Telegrafische Berichten^ Stadsberichteu. Advertentièn. 3e klasse3e lijst19 Aug. Nr. 1454 f 25000 nr. 18768 f 2000 ns. 19956 en 20190 f 1000; ns. 2363 en 10567 f 400; ns. 4687, 6117, 8752, 9984 en 11159 f 100. Nr. 5054 f 5000; Ns. 5865 en 6359 f 200; Nr. 15392 f 100. BURGERLIJKE STAND. voerdterwijl van varkenshokken en hooischelven ge deelten werden weggerukt. Persoonlijke ongevallen zijn gelukkig niet te betreuren. Velsen. In den morgen van den 18 om halftien zijn een werktrein en een personentrein van de stoomtram Haarlem—Beverwijk, nabij het dorp, met elkaar in botsing gekomen. Een persoon geraakte er tusschen en bekwam eenige niet levensgevaarlijke kneuzingen. De passagiers kwamen er met eenige schrammen af. Reddingstoestellen. In het zwem-bassin aan den Heiligenweg te Am sterdam zal deze week een proef worden genomen met de reddingstoestellenuitgevonden door den heer van de Ropp. Tot bijwoning der proefneming zijn uitgenoodigd de burgemeester de hoofdcommissaris van politiever schillende consulsvertegenwoordigers van Stoomvaart maatschappijen. Noordh. Boerenbond. Tot leden van het voorloopig bestuur van den Pro vincialen Noordhollandschen Boerenbond werden in staande vergadering benoemd de heeren C. Konijn van Uithoorn, A. Klaver van Wijde Wormer en K. Tegel v. Beverwijk. Anna Paulowna. Zaterdagavond vergaderde de afdeeling Anna Paulowna van de Hollandsche Maat schappij van Landbouw. Het voorsteldit jaar geen afgevaardigde naar de algemeene vergadering te zenden, omdat de kas geen bijzondere uitgaven toelaat en er bovendien in Woerden niet zooveel belangrijks te behan delen valt, vond algemeen bijval. Daarom was het ook onnoodig de beschrijvingsbrief te behandelen. OnJer de ingekomen stukken bevond zich o.a. een schrijven van het hoofdbestuur aan de afdeelingen een opwekking om zijn panden te doen verzekeren bij de onderlinge verzekering-maatschappij, Het hoofdbestuur bracht in herinnering, dat, ofschoon de directie kon beginnen met f 2.000.000 aan panden dit nog niet hooger gestegen was dan tot f 3.000.000 en betreurde zeer het gebrek aan gemeenschapszin onder de leden. Het hoofdbestuur wees op de belangrijke voordeelen en wekte de leden op tot deelneming en de correspondenten tot meerdere werkzaamheid. Sommige leden waren door ondervinding wijs hui verig om in een onderlinge verzekering te treden en andere bleken niet voldoende op de hoogte, zoodat waar schijnlijk het schrijven van het hoofdbestuur bij ons weinig zal uitwerken tenzij de correspondentde heer Grootde leden alsnog weet op te wekken. De vergadering werd daarna gesloten. (Held. Dagbl.) De „Doelwijk." Volgens een telegram aan de Tribuna is de beman ning van" de Doelwijk Zondag in verhoor genomen door de commissie te Massowah, die belast is met het onder zoek. De lading van het schip is ontscheept. Er zijn 2477 kisten die van dertien tot dertig geweren bevatten. In het geheel moeten er meer dan vijftigduizend gewe ren zijn gevonden. Voorts 2221 kisten vol patronen en 152 kisten met sabels. Be Italiaansche staatscourant bevat een koninklijk besluit van 16 Augustus waarbij een prijscommissie wordt ingesteld. Tevens is een besluit verschenen ter benoeming van deleden dier commissie. Voorzitter is de senator Tancredo Canonico afdeelingschef aan het hof van cassatie. Krommenie. In de Raadsvergadering op 12 dezer is besloten a. Ten behoeve der gemeentelijke gasfabriek eene gold- leening aan te gaan van f 5000, rentende hoogstens 4° 0, aflosbaar in jaarlijksche termijnen van f 400 of meer, teneinde muntmeters en gastoestellen aan te schaffen, aansluitingen bij de gasleiding uit te voeren en oude schuld te delgen. Rente en aflossingen zullen uit de ge wone inkomsten gevonden worden. b. Met ingang van 1 September e. k. den prijs van het lichtgas met 1 cent per M3 te verlagen en dus op 7 cent te stellen. c. De jaarwedde van den directeur der gemeentelijke gasfabriek te bepalen op f lOOü met genot van vrije wo ning, benevens vrij vuur en licht. gchagen. Den 20 zal een gezelschap van een achttal opera-zangers van de nederl. opera te Amsterdam, waaronder onze vroegere plaatsgenoot, de bekende bary- ton-zanger A. Hille, in het Noordhollandsch koffiehuis alhier een concert geven met medewerking van mevrouw Tijssen-Bremerkamp, Henri Dons, P. Demont en Jos. Tijssen Jr. alle solisten. De namen, vooral van laatstge noemden, beloven den kunstminnaars een avond van groot kunstgenot. Den 19 vergaderde de raad onzer gemeente. De ge meenterekening over 1895 werd op voorstel van de com missie van onderzoek goedgekeurd tot een bedrag in ontvangst van f 73240.945, en in uitgaaf tot f 70 (05.90-', sluitende alzoo met een batig saldo van f 2535.04. In gekomen was een schrijven van het bestuur der hard- draverij-vereeniging West-Friesland, waarbij, onder meer, tot den raad het verzoek werd gericht, op den dag, waarop de harddraverij zal worden gehouden, Dinsdag 22 September, des avonds van gemeentewege een vuur werk te doen ontsteken. Besloten werd met algemeene stemmen aan dit verzoek gevolg te geven. Ten opzichte van het onderzoek naar de demping van een gedeelte van het Rensgat met den van het kerkterreinaf te gra ven grond bleek, dat dit werk zon kosten f 2100 met bestrating en met begrinting f 1850. Met het oog op de hygiëne echter, kwam het den raad niet wensche- lijk voor dit kleine gedeelte te dempen, terwijl een groo- ter plan tot een bedrag van f 9000 een te groot fiuan- ciëel bezwaar zou zijn. Spanbroek. Den 19 dezer werd te Opmeer eene vergadering van de afd. Opmeer en omstreken van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw gehouden. Met groote meerderheid werd de heer au Balen Blanken tot voorzitter herkozen. Tot leden van 't bestuur wer den gekozen de heeren P. "Claij te Obdam en B. T. Bels te Hensbroek. Laatstgenoemde werd tot afgevaardigde ter algemeene vergadering benoemd. Oterleek. Bij gelegenheid der kermis, werd in de zaal van S. Langerijs eene biljartwedstrijd-potspel gehouden, waaraan 41 personen, allen in de gemeente woonachtig, deelnamen. De prijs werd behaald doorJb. Schipper, de le premie door C. Kok Pz. en de 2e premie ■door P. Kok Cz. Ook dit jaar werd de kermis tamelijk druk bezocht. Cohen's circus, de draaimolen, een gebakkraam enz. ga ven oud en jong dan ook gelegenheid om zich te ver maken. Wleuwedlep. Gedurende de afgeloopen week was de vischaanvoer tamelijk bevredigend. De vangst van tong was ook nu weder niet ruim, maar schol werd veel en rog voldoende gevangen. Sommige visschers had den zoo veel schol in de kor, dat deze onder het gewicht daarvan bij het inhalen scheurde. De prijzen gingen door den ruimen aanvoer heel wat naar beneden. In 't geheel kwamen aan den afslag 17,890 tongen, 1130 rog gen, 41 tarbotten, voor f 630 aan kleine tarbotjes en ponen, 1682 mandjes kl. schol en 544 manden schar; gr. tong gold 75 a 35 cent, kleine id. 20 a 15 cent, rog f 1.10 a 90 cent, tarbot f 9 a 6 per stuk, kl. schol f 2.50 a 40 cent per mandje en schar f 3.50 a 2.50 per mandje. Te Zaandam is Zaterdagmiddag aanbesteed de inrichting van een terrein voor den gemeente-reinigings dienst, het maken van nieuwe en het verplaatsen van bestaande gebouwen met de daarmede in verband staande werken. Ram. f 20.500. Ingeleverd waren 10 biljetten, terwijl éen biljet te laat was ontvangen en daardoor buiten mededinging bleef. L. van Zon, te Purmerend, f 24.800A. E. Slees- wijk, Amsterdam, f 23.550; K. F. Brouw, Beverwijk, f 21.350 Corn, de Wijs, Alkmaar, f 21.100 A. Brugman, te Zaandam, f 20.900 P. de Vries Gz. te Zaandam, f 20.378J. Huisman, te Koog aan de Zaan, f 20.280 Jac. Woyer, te Medemblik, f 20.245; J. Schuurman en R. de Boer, te Medemblik, f 19.390; Ger. Ruigewaard. Egmond aan Zee, f 10.215. De gunning in aangehouden. Zaak Den Har tog. Door verschillende bladen is medegedeeld, dat de door den Raad te Amsterdam ontslagen onderwijzer Den Hartog zich tot Ged. Staten en desnoods tot den minister van Binnenlandsche Zaken zon wenden, met verzoek het ontslag-besluit niet goed te keuren. Tot nu toe is hiervan niet gebleken, althans bij Ged Staten is een zoodanig verzoek niet ingekomen. Dit college heeft de stukken op de zaak betrekkelijk om ad vies gesteld in handen van den inspecteur, die heeft ge adviseerd het ontslag te handhaven, omdat zjjns inziens daartoe te recht is besloten en de wet in deze geen andere straf dan ontslag kent. Nu in de streek van Wester blokker de bloem kool zoo goedkoop is, worden groote massa's ingezouten. Ook met het inmaken der uitjes wordt nu een aardig daggeld verdiend. Tot predikant bij de herv. Gemeente te Hoven- karspel is beroepen dr. A. Offerhaus, predikant te Havelte. Met- de beroepene stonden op het drietal de h.h. ds. Miedema te Eenigenburg en ds. Ludwig te Den Helder. Wijk aan Zee. Naar wij vernemen, zal de jaarlijksche groote exercitie met de hier gestationneerde reddingboot en vuurpijltoestel op Zaterdag a.s. des na middags ten 2 ure gehouden worden. Ontvangers ln IVoordholland. De algemeene vergadering der »Broederschap van Ontvangers" wordt den 22 te Amsterdam gehouden. Op de agenda komen voor o. a. een voorstel van de afd. Noordholland, om aaD te dringen op wijziging van het stelsel der belooning door invoering van vast traktement met vaste bureelkosten, telkens bij vacature te regelen. De »St.-Ct." no. 191 bevat de statuten der afd. Hare near spel van de Noordhollandsche vereeniging >Het Witte Kruis". 353ste STAATSLOTERIJ. [3e klasse, 4e lijst, 20 Aug. Amsterdam, 20 Aug. Hammerfest. Dr. Nansen's schip »Tram" Skjeroö aangekomen. Aan boord alles wel. Jumet. (Henegouwen). Door verkeerden wisselstand zijn tmee passagierstreinen in botsing gekomen; de schok was zeer hevig. Twintig personen werden zwaar gewond. Regelen. Bij het kegelconcours alhier is nog een laatste wed strijd gehouden waarbij als prijs werd gesteld een her- inneringskrnis. De heer B. J. Bergmann alhier verwierf dat kruis met 46 punten in 6 ballen. Herinis. Onder de eersten, die blijkens de aangeplakte bil jetten de kermis znllen bezoekenzijn het de heeren van Lier, die Zondagavond hunne voorstellingen zullen aanvangen metde Man met de Wassenbeeldenberoemd drama in 8 tafereelen, terwijl Maandag volgt de 67ste opvoering van Hoe ouder hoe gekker, dat in de verschillende plaatsen waar het werd ten gehoore gebracht den gullen lach met recht verdiende. Gesteund door de dames André-Meeuwissen de la Mar, Kleij en Kinsbergen, Rentmeester en de heer Wagemans, Isouard van Lier en Delmonte kan worden verwacht dat de keuze der stukken voor de volgende dagen meer dan kermisgenot zullen geven. Onder directie van de heeren Charles de la Mar en B. Barendse zullen in het lokaal Harmonie van den heer G. Bouma voorstellingen gegeven worden, be staande uit blijspelenafgewisseld door operetten en café-concertnammers. Zondag 23 en Maandag 24 Aug. zullen optreden mej. Tartaud, de populaire komiek J. Ph. Kellyde heer Grootveld, baryton van het Operetten- gezeischap Kreeft en Buderman de heer Napoleon de la Mar en de dames T. en Josephine de la Mar. In den loop der week zal worden opgevoerd het vermaarde klucht spel Bobert en Bertram, de lustige Vagebonden, met decors van den heer Maandag chef-décorateur van het Paleis van Volksvlijt, en costumes van de heeren Serné Zn., waarvan het succes op de Haarlemsche kermis buitenge woon was. Voor afwisseling, ieder ten genoege, zal wor den zorg gedragen. De kermis zal verder worden bezocht door de familie Hart (schouwburgtent). Hypodröme (Xhafflaere). Fransch Doolhof van Paerl. J. Vincken, stoomcarou- sel. J, Lauwers, vischvermaak. J. Damman, panora ma. J. MTarjot, vischvermaak. C. M. Schoenmaker, luchtscheepvaart. Wed. Oeser, duikertroep. C. Spork, wassenbeeldenspel. J. Wagendrever, poffertjes kraam. P. Florijn, idem. D. Wolfrad, vischvermaak. Parijsche caricatnurtent. P. Zilver, wafelkraam. P de Waard Turksche schommel. P. J. Gans, poffer tjeskraam. J. Schwaab photografietent. Hydrea. Kinematograaf. Aladen Ben Saide v. Wateren. Luchtscheepvaart. Winter, draaimolen. R. V incben, ballentent. Op de Steenenbrug bij de Langestraat, de beignetskraam van Lnijters en die van Victor Consael. Bij den secretaris van de Alkmaarsche Hard draverij-Vereeniging zijn reeds 10 harddravers aangegeven, alles wat men noemt eerste klasse dravers, 't belooft dus aanstaande Woensdag een mooie strijd te worden. Voor het eerst zal hier op den baan een totalisator gehouden worden, iets wat voor weinige maan den slechts bij wedrennen in gebruik was. Den 18 werd van de werf „Aieolaas Witsen" van de firma W. F. Stoel Zoon, alhier, te water ge laten een stoom-pakschuitgebouwd voor rekening van den heer L. M. de Fouw, alhier, en bestemd voor de goederendienst op Rotterdam. Men verzoekt ons medetedeelen, dat zondag, den 23, de dienst in de kerk der remonstrantsche gemeente zal vervuld worden door den heer dr. H. IJ. Groene- wegen pred. te Rotterdam. Onze vroegere stadgenootde ingenieur van den Rijkswaterstaat 2e kl. W. F. du Croix, is bij min. beschikking belast met den dienst van het Noordzee kanaal, voor zooveel betreft de nieuwe werken, ter stand plaats Amsterdam, in de plaats van den, tot hoofdinge nieur benoemden, ingenieur 2e kl. P. H. Kemper. Concert Bultensocletelt. Met genoegen hoorden wij weer eens een concert van het muziekkorps der dienstdoende schutterij te Haar lem directeur den heer C. P. W. Kriens, welk concert vanwege de Buitensociteit gegevenin den avond van den 18 in den Stadshout plaats had. De uitvoering der verschillende nummers was zeer verdienstelijkalleen een gedeelte van nummer drie ►Wiener Madl'n", wals van Ziehrermislukte. In de inleiding dezer wals fluiten eenige muzikanten eene melodie, die tegelijk door den piccolobespeler wordt geblazen. Of dit voor de fluiters te moeilijk was weten wij nietmaar het klonk verschrikkelijk valsch. Aan het einde van het stuk komt dit gefluit nog eens voor en was het wederom zeer leelijkwaarom hielden die fluiters zich toen niet stil tweemaal dezelfde fout te maken is toch wel wat kras. 't Was jammer omdat zooals we reeds aanmerkten de uitvoering anders zoo goed was. Zeer mooi o.a. klonk het melodieuse thema in de ouverture »l'Etoil du Nord" van Meyerbeer. In de >Ham- let-fantaisie" van Coenen, werden de verschillende solo's voor hobo, clarinet, piccolo, altsaxphone en euphonium zonder onderscheid uitstekend vertolkt, ook droeg de bespeler van het euphonium op schoone wijze het Wil helmus" voor het laatste der zes ten gehoore gebrachte »oud-hollandsche liederen van Valerius. Do nummers 5 en 6 van het programma vormden eene groote tegenstelling. Het eerste, eene italiaansche ouverture van Perdrotti tintelt van geest en humor, ter wijl nummer 6, eene hongaarsche rhapsodie van Liszt uitermate vreemd en grillig is. Dit laatste nummer is door den heer Kriens op hoogst talentvolle wijze voor harmonie-orkest bewerkt. Met eene herhaling van nummer één, marsch der »Bersaglieri" van Eilenberg werd dit concert besloten. GEBOREN 18 Aug. Adriana Jacoba Maria, d. van Matthias Gerardus Otten en Everdina Adriana Maria de Koniug. 19 Alida Geertruida Maria, d. van Johannes Frederik Hazes en Geertruida Catharina van Dijk. 20 Agatha, d. van Albertus Fredericus van de Kamer en Anna Margareta Lute. OVERLEDEN. 18 Aug. Maartje Bloothoofd, wed. van Nicolaas Zonder zorg, eerder van Jacob Morsch, 78 j. 19 Jacoba, Maria Anna, d. van Gerrit Buijsmau en Engelina Schoen, 3 w. 20 Johannes Theodorus Frederik, z. van Theodorus Frederik Johannes van Hulssen en Catharina Elisabeth Eekhof, 7 d. ichcnucrhorn. Getrouwd. 2 Juli. Fredericus Johannes Jonker en Aaltje Jonker. 5 Elbert Vlug en Dieuwertje Ooms. 12 Rijjer Vader en Pietertje Kuitwaard. Geboren. 2 Juli. Maria, d. van Dirk Dudink en Johanna Maria Bot. Overleden. 10 Juli. Johannes Leegwater, 72 j., echtgen. van Maartje Duinmeijer. 30 Gerardus Johannis z. van Johannis Petrus Hermes en Johanna Helena van den Bos, 4 j. Getrou wd. A. C. CANTERS en Mr. A. MACLAINE PONT. Batavia, 6 Augustus 1896. Getrouwd: J. OVER en T. S IJ B R A N D S. Eenigenburg, gem. j 20 Au tns 1896. St. Maartent

Alkmaarsche Courant | 1896 | | pagina 3