN Meei?!!! EXTRA STIJFSEL Zaandam. Paul Avis. C O W C E R T Woensdag 8 Juli 1896 Schitterend Vuurwerk 9«"™d. Een netten en zeer goed onderhouden FABBIEkinEUk GEUEPONEEBU, VAX de Stearine-Kaarsenfabriek „AP0LL0", De Nieuwe London Prijs: f 1,50 en f 0,85 per flacon. MIEWT C 8. te geven door de Harmoniekapel uit Alk maar directeurde heer J. M. 0TT0op trokken de pachters gezamenlijk, waardoor de verpachting niet kon doorgaan. Door het hoofdbestuur van den Aationalen ïui- derzeebond is aan de burgemeesters toegezonden een brochure van zijnentwege uitgegeven getiteld Een kort woord aan het Nederlandsche volk", met verzoek deze na lezing aan een leesgezelschap in hunne gemeente te willen geven. Broek in Waterland. Het diaconie-armbestuur heeft dit jaar een proef genomen met het uitgeven van kleine perceelen bouwland aan verschillende personen tegen zeer geringen huurprijs. Deze wijze van onderstand verleenen heeft in den be ginne ernstige tegenkanting ondervonden zoowel in den boezem van het bestuur als bij anderen doch de uit komst overtroft de stoutste verwachting. Het is een lust tusschen de perceelen door te wandelen waaraan door de verschillende bewerkers groote zorg is besteed en die met elkander wedijveren in netheid en vruchtbaarheid. Door het welslagen van deze proef is tevens het bewijs geleverd dat de grond in deze gemeente geschikt is voor groenteteelt. Tot nu toe wordt een groot deel van de groenten voor de consumptie uit Amsterdam aangevoerd; in de toekomst zien wij onze groenteboeren met hunne zelfgeteelde versche groenten dagelijks rondventen en mogen zij onzentwege het overschot naar de markt te Am sterdam brengen. Crootschermer. Op de voordracht voor onder wijzeres aan de openbare lagere school alhier zijn geplaatst de dames J. M. Molenaar, Zaandam, M. Klok, Houtrak- polder, en B. Hospes, Makkum. Hoorn. Bij don gemeenteraad is een verzoek in gekomen van den heer Eijdman te Delft, om voorloopige concessie voor den aanleg van eene drinkwaterleiding waarbij het water door distillatie van zeewater zou wor den verkregen. De Raad heeft dat verzoek gesteld in handen van het Dagelijksch Bestuur, om een nader ont werp te doen samenstellen alvorens eene beslissing te nemen Furinerend. Op den 1 werden op de afslag- markt verhandeld 41000 slaboonen f 0,90 a f 1.10 per 1000 stuks1800 Meirapen 9 a 11 ets. per honderd 700 ponden doperwten 2'/2 a 5 ets. p. p.: 394 zakken tninboonen 42 a 51 ets. p. z.: 57 ponden peulen 6 a 7 ets. p. p.; 50 bloemkoolen 7 ets. p. st. 18 zakken aard appelen f 1.10 a f 1,25 p. z. Handel vlug. Met iederen marktdag wordt deze markt belangrijker. De aanvoeren worden steeds grooter, terwijl reeds onderscheidene koop lieden uit andere plaatsen deze markt bezoeken. De fabriek van de Anglo Dutch Condensed Milk Com pany alhier werd den 1 in het openbaar verkocht voor 50,000 2 handelsmerken voor 364. Bij opbod kon deze fabriek opbrengen 26000. Zij is aangekocht door de eigenaars van de fabriek van gecondenseerde melk „Hollandia" te Vlaardingen. Texel. Den 1 werden te De Cocksdorp door de rederijkerskamer »Door inspanning uitspanning" ten too- neele gevoerd »De Markies de Goncourt", tooneelspel in 3 bedrijvenmet een voorspelen »Een Oliekoop" of >homoëopaath", kluchtspel in één bedrijf. Met groote belangstelling werd het spel door een vrij talrijk publiek gevolgd. Een prettig bal besloot den avond. De heer M. Rooseboom te Wirdum (Friesland) heeft het op hem uitgebrachte beroep bij do gereformeerde ge meente te Oosterend aangenomen. IJ muiden. Den 1 is de visschershaven officiéél in gebruik genomen alsmede het bulpafslaggebouw. De steigers bij de sluizen zullen voorloopig blijven staan en de vaartuigen zullen ook daar kunnen lossen, maar in de visschershaven kan dit niet geschieden zonder betaling van steigergelden terwijl men aan de oude steigers zal moeten blijven betalen. De veehouder H. Adema, in de gemeente Wonse- radeel (Fr.), heeft een stier en 4 melke koeien verkocht voor de som van j 1800. Dit vee wordt naar de Trans vaal verzonden. Te Buitenpost (Fr.) vindt men in eene pomp sedert eenige dagen het water met zeer sterk petroleum gehalte ongeveer 50 pet. Men vulde lampen met dit vocht, en deze gaven goed licht. Er zal nu een onderzoek in gesteld worden of men hier te doen heeft met eene petro- leumbron want het schijnt onmogelijk, dat men vau buitenaf zooveel petroleum daarin heeft kunnen werpen wijl de pomp reeds gedurende eenige dagen dit vocht geeft. Amsterdam. Van hier vertrekt den 7 Juli eene processie naar Kevelaar. Onder eenige paarden op een weiland te Jttaten- dreclit is kwade droes uitgebroken. De rijksveearts heeft de noodige maatregelen genomen. IVleringen. Den 27 Juni werden alhier door doctor Maats, als voorzitter van den Raad van Beheer belast met de exploitatie der wierwaardeu in de Zuiderzee, namens het gemeentebestuur uitgereikt 138 consenten 2 personen worden geweigerd op grond dat zij reeds voor anderen werkzaam waren geweest. Zwang. De tuin ïers in den Bangerd zullen eenige zendingen aalbessen op de Dtrechtsche markt brengen Aan de ladingsplaais alhier zullen zij een kantoortje op richten ten dienste van den boekhouder der afzendingeu. Zangersfeest. In hot Oranjewoud bij Heerenveen had den 2 het 11de Noordelijk Christelijk Zangersfeest plaats. Treinen, trammen en booten hadden duizenden bezoekers aange voerd. Het weder was zoo ongunstig mogelijk. Den ge- heelen dag woei een koude wind die van tijd tot tijd hevige regenbuien aanvoerde. Toch heerschte er een op gewekte stemming. De verschillende nummers werden onder leiding vau den heer Godefroi te Steenwijk, hoogst verdienstelijk uitgevoerd en voor de spreekgestoelten trotseerden tal van hoorders de guurheid van het weder. Uitvoer van planten naar Rusland. Met ingang van 7 Juli a.s. treden in Rusland, ten aanzien van den invoer van levende plantenvruchten «n groenten eenige ni.uwe bepalingen in werking. Zij betreffen 1. de invoer in Rusland van levende planton ■net uitzondering van druivenplanten is toegestaau voor een aantal landen, waaronder ook Nederland, waarvoor onderscheidene bijzonderheden zijn opgegeven in de Staats courant No. 153. 2o. De zendingen van levende planten moeten vergezeld gaan van een certificaat van oorsprong afgegeven door eene bevoegde autoriteit of eene inrichting voor druifluis- onderzoek in het land van herkomst. 3o. Tafeldruiven (trossen en zaden), als ook druivenmoer, mogen worden ingevoerd langs alle douanekantoren, welke zijn opengesteld voor den invoer van levende planten. 4o. De invoer van alle soorten van vruchten en groen ten is aan geen enkele beperkende bepalingen onderwor pen de Zuidwestelijke grens des Rijks maakt hierop echter eene uitzonderingzijnde namelijk die invoer volstrekt verboden van het douanekantoor Radzivilovo af tot aan de Zwarte Zee. In- en doorvoer van vee. Bij koninklijk besluit van 22 Juni j.l. (Stbl. 98), is, op de voordracht van de ministers van binn. zaken en van financiënen uit overweging dat het, wegens het voorkomen van besmettelijde veeziekten onder de een hoevige dieren in het buitenland noodzakelijk is maat regelen te nemen ten aanzien van den in- en doorvoer van eenhoevige dieren en van vleeschvan die dieren afkomstig het volgende bepaald Art. 1. De in- en doorvoer van eenhoevige dieren en van vleesch van die dieren afkomstig is verboden uit landen of streken door de ministers van binn. zaken en van financiën aan te wijzen. Art. 2. De aanwijzingen worden door plaatsing in de Staatscourant ter algemeene kennis gebracht; intrekking of verandering der aanwijzing geschiedt op gelijke wijze. Art. 3. De aanwijzingen kunnen tevens voorschriften behelzen omtrent uitzonderingen welke op het uitgevaar digde verbod zullen worden toegelaten. Dit besluit treedt in werking op 5 dezer. U-Hung-Chang. Het bezoek van den Chineeschen Onderkoning Li- Hung-Chang staat niet in verband met het sluiten van eenig verdrag, maar is eenvoudig een beleefdheidsbezoek, om blijk te geven van vriendschappelijke gezindheid jegens de dynastie en de Koninginnen en tot bevestiging van oude vriendschapsbanden tusschen de beide landen. Maandagmiddag zal hij met den trein 4.10 te Baarn aankomen om zich vervolgens naar Soestdijk te begeven. In het Hotel-Zeiler te Baarn zal de Onderkoning eonige uren vertoeven; er worden daar acht kamers voor hem en zijn gevolg gereed gehouden. Het decoratief van het Kurhaus te Scheveningen bij het bezoek aldaar van Li-Hung-Chang zal bestaan uit eene versiering, voorstellende eene Chineesche tempel ter afscheiding van de receptiezaal van de table-d'hóte-zaal, waar de regeering den Chineeschen gezant een diner aan biedt. Aan de vensters langs de trap, leidende naar de hofloge in de Kurzaal en naar de aangrenzende loges zullen transparanten worden aangebrachtbeschilderd met Chi neesche versieringen omgevende de wapens van Li-Hung- Chang. In gelijken stijl worden bladzijden beschilderd in »het gouden boek", dat tor teekening zal worden aan geboden. Li-Hung-Chang zal hier te lande komen zonder zijn mee op reis genomen doodkist. Die is vooruitgezonden naar Engeland. te ALKMAAR, zal op maandag, 6 Juli 1890, des voormiddags ten 11 ure, ten sterf huize van Mevr. de Wed. Mr. W. TIMMER ECKELBOOM aan het Verdronken- oord, D 12 te Alkmaar, in het openbaar, om contant geld, verkoopen: w. o. mahoniehouten en andere ronde en vierkante tafels, speeltafeltjes, dito bekleede en andere stoelenfauteuils mahoniehouten linnenkastsecretaire penantkastjes kap tafel, canapé, bureau, brandkast, spiegels, pendule, karpetten, kleeden, gordijnen, 5 beste veeren bedden met toebehooren, porcelein kristal glas-, verlakt- en aardewerk eenig zit verwerk en wat vei der zal worden gepresenteerd. De goederen zijn te bezichtigen op Vrijdag 3 en Katerdag 1 Juli, beide dagen van 12 tot 2 uur en dus niet op Zondag 5 Juli a.s., zooals was aangekondigd. te Alkmaar, zal op Donderdag 9 Juli 1896, des voor middags ten 10 ure, in de herberg van mejuffrouw de wed. A. GROOT te Limmen, in het openbaar bij opbod en afslag verkoopen 1. Een Winkel- en Woonhuis, waarin thans de Kruideniers-affaire wordt uitgeoefend, met E r f en twee perceeltjes Tuingrond, staande en liggende nabij de R. C. kerk te Limmen, groot 6 aren 98 centiaren. Te veilen in twee perceelen en gecombineerd. Behoorende tot den faillieten boedel van JACOBUS VERMEULEN aldaar. 2. Een Woonhuis en Erf, staande en liggende aan den Molenweg, te Limmen, groot 15 aren. Eigendom van den heer J. MUIJS te Alkmaar en laatst bewoond geweest door Simon Sint. Nadeie informatiën te bekomen ten kantore van ge noemden Notaris en wat perceel 2 betreft tevens bij de Firma MUIJS, WAGE NAAR Co. te Alkmaar. gevestigd te 's ZJravenhage. De Bank verstrekt op voordeelige voorwaarden gelden op le Hypotheek en geeft PAADBRIEVEA uit, in stukken van f IOOO,f 500,t lOO, en f ÖO, -Inlichtingen te bekomen ten kantore der Bank Hofspui J8, en bij den heer D. A. 1VIS8E- LllVtt, te Alkmaar. De Directie: J. HOOFT GRAAFLAND. J. A. VAN ERPERS ROIJAARDS. De ondergeteekenden bevelen zich aan voor het ver schaffen van Crediet-brieven. (Lettres de crédit circulaire.) DE LAXOE dfc DE MORAAZ. REGENTEN van het HOFJE »GEER- ^»T^TRUIJD BIJLEVELT" (hoek Konings- weg en Doelenstraat) berichten, dat door overlijden van een der inwoneressen een kamer vacant Is gekomen. Gegadigden voor de kamer vervoegen zich bij de Regenten G. BOSMANLuttik-Oudorp en G. G. VONKPaardenmarkt. SCHEVEHlSIGEltl. (Bondsliotel A. IV. H.) ZEEkAÜT. Pension met kamer van af f 5, Tarieven en inlichtingen worden op aanvrage gaarne verstrekt. KOOS AAA DE Z A A A. Verkoopers en gebruikers hebben op aanvrage steeds toegang tot mijne stoomfabriek »de Wachter", om zich van de zuiverheid te overtuigen. HARDEW 1 TT E en Z IV E RE van te SCH1EDA1H. Bekroondte Weenen 1873 met de Verdienst-Medalje; te Parijs in 1878 met de Gouden Medalje; te Amsterdam in 1883 met de (jouden Medalje; te Antwerpen ln 1885 met het Eere-Diploma (hoogste onderscheiding.) Zijn verkrijgbaar bij alle voorname winkeliers Deze kaarsen vonken niet na en geven zeer weinig rook hij het uitblazen. doet de grijze haren binnen en kele dagen verdwijnen, maakt het haar glanzend en zacht, be let het uitvallen en neemt de pelletjes van het hoofd weg. den'halï l Verkrijgbaar bij J. Bijloos, Coiffeur, te Alkmaak. Speciaal adres voor tinctuur voor grijze baarden k f 1,35 per flacon. Belast zich met den aan- en verkoop van Effec ten op zeer billijke conditiën en het plaatsen en bezorgen van Gelden op Hypotheek. De Bank geeft CREDIETEA en VOOR- ICHOTTEA op nader overeen te komen voor waarden zij neemt Gelden a déposito, geeft en neemt Gelden op prolongatie, opent Rekening-Courant met rente-rekening, koopt Engelsche Chêques en geaccop- teerd papier op het Buitenland en bezorgt iukassee- ringen op alle plaatsen binnen en buiten het Rijk. Hoogste prijzen voor Coupons, lossingen, vreemd Bankpapier en muntspeciën. DE DIRECTIE. De beroemdste chemische en handels autoriteiten verklaren beter dan Urlings Patent Stijjsel, bovendien is EXTRA STIJFSEL goedkooper. Wie U dus Urling's Patent- stijfsel aanbeveeltmisleidt U. "3WS Verkrijgbaar bij den heer T. 6. VAA DEA BOSCH. E6MOAD AAA ZEE. 's avonds 6l/j uur. 8. OU.1Hotelier.

Alkmaarsche Courant | 1896 | | pagina 7