1111 u i 1 Stadsberichten. Kantongerecht te Alkmaar. Telegrafische Berichten. Advertentie n. Ml No. 6700 f 1500 ns. 8244 en 9068 f 1000 ns. 4881 en 8987 f 400; ns. 4924 en 5375 f 200 ns. 3645, 9505, 9791, 11962, 12405 en 20156 f 100. No. 16389 f 20,000; no. 18615 f 2000; no. 11978 f 1500; ns. 2500 en 16773 f 1000; no. 16132 f 400; nos. 4116, 6388 en 10318 f 100. 4e lijst, 23 Juli. Nr. 4028 f 1000; Nr. 3692 f 400. BURGERLIJKE STAND. Faillissement CORNELIS ROGGEVEEN koopman te Alkmaar. f till Verkiezingen Gecstmer-Anihacht. Den 4 Augustus a.s. moet in eenige polderdistric ten van Geestmer-Ambacbt eene verkiezing plaats hebben van bestnnrsleden (vegens periodiek aftreden van de volgende heerenWarmenhuizen J. de Geus Jz en P. Pronk; St. Pankras M. Kalis en D. NolNoordscharwoude W. Brinkman Zuidscharwoude C. De Boer Cz.Broek op Langedijk Jb. Kostelijk Koedijk P. GeusOudorp J. van Wonderen. St. Pankras. Het fanfare-corps Concordia" alhier vierde den 21 zijn eerste jaarfeest. Op verschillende punten in de gemeente bracht het in den avond van dien dag eenige nummers ten gehoore. Er waren veel menschen op de been. De heer Pluister, directeur, te Broek op Langedijk, heeft eer van zijn werk. Blijven de leden van »Concordia" met dezelfde lust en opgewektheid voortgaan, dan belooft het een uitmuntend muziekgezel schap te worden. Vee-uitvoer. Van 15 tot en met 18 Juli zijn langs het grens station Roozendaal uitgevoerd naar België en Frankrijk: 47 stieren, 23 ossen, 75 koeien, 114 vaarzen, 86 kalve ren, 43 schapen en 28 varkens. Teruggezonden van Esschen naar Nederland 5 zieke koeien De sluizen te Haarlemmermeer zijn thans officieel geopend. Texel. De polder »de Volharding", die tengevolge eener dijkbreukveroorzaakt door den goweldigen De cemberstorm van 1894, vol water liep, zelfs in die mate dat het zeewater ter manshoogte in een zich in dien polder bevindende boerenwoning, stondis thansna herstel des dijks weder bijna geheel bebouwd en daar, waar voor korten tijd bij iederen vloed de zee binnen drong golft thans weer het graan en bloeit weldra de aardappel. Waarlijk de bewoners van »de Volharding" doen den naam van hunnen polder alle eer aan. In den laatsten tijd hebben de duinen aan de westkust van Texel veel geleden inzonderheid door den beruchten storm van 23 December 1894, waardoor veel duin is weggeslagen. In verband hiermede zijn van rijkswege langs de geheele westkustwaar zulks noodig was 10 rijen stroowisschen geplant op ongeveer 3 a 4 d.M. af- stands van elkaar ten einde de aanstuiving van duin te bevorderen om eventueele schade te voorkomen. Scliagcn. De torenbouw alhier is tot boven het trasraam gevorderd en een eerste steen is er door geen der autoriteiten gelegd. Of dit nu nog bij de kerk zal gebeuren is nog niet uitgemaakt. Hupsenplaag. Valkoog. Als een bewijs hoe verbazend veel de kool te lijden heeft van de rupsen, diene, dat een bouwer alhier in deze week op éénen dag van één kool 's mor gens 150 rupsen doodde 's middags van diezelfde 70 en 'savonds nog meer dan 30. Het is begrijpen, dat er bij zulken toestand weinig van den koolbouw terecht kan komen. Hadplaats Schiermonnikoog. Naar men zegtheeft de graaf von Bernsdorff, eigenaar van het eiland Schiermonnikoog, te Berlijn, eene leening geploten van 2 millioen markverdeeld in 40 aandeelen die alle reeds geplaatst zijn. Het moet zijn plan zijn het eiland geheel in te richten op den voet van Borkum en Norderney. Er zal een vaste aanlegplaats worden gemaaktvoorts een groot hötel aan de westzijdeterwijl ook bet bestaande hötel nog zal worden uitgebreid en verfraaid. Ook zullen aan het strand tal van villa's verrijzen. 1'ostzcgel-tentoonstelllng. Te 's-Gravenhage zal dezer dagen de eersto Inter nationale postzegeltentoonstelling geopend worden inde bo venzalen van den »Haugschen Kunstkring". In het geheel zijn er 35 inzendingen onder de neder- landsche munten uit die van de heeren G. F. Leliman uit Heerdeen de Jong, uit 's-Hertogenboseh. De heer Leliman heeft eene schitterende verzameling vaD nederlandsche postzegelsmet de vreemdsoortigste proefdrukken en eigenaardigheden. De pas uitgekomen (5-zegel ontbrak niet. Men vindt er zelfs nederlandsche postzegels met «niet des Zondags bezorgen" er op, afge stempeld per post verzonden ofschoon ze door het rijk Diet zijn aangemaakt. De verzameling de Jong is vooral merkwaardig door proefafdrukken. De jury bestaat uit de heeren J. B. Robert, Th. Buhl (Londen)Petritz (Dresden)A. C. W. Roodenburg en 9. E. Schreuders te 's-Gravenhage. llensbroek. Zondag, den 19, was voor de berv. gemeente alhier een gewichtige dag, door de be vestiging en intrede van ds. H. Vermaas tot predikant dier gemeente. In den middag van den 21 is bij N. H., in de Wog- meer, onder deze gemeente, eene klamp hooi door brand vernield, doordat een jongentje van 4 jaar in een onbe waakt oogenblik met vuur speelde. Door spoedige hulp de woning gespaard. Groote liltte. Te Druten zijn de vorige week, even vóór het uit breken van het onweder en toen de thermometer 92° in de schaduw aanwees, 2'^ morgen booigras door brand vernield. Daar niemand met vuur of licht in de nabjj- heid van het weiland is geweest, gelooft men aan zelf ontbranding van het hooigras. Uit Doorwerth meldt men als een buitengewone zeldzaamheid, dat in de afgeloopen weok de landbouwers aldaar, na de rogge gemaaid en aan schoven te hebben gebonden, die onmiddellijk ter opslag naar de korenbergen hebben vervoerd. Door de sterke hitte bleek het niet meer noodig te zijn de schoven op rijen ter droging te vetten. Dc muldersplaag In België. Het is gewoonte, dat de minister van Binnenlandsche Zaken in België telken jare van de inspecteurs in de verschillende districten opgaven ontvangt aangaande het boor de scholieren gedoode aantal mulders. In de om streken van Bergen is van het jaar, blijkens zulk een statistiek, oen schrikkelijke lachting ouder deze schadelijke i aectcn aangericht. De leerlingen in het kanton Bergen hebben 390.884 meikevers omgebracht, die in Seneffe 692.106, waarvan alleen 91.030 door de leerlingen van het dorp Hondeng-Goegnies. Do scholieren in het kanton Bonssn doodden 789,964 kevers, waarvan 566.163 door 6e kinderen te Herchies. In Soignies vielen 1.332.242 mulders, iu het kanton Paturages nog meer 1.563.260. Voor het geheele district komt men tot een totaal van 4.768.456 mulders. Haarlem. De totstandkoming van een kantoor van inklaring alhier is verzekerd. Heerhugowaard. De heer C. Faas, onderwijzer aan school no. 2, is te Leeuwarden geslaagd voor de hoofdakte. Uit SommelsdijK zijn 300.000 kilo klaverhooi vervoerd ten dienste der Rott. Tramweg-Maatschappij. 352ste STAATSLOTEBIJ. Ie klasse, 2e lijst, 21 Juli. Ie kl., 22 Juli, 3e lijst. De barometerstand alhier, was's morgens te 8 uur als volgt: den 22: 757.9; den 23: 764 5. Ambachtsschool. De gemeenteraad van Oude Niedorp heeft in zijne vergadering van den 21, op voorstel van den heer Bos, met 5 tegen 2 stemmen besloten, de subsidie aan de Ambachtsschool te Alkmaar van f 10 tot f 20 te verhoogen. Schietwedstrijd. Bij de Schutterijfeesten te Amersfoort behaalde Alkmaar den 2en prijs, gr. z. m., met 386J/2 punten (50 treffers) en bij diverse personeele wedstrijden werden door onze stadgenooten de volgende nummers behaald no. 2, G. S. Groenewoud, 77 p.; no. 8 J. P. Wagenaar 79 p.; no. 18 M. Basie, 72 p. Men verzoekt ons medetedeelen, dat zondag, den 26,de dienst in de kerk der remonstrantsehe gemeente zal vervuld worden door den heer dr. A. Blaauw, pred. te Eist. HURGCRkKIHG. Het programma der volksspelen, op Woensdag, 12 Augustus 1896, van wege deze Vereeniging, te houden in de groote Harddraverslaan, in den Stadshout, daartoe welwillend door het gemeentebestuur afgestaan en opge- inisterd door de muziek van het Stedelijk Mnziekkorps, onder directie van den heer J. M. Otto, luidt als volgt 12 Uur. Ringsteken en sleutelt rekken door ongehuwde paren met paarden gespannen voor tweewielige rijtuigen, om fraaien prijs en premie. Inleg- geld f 0,50 het paar. Afrit bij den heer Honter te ll'/j nnr. 1 Unr tot 27j nnr. Harddraver ij met bokken, aangespannen, voor jongens niet onder dan 13 jaar, om fraaien prijs en premie; bal over tonw voor meisjes van 10 tot 14 jaar; hoogspringen voor jongens van 12 tot 15 jaar; hardloopen met hindernissen voor mannen boven 18 jaar, om prijs en premiën in contanteumastklimmen, voor mannen boven 16 jaar, om prijzen. Groote Wielerwedstrijd. 21/2 nnr tot 4 nnr. No. 1. Schoonrijden voor heeren eu dames. Ie prijsgroot verguld zilveren me- dalje, 2e prijs groot zilveren medalje. 3e prijs zilveren medalje, uitgeloofd door den heer II. Stikkel alhier. No. 2. Snelrijden voor jongens beneden 16 jaar. Ie prijs: groot zilveren medalje, 2e prijs: zilveren me dalje, 3e prijsbronzen medalje. 4 Unr. No. 3. Snelrijden voor mannen boven 16 jaar. Ie prijs: groot verguld zilveren medalje, 2e prijs: groot zilveren medalje, 3e prijszilveren medalje. Tevens worden uitgeloofd eene zilveren medalje voor het fraaiste dames-costuum en eene voor het fraaiste heeren-costnnm. Alle deelnemers moeten behoorlijk ge kleed zijn. 9 Unr 's avonds groot schitterend vuurwerk, op het DoeleDveldvervaardigd door den heer A. Gall pyrotechnicus te Rotterdam. Vrije toegang voor leden met ééne dame, elke dame meer f 0,25. Niet-leden betaleu f 0,50 per persoon. De kaarten voor het vnurwerk zijn verkrijgbaar in verschil lende sigarenwinkels, hötels en café's, alsmede ten kantore van de firma MuijsWagenaar Co., Honttilstraat. Toegang voor de leden van Burgerkring" met hunne dames door de poort naast de kleine zaal, het hek bij de school. Koningsweg, en «de Nieuwe Doelen," Doelen straat eu voor de houders van kaarten voor het vuur werk door de zaal Harmonie." Na afloop van het vuurwerk in het lokaal «Harmonie" groot bal en tableaux vivantsnil te voeren door de Alkmaarscho turnclnb «Kracht en Vlngheid", voorstel lende de slag bij Krngersdorp of de inval van Jameson in de Transvaal no. 1 strijdno. 2 zegepraalmet bengaalsch vuur. De leden van «Burgerkring" hebben met ééne dame vrijen toegang op het afgesloten gedeelte van de Wilhel- minalaau in den Stadshout en op het bal in de Harmo nie, op vertoon van hnn diploma. Iedere dame meer f 0,25. Aangiften kunnen geschieden voor de harddraverij met bokken en het ringsteken bij de heeren R. Honter en IJ. Oldenburg, tot op 12 Augustus des morgens 10 nnr. Voor de overige volksspelen is de aangifte bepaald op Maandag 10 Augustus des avonds van 6 tot 9 nnr ten huize van den heer R. Honter. Voor de wielerwed strijden moeten de aangiften schriftelijk plaats hebben uiterlijk Maandag, 10 Augustus's avonds 6 nnr, bij den secretaris den heer Jb. Lntterot, Kraanbnnrt no. 15. Personen die lid wunscben to worden a f 1 kunnen zich aanmelden ten kantore van de firma MuisWage- uaar Co., Honttilstraat no. 1 te Alkmaar. S 1 ft li t p 1 tl ft t s BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Alkmaar brengen ter algemeene kenDis, dat heden op de gemeente secretarie ter visie is gelegd het aan hen ingediende verzoek, met de bijlagen, van N. J. AL, winkelier al hier, om vergunning tot het oprichten van eene slacht plaats, in het perceel aan de Bloemstraat, wijk D, no. 39, en dat op Donderdag, 6 Augustus 1896, 's mid dags te twaalf nren, ten stadshnize gelegenheid wordt gegeven, om tegen het oprichten van die inrichting be zwaren in te dienen. Burgemeester en Wethouders voorn., Alkmaar A. MACLAINE PONT, Voorz. 23 Juli 1896. C. D. DONATH Secr. GETROUWD: 22 Juli. Adriaan Arie de Groot en Jacoba Bierdrager. 23 Albertns Meiboom en Margaretha Jacoba Smit. GEBOREN: 20 Jnli. Johannes Willem Antonins, z. van Cornelis Kriele en Willemina Theodora Span. 21 Jacob Antonins, z. van Dirk Bakker en Antje Ooms. 22 Hendrikus Christiaan, z. van Gerardus Wilhel mus de Mnnk en Maria Johanna Knijper. 23 Catharina Elisabeth, d. van Adrianns Kooijman en Johanna Bras. Egmondblnnen, Geboren. 3 Juni. Margaretha Wilhelmina, d. van Simon Gaart- huis en Cornelia Liefting. 9 Gerrit, z. van Johannes Hollander en Antje van Beek. 24 Maria, d. van Martinne Hontenbos en Mar garetha Liefting. 30 Deodorus, z. van Willem Zoon en Alida Hof. Overleden. 28 Juni. Anna, d. van Job Stet en Catharina Bakknm, 9 m. 30 Hendrik Levering, echtgen. van Adriana Kleef, 52 j. Zitting van 15 Jnli 1896. A. Kr., Lirnmen, art. 459 wetb. van strafr., f 1 boete of 1 dag hecht. C. H., hnisvr. v. G. S., Heiloo, H. P., Egmond a/d Hoef en C. H. E., Alkmaar, straatschenderij, ieder f 1 boete of 1 dag hecht. J. H., Egmond aan Zee, art. 458 wetb. van strafr., 2 maal f 1 boete of 2 maal 1 dag hecht. W. Pr. Phz., Egmond aan zee, strooperij, f 0,50 boete of 1 dag hecht. D. C. d. Gr. en C. Kr. Az., Egmond aan Zee, het zoeken naar eieren van wild, f 0,50 boeto of 1 dag hecht. J. W. Pz., Egmond aan Zee, art. 23 en 56 wetb. van strafr,, f 1 boete of 1 dag hecht. A. B., Ondorp, visschen in gesloten tijd, f 0,50 boete of 1 dag hecht. C. A., Alkmaar, visscüen in verboden vischwater, f 1 boete of 1 dag hecht. H. A., Alkmaar, art. 30 en 36 prov. regiem, op de wegen, f 1 boete of 1 dag hecht. C. E., Alkmaar, politieoverlr., f 1 boete of 1 dag hecht. J. Br., hnisvr. v. 0. H. V., Alkmaar, straatschenderij, f 2 boete of 2 dagen hecht. A. H. P., Alkmaar, art. 425 wetb. v. strafr., f 5 boete of 2 dagen hecht. J. M. W., Alkmaar, straatschenderij, f 0,50 boete of 1 dag hecht. P. d. W. en S. W., Schermeer, straatschenderij, f 10 boete of 3 dagen hecht. W. L., Castricum, art. 32 en 36 prov. regiem, op de wegen, f 1 boete of 1 dag hecht. J. v. d. W., Alkmaar, P. K., J. Br., W. H., allen Rijp, J. Sch., P. Z., beiden Uitgeest, J. B. B., Alkmaar, dron kenschap, van 16 f 1 boete of 1 dag hecht., 7 f 3 boete of 3 dagen hecht. 27 Jnli. A T J E H. Een officieel telegram luidt,": Gisteren werd Laninga omsingeld. Nja Makam werd gevangen genomen en gefusilleerd. Geen verliezen onzer zijds. Kolonel Stemfoort bezocht de VI en IV Moekims. De toestand is gunstig. Het terugkomen der bevolking is toenemende. Getrouwd: J. C. OHMSTEDE Jr., en Z. KONING, die mede namens wederzijdschu familie, hnn hartelij- ken dank betuigen voor de vele blijken van belangstel ling vóór en bij hnn hnwelijk ondervonden. Hillogom 22 Juli 1896. Getrouwd: A. A. DE GROOT en J. BIERDRAGER, die, ook namens hunne betrekkiugen, hartelijk dank zeggen voor de belangstelling, vóór en bij hun huwelijk ondervonden. Alkmaar, 22 Jnli 1896. ECHTSCHEIDING. Derde aankondiging. Bij vonnis der Arrondissements Rechtbank te Alkmaar d.d. 30 April 1896, is bet hnwelijk, bestaande tnsschen JOHANNES JACOBUS HOOG WEG, kwartiermeester bij de Koninklijke Nederlandsche Marine, wonende te H e 1- d o r, en MAARTJE RENSMAAG, thans gedetineerd in de strafgevangenis te Nieuwer -Am stel, ten ver zoeke van eerstgenoemde ontbonden verklaard door echt scheiding, met al de wettelijke gevolgen daarvan. Alkmaar, De voor den eiscber geoccupeerd hebbende 23 Jnli 1896. procureur, Mr. H. BOELMANS TER SPILL. De sehuldeischers in bovengenoemd faillissement worden bij deze opgeroepen, ten einde over te gaan tot verificatie der schuldvorderingentot bet bijwonen der tweede vergadering, die door den E. A. Heer Rechter Commissaris is bepaald op Woensdag, 12 Augustus 1896, voormiddags te elf urenin een der lokalen van het Rechtsgebonw te Alkmaar. Mr. F. H. G. VAN DER HOEVEN, Curator. KantoorGedempte Nienwesloot 46.

Alkmaarsche Courant | 1896 | | pagina 3