Burgeravondschool. Gevestigd te Heiloo: Biljart-Concours A. Perel Dzn., G. 'W.KONINGS, uit Amsterdam, ALKMAAR PACKET," DAGELIJKS: De Notaris P. MUL OPENI1VG ZONDAGSCHOOL T. HOEKSTRA, Groot Nationaal op 20, 21 en 22 September 1800, ZONDAG 20 September, 's avonds ten acht ure, Entree v r ij- Alkmaar. IIERMs. COSTER ZOON. „WAAKT EN BID T", a.s. Zondag 1 uur, in het Gebouw aan de Laat. in 't Café „DE NACHTEGAAL", Korte Hoogstraat 24, ROTTERDAM, Extra Stijfsel, Zaandam. Paul Avis. JJ Vau ALKMAAR 'smorg. 6.-, 8.-, 10.15; 's nam. 2.30 on 6.- uur. AMSTERDAM 6.30, 9.30; 'snam. 225, 4 en 6— uur. EXTRA op MAANDAG: van ALKMAAR, 'smorg 7.15. AMSTERDAM 's nam. 4.30. Naar gemeld wordt, zijn bij de Stichtscho ram- Maatschappij paardengaieelon met luchtband in gebruik, die voorloopig zeer goed voldoen. De paardenmarkt te Montfoort zal dit jaar gehouden worden op Zaterdag 17 October en do rnndormarkt op Dinsdag 20 October. Hoorn. Alhier word den 12, onder leiding van den heer J. Zijp Kz., de algemeene vergadering gehouden der vereeniging tot onderlingen aankoop van veevoeder. Bij de opening herdacht de heer Zijp dat de vereeni ging reeds 17 jaar bestónd- Aanvankelijk met een inschrijving van 60000 lijnzaad koeken in 1879 begonnen waren er dit jaar door dg leden 363708 ontvangen; ook destijds was door do Vor- oeniging tot ontwikkeling van don Landbouw in Hollands Noorderkwartier oen onderzoek ingesteld naar hot, gehalte der Hjnkoekon, waarnit bleek, dat dit varieerde tusschen de 23a 29 pet. eiwit en 9'/2 a ÏO1^ pet. vet, in den prijs van 13 h 15 terwijl thans door den heer Schep aan de vereeniging voor f 7.80 een koek was geleverd met een gehalie van 34 pet. eiwit en 12 pet. vet. Vooral aan den invloed van vereenigingen als deze, mag men verbetering der kwaliteit toeschrijven; na een opwekking tot meerdere solidariteit d. i. samenwerking ging men tot de werkzaamheden over. De heer P. Clai, bracht als rapporteur der commissie tot nazien der rekening, verslag nitjjwaaruit bleek, dat dezelve in orde was bevonden met een voordeelig saldo van 209,55. De verkiezing van een secrotaris-ponningmoester was voorzeker voor de vereeniging een gewichtige zaak; door het bestuur was een alphabetische voordracht opgemaakt, waarop voorkwamen de hoeren H. J. Avis te Oostwond, J. H. M. Hnijgens te Sijbokarspel en K. Kool Az. te Lutjebrook. Na twee vrije on eene herstemming word gekozen do heer Hnijgens. Een warm woord van dank bracht, de voorzitter den vertrekkenden titularis den heer K. Kos ter Hz., 't weik luide werd geapplaudiseerd. Tot bestuursleden werden herkozen de heer D. Winkel te Berkhout en gekozen J. Stapel te Sijbekarspel. Na kennisneming en goedkeuring van nieuwe naam en reglement, waarop de koninklijke goedkeuring zal worden aangevraagd en eenige huishoudelijke besprekingen, sloot de voorzitter de door 128 leden bezochte vergadering. Bnkliuizen. Naar men verneemtheeft de heer G. P. Nijhoff sedert 1869 notaris alhier, tegen 1 Januari 1897 eervol ontslag aangevraagd. De directie der Rotterdamsche Tramweg-Maatschappij heeft besloten de tarieven van vervoer op de lijn Hoorn Enkhuizen met ingang van"l'-Oct. e.k. to verlagen. Een retour HoornEnkhuizen zal dan gebracht worden op 50 cents. Texel. Uit het wrak van »de Stanley", zittende nabij de Cocksdorp, konden in de afgeloopen week weer eens 350 balen jute worden geborgen. Bij zuidelijken wind vordert men het best Venhuizen. Door eenige veehouders alhier is den 12 eene vergadering gehouden over de oprichting eener kaasfabriek. Dynamiet mannen. De aanhouding der beide dynamietmannen had plaats, toen ieder nog in diepen slaap lag, in een hotel van den tweeden rang, aan de Leuvohaven. De inspecteur- rechercheur J. H. van Beusekomhiermede door den hoofdcommissaris van politie belastbegat zich in dat hotel gekomen onmiddellijk naar de slaapkamer der vreemdelingen, die, geen achterdocht hebbendo, de deur niet gesloten hadden en rustig lagen te slapen. In hun slaap overvallen wisten zij toch nog eenige correspon dentie te verscheuren, doch de tijd om die te vernietigen ontbrak. Van verweer was geen sprake, door een viertal rechercheurs werd dit belet. Zij werden terstond geboeid. Nu ving het onderzoek van de slaapkamer aan. Een ganscho correspondentie werd in beslag genomen en tal van verdachte voorwerpen werden gevonden. Zeer voorzichtig werd een en ander bijeengegaard en naar den hoofdcommissaris gebrachtdie persoonlijk de zaak leidt en voor wien ook de beide aangehoudenen gebracht werden. Het zijn twee mannen van den leeftijd van 31 en 41 jaar. Zij zeggen Amerikaansch burger te zijndoch hebben daarvoor geen bewijzen. Zij waren ruim van geld voorzien. Hunne bagaredie nog niet herwaarts gekomen was is te Antwerpen aangehouden. De laatste bij de politie te Rotterdam ontvangen be richten spreken, naar do »N. Rott. Ct." nog meldt, van aanhoudingen in steden in Schotland, Engeland, België en Frankrijk. Uit de stukgescheurde doch weder netjes aaneenge- plakte correspondentie blijkt vrij duidelijk dat men het oog had op een aanslag op een gekroond hoofd eerst daags in Engeland op bezoek bij de Koningin verwacht: den Tsaar van Rusland. Dit is dan ook de reden dat do Engelsche rogoering de uitlevering van do aange houdenen hoeft aangevraagd. Hoewel nog niet allo leden van het complot in handen zijn zijn toch hunne namen bekend ca kan hunne arrestatie iedor oogenblik volgen. Door do politie zijn brieven onderschept, welke gericht waren aan de gearresteerde anarchisten. Een der brieven was gedateerd 12 Sept., afkomstig uit Boulogne en ge richt aan Walace. In dien brief stond, dat, wanneer de beide te Rotterdam gearresteerde anarchisten die voor nemens waren naar Engeland af te reizen geen kans zagen om hun slag te slaan te Glasgowzij naar Boulogne moesten komen om daar behulpzaam te zijn. De schrijver van dien brief is de medeplichtige die to Boulogne gearresteerd word. Ook zijn tolegrammon in geheimschrift in beslag ge nomen. Moor en meer blijkt 't, dat de anarchisten een aanslag op den Czaar van Rusland beoogden. Veeziekte. Uit een maandstaat, voorkomende in de Staats courant'' van don 16 blijkt dat in Augustus 189(i do volgondo gevallen van besmettelijke voeziekton in Neder land zijn voorgekomen Mond- en klauwzeer 494 gevallen bij hot veo van i 1 eigenaron kwado droes 5 bij het veo van 5 id.; schurft 3049 bij de schapen van 122 id.; vlekziokto 1291 bij de varkens van 979 id.; miltvuur 17 bij het veo van 15 id.; rotkrenpol 18 bij do schapon van 5 id. Het volgende is een opgavo van de gemeenten waar gevallen van besmettelijke veeziokten in vorige maand staten vermeldop 1 Augustus 1896 nog niet waren geëindigd Mond- en klauwzeer. Gelderland Eibergen Herwen en AordtLichten voorde Panuerden. Scnapenschurft. Noordliolland Hensbrook Nederhorst don Borg Watergraafsmeer Westwoud. Friesland Idaarderadeel, UtingeradeelWijmbritsera deel. Groningen Onstwedde Wedde. Drente: Koovorden Dalen, Emmen Gieten, Odoorn, Schooneboek Sleen Vries. Varkensziekte. NoordbrabantDinteloord Klundert Stoonborgen Wijk c a., Zevenborgen. Zuidholland Middolharnis Sommelsdijk Stad aan 't. Haringvliet. Zeeland Brninisse Oostorland PoortvlietTolon Ierseke. Rotkreupol. Zuidholland Zwammerdam. Noordholland Opmeer Texel. Friesland DoniawerstalFerworderadoel. Ken snelwerkende botermachine. Een Zweedsch ingenieur heeft, naar »Tho Medical New" bericht, oen machine uitgevonden, waarmee geste riliseerde melk binnen één minuut tot boter wordt ge maakt. Daarmee wordt niet alleen tijd bespaard, maar de boter is dan volkomen zuiver en vrij van schadelijke kiemen. De melk wordt in den sterilisator verwarmd tot 160° F. Uit den sterilisator vloeit zij in een karn, waar zij afgekoeld wordt tot 60°, door middel van kleine koel huizen, waar voortdurend ijswater door stroomt en welke met de karn ronddraaien met oen snelheid van 6000 omwentelingen per minuut. Deze machine, welke, naar men verwacht, oen omwen teling in het boter maken op groote schaal te weeg zal brengen, levert verscheidene voordeelen op. In de eerste plaats worden door het steriliseeren alle ziektekiemen, welke de melk mocht bevatten, gedood alsook de micro ben, waardoor de boter zou kunnen boderven. Het boter maken gaat zóó snel, dat er weinig gevaar is dat eenige schadelijke kiem, welke in de atmosfeer mocht zijn, in de boter kan geraken, vooral daar al de lucht, of nage noeg al do lucht, uit de karn gedreven moet worden door de uiterst snelle beweging daarbinnen. Als de boter eenmaal geperst is, bestaat er bijna geen gevaar meer voor besmetting met schadelijke kiemen. Zoo verkrijgt mee dan™ goede en voortdurend zuivere boter. Nog een voordeel van deze machine is, dat de melk tot boter kan worden gemaakt, onmiddellijk nadat zij van de koe komt. Boteraanvocr In Kngcland. De invoer van boter in Engeland neemt nog elk jaar toe. Van 15 Augustus tot en met 5 September van het jaar 1895 werden er ingevoerd 145,403 centenaars, in denzelfden" tijd van dit jaar 179,536 centenaars of ruim 30,000 centenaars in drie weken meer. De aanvoer van koloniale boter, vooral van Australië en Nieuw-Zeelaud, is spoedig te verwachten aan de Londensche markt. Du eerste bezending is roods op reis daarheen zij vertrok den 7 dezer per stoomschip »Himalaya" van Melbourne en wordt in het laatst van October te Londen verwacht. Dan volgt weer geregelde aanvoer en de verwachting is groote aanvoer wijl de zuivelproductie in de koloniën groote schroden vooruit gaat. Oude NÏcdorp. Geboren: 9 Aug. Catharina d. van Johannes Fredericus Beem- sterboer en Geertruida Glas. 11 Catharinad. van Pieter Beemsterboer en Ca tharina Bleeker. 19 Klaartjed. van Pieter Pijs en Antjo de Boer. 26 Roen z. van Dirk Hoogland en Cornelia Mol. Jan z. van Willem Lingerak en Maartje Groot. Overleden: 3 Aug. Pieter z. van Jan Witsmeer en Pietertje Hit- tema15 j. 16 Maartje de Geusochtgen. van Reindort Groen, 43 j. Akersloot. On dertrouwd. 28 Aug. R. G. C. Oldeman en J. C. Loggers. Geboren. 8 Aug. Jan], z. van Jacob Groot en Geertje Kamp. Johannos Meinardus, z. van Joh. Wilh. do Ko ning en Gnurtje Zuurbier. Petrusz. van Pieter Bruin en Wilholmina Pater. 10 Johannesz. van Johannos de Groot en Corne lia Brakonhofl. 23 Hendrik z. van Nic Blokker en Sionwtje Blokkor. O ver loden. 11 Ang. Antjo Schouten, wed van Hendrik Kramer, 70 j. k Op bevel van den EdelAchtb. Heer Rech- ter-Commissaris in het faillissement van KLAAS VADER bloembollenhandelaar te Castricum, is de Rangschikking ter Griffie der Arrondissements-Rechtbank te Alkmaar gedeponeerd, om aldaar gedurondo 14 dagen ter inzage te vorblijven van oen ieder. Alkmaar, De Curator, 16 Sept. 1896. A. M. DE LANGE Advokaat en Proknrour. zal op Katerdag 1» September I§9ti's voor middags 9 uurin het openbaarom gereed geld verkoopen Diverse Tl miner mans- en Hoieninakersgcrecd- sekappen, als: Mast- en Roedjijnen, Blokken, Dom mekrachten, Kottings, Heistolliug, Slijpsteeneu, Kammen, Laadgood, Hekkings, zoomede 3 Schuitjes met toobehooren. De Verkooping wordt gehouden op de timmer- en molenmakerswerven van wijlen den heer JAN GRAS Gz. te Zaandam, Oostzijde, aan weg en Zaan. Bezichtiging daags te voren, van 10—4 uur. De ondergeteekenden bevelen zich beleefdelijk aan tct de levering van de voor den nieuwen cursus benoo- digde BOGHWERKHIVSC1IHIJF en THH- HHNBHHOHFTEJN. van de Aangifte van nieuwe leerlingen, ook ZONDAG 1 uur, aan het Gebouw. Het Bestuue. A U T S. van den heer HARP. .vUvrfLu lion. Chirurg Pédicure, zal op verlangen van eenige patiënten arjs. Vrijdag 18 September te consulteeron zijn van 2 tot 4 uur, in hot Hotel „d e Burg" te Alkmaar Nieuwesloot. Vóór en na dien tijd aan hnis te ontbieden. Specialiteit in het behandelen van liikdoorus en Nagels welke in het vloesch of in do hoogto groeien, en verdere ongemakkeu aan den voetzonder pijn. ANTI-SEPTISCHH INRICHTING. Laat n niet langer wijsmaken, dat Urling's Patent Stijjsel „de beste" isdit kost u geld Vraag die is verreweg beter en goedkooper dit bewijzen de eervolle attesten op de verpakking bovendien de hoogste onderschei ding (Leeuwarden 1896.) Verkrijgbaar bij den heer T. VAN BKN H08C1I. LEZING. zal in het lokaal D1LIGENT1A Gedempte Nieuwesloot, eene LEZING worden gehoudon voor R. K. mannolijko ingozetonon vau Alkmaar, inzonderheid voor patroons en werklieden, door don ZeorEorw. Hoor Hooldadviseur van den Nedorl. R. K. VOLKSBOND. Het Bestnur van den KATHOLIEKEN KRING.

Alkmaarsche Courant | 1896 | | pagina 6