Vraag Niessen's Verkade Comp., Stadsberichten. Advertentièn. I) e 2e verificatie-vergadering ■MEETING- Houttil B 25, ALKMAAR. BURGERLIJKE STAND. Arrondissements-Rechtbank te Alkmaar. o o op de Nationale Bakkerij-Tentoon stelling te Dordrecht. CC Ursem. Tot onderwijzeres aan de openb. school alhier is benoemd mej. C. Elfrink te Alkmaar. Warmenhuizen. Tot leden van het bansbestuur alhier werden met 23 en 22 van de 23 uitgebrachte stemmen herkozen de heeree P. Pronk en J. de Geus. Binnen eenige dagen kan in zake den gewenschten spoorlijn NoordscharwoudeSchoorldam eene opneming van den te volgen weg worden tegemoet geziendeze opneming zal geschieden door een technisch ambtenaar van de H. IJ. S. M. De commissie hield dezer dagen eene bespreking met den heer van Hasselt; te hopen is het, dat opgewektheid voor deze zaak mag blijven bestaan zoowel hier als te St. Maarten, Koedijk, Haringcarspel en Schoorl. Te Dongen zijn drie kinderen, die bezig waren een kuil te graven, onder het instortende zand bedolven, met het noodlottig gevolg, dat een 4-jarig knaapje leven loos werd te voorschijn gehaald. De storm van 86 Juli. Als een klein bewijs hoe de storm van 26 Juli huisgehouden heeft, moge dienen, dat door den rent meester van het Kroondomein (rentambt Het Loo) een veiling van niet minder dan 456 omgewaaide denne- boomen aangekondigd is. Uitgeest. Namens de »Vereeniging van Bloem- kweekers" alhier werd heden onder leiding van den heer C. Roos eene talrijke vergadering gehouden in de »Ooievaar," om nogmaals het verbeteren van 't vaarwater in de haven in de buitenmeer te bespreken. Besloten werd om nog eens een nader onderzoek in te stellen naar de kosten, en zich dan weder tot den gemeenteraad te wenden. In den morgen van den 8 is bij het vuren met losse patronen op bet fort Pampus door een ongelukkig toeval een scherpe patroon onder de losse geraakt, waar door een kanonnier in de borst gewond werd en na een uur aan de gevolgen overleed. Texel. Door den kerkeraad der herv. gemeente te Oudeschild is besloten tot oprichting eener afdeeling van den Nederl. Protestantenbond. Een paard in eene weide alhier werd geplaagd door eenige jongens. Hieraan een einde willende maken sloeg het beest achteruit en wierp het zoontje van den heer T. ter aarde. Met bloedend hoofd en gebroken been werd het naar huis gedragen. Naar men verzekert moet het aantal badgasten te Vlieland thans reeds 150 bedragen. Den 9 is de nieuwe badinrichting te De Koog op Texel geopend met het volgende programma 1. Welkomstmarsch, door het Texel- sche fanfarecorps2. Openingsrede, door den heer J. H. Mooijen 3. Wilhelmus, door 't fanfarecorps; 4. Optocht naar het strand5. Gelegenheid tot baden. Het tarief is matig gesteld. Het bedraagt voor 't gebruik van een badkoets f 0.25, vaa een badstoel f 0.10, voor 't rijden op een ponny per kwartier f 0.20, op een ezel of met ezelwagen in dienzelfden tijd f 0.15, het zeilen per boot, per half uur, f 0 25, alles per persoon. ©rosthulaen. Door de langdurige droogte en door het inlaten van brak water is het water in den polder van dien aard gewordendat vele visschen flauw aan de oppervlakte drijven. Vooral veel Snoek ziet men onbewegelijk half versuft liggen. Gemakkelijk kunnen deze dieren met de band gepakt worden. De tentoonstelling te Zaandam behoort tot het verleden. Zij is gesloten met een bal en met schitterende verlichting. Texel. De eerste stoomboot tot vervoer van oude schapen is den 5 van hier vertrokken met ruim 400 stuks wolvee aan boord. De verzending zal nu wel geregeld wekelijks worden voortgezet. De prjjs der oude schapen bedraagt thans gemiddeld 13wat wel niet hoog is te noemen, doch het toch mogelijk maakt om 't gewone getal van de hand te kunnen doen. De ziekte onder de varkens doet zich ook hier weer gevoelen en berokkent menigeen nog al wat schade. De ongeladen vischtorpedo van Hr. Ms. pantserschip »Piet Hein",, welke den 6 ter reede van Texel bij het lanceeren verloren gingis door den Texelschen blazer- schipper C. Drijver drijvende gevonden en te Nieuwediep aangebracht. De vinder ontving van de directie der Marine eene belooning van 250. Ileerhugowaard. Den 9 had bij het station Noordscharwoude alhier de ééndaagsche kermis plaats, die vroegere jaren een groote aantrekkelijkheid bad voor zeer velen in den omtrek. Toen toch werd er nog het oud-hollandsche «gaaischieten" uitgeoefend dat tal van jagers naar het feest deed optrekken om door een paar gelukkige schoten een prijsje te behalen. Om het groote gevaar heeft de overheid voor eenige jaren dit gaaischie ten verboden. Nu wordt er nog alleen wat aan «kat knuppelen" gedaan, ook al een van die vermakelijkheden, die aan het uitsterven zijn. Toch is katknuppelen een gezonde lichaamsoefening, die oog en hand sterk ont wikkelt. Het is wel jammer, dat ook dit oud-vaderland- sche spel zich niet meer in de algemeene sympathie mag verheugen. Oudkarspel. Het schoolfeest alhier zal dit jaar niet plaats hebben. Aan de personeD, die reeds op de lijsten voor zeker bedrag hadden ingeschreven, zijn de bijdragen weder terug gebracht. Jammer voor de kinderen Huls „Overweg". In Eigen Haard van 8 dezer komt voor een artikel van mevr. L. C. G. Peaux-Prince, getiteld het Huis «Overweg" te Heiloo met 2 gravures, voorstellende ge zicht op huis «Overweg" te Heiloo, op den straatweg en op de laan van uit het Huis Overwegsedert eeuige jaren ingericht tot verpleging van zieken, onder directie van mej. M. Beets. Levensmoeden te Rotterdam Den 8 tusschen 5 en 6 uur zijn een heer en dame in de Schie te Rotterdam gesprongen. Hun lust om te verdrinken was echter niet groot, want toen eenige werk lieden te hulp schoten en hun een lat toestaken, grepen zij dit redmiddel dankbaar aan. Op het droge gekomen, gingen zij bij het zien van een agent van politie haastig op den loop, bljjkbaar om niet in de verplichting te komen, aangaande de beweeg redenen voor hun wanhopig besluit inlichtingen te geven. In de week van 1 tot 8 Aug. zijn in het bad huis van het Witte Kruis genomen 49 kuipbaden, 60 regenbaden le kl. en 147 regenbaden 2e klasse, te zamen 256 baden. Cadettenschool. Namen der cadetten, die voorwaardelijk naar het 2e studiejaar overgaan. Dienst in Nederlandsch lndië. Koopman B. W. A., van Velthuijsen J. H., van Son E. J., Okbuijzen W. C., Badings M., Berckenhoff M. J. de Boer P. H., Roiche J., Seemann A. D., van Geuns H. J. A. Verzuimd in een vorig nummer op te nemen.) Aederlandsche Kolfbond. De 11e nationale kolfwedstrijd zal den 20, 21 en 22 September a.s. gehouden worden in de kolfbaan van het café «de Nachtegaal", alhier. De wedstrijd is verdeeld in een korpswedstrijd en een personeelen wedstrijd. Fraaie medaljes zijn voor deze wedstrijden uitgeloofd. De deelnemers moeten zich vóór of op 11 September a.s. aanmelden bij den heer Jb. Halff, alhier. Tijdens den kolfwedstrijd zal ook gelegenheid bestaan deel te nemen aan een biljartconcours en andere spelen. Verder staan er verschillende feestelijkheden op het programma een rijtoer gemeenschappelijke maaltijden, café-chantantmuziekuitvoering en bal, feestelijke prijs- uitdeeling, enz. Maandag 21 Sept. wordt een algemeene vergadering gehouden door het hoofdbestuur met de afgevaardigden der kolfvereenigingen. Rectificatie. Het particulier lidmaatschap van den Bond kan tegen betaling van J 1,50 niet f 0,56, verkregen worden. De minister van financiën heeft benoemd tot Rijks klerk de heer J. de Wit, alhier. Het eindexamen van de H. H. 8. is met goed gevolg afgelegd door D. Boeke, A. S. Hennes, A. Otto, A. Pot, J. A. van Trotsenburg. Postduiven wed vlucht. De postduiven-vereeniging «de Postduif" alhier, hield Zondag den 9 een wedvlucht met jonge duiven van uit Roosendaal, te 8.20. De duiven werden losgelaten met N.O. wind door den stationchef. De eerste duif was alhier weder te 11 uur 4 minuten, terwijl de tiende te 11 uur 32 minuten aankwam, le, 3e en 4e prijs P. J. de Haan; 2e en 7e pr. J. Huiberts; 5e en 10e pr. Joh. v. d. Berg; 6e J. C. H. Beekman8e pr. Joh. Poulen9e pr. N. Kuiper. Belanghebbenden worden herinnerd dat de in schrijving voor de burgeravondschool zal plaats hebben op Woensdag 12 Augustus voor de leerlingen van den vorigen cursus, en op Donderdag 13 Augustus voor hendie de school voor het eerst wenschen te bezoeken, telkens 's avonds van 79 uren, in het gebouw der burgeravondschool. GETROUWD: 9 Aug. Gerrit Zomerdijk en Anna Groenewoud. GEBOREN 8 Aug. Andreas Johannes, z. van Johannes Wilhelmus Nicolaas Veer en Elisabeth Maria Maassen. Petrus Corneliaz. van Jan Hollenberg en Margaretha Mors. 9 Petronellad. van Pieter Koppedraijer en Ca- tharina Tros 0 Roelof, z. van Jan van de Pol en Alida Purmer. 1 Evertz. van Pieter Johannes Smit en Eva Witsen. Gerrit Jacobz. van Jacob Klei- meer en Cornelia Hoekmeijer. OVERLEDEN. 8 Aug. Willem Dekker, echtgen. v. Antje Biersteker, 51 j. 9 Aagjed. van Hermanns Banning en Aagje de Waard5 m. 10 Jan Jacob Bourssewednr. van Anna Clara Seckler80 j. en 8 m. Zitting van 11 Aug. 1896. A. K., Alkmaar, diefstal, vrijgesproken. J. v. E., Helder, wederspannigheid, 14 dagen gev. J. B., Helder, mishandeling, 8 dagen gev. N. v. L., hvr. van C. B., Texel, mishandeling, vrijge sproken. J. S., Medemblik, beleediging van een beambte, f 5 boete, subs. 5 dagen hecht. S. d. V., Urk, mishandeling, f 0,50 boete, subs. 1 dag hecht. A. v. V., Urk, beleediging, f 5 boete, subs. 3 dagen hecht. R. O., Enkhuizen, beleediging, f 5 boete, subs. 3 da gen hecht. A. L., hvr. van P. S., Hensbroek, mishandeling, vrij gesproken. Warmenhutzcn Gedurende de maand Juli. Geboren. Gerrit, z. van K. Biersteker en P. Hofdijk. Antje, d. van J. Bakker en D. Kater. Alida Evelina, d. van H. Tnijnman en G. Koning. Jacob, z. van C. de Groot en H. Schuit. Nicolaas, z. van P. Nannes en G. Groot, Catharina Cornelia Adriana. d. van N. J. Berger en G. Blankendaal. Arie, z. van P. Mosch en G. Groen. Overleden. Lourens de Groot, 20 j. Jan Dekker, wednr. van Trijntje Bakker, 65 j. Cornelis Grebe de Haan, (overl. te Apeldoorn, echtgen. van Helena Hoogkamer, 37 j. Voorspoedig bevallen van een zoon A. v. d. POL-PURMER. 10 Aug. 1896. Heden overleed in den ouderdom van ruim 80 jaren, onze geliefde vader, JAN JACOB BOURSSE in leven gemeente-Apotheker alhier. Alkmaar, Uit aller naam 10 Aug. 1896. A. C. BOURSSE. Verzoeke van persoonlijk rouwbeklag verschoond te blijven. in het faillissement van N. VAN PEPERZEEL te Helder, ig bepaald op Woensdag 19 Augustus a.s., 11 '/4 uur voormiddags, en zaJ gehouden worden in eon der lokalen van het Gerechtsgebouw aan don Geestersingel te Alkmaar. H. P. M. KRAAKMAN, Alkmaar, 8 Aug. 1896. Curator. Jh P3 Alkmaarsclic Jongens, Zoute Krake lingen en Zandtaartjes. it K k li OOI D pr i-S Gezien de aanbeveling der firma VGRk.lDE ét CORP., Houttll H 35. Gehoord de betuigingen van groote tevredenheid van hen, die reeds in dien winkel bun inkoopeu deden. Overwegende, dat de prijzen de uitstekende kwaliteit van het brood, de beschuit en den koek in aanmerking genomen zeer laag zijn te noemen. Besluiten hunne ouders te verzoeken voortaan uitsluitend te koopeu Prima melkbrood 7 en 10 cent. Huishoudbrood 8 Strengelbrood 8 Duitsch Brood 8 Zeeuwsch Bruinbrood 10 Krentenmik10 Krentenbrood. 10,15 en 20» Machinaal gekneed zoet Roggebrood 12 Tarwebloem 6 Roggebloem 7 Verkade's Prima Zaansche Beschuit in Bussen. Groote Ronde 25 stuks 25 cent. Kleine Ronde 25 Lange Beschuitjes 50 Sterbescbuit 13 Keukenbeschuit 20 Verkade's Honing-Ontbijtkook Verkade's Prima Sucadekoek Verkade's Prima Gemberkoek Gewone Ontbijtkoek 15 25 10 ÏO 30 cent. 45 45 25 Groninger Koek in verschillende prijzen, goedkoop en uitstekend van smaak 4 cent 8 cent 12 cent 16 cent en 20 cent. Kantkoek met krenten ÏO eent per pond.

Alkmaarsche Courant | 1896 | | pagina 3