Een dienstdoend officier der grenadiergarde aan het paleis St. James is gestraft, omdat hij vergeten had de wacht op te roepen toen prins Ednardzoon van den hertog van York, zijn eerste tochtje bniten maakte. De prinsdie met alle militaire honneurs door de wacht moet behandeld wordenis slechts twee jaar oud en bekleedt generlei rang in leger of marine. Men zal dus ook voor prins Albert George, die vijf maanden oud is, de wacht in het geweer hebben te roepen. FRA1VKRIJU. Van alle zijden worden de meest schitterende plannen gemaakt om den Czaar te ontvan gen. Wordt slechts de helft verwezenlijkt van wat men zich voorstelt te doen, dan zal de ontvangst toch nog zeer luisterrijk zijn. De senatoren en afgevaardigden van het departe ment Cótes du Nord hebben aan president Faure een schrijven gericht, waarin zij verklaren, dat zij zich tijdens zijn reis door hun departement op een afstand zullen houden, omdat de overheid henbij hot opmaken van het reisplan, op den achtergrond gesteld had, om te ver hinderen, dat zij den president op de hoogte zouden stel len van de ware behoeften der bevolking. De burgemeester van CarmauxCalvignac is we gens zijn veroordeeling van zijn ambt ontslagen. Twee compagniën van het vreemdelingenlegioen, sterk 688 man, zijn te Algiers ingescheept naar Mada gascar. Met de paketboot »Yang-Tse" die 500 passagiers voor Madagascar aan boord heeft, is ook de opperbevel hebber van het bezettingsleger, generaal Gallieni, met zijn staf vertrokken. Tevens gingen 334 mariniers naar de nieuwe kolonie en 89 instructeurs voor de inlandsche militie. Volgens postberichten uit Tonkin heerscht daar cholera, die niet alleen onder de inboorlingen, maar ook onder de Franschen slachtoffers maakt. Bovendien heb ben groote overstroomingen verwoestingen aangericht. ITAJLIE. De nationaliteit van den eenigen passagier van de Doelwijk, die eerst een Franschman heette te zijn, is nog niet vastgesteld. Men heeft den inventaris van het vaartuig opgemaakt en het schijntdat het aantal gewerendat eerst met 60,000 werd opgegevenniet meer bedraagt dan 25,000. De Italiaansche kruisers oefenen eene dubbele waak zaamheid uitdaar men gelooftdat alleen de Doelwijk wapenen naar Abyssinië vervoerde. In officiëele kringen wordt te Rome het stilzwijgen over de zaak bewaard. Al wat men te weten kan komen is, dat iD den ministerraad langdurig de quaestie is be sproken. Enkele bladen bewerendat de Nederlandsche regeering zich met de zaak niet inlaat, doch het is zeker, dat het Nederlandsche gezantschap van alles op de hoogte gesteld is en dat de correspondentie met 's Gravenhage gevoerd is. De Opinione verzekert, dat de Nederlandsche regeering het Italiaansche kabinet opmerkzaam heeit gemaakt op de lading en de vermoedelijke bestemming van de Doel wijk." RUSIiAjtf I>. De stad Szcredrzyn in het gouvernement Minsk is geheel afgebrand. Op verschillende plaatsen te gelijk brak het vuur uit. Meer dan drieduizend per sonen zijn zonder woningacht menschen kwamen om. Op de tentoonstelling te Nischnei Nowgorod is een fransch-russisch feest gevierd. Naar de bladen mede- deelen was den gouverneur en allen ambtenaren de deel neming aan dit feest verboden. SI'AAJE. De Kamer heeft den 10 een amendement aangenomen betreffende de belasting op alcohol, die voor industrieele doeleinden is bestemdin plaats van 60 zooals de regeering had gevraagdzal daarvan 37,50 betaald worden. De ministers en de liberalen zijn het in een den 10 gehouden vergadering eens geworden over de amende menten op het ontwerp tot vernieuwing van het contract met de tabaksmonopolie-maatschappij. De heer Sagasta leider der liberale partij in Spanje, heeft aan een dagbladcorrespondent verklaard dat hij evenals de heer Canovas een botsing met de Yereenigde Staten vreest en dat een bondgenootschap met Engeland de man trapte op het lichaam van het kinddat door den schok gevallen was en ging verder zonder zich in het minst om haar geschrei te bekommeren. Het was ellendig om aan te zien. Hij had zich niet als een mensch maar als een ondier gedragen. Ik riep hem toe, vloog op hem afgreep hem bij den kraagen bracht hem terug naar de plaats, waar zich reeds een troep menschen om het luid gillende kind verzameld hadden. Hij bleef vol komen kalm en bood niet den minsten tegenstand, maar keek mij zóó verschrikkelijk aan dat mij plotseling het zweet uitbrak. De lieden die uit hunne woningen geko men waren behoorden tot de familie van het kind en spoedig verscheen de geneesheerwaarom zij inmiddels gezonden hadden. Het kind was niet zoo zeer gedeerd als wel door den schrik bevangen zoo verklaarde Sowbo- nes (de dokter) en daarmede zoudt gij zeker denkon dat de zaak afgeloopen was. Er deed zich echter een vreemd verschijnsel voor. Reeds bij den eersten aanblik van den wreedaard had deze mij met walging vervuld. Dat dit ook bij de familie van het kind het geval wasscheen mij zeer natuurlijk toe. Maar het gedrag van den dok ter was hetdat mij ten zeerste verbaasde. Hij was een alledaagsch uitziend geneesheer, van middelbaren leeftijd en even »stijf" als plechtstatig in zijne bewegingen. En toch ging het hem als ons; telkenmale als hij mijn ge vangene aankeekzag ik dat Sawbones geheel buiten zichzelven geraaktedoodsbleek werd terwijl ik uit zijn geheele houding kon opmaken dat hij hem wenschte te dooden. Ik weerhield hem echter en ik beduidde den gevangene dat wij van het voorgevallene zulk een schan daal zouden maken dat hij in geheel Londen rust noch duur zoude hebben. Terwijl wij hem dit op zijn gemoed druktenhadden wij de grootste moeite om de vrouwen van hem af te weren want dezen werden hoe langer zoo razender. Ik heb in mijn leven niet zulk een kring van verwoede wezens gezienin het midden daarvan stond de man met verschrikkelijk tergende kalmte juist zooals men zich een Satan voorstelt. Indien gjj geld uit dit ongeval wilt slaan", zeide hij »dan zal ik natuurlijk moeten toegeven. Geen gentleman zal aan of Duitschland niet mogelijk geacht kan worden. De engelsche politiek en de handelsbelangen van Duitschland zijn lijnrecht met een dergelijk verbond in strijd. Spanje moet een leening sluiten en schepen koopen. Te Valencia heeft de politie tal van plakkaten ver wijderd met het opschrift»Leve het socialisme Leve het vrjje Cuba!" Toen het engelsche Middellandsche Zee-eskader maan dag in de buurt van Rosas zich oefende in den torpedo- dienst trof een der projectielen de spaansche kanonneer boot »Radiante". De bevelhebber der Radiante legde op de torpedo beslag en weigerde teruggave aan de Engel- schen. Daar bleef de zaak voorloopig bij. TIIBKIJE. De Voss. Ztg. verneemtdat de Land dag van Kreta Zaterdag is uiteengegaan en dat de Chris ten-afgevaardigden zich vereenigd hadden en een provi- sioneele regeering hebben gevormd, onder voorzitterschap van den ouden Gerokostakos Voludakis. Het hervormings comité is ontbonden. Binnen enkele dagen zal de ver- eeniging van Kreta bij Griekenland worden afgekondigd. De voorloopige regeering zal een circulaire zenden aan de buitenlandscho consuls, waarin zal worden betoogd dat de Kretensers alle vreedzame middelen hebben be proefd vóór zij tot deze laatste stap overgingen. Doch alle pogingen zijn afgestuit op den onwil der Turken, die de Kamer gebruikten om tijd te winnen en inmiddels door aanvallen, moorden en andere gruwelen den wapen stilstand verbroken hebben. In Macedonië winnen de opstandelingen terrein. De afdeelingen in het noorden hebben, na hardnekkige gevechten, de Turksche troepen uit Monastir verslagen en zich bij Grammatikowo vereenigd. De Turksche bevel hebber had een voorhoede gevormd van Christelijke be woners, om daardoor den opstandelingen te beletten te schieten. Doch de Christenen vonden gewoonlijk gelegen heid naar den vijand over te loopen. Thans is bevel gegeven alle Turksche troepen uit het district Monastir bijeen te trekken en de opstandelingen met deze macht te overvallen. VEHEEJN1DDE STATEK. Nabij New-Orleans zijn 3 Italianen door een groote volksmenigte gelyncht. Een Amerikaansch winkelier te Hahneville bij New-Orleans werd Woensdag doodgeschoten door een Italiaan, omdat hij in een proces tegen hem had getuigd. De Italiaan werd naar de gevangenis gebrachthet volk dreigde hem te lynchen maar de sheriff wist de menigte te be wegen, haar voornemen te laten varen. Doch 1.1. Zater dag liep het volk weer voor de gevangenis te hoop, over rompelde de wachters en drong het gebouw binnen. In de gevangenis vond men nog twee andere Italianen, eveneens beschuldigd van moord zij werden te gelijk naar buiten gesleept en gelyncht. Te New-York heerscht gedurende de laatste dagen een verbazende hitte. Een telegram van den 11 meldt: 48 menschen zijn hier vandaag gestorven ten gevolge van de buitengewone hitte en 100 vielen er flauw. De hospitalen zijn vol patiënten. Het totaal aantal sterfge vallen van de hitte bedraagt reeds 226. Te Chicago zijn vandaag 25, gisteren 51 menschen gestorven van de hitte. De openbare gezondheid te Chi cago loopt gevaar, daar er honderden lijken van paarden op de straten liggen. A T J E H. In den Haag is het volgende officieele bericht van den 11 dezer ontvangen: Eergisteren naar Lepong. Vijand uit benting Dea Mamplan verdreven. Aldaar bivak opgeslagen. Een militair beneden den rang van officier gewond. Vijand uit strandbentings door het vuur der marine verjaagd." Een officieel telegram van den 12 luidt »Eergisteren is het Lepongsche doorkruist en de vijand verdreven tot bezuiden Poeloei. Licht gewond een officier en een fuselier. Het Technicum Mlttwelda eene onder Staats toezicht hoogere vakschool met electrotechnisch Instituut telde in het afgeloopen 29e schooljaar 1677 bezoekers die tot de afdeeling voor Machinen-Ingenieur en Electro- techniek, vooral voor opzichter of monteur behooren. zoo iets ruchtbaarheid willen geven; zeg dus hoeveel gij verlangt." Wij eischten honderd pond sterling voor de familie van het kinden na veel tegenstribbelen gaf hij ten laatste toe. Nu kwam het er op aan het geld te halen en waarheen denkt gij wel dat hij ons medenam Naar deze deurhier haalde hij een sleutel uit zijn zak, ging naar binnen en kwam spoedig daarop terug met tien pond in goud en een wissel op de Bank, betaalbaar aan toonder en geteekend met een naam dien ik u niet mag noemen hoewel die juist een der hoofdpunten van mijn geschiedenis is maar het was een naam die zeer goed bekend is. Het cijfer was wel hoogmaar de hand- teekening was meer dan goed ten minste als zij echt was. Ik nam de vrijheid om hem te verklaren dat de zaak mij eenigszins verdacht toescheen en dat een man in den regel niet om vier uur des morgens de deur van zulk een bouwval binnengaat en terstond weder daaruit komt met een wissel van omstreeks honderd ponddie door een ander onderteekend is. Hij bleef echter kalm en tergend. »Stel u gerust", zeide hij»Ik zal bij u blijven tot de Bank geopend wordt en zelf den wissel inkasseeren." Daarop begaven wij ons allende dokterde vader van het kind hij en ik naar mijn kamer en brachten daar het overige van den nacht door, en nadat wij des morgens ontbeten haddengingen wij gezamenlijk naar de Bank. Ik presenteerde zelve den wissel en zeide daarbij dat ik alle reden hadte denken dat hij valsch was. Dit was hij echter in geen geval. De handteekening was goed en de wissel in orde." »Tut tut", zei Mr. Utterson. »Ik zie dat gij hetzelfde gevoelen zijt toegedaan als ik", zeide Mr. Enfield>ja het is een ellendige geschie denis. Want die man was een kerel, met wien niemand gaarne te doen zoude willen hebben, een in alle opzichten vloekwaardig wezen terwijl de persoon die den wissel onderteekend had een toonbeeld van wellevendheid ja zelfs beroemden (wat het geval nog erger maakt), iemand is, die als weldadig bekend staat.... Pekelzonden, naar ik verondersteleen braaf man die door een der De verschillende landenvanwaar zij kwamenver deelden zich over de 5 werelddeelen en hun ouderdom liep van het 17e tot het 28e jaar. Het onderwijs voor het wintersemestre begint 15 Oct. en de opname voor het op 21 September beginnende kostelooze aanvangsonderwijs heeft van af 15 September dagelijks plaats. Nadere inlichtingen geeft het, op ver langen door den secretaris van het Technicum, kosteloos toetezenden programma. Met de werkzaamheden op »de Stanley" is het in den laatsten tijd niet voorspoedig gegaan. De wind waaide veelal uit het noorden, zoodat de zee te woelig was om te kunnen doorwerken. Bovendien bestaat de kans, dat de geheele lading onder het zand bedolven raakt of bij gelegenheid van een storm in korten tijd vernietigd wordt. Nog steeds steken twee der vier mas ten boven water uit, benevens het voorste en achterste gedeelte van den romp. Aan de bergers wordt 38 °/0 uit betaald. De laatste te Nieuwediep verkochte balen jute brachten ruim f 29.000 op. Het volgend ingezonden stukje, voorkomende in het N. v. d. Dag van den 11, heeft zoo geheel onze instem ming, dat wij zoo vrij zijn het over te nemen. Dierenmishandeling. Dezer dagen reed onder de gemeente Schagen een kar, bespannen met een paard. Vlak daarachter volgde een kar bespannen met vier honden. De geleider van dit laatste voertuig, zekere Jacob Mosk (wiens naam er wel bij vermeld mag worden), had in het eerstgenoemde rijtuig plaatsgenomen en hield de leidsels van de hondenkar in de handen, zoodat de dieren, tegen wil en dank, achter het rijtuig aan moesten meéloopen. Dit ging zoo lang als het ging. Dat wil zeggen: reeds spoedig gaf een der honden een jong en tenger beest, het op, viel amechtig neder en liet zich zoo door zijn meedoogloozen meester voortsleuren, nu en dan jan kend van pijn. De dadertegen wien proces-verbaal is opgemaakt, zalnaar ik hoop en vertrouw een welverdiende straf niet ontgaan. Jammer genoeg, geschieden dergelijke mishandelingen vaak bniten het oog van de politie om en dus ongestraft. Overbodig is het daarom mijns erachtens niet, in een veelgelezen blad als het uwe dit bericht eens te brengen onder de oogen van het groote publiek. Het is een droevige bijdrage te meer van de groote wreedheid der menschen tegenover dieren die hen aan hunne kostwinning helpen een vernieuwd protest tegen dergelijke barbaarsche handelingen en een luide roepstem om toch beter te worden dan Jona, die, volgens de ge wijde schriftdoor God bestraft werdomdat hij den ondergang van Niniveh wenschte, zonder gevoel te toonen o. a. voor de arme onschuldige dieren, die daarbij zouden omkomen. S. De oudste Inwoner van IVederland. Men schrijft uit Groningen aan de Asser Ct." Als alles wel gaat, zal de oudste inwoner van Neder land, de heer Boomgaardt, in het Jacob- en Annagasthuis zijn 108en geboortedag mogen herdenken. Den 21 van herfstmaand treedt de patriarch zijn 109de levensjaar in. De oude man is nog in het volle bezit zijner geest vermogens slaat met aandacht gade wat er in zijne nabijheid gebeurteet nog flink en, volgens zijne eigene verklaringsmaakt het hem lekker. Hij vindt echter zeiven dat hij niet vroeg opstaathoewel hij voorzeker in het tijdig opstaan velen jeugdigen van jaren een voor beeld geeft. De heer Boomgaardt staat n.l. des morgens tegen zessen op en begeeft zich des avonds te ruim 9 uur weder ter ruste. Maandagmorgen was hij o. a. om halfzes uur reeds uit de veeren. Zooals bekend isis H. M. de Koningin-Regentes in het bezit van een portret van den nestor van Haar Koninkrijk. Veeziekten. In de gemeenten Assendelft, Spaarndam en omstre ken komen verscheiden gevallen voor van besmettelpe varkensziekte Vlekziekte). Een goede vangst. Te Aalsmeer is in een fuik een snoek gevangen, lang 1.18 M. en zwaar 11 K.G. kapers uit zijn jongelingsjaren bij den neus genomen wordt. Maar hoe dit zij, wordt alles daar niet door op gehelderd voegde hij er bijen verviel in peinzend stil zwijgen. Hioruit werd hij door Mr. Utterson opgewektdie hem plotseling vroeg: »En gij weet niet of de onderteekenaar van dien wissel daar woont »Dit huis doet zulks niet vermoeden, is't wel ant woordde Mr. Enfield »muar het gelukte mij zijn adres te ontdekken hij woont in een der andere wijken." »En hebt gij nooit naar.het huis met de deur, ge ïnformeerd vroeg Mr. Utterson »Neen, mijnheer de kieschheid hield mij daarvan te rug," was het antwoord: »ik gevoel mij niet geschikt om vragen te doen, het heeft voor mij iets rechterlijks. Als men een vraag doet, is het alsof men een steen wegwerpt. Men zit rustig op een heuvel, terwijl de steen wegvliegt, doch in verkeerde richting en een of andere onschuldige vogel, (dien gij het allerminst bedoeld hadt), wordt in zijn schuilplaats aan het hoofd getroffen. Neen mijnbeer, mijn vaste stelregel is: hoe meer ver dacht of onbegrijpelijker mij een zaak is, des te minder vraag ik." »En dat is een zeer goede stelregel," zei de advocaat »Ik heb echter de plaats zelve bestudeert," vervolgde mr. Enfield: »bet mag ter nauwernood den naam van huis dragen. Er is geen andere deur en niemand gaat er ooit in of uit, dan van tyd tot tijd doch dit ook hoogst zelden, de man met wien ik dat avontuur had. Op de eerste verdieping zijn drie ramen, die op den bin nenplaats uitzien, beneden geen enkelde ramen zijn altijd gesloten, doch zeer zindelijk. Vervolgens is er een schoorsteen die altijd rookt, bijgevolg is het huis be woond. En tóch is dit laatste zoo zeker niet, want de gebouwen staan op die plaats zóó op elkander gepakt, dat het bezwaarlijk is te zeggen, waar het eene begint en het andere eindigt." Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1896 | | pagina 2