J enever Van Nieuwkuyk's Schoenwerk Ad vertentië nT Meid-huishoudster. Meei?!!! Openbare Verkooping SCHIEDAMMER Merk: NIGHTCAP. STEARINE-KAA RSEN NOYAUX-KOEKJES BOTBRSPRITS van G. SOECKER, Dagelijks versclie Appelbollen. Gevestigd te ALKMAAR J. C. OVEADUIK. Kennemerpark A 24. HOUTTIL B 16. Reisseizoen 1896. Crediet«Brieven. VeehoudersAttentie MIENT O 8. De Nieuwe London Prijs: f 1,50 en f 0,85 per flacon- 1 SCHIEDAM. Puike Oude de Stearine-Kaarseni'abriek „AP0LL0" LANGESTRAAT A 20. Reparatiën ivorden ten spoedigste netjes en soliede afgeleverd. Hooi. In Friesland is de tweede grassnede over het ge heel zeer goed. Het etgroen heeft zich op vele gronden ondanks de droogte goed ontwikkeld zoodat de oogst meeviel. Er is evenwel weinig hooi van gekomen, om dat het weer het gras niet droog kon maken. Verreweg het meeste gras is daarom ingekuild. Dit ingekuilde voederwaartegen gelijk men weet de boeren eerst nogal bezwaar hadden begint meer en meer bij de veehouders in trek te komen wijl het blijkt, dat het een uitstekend voedsel voor het vee is en door de koeien gaarne gegeten wordt. Enk huizen. Woensdag is de de bliksem-afleider op den Zuidertoren door den bliksem getroffen. Aan den toren werd geen schade aangericht. Helder. Door den kapitein, eerstaanwezend in genieur der Genie alhier, zal op Dinsdag 15 September a. s. in de Sociteit Eensgezindheid" worden aanbesteed het verbeteren van de bomvrije kazerne in het bastion Westoever (raming f 61.000). Bestekken zijn van af 2 September verkrijgbaar bij den opzichter van fortificatiën E. H. Oudt. Hoorn. Het Doelenplein is in een klein kamp herschapen. Het garnizoen, dat 8 Sept. voor ongeveer een week de manoeuvres te Helder gaat bijwonen, wordt met 900 man versterkt, voor welke allen in de kazerne geen plaats is. Daarom zijn er nu op het Doelenplein ongeveer 15 tenten opgeslagen, waarin een aantal mili tairen zullen kampeeren. Middelie. In de plaats van den heer J. A. Le Coultre is tot gemeente-geneesheer alhier benoemd de heer Dokter, geneeskundige te Franeker. Te Sieuwendani zijn Dinsdagmorgen twee jongens van elf jaar, in plaats van naar school te gaan, stil weg geloopen. Eerst Woensdagmiddag zijn zij te Purmerland terug gevonden, hunne ouders hadden al dien tijd in de grootste ongerustheid doorgebracht. Seliotcn. Bij koninklijk besluit is, met ingang van 1 September 1896, aan J. Arnoldy, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als burgemeester. Texel. Met de reddingmiddelen der Noord-Zuid- Hollandsche Reddingmaatschappij, achter De Koog, zijn Dinsdag, in tegenwoordigheid van vele belangstellenden, welgeslaagde proeven genomen. De zee was nog al onstuimig, doch de reddingboot voldeed goed, en de roeiers hebben zich wakker van hunne taak gekweten. Westzaan. Alhier werden den 26 vijf molens getroffen. In een daarvan werd een jonge man aan den yoet gewond, overigens liep alles zonder onheilen af. Tot de bedoelde molens behoorden »de Jager" en »De Roggebloem." Ook werd getroffen de stoomhoutzagerij »HetZaantje" te Zaandam. Ook hier werd geen brand veroorzaakt. W ijk aan Zee. Ds. P. Peaux alhier, is beroepen te Gulpen en Valkenburg (Limburg). Woriner. Door belanghebbenden in verschillende polders in Hollands Noorderkwartier" zal opnieuw aan het college der uitwaterende sluizen worden verzocht, om over te gaan tot een zeer kleine verlaging van het peil. De enorme kosten van stoombemaling zouden dan niet behoeven gemaakt te worden. 1.1 muiden. Door de heeren Arnold en Herr mann zal een hoogdruk-duinwaterleiding worden aange- legd, ten behoeve van de visscbershaven en de buurtschap IJmuiden. Vanwege den Waterstaat is in den z.-o. hoek van het terrein tot uitbreiding van de visschershaven een bassin gegraven van ruim 100 M2 groot, als proef voor een prise d'eau voor een Rijks-waterleiding ten behoeve van de visscbers. Zaandam. De trekking van de loterij der alhier gehouden Tentoonstelling van Landbouw en Zaansche Nijverheid, is bepaald op 23 September a. s. dat is een rare manier om je zilver zoo open en bloot te laten liggen. Ik zeide daarophet is geen zilver. A. zeide 't is wel zilver. Om kort te gaan hij wedde twee shilling, dat het wel edel metaal was waarop ik het venster stuk sloeg en het zilver wegnam. Toen ik het hem liet zien was hij niet zeker of het ai dan niet zilver was. Wij besloten daarom het mede te nemen naar Seven Dials om het te laten onderzoeken. Ik pleegde volstrekt geen diefstal. Ik was al dadelijk van plan geweest om de gebroken ruit te betalen en de dingen die ik medenam terug te brengen, maar toen ik nabij Seven Dials waswerd ik door den detective Brogden aangehouden." De mannen moesten zelf over de verdediging lachen en werden begrijpelijkerwijze veroordeeld. Een goede vangst. Op de Wemmergill-heide Teesdale, Schotland, heeft dinsdag een jachtgezelschap van acht personen 2088 ha- zelhoenders (grouse) geschoten. Dat is bijna een record- maar in 1872 schoot Sir Frederick Millbank daar met vijf jachtgezellen 2070 hoenders. Hijzelf schoot er 728 van welke 191 in 23 minuten. Zola's „Rome". Zola's roman »Rome" is nu door de »Heilige Con gregatie" op den Index geplaatst, en daarmee staan nu weer al de werken vau dien schrijver op de lijst dei- door de kerk verboden boeken. Kansen. Naar men verteld moet Nansen nu hij van zijn Noordpoolexpeditie heelhuids is teruggekomenvoor de tweede maal trouwen. Vóór zijn vertrek had hij zich tormeel laten scheiden omdat hij niet wist of hij zijn vrouw ooit zou terugzien. Nansen had den duur zijner reis op hoogstens vijf jaren geschatkwam hij na dien tijd niet terug, dan zou men reden gehad hebben om te betwijfelen of men hem ooit terug zou zien. Maar aange zien men misschien geen officieel bewys van zijn dood zou kunnen bijbrengen, verlangde hij, dat zijn vrouw zou kunnen hertrouwen zonder dat zij behoefde aan te toonen dat zij weduwe was. Zooals bekend isis Nansen niet bemiddeld. Zijn vrouw heeft gedurende zijn afwezig- heid als concertzangeres in haar onderhoud voorzien. In de asefi gelegd. -Het stadje Ontouagan in Michigan is Dinsdagavond bijna geheel door brand verwoest. Het bestond uit drie honderd huizen waarvan niet veel schijnt te zijn over gebleven. De schade wordt op 2 millioen dollars geraamd. Men vreest dat vele mensehen bij de ramp zijn omge komen maar de telegraph iscbe gemeenschap is verbroken en nadere berichten dienen dus te worden afgewacht. Bij een doctor op een dorp in Noordholland wordt gevraagd eene flinke, niet jonge MEID-HUISHOUD STER, die met behulp eener meid, zijn huishouden goed kan waarnemen. Alleen zij, die voorzien zijn van uitstekende getuigschriften komen in aanmerking. Brieven te adresseeren onder lett. M. H., aan de boekhandelaar- HERMs. COSTER ZOON, te Alkmaar. Belast zich met den aan- en verkoop van Effec ten op zeer billijke conditiën en het plaatsen en bezorgen van Gelden op Hypotheek. De Bank geeft CREÜ1ETEX en VOOK- SCHOTTEK op nader overeen te komen voor waarden zij neemt Gelden déposito, geeft en neemt Gelden op prolongatie, opent Rekening-Courant met rente-rekening, koopt Engelsche Cheques en geaccop- teerd papier op het Buitenland en bezorgt iukassee- ringeu op alle plaatsen binnen en buiten het Rijk. Hoogste prijzen voor Coupons, lossingen, vreemd Bankpapier en muntspeciën. DE DIRECTIE. doet de grijze haren binnen en kele dagen verdwijnen, maakt het haar glanzend en zacht, be let het uitvallen en neemt de jpelletjes van het hoofd weg. 1 den".*? Verkrijgbaar bij .1. Bijloos Coiffeur te Alkmaar. Speciaal adres voor tinctuur voor grijze baarden a f 1,25 per flacon. Boel wijk. De minister van buitenlaudsche zaken heeft den 27 met den tijdelijk hier te lande vertoevenden gezant in Italië, mr. B. O. T. H. Westenberg, een langdurige conferentie gehouden over de zaak der Doel wijk". Hoed afgcloopen. Dinsdag reden vier engelsche toeristen boven de ravijnen van Triant bij de Tête Noire (Opper-Savoye), toen het rijtuig omsloeg en het viertal in den afgrond stortte. Zij kwamen echter allen in pijnboomen, groeiende op een uitstekende rots terecht en bleven op een diepte van 170 voet in de takken hangenzoodat zij er het leven afbrachten maar niet zonder zware kwetsuren. l,ls tl ge afzetters. Te Londen bestaat een oplichtersbendewelke op sluwe en stelselmatige wijze hotelhouders weet af te zetten. Eerst ontvangt het slachtoffer bij brief kennis I van de aanstaande komst van een of anderen »grooten Hans of adellijken heei-", als Jan Adam Kegge placht te zeggen. Eenigen tijd daarna verschijnt een .secretaris" of .koerier'' om kamers uit te zoeken enz., die niet na laat den hotelhouder van de voornaamheid en rijkdom des nabobs zooveel mogelijk zand in do oogen te strooien. Eindelijkwanneer het slachtoffer niet meer weet wat hjj doen zal van blijde verwachting komt eeD aanschrij ving vau een of andere stoomvaartmaatschappij of expe- detieonderneming, de aankomst berichtende van een on noemelijk aantal koffers van den gehoopten gast, met een borderelde stukken opsommende. De brenger vraagt eenige honderd francs voor douanerechten enz., de ver- rnkte waard betaalt en.... verneemt natuurlijk niets meer van den aanzienlijken reiziger. (Haarl, Cour Melaatschheid. Te Berlijn, in de voorstad Charlottenburg is een geval van melaatschheid ontdekt. De patiënt is eene welgestelde damedie langen tijd in Rusland heeft ge woond in een streek, waar melaatschheid heerschte. Ver moedelijk is zij daar met de vreeselijke ziekte besmet. Vermakelijke verdediging. Voor een der rechtbanken te Londen stonden twee mannen terecht, aangeklaagd wegens het stelen van zilver, haaien VaU heD' Davis g0miairid. deed Eet volgende ver- a^A gi°8 voorblJ den winkel van den heer Pullen en ag Andersou, den anderen beklaagde voor het venstor aan, naar de étalage kjjkende. Anderson zeide tot mij, te ALKMAAR in het café Lievendag op Woens dagen 23 beptember 1896, bij opbod, en 30 September 1896, bij afslag telkens des namiddags 6 uurten overstaan van den te Alkmaar gevestigden Notaris HENDRIK JAN DE LANGE, van de volgende perceelen te Alkmaar 1. Een keurig net en goed onderhonden Ifieerenhuis met Erf en Tuinaan de zuidzijde v/h Ver- dronkenoord, en vrije Steeg, aan den Limmerhoek, groot 1 are 99 centiaren te aanvaarden 1 Novem ber 1896. Nagelaten door den heer A. P. BURGER. Ie bezichtigen op de beide veilingsdag en van 1 tot 4 uur. Ook te zien de overigo dagen mits dan vooraf belet vragende. 2. Een Huis en Erf, aan de Karneinelksbuurt, groot 4/ centiaren; te aanvaarden bij de betaling der koopsom. Laatst bewoond door de weduwe Jan Kok. 3. Een Vakhuis, ingericht voor kaasbergiug, en Erf, aan de westzijde van de Pieterstraat, groot 1 are 23 centiaren; boven onverhnurd en beneden verhuurd aan den heer V. 0. Luijcx voor 2,50 per week. Nagelaten door Mejuffrouw de wed. E. H. MEIJ- ROOS—la Cha mis re en te aanvaarden bij de betaling der koopsom. De kaasstelling 'voor pl.m. 17000 kazen in het perceel moet de~kooper overnemen voor 200, 4. Een Huls en Erf beoosten het Groot Nieuwland, groot 31 centiaren; verhuurd aan Melis, voor 1 per week. 5. Een Huls en Erf, aldaar, ten zuiden van het vorige groot 37 centiaren verhuurd aan Koppes voor 1,— per week. Beide te aanvaarden bij de betaling der koopsom en behoorende aan den heer G. WOLZAK Jr. t /°bcbtin8eu worden gegeven ten kantore van DE LANGE DE MORAAZ, te Alkmaar. NKHTCU Verkrijgbaar bij de meeste Orossiers in Oedistelleerd. N.B. Als bewijs van echtheid, is ca chet en knrk steeds voorzien van den naam der firma P. Hoppf, HARDE, W1 TT E en Z IV E RE van te SCHIEDAM. Bekroond: te Weeuen 1873 met de Verdienst-Medalje; te Parijs in 1878 met de Gouden Medalje; te Amsterdam in 1883 met de Ooudcn Medalje; te Antwerpen in 1885 met het Eere-Diplotua (hoogste onderscheiding.) Zijn verkrijgbaar bij alle voorname winkeliers Deze kaarsen vonken niet na en geven zeer weinig rook bij het uitblazen. Onovertreffelijk lijn zijn de EK Med. Bocts. Arts. Telephoon No. I. Spreekuren: 81/,—O, 13'/2—l1/. en 6-7. 't goedkoopst en sterkst in 't dragen. Specialiteit in tijn OP MAAT. Alleen verkrijgbaar te ALKMAAR De ondergeteekenden bevelen zich aan voor het ver schaffen van Crediet-brieven. (Lettres de crédit circulaire.) DE LANGE di DE MORAAZ. Aan hen, die door tusscbenkomst der Vereeniging tot Onderlingen Aankoop van Lijnzaadkoeken te Heerhugo- waard het benoodigd getal LIJKXAADHOEKEN voor den aanstaanden winter wenschen te ontvangen wordt bekend gemaaktdat de lijsten ter inteekening disponibel zijn bij de heeren K. WILLIG, Fuidsen, te Alkmaar; IHARINGHUIZEN te Nienwe Niedorp; W. KOOPMAN Wz., station Noordscharwondeen I J. C. HOFDIJK te Heerhugowaard van af heden tot Zaterdag 12 September 1896. Tevens kan men per briefkaart kennis geven aan den Secretaris. Heerhugowaard, 17 Angnstus 1896. Het Bestnnr, D. DE BOER, Voorzitter. J. WINKEL, Secretaris.

Alkmaarsche Courant | 1896 | | pagina 7