PübÏÏeke Verkooping Stadsberichten. Advertentiên. TE KOOP aangeboden Alkmaar. Eenige Kostbaarheden. Een net onderhouden INBOEDEL, Van wege de Vereeniging „tot Ontwikkeling van den Landbouw m Hollands Noorderkwartier" is, evenals in het vorig jaar, een onderzoek mgestel< omtrent het gehalte en de zuiverheid van verschillende monsters Lijn- JV Onder de koeien van den veehouder J. Jorritsma, in de Friesche gemeente Wijmbritseradeel, is het milt vuur uitgebroken. Op verzoek van den districts-veearts zijn reeds twee koeien afgemaakt en begraven. Driehulzen. Wegens het heerschen der mazelen in het gezin van het hoofd der school is de openbare lagere school alhier gesloten. Omtrent den onlangs te Rotterdam ontsnapten en wederom aangehouden gevangene schrijft men »Hermsen, die uit de cellulaire gevangenis te Rotter dam ontsnapte, is een huzaar, die vier jaar zitten moest. Hij is opgevangen in meer dan kennelijken staat en naar de gevangenis teruggebracht. Juist toen de autoriteiten vergaderd waren, om te beraadslagen hoe zij bij de hoogere autoriteiten het verdwjjnen van dezen verpleegde zonden motiveeren, kwam telephonisch bericht, dat hij teruggevonden was. »Des avonds 10 uur, nadat de lichten uit waren, is hij zijn moeielijken arbeid begonnen. Door middel van twee in de lengte aan elkander bevestigde houten staken van zijn tot dat doel afgebroken brits, heeft hij het cel raam bereikteen van de ijzeren spijlen heeft hij ver volgens met een dien dag uit de werkplaats medegenomen vijl van onderen doorgovijld en haar door wrikken ook van boven weten los te krijgen. Toen dit gereed was, heeft hij het overtrek van zijn matras in reepen gesneden, die, aan elkander gebonden, een voldoend sterken band vormden, om zich aan te laten afzakken. Deze wimpel, die over de houten ruif, welke de celramen ter halver wege bedekt, heen en weer wapperde, gaf 's morgens vroeg het eerste sein, dat er iemand ongevraagd ver trokken was. De vluchteling op alles bedacht, had zich voorzien van een paar meters ijzeren gasbuis, die, tot een haak omgebogen hem moest dienen bij het over- klimmen van den hoogen muur, welke het gevangenis- erf omgeeft. »Wat de reden van zijn ontsnapping was, is niet twijfelachtigin een briefje aan den directeur der ge vangenis heeft hij geschreven, dat hij een duren eed ge zworen had, de rotterdamsche kermis van 1896 mee te maken. Het heeft niet zoo mogen zijnHet uitstapje heeft maar twee dagen geduurd en van de kermis heeft hij niets gezien dan 't opslaan van een paar wafelkramen. Inderdaad, 't leven is vol teleurstellingen. Haarlem. Den 10 had hier een droevig ongeluk plaats. Een huzarenpaard schrikte bij Schoten voor de stoomtram. Het dier wierp zyn berijder, den huzaar van Zanten, af en gaf hem een trap op de borst. De man bleef op de plaats dood. Te Helder zijn bij hunne familie twee kweeke- lingen van de Kweekschool voor Onderwijzers te Maas tricht aangekomen die de reis van daar naar het noor den te voet maakten. Zij hadden negen dagen noodig gehad, om ons land van zuid tot noord te doorwandelen. 50e liandhulshoudkundig Congres. Het bestuur van het in 1897 in Hoorn te houden 50e Nederl. Landhuishoudknndig Congres is als volgt samengesteld A. E. Zimmerman, burgemeester der gemeente Hoorn, eere-voorzitter; P. B. J. Ferf, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, te Haarlem, eere-lid; J. Breebaart Kz., lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, te Winkel, voorzitter; M. de Jong, lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, te Hoorn, vice-voorzitter; dr. K. H. M. van der Zande, directeur van het Rijks landbouw proef- stat.ion, te Hoorn, penningmeester; dr. D. Knuttel, aan idem, te Hoorn, le secretaris; G. Wonder, voorzitter afdeeling Hoorn van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, te Berkhout; jhr. mr. P. van Foreest, voor zitter van Hollands Noorderkwartierte Heilooen J Zijp Kzn., lid van de Tweede Kamer der Staten- Generaal, te Abbekerk, leden van het bestuur. Voor de a.s. nationale postdnivenwedvlucht van Brussel uit op 30 Aug uitgeschreven door de Postdui ven-Vereening »de Hoop", te Weesp, hebben zich voor Noordholland aangemeld de vereenigingen »de Zwaluw", Amsterdam »de Snelvlieger", »de Luchtgids", beide te Haarlem; »de Snelpost", Ctrecht; >de Luchtpost", Pur- merend „de Postduif', Alkmaar»de Courier", Bussum. Naar berekening zullen er circa 600 duiven aan deze wedvlucht deelnemen. Men schrijft van Vlieland »Als badplaats valt dit eiland blijkbaar nogal in den smaak van hen die rust en verpoozing zoeken in eene Vrije en kalme omgeving. Reeds zijn hier een paar honderd badgasten. Do ijverige baddirectie heeft dus wel succes op haar werk. Uit alles blijktdat voor deze nieuweling onder de vele badplaatsen eene goede toekomst is weggelegd. Het natuurschoone eiland is een bezoek ten volle waard." Wassenaar. De werklieden op de verschillende buitenplaatsen van H. K. H. de Prinses von Wied ontvingen een (gedrukte) dankbetuiging van den Prins von Wien »voor het prachtig geschenk en de gelnk- wenschen, bij gelegenheid van hun zilveren huwelijksfeest aangeboden." Ook ontving ieder hunner de gift van 10. Als een zeldzaam bewijs van vruchtbaarheid kan dienendat een stuk land in de Friesche gemeente Schoterland nu dit jaar voor de vierde maal wordt gemaaid. Oudewater. Sedert eenige dagen wordt vermist onze wethouderde heer M. C. v. W., aannemer en handelaar in bouwmaterialen. In het begin der vorige week verliet hij de gemeente en begaf zich naar Voor schoten, alwaar hij eenige huizen heeft gebouwd. Van daar is men zijn spoor bijster. »'t Blijkt nu, dat hij van verscheidene menschen, meest uit den kleinen burgerstand geld heeft geleend som migen vertrouwden hem zoo, dat zij hem nogal belangrijke sommen leenden zonder eenig bewijs daarvoor te ontvangen. Te Helllngwolde is dezer dagen een zeer groote troep ooievaars gezien. De dieren kwamen uit het Oosten, zij zagen er vuil uit en waren blijkbaar vermoeid. Op verschillende huizen en in de boomen werd eene rust plaats gevonden. Velen voorspellen uit de vroege ver- eeniging dezer trekvogels een vroegen winter of althans een konden herfst. Spanbroek. Omtrent deu brand by bakker de W. te Obdam, meldt men ons nog, dat van den inboedel hoegenaamd niets is gered. Alles wus verzekerd. Zuidscharwoude. Den 12 's avonds omstreeks 10 ure brandde de perceelen van J. Goudsblom en Schoenmaker tot den grond toe af. Van den inboedel werd weinig gered. Met behulp van de spuiten van Zuid- en Noordscharwoude is het bij deze beide perceelen gebleven. Alles was tegen brandschade verzekerd. De heer C. Kooien alhier, is geslaagd voor het examen der hoofdacte, gehouden te Breda. Burgerkring. De uitslag der volksspelen, vanwege deze Ver- eeniging gehouden op Woensdag, den 12 Aug., in den Stadshontin de groote Harddraverslaan onder begun stiging van mooi weder, mag als wel geslaagd beschouwd worden. De verschillende spelen werden opgeluisterd door de muziek van het Stedelijk Muziekkorps, onder directie van den heer J. M. Otto. Ringsteken. 11 deelnemers, le pr. J. Marees, 2e pr. KI. Peperkamp, 3e pr. J. Oldenburg. Sleuteltrekken. ll deelnemers, le prijs. C. Provelie, 2e pr. A. Houter, 3e pr. J. Beets. Mastklimmen voor mannen boven 16 jaar. 8 Deelnemers. Verschillende prijzen. J. Schoonhoven, G. Klarenbeek, P. Mors, G. de Gooijer, A. Mors, J. Kors. Harddraverij met bokkenaangespannen, voor jongens niet ouder dan 13 jaar. 19 Deelnemers, le prijs Köhne, 2e pr. J. Hulske, Amsterdam, 3e pr. L. Ofman. Bal over touw voor meisjes van 1014 jaar. 50 deel neemsters. le prijs A. de Rover, 2e pr. B. Kuiper, 3e pr. A. Bloemendaal, 4e pr. J. Zonderhuis, 5e pr. A. de Waard, 6e pr. J. Heijn. Hardloopen met hindernissen voor mannen boven 18 jaar. 8 deelnemers, le prijs A. Bos2e pr. G. de Gooijer, 3e pr. J. Veenendaal 4e pr. J. Kors. Hoogspringen voor jongens van 1215 jaar. Nog niet opgegeven. Wielerwedstrijd No. 1. Schoonrijden voor heeren en dames. Zilveren medaille voor het fraaiste heerencostuum. le prijs W. Aronds, 2e pr. J. Zuurbier. 16 Deelnemers, le prijsgroot verguld zilveren me daille H. J. Stikkel 2e prijsgroot zilveren medaille, G. BurgersDeventer 3e prijs zilveren medailleW. Arends. Uitgeloofd door den heer H. Stikkel. No. 2. Snelrijden voor jongens beneden 16 jaar. 10 Deelnemers, le prijsgroot zilveren medaille. L. Davidson Haarlem, 2e pr. zilveren medaille, J. Span jaard 3e prijsbronzen medaille, J. Kuhl. No. 3. Snelrijden voor mannen boven 16 jaar. 8 Deelnemers le prijsgroot verguld zilveren med. H. J. Stikkel2e pr. gr. zilveren medaille, H. Span jaard 3e pr. zilveren medaille. J. Zuurbier. Ten 9 uur des avonds is het vuurwerk op het Doelenveld afgestoken vervaardigd door den heer A. Gall, pyrotechnicus te Rotterdam. Na afloop van het vuurwerk was in het lokaal Har monie groot bal en tableaux vivants, uitgevoerd door de Alkmaarsche Turnclub Kracht en Vlugheid voorstellende de slag bij Rrugersdorp of de inval van Jameson in de Transvaalno. 1 strijd no. 2 zegepraal, met bengaalsch vuur. Een woord van dank mag aan genoemde veren ging voor hare medewerking van het goed geslaagde feest niet onthouden worden. Wij wenschen Burgerkring nog eeD lang leven en een groot aantal nieuwe leden toe. Den 13 is in een plechtige openbare zitting van de Arrondissements-Rechtbank alhier geïnstalleerd de onlangs tot rechter benoemde Jhr. Mr. R. de Marees van Swinderen. Ondertrouwd: A. J. HOOGENKAMP en S. WORTEL. Amsterdam Rhenen 12 Aug. 1896. Getrouwd: C. J. F. DE GRAAF, le Luitenant a/d Cadettenschool, en MARIE BLOM dieook namens wederzijdsche familiedank betuigen voor de vele blijken van belangstelling. Alkmaar, 12 Augustus 1896. Getrouwd G. VRIES, te Alkmaar, en P. A. SCHOONE te Oterleek. 13 Augustus 1896. Heden overleed onze lieveling GERRIT HELMUS, in den ouderdom van ruim drie maanden. G. W. VAN DER VEEN. 11 Aug. '96. S. F. VAN DER VEEN—Brouwer. Eenige kennisgeving. Voor de veelvuldige blijken van deelneming en belang stelling, ter gelegenheid onzer zestigjarige echtvereeniging ondervonden betuigen wij door deze ook namens onze kinderen behuwd- en kleinkinderen onzen hartelijken dank. Jn. LEI JEN en Echtgenoote. Bergen, 12 Augustus 1896. een nieuw WA.TERMOIiElVTJH, geschikt om van de 4 tot 10 bunders land droog te malen. Tevens te koop gevraagd eene in goeden staat zijnde (gebruikte) Velocipede. N. TIMMERMAN, St. Pankras. TE De notaris DIJKER, gevestigd te ZUIDSCHAR WOUDE, is voornemens op Dinsdag 18 Augustus 1896, des voormiddags 10 uur, in het lokaal „Diligentia" te Alkmaar, tegen contante betaling publiek te verkoopen waaronder een keurig Salon Ameublement, Gas lampen, Spiegels, Pendule, Vazen, Kleeden, Karpetten, Gravures Porte-manteau Klok Boeken Lessenaars Ergostaat, Mangel, Pers, Fornuis, Jalouziön, Keukenge reedschap, Glas-, Aarde- en Verlakt werk, Waschtafels, Ledikanten, Beddegoed, Matrassen en Nadere inlichtingen ten kantore van den Notaris DUKER. Te bezichtigen op Zondag 16 en Maandag Aï" Augustus 189Ö* in het lokaal „DILIGENTIA. des middags van 12A nar. MERK. FABRIKANT. PRIJS. Gehalte aan eiwitachtige stoffen. Gehalte aan vetstoffen. Zuiverheid. B ZUIVER. T. D. Kaars Sijpestein T. Duyvis f 9,50 io- 35.3 32.4 0/ 0 12,0 14,5 10 55 ongev 55 eer 93 °/0 91 SCHEPP. C. L. Schepp Zoon 7,93 33,1 10,9 55 55 95 P. Jan Prins io- 34,1 13,9 55 55 93 W. Wildschut Co 9,75 32,2 10,7 55 55 92 H. L. v. Hengel Lensvelt 8,10 32,7 12,9 55 55 92 A. Honig 9,- 32,6 13,2 55 55 85 x RAD. Wed. C. "Korff Zoon 10- 34,2 11,7 55 55 93 P. v. Heyningen i) 9, 34,0 12,0 55 55 95 J. H. STER T. Jac. Honig Jan Timmer Zonen 9,75 9,50 32,3 32,6 11,5 11,3 55 55 55 55 93 94 E. D. 0. Emmiricher Dampf-Oelfabrik 9,75 34,5 9,7 55 55 94 P. D. P. Dekker 10- 31,9 12,1 55 55 84 9,50 32,0 10,7 55 55 94 ML Wessanen Laan 9,75 32,1 11,9 55 55 95 W. V. W. Veldhuis 9,75 32,2 11,5 55 55 89 D. Laan 9,50 32,6 V 12,7 55 55 95 T. C. „10- 34,8 55 14,2 55 55 88 N.&v.d.L. Noury v. d. Lande „10- 33,3 55 10,6 55 55 95 Het Bestuur Winkel Aug. 1896. P. VAN FOREEST Voorzitter. W. TEENGS Secretaris. N.B. De prijzen van de fabrikaten Schepp en v. Hengel Lensvelt zijn die, welke door Vereenigingen zijn betaald.

Alkmaarsche Courant | 1896 | | pagina 3