A r» bij de hoofdstad wordt op de Europeanen geschoten. De correspondent voegt hieraan toedat de overheid niet ernstig optreedt tegen de rebellen. In de begrotingscommissie werd er door den rappor teur op gewezen dat de rekening voor koloniën veel zwaarder belast is dan die van Engeland. Aan het fransche ministerie van koloniën zijn niet minder dan 229 perso nen werkzaam terwijl aan het engelsche departement van koloniën 79 personen werken. President Kruger en generaal Joubert zijn benoemd tot groot-officieren en dr. Leyds tot commandeur van 't Legioen van Eer. Naar »Le Petit Journal" berichthebben groote schandalen en knoeierijen plaats gehad in het beheer van de financiën der stad Parijs. Het schijnt, dat de gemeente raad voor verkiezingsagitatie 50 tot 60 millioen francs heeft uitgegeven voor subsidiëu, salarissen, werkstakingen enz. Andere bladen echter zeggendat een schandaal alleen te wachten is wegens een tekort van 72 millioen op de rekening wegens het sneller uitvoeren van eenige openbare werken. Zonder dat er van knoeierij sprake is, zou toch de rekening zoodanig in de war zijn, dat enkele posten geheel ontbrekenomdat het geld voor andere doeleinden is besteed. ITAIilK. Vijftig italiaansche krijgsgevangenen wor den tegen het eind van deze maand te Jibutil verwacht. Koning Menelik heeft hun, toen hij ze in vrijheid stelde, tenten en uitrusting voor de reis benevens een gewapend geleide gegeven. IPA1VJB. Volgens offieieele berichten van Cuba heeft de colonne Bernal een bende opstandelingen onder Antonio Maceo verslagen. De insurgenten zouden een verlies van 250 man geleden hebben. Jose Maceo is als aanvoerder vervangen door Calito Garcia doch men deelt mededat deze het niet eens is met de overige bevelhebbers der opstandelingen. Garcia is een Mulat en kan het met de blanken niet best vinden. Wat deze oorlog aan Spanje kostmogen eenige cijfers, door »the Nation" gegevendoen blijken. In de 13 maanden, eindigende 10 April 1896, zijn niet minder dan 121,326 soldaten van alle rangen er heen gezonüen met 150,000 Mauser- en Remmingtongeweren, 61,000,000 pa tronen en 72,000 kilogram kruit. Nog 40,000 a 60,000 versche troepen staan gereed. »Iets dergelijks", zegt »the Nation", »mist zijne weer gade in de geschiedenis. Wij gelooven nietdat een volk ooit te voren 120,000 strijders 3000 engelsche mijlen over zee zond voor een veldtocht. Toch is dit gedaan met een snelheid en gemak die gunstig getuigen voor het militair beheer in Spanje. Het vervoeren uitrusten en voeden van al deze manschappen moet ontzaglijke kosten opleggen aan een zoo arm land als Spanje. Toch is het gedaan." TIUBIJB. Uit Saloniki wordt gemeld, dat grieksche opstandelingen er in geslaagd zijn Macedonië binnen te trekken. Bij Karatschairtniet ver van Moussa, raakten zij slaags met een afdeeling turksche soldaten. Deze werd geheel vernietigd. Van 83 man ontkwamen er slechts drieachttien zijn gevangen gemaakt en de overigen zijn gedood. Uit Saloniki werden onmiddelijk twee bataljons ge zonden ter vervolging der oproerlingen. Volgens een Central .News-telegram zou Abdullah-pacha als militair opperbevelhebber op Kreta worden vervangen door Ghazi Osman-pachaden held van Plevna. Deze is reeds op weg naar het eiland. De Kretenser Landdag heeft donderdag voor de tweede maal vergaderd. De parijsche »Temps" weet uit vertrouwbare bron mede te deelen dat de Porte geneigd is om aanzienlijke con cessies te doen ten einde de bevrediging van het eiland te bespoedigen. Naar de »Asty" mededeelt heeft de keizer van Rusland door den minister van buitenlansche zaken prins Loba- now der Porte zijn leedwezen te kennen gegeven over de houding van het turksche leger op Kreta. ZUID-AFRIKA. De Daily Chronicle" ontving den 26 uit Boeloewayo het berichtdat een troep van I STORM. 300 man onder bevel van kapitein Nicholson een neder- Uit vele plaatsen in ons land komen berichten van laag geleden heeft in een nauwen doorgang in het Ma- hevige onweders op den 26, in de omstreken van Arnhem toppo-gebergte. De opstandelingen gaven een hevig vuur heeft bovendien een storm gewoed, die tal van ongelukken uit hunne onneembare stellingen. De Engelschen verloren ten gevolge had. vijf blanke soldaten en een groot aantal inboorlingen en keerden daarop naar het kamp terug. De centrale commissie nit het Kaapsche Huis van Afgevaardigen heeft haar rapport over de koloniale ver dedigingsmiddelen uitgebracht. Zij beveelt de vorming aan van een legercorps van 2000 man, dat 40,000 pond per jaar zal vorderen. Het Wetgevend Lichaam heeft met algemeene stem men goedgekeurd het rapport der parlementaire commissie beiden zijn verdronken. Nabij Arnhem is bij het stormachtige weder een schip in den Rijn gezonken. De schipper en zijn zoon ver dronken. Aan den Eldenschen dijk stortten drie arbeiderswo ningen in. Een kind van 6 jaren is daarbij verongelukt. Tengevolge van het wegslaan van een stuk leuning op de stampvolle boot van de Westerbouwing naar Arnhem, is een heer met zijn kind over boord geslagen; (door ons reeds in hoofdzaak gemeld)die benoemd was om een onderzoek in te stellen naar den inval van Jameson. A T J E H. Bljjkens bij het departement van koloniën ontvangen telegraphisch bericht zjjn bij de operatiën in Atjeh op 20 dezer gesneuveld de fuseliers J. A. van Eyken (alge meen stamboeknummer 36403) en P. Scheipers (26261) en is daarbij gevaarlijk gewond de fuselier J. F. Boels 41777). Hetzelfde telegram hield nog de mededeeling in »Fuselier I. B. de Winter (28108) bij eene poging tot opvatten van muiters te Praja (Lombok) gedood." Bovendien werd onder dagteekening van den 27 ge seind namens den gouverneur-generaal »Eergisteren verkenning in XXVI Moekims. Bevolking rustig aan veldarbeid. »Op den terugweg bij Tjot Lam Pjang door kleine benden beschoten. Gewond 8 militairen beneden den rang van officier. Bij het gevecht op 20 dezer, waaraan pretendent- sultan deelnam, verloor de vijand 21 gesneuvelden en 18 gewonden." »Het Handelsblad" outving het volgend telegram Luitenant-kolonel C. P. J. van Vliet, chef van den staf op Atjeh, vertrekt eerstdaags van daar naar Batavia.'» JFrnstige brand te Belfast. BELFAST, 27 Juli. (R.O.) In den afgeloopen nacht om ongeveer middernacht brak in de werkplaats der reeders Harland en Wolff brand uit. Ondanks de inspan ning der brandweer tastte het vuur ook de werf der reeders Workman Clarke en Co. aan en den ganschen nacht hield de brand aan. De schade wordt geschat op driehonderdduizend pond sterling. Inbraak. Den 24 kwam de heer O., die sedert een paar weken met zijne familie nitsledig is, thuis en beproefde tevergeefs de straatdeur te openen, zooals later is gebleken een gevolg hiervan, dat men aan de binnenzijde d e knippen op de deur had gedaan. Wekte dit reeds zijne bevreemding, het werd er niet beter op, toen de buren wisten te vertellen, dat zij reeds een paar malen twee heeren in en nit de woning hadden zien gaan en dat, naar zij meenden, deze er ook nu weder in waren. Dat die meening juist was, bleek spoedig, toen op eens een hoofd zichtbaar werd, dat uit het zolderraam keek naar hetgeen er op de straat gebeurde, dooh onmiddelijk daarop weder verdween. Thans zekerheid bekomen hebbende, dat er vreemd volk in huis was, nam men de noodige maatregelen, dat niemand zou kunnen ontsnappen, en waarschuwde in middels de politie. Toen deze daarop verscheen, en zich door een tuindenr toegang tot de woning had verschaft, trof zij daarin twee jonge mannen aan, die terstond werden gearresteerd. Bij een daarop gevolgd onderzoek kwam aan het licht, dat alles in de woning was doorzocht en dat, voor zoover nu reeds kon worden nagegaan, verscheidene voorwerpen en goederen waren verdwenen. Vermoedelijk hebben de dieven, die door inklimming wisten binnen te komen, reeds eenige dagen verbljjt ge- honden in het huis. De heer O. is verzekerd tegen inbraak bij de verzeke ring-maatschappij »Mercurius" te Amsterdam. oogen aan. »Mijnheer von Bestmar", riep zij en in hare stem in hare oogen lag iets van een ontroerd kinder hart sedert ik u weder zag gevoel ik dubbeltien voudig wat met mij gebeurd is wat de goede God van mij arm meisjegemaakt heeftMaar ik wil Hem daarvoor danken!" Koortsachtig drukte zij zijne armen, terwijl hare vochtige oogen half ongelukkighalf in verrukking hem aankeken. Daarop verborg zij haar ge laat aan zijne borsthief het weder op en spoedig tot zichzeive komende wischte zij de tranen uit hare oogen en lachte. »Ik ben kinderachtig!" riep zij. »Let daar niet opZij streek nog eens met den zakdoek over de oogen »maar nu niet meer over elkander praten Met geweld zich beheerschende om tot een ander onderwerp over te gaan zeide zij»Wat is er met dien ellendigen Toldy gebeurd? Heeft men hem dus weder laten ont snappen!" Ook Ernin was hevig aangedaan hij wist, wat Gilda tot die stormachtige uitbarsting van haar hart gedreven had hij had reeds gisteren avond in hare schoone oogen gelezen, hoe zeer zij zich beheerscht had en ook hij had haar met geheel andere oogen beschouwd. De onbaat zuchtige neiging, die zij hem destijds verraden had, kwam hem weder in dankbare herinnering voor den geest en daarom meende hij haar des te meer vriendschap schuldig te zijn daar hij gevoelde dat zij alleen te vergeten en te verdragen had. Hij vermeed het antwoord op hare vraaghjj wilde niets van het verleden weten thans ten minste niet Esther laat n aan uwe belofte herinneren," zeide hjj. »Zij had u gisteren zoo lief gevonden »Zeker O ik zal mij spoedig kleeden Gilda werd plotseling onrustigzij verzocht hem te vertrekken; zij zou komen en hij vertrok. »Mij zoo lief gevonden fluisterde zij, terwijl haar gelaat beurtelings rood en bleek werd bij de gedachte eene vriendin van dat amerikaansche meisje te zijn geworden. »Het is geheel voorbij Zij wischte weder een paar tranen van hare oogleden. »Hij is gelukkigik wil het dus ook zjjn!" Met koortsachtige haast ging zij zich kleeden. XXXIX. Akchibajj). In het kamp van Milligen zijn 4 stallen ingewaaid, waarbij 5 paarden zoo ernstig gewond werden, dat zij onmiddellijk afgemaakt moesten worden ook werden ver scheidene paarden losgeraakt en zijn nog zoek. Ook zijn eenige manschappen verwond geraakt. Eveneens werden 3 fouragemagazijnen omgeworpen en de kazerne heeft zooveel geleden, dat zij ontruimd moest worden. Te Uddel zijn vijf boerenhuizen en 't huis van den veldwachter omgewaaid. Te Zwolle werd een groot gedeelte van de stations overkapping over het stationsgebouw heengeslingerd en kwamen de zinken platen op ruim 100 meter afstand in de Terborgstraat en op het Stationsplein terecht. Nabij de stad sloeg de bliksem in een grooten hooiberg van P H. van Gerner, landbouwer aan den Hasselterdijk, waardoor kort daarop een paar schuren, de groote boe renwoning, nog 3 groote hooibergen en een paar hooi mijten van v. G. afbrandden. Bodegraven. In den laatsten tijd neemt de kaashandel alhier meer en meer toe in omvang en be- teekenis. Verleden week was de aanvoer op de markt zoo groot, dat eene extra-trein noodig was om de gekochte kaas naar Duitschland te vervoeren. Zoo lang de kaasmarkt hier bestaat, is dat tot dusver nooit voorgekomen. gchermerhorn. Begunstigd door prachtig zomer weder, had alhier bij den heer C. Kos een kolfwedstrijd en zoogenaamd katknuppelen plaats. Den prijs voor het kolveu verwierf zich de heer E. Vlug, de premie de heer K. Ruiter. Voor het katknuppelen behaalden ver schillende personen prijzen. Voor het laatste spel, in jaren hier niet gehouden waren zeer veel liefhebbers. Schoorl. Tot gemeente-secretaris is benoemd de heer D. Dekker, ambtenaar ter secretarie alhier. Veeziekten. Te Sommelsdijk, op Flakkee, heerscht in ernstige mate de vlekziekte onder de varkens. Reeds zijn ongeveer honderd dezer dieren aan de ziekte bezweken. Wedstrijden. Den 26 hield de A. C. De Germaan hare onder linge wedstrijden om het kampioenschap, in de Beemster, bij gelegenheid van haar éénjarig bestaan. De uitslag was als volgt No. 1. 100 Meter hardloopen. Kampioenschap der A. C. De Germaan 100 Meter. Tommy 12 sec., 2de Kiel- man 121ji sec., Tom 3de aankomende. No. 2. 10 KM. Wielrijden. Kampioenschap der A. C. De Germaan, waarvoor 11 waren ingeschreven. Eerste J. Mulder in 18 min. 192/s sec., tweede Qberthiir 18 min. 352/a sec., derde Holman. No. 3 1500 Meter hardloopen. Kampioenschap der A. C. De Germaanhiervoor startten 7 deelnemers. Het was een belangwekkende strijd tusschen de heeren W. 1 H. Wnrpel Jr. en Kielman eerstgenoemde had record aangevraagd over dezen afstand. Ie W. H. Wurpel Jr. in 4 min. 47ljs sec. binnen record, 2de W. Kielman 4 min. 493/s sec., derde Bennie. No. 4. 25 KM. wielrijden met gangmakers. Ie Ober- thiir 48 min. 192/s sec., 2de J. Mulder 48 min. 193/5 sec., 3de aankomende Holman. Hierna was nog een nummer: verspringen. Overwin naars waren 1ste Tommy, 2de Tom, eerste sprong 4.66 Meter, tweede 4.56 Meter. Ten slotte was er nog een nummer triploopen voor dames, waarvoor aan de winsters eenige fraaie cadeau! werden uitgereikt. Beemster. Nauwelijks was het bekend dat onze le wethouder, de heer K. Edel Jbz.vtot burgemeester van onze gemeente was benoemd of in. de MiddenrBeemster werd overal de vlag uitgestoken een bewijs hoezeer men met zijne benoeming is ingenomen. Niet minder is dit het geval ia de overige doelen der gemeente. De heer Edel toch heeft zich door zijne bezadigdheid, zijne vrien delijkheid bovenal door zjjn flink karakter,, eene groote x Emin had Esther zijn morgengroet gebracht eo haar aan Hanna moeten overlaten om Gilda op te zoeken. IntuBSchen liep de heer Windham in ontevreden stem ming in zijne kamer rond. Esther's scherpe blik had zijne onfeilbaarheid op het gebied der kunst ditmaal over- I mate van. populariteit weten te verwerven. Bovendien is troffen, daar zij in die schilderij uit de bijna overdadige uw 1""vl kleuren den jongen man herkend had en nog meer zij had ook nog in een ander opzicht gelijk gekregen on ervaren meisje als zij was, had zij een ernstig vertrouwen blijven stellen in dezen zijnsinziens onverbeterlijk licht- zinnigen man. Niet één penning had hij voor zijne ver betering gegeven zeker niet. Hij zou hem eer onder de goudgravers in Californië gezocht hebben dan onder hij uit hoofde van het jaren laDg door hem bekleede Wethoudersambt volkomen te huis in gemeentezaken. Zoo van iemand in onze gemeente, dan kan men van hem zeggen, dat hij de rechte man op de rechte plaats is. Ten slotte zij nog vermeld dat ons fanfarekorps hem '8 avonds eene serenade bracht en dat er eene zeer fees telijke stemming heerschte. Over het onderhoad van den Zeevangsdijk bestond het "penseel in deze schilderij I Maar ten slotte was het sinds geruimen tijd quaestie het bestuur van onzen pol- toch goed, zooals het geloopen was. Zijn neet Archibald 1 der scheen, ten minste volgens oude contracten, voor die was zeker ook met de stille hoop aangekomen, dat Esther I waterkeeriug te moeten zorgen. zich ten slotte toch nog zou laten verteederenhjj was Thans is door de Beemster eene som van f 6000 gs- dus gisteren avond zeker wel verschrikt, toen hij haar stort, tot afkoop dier verplichting, in de kas van het aan den arm van een anderen man gezien had en had waterschap de Zeevang. Het is verblijdend dat het ge- daarom dadelijk weer rechtsomkeert gemaakt. Hij wachtte schil op die wijze nit deu weg is geruimd, waartoe zeer hem thans met ongeduld en Archibald kwam dan ook zeker Gedeputeerde Staten van Noordholland krachtig binnenmaar zeer afgemat en in blijkbare spanning, medewerkten. »Zeg mij, oom," riep hij, op een stoel vallende, »wie In den laatsten tijd zjjn de Hollandscbe schapen op was die bleekejonge man aan wiens arm ik gisteren de Londensche markt niet meer zoo gewild, als vroeger avond miss Shorufield in zulk eene gelukkige stemming moest zien Windham staakte zijne wandeling door de kamer en bleef voor Archibald staandie inmiddels voortging »In het hotel is alles in de war! Niemand luistert naar reden de knechts en de meiden vertellen elkaar alleen over diefstalmoord politie en gerechtEr moet hier van nacht iets gebeurd zijn ik keerde eerst tegen den in zoo ruime mate het geval was. Oorzaak hiervan is, dat de Engelsche kooplieden tegen woordig meer vleezige dan vette schapen verlangen. Het Hampshire Down schapenras nu bezit die vleesch- vorming in hooge mate. De heeren H. de Goede Az., W. Bakker en Q. Heijnis te Beemster en H. Poels te Purmerond, achtten daarom verbetering van ons schapenras in dien geest noodzakelijk. morgen in het hotel terug, wantik beken het gaarne, De beide eerstgenoemden begaven zich dezer dagen naar de ontmoeting met miss Shornfield mishaagde mij gis- Engeland en kochten aldaar 13 ramlammeren en 7 an- teren bij het binnenkomen zoo zeer, dat ik mij omkeerde derhalfjarige van bovengenoemd ras. Deze dieren znn en mij uit verdriet een roes indronk. Zóó heb ik haar thaDS te bezichtigen in eene weide tan den heer H. da en mij nooit gezien Wordt vervolgdGoede Az., nabij het station van de stoomtram*

Alkmaarsche Courant | 1896 | | pagina 2