Nederland. Ns. 9453, 12297 en 12370 J 1000; Nr. 6007 f 400 Ns. 10313 en 15429 f 200; Ns. 8782 11007 11921 12112, 12283, 17674, 19424, 20280 en 20891 f 100. Mishandeling. Te Haarsteeg (Noordbr.) is zekere A. R. des avonds toen bij huiswaarts keerde, door eenige personen aangevallen en zeer ernstig aan het hoofd mishandeld. Den volgenden dag vond men hem nadat hij den ge- heelen nacht in weer en wind bewusteloos in een half uitgedroogde sloot had gelegen. Door een onmiddellijk ingesteld onderzoek is de politie er in geslaagd de ver moedelijke daders op te sporen. Zekere de B. te O 11 o 1 a n d (Z.-H.) werd verleden week naar het ütr. Dagbl. meldt door een kinder loos echtpaar te Rotterdam f 20,000 aangeboden, als hij een zijner kinderen wilde afstaan. De B. sloeg het aan bod af hij kon geen van zijn kinderen missen. Te 's Gravenhage is een magazijnmeester der glazenwasscberij van een ladder gevallen en op de punt van een hek terechtgekomen. Hij werd Daar het ziekenhuis overgebracht en is kort daarna overleden. II at tem. In het circus Roberti welke hier voor stellingen gaf, is de dochter van den directeur van een paard gevallen. Zij werd als lijk weggedragen. Amsterdam. De Koningin-Regentes heeft aan eene commissiewelke zich alhier had gevormd tot het aanbieden van oen huldeblijk aan de Koningin bij Haar meerderjarigheid, doen berichten dat Hare Majesteiten met groote waardeering kennis namen van het voornemen der commissie, en op den hoogsten prijs stelden de ge voelens van liefde voor de Koningin, waaraan de com missie en allen welke zich bij haar aansloten op deze wijze uiting wilden geven, doch dat H. M. beslist den wensch had uitgesproken, dat haar bij de aanvaarding van de gewichtige taak welke H. M. wacht, geene ge schenken mochten worden aangeboden. H. M. deed aan de commissie mededeelen, dat, hoewel zij hoopte dat van de aanbieding van geschenken bij die gelegenheid geheel zoude worden afgezienH. M. echter nimmer zou vergeten dat daartoe het voornemen bij de commissie en bij anderen had bestaan en zij daarvoor steeds dankbaar zou blijven. Het is bekend, dat de Koningin-Regentes slechts toegaf aan het denkbeeld in het jaar 1898 een huldeblijk te aanvaarden onder voorbehoud dat de aan H. M. te bren gen hulde niet zou bestaan in de aanbieding van een stoffelijk geschenk, maar dat die hulde op eenigerlei wijze zou kunnen ten goede komen aan de bevordering van een liefdadig doel. Een zeer kostbare verzameling van diamantenpaarlen en andere edelgesteenten is hier ter stede den 7 publiek verkocht. Het waren edelgesteenten, die vroeger deel uitmaakten van de kroonsieraden van het Pransche keizerrijk. In het geheel bracht de veiling ruim f 99000 op. Twee groote strikken, bevattende ruim 1300 briljanten, sieraden van de ex-keizerin Eugénie, werden door een koopman uit Weenen gekocht voor f 22500. Een broche uit één enkelen briljant bracht f 2248,75 op een andere broche f 4573 een derde f 2564. Verder gingen er nog een paar voor meer dan f 1000. Een opaaldoor briljanten omgeven werd door een Rus gekocht voor f 5450. Een broche van briljanten werd eveneens het eigendom van een Rus voor f 2125. Twee ketenen van briljanten brachten f 6000 en f 6400 op en een armband van 26 briljanten f 5125. Door Russen werden verder gekocht een borstsieraad met tallooze edelgesteenten voor f 9850 en een parure van turkooizen en briljanten voor 1 5000. Voor een broche van geelachtige diamanten werd f 5500 betaald. De firma Daniëls alhier kocht een roos met briljanten omgeven voor f 4200. Een ceintuur met diamanten bracht f 5225 op. Op de meeste broodbakkerijen zijn de broodprijzen met 1 cent verhoogd. er op bedacht om van uitvindingen, elders gedaan, partij te trekken terwijl de geschiedenis tal van voorbeelden oplevert, dat zij die iets nieuws bedenken, zonderling genoeg er niet van profiteeren. Laat ons hopen dat ditmaal de uitvinder, die een kwart eeuw bezig is geweest om zijn denkbeeld te ver wezenlijken, gelukkiger zal zijn. De Haagsche correspondent van de »Zw.Ct" geeft het volgend recept van de vroegere Atjeh-politiek Neem 6000 soldaten, 12 oorlogschepen, een dozijn toe- koe's, een paar duizend kwaadwilligen, een dozijn amb tenaren van het civiel bestuur, kanonnen, kogels, een stapel papier, een hectoliter inkt en een centenaar smeer, laat dat zachtjes stoven, bedruppel het ieder jaar met een zak decoratiën, bestrooi het rijkelijk met peper, om de vijf jaar heftig roeren, en verder oppassen voor aanbran den en overkoken. Texel. Sedert een paar weken voert men naar hier weer z. g. graskalveren aan. Aangezien er op het eiland nog veel gras in de weiden staat en groote hoeveelheden hooi in voorraad zijn, is het te voorzien, dat in dezen herfst veel jong rundvee zal aangevoerd worden. Van de lading hout, van 't verbrijzelde Pinsche schip »Uman", kwamen duizenden kleine plankjes aan, van nog geen halve meter lengte. Men heeft allerlei gissingen gemaakt, waarvoor zulk klein hout toch kan worden gebezigd. Eindelijk werd het raadsel opgelost, toen een fabrikant van jalousiën, elders woonachtig, aan vrage deed om de geheele partij uit de hand te koopen. De plankjes moeten derhalve dienst doen, om tot jalou siën te worden verwerkt. Vermoedelijk wordt al het hout publiek verkocht. Twlsk. Door een onderzoek aan het proefstation te Hoorn is gebleken, dat het grondnotenmeel, door een tiental veehouders met nadeelige gevolgen als toevoeder aan hunne kuiskalveren toegediend, schimmel bevatte. Een hunner tracht schadeloosstelling van den fabrikant te verkrijgen. Venhuizen. Als een bijzonderheid mag wel ver meld worden dat één noteboom (eigendom van D. Mo lenaar alhier), 20 zak, dat is zoo ongeveer 725 kilo noten afwierp. Het is een zeldzaam zware en schoongevormde boom. Sedert eenige dagen bevindt zich in de provincie Friesland eene commissie van Italianen, onder geleide van den heer Philippo Vignola, adjudant des konings welke gesteund door de Italiaansche regeering in op dracht heeft om voor rekening vau de coöperatieve land- bouw-vereeniging te Piacenza aan te koopen 100 stuks Friesch fokvoe, uitsluitend stamboekvee of volbloed-afstam melingen daarvan. Aan de commissie is mede als deskun dige toegevoegd dr. Angelo Motti te Reggio. De aflevering van het gekochte vee zal in de volgende week geschieden te Leeuwarden. Veehandel In Friesland. De handel in kalf- en melkvee is sedert het vorig bericht zeer achteruitgegaan. De handel in dit vee is zeer gestadig, dooi minder vraag en grooten aanvoer. Dit laatste is een gevolg van de weersgesteldheid, want veel gras wordt vertrapt en menig boer wil nu wel vee af zetten. Ook in vet vee is de handel stiller en is de prijs ach teruitgaande. Beste kalvekoeien kosten nog een goeden prijs, tweede qualiteit is aanmerkelijk lager in prijs, vaarzen gelden van f 110 tot f 175, guste koeien f 100— f 145. Vette koeien worden betaald met gemiddeld 60 ct. het K.G vette kalveren gemiddeld 70 ets. In het laatstgenoemde vee is de handel druk, met grooten om zet, vooral wijl Londen goed afneemt. In vette varkens is de handel vrij wat fleuriger, dat van invloed was op de prijzen. Voor le qualiteit wordt nu 36 a 39 ct. per K.G. (levend gewicht) betaald. Graskalveren zijn daarentegen weer lager in prijs, er is niet zooveel vraag naar het buitenland meer, terwijl de aanvoer groot is. Vele boeren willen nu graag ver- koopen. In jonge biggen is de handel ook opgewekt. C—«WÉiaMil iUBTOi \m i T»'« iHliMTg—unirFI I If dochter Emmadaarna aan haar echtgenoot George Levinger, ook voor zijn leven, en eindelijk aan de wet tige kinderen van genoemden George Levinger. Het gevolg van een dergelijke wilsbeschikking zou zijn, dat, wanneer de kinderen van mevrouw Levinger stierven, de kinderen van haar echtgenoot uit een tweede huwelijk haars vaders erfdeel zouden krijgen, ofschoon, wanneer zij haar echtgenoot overleefde, zij de beschikking over alles zon krijgen. Deze moeiljjkheid had zich even wel niet voorgedaan, want mevrouw Levinger was het eerst overleden, één kind nalatende, dat naar haar Emma was genoemd. Met zijn betrekkelijk voordeelig huwelijk scheen de heer Levinger ook zijn energie te hebben verloren. Zoo dra zijn schoonvader was gestorven gaf hij ten minste zijn agentschap in landerijen op en vestigde hij zich in een geriefelijk ingericht, rood steenen huisje aan het strand, vier mijlen van Bradmouth en bekend als »MoDk's Lodge". Hij leefde hier zeer afgezonderdschijnbaar zonder vrienden. Doch hij deed ook geen moeite om er te krjjgen, en stelde zich tevreden met het beheer eener groote boerderij en de studie der archeologie. De volgende dag was een Zaterdag. Bij het ontbijt merkte Ellen ter loops opdat mijnheer en juffrouw Levinger om zes uur verwacht werden en des Zondags zouden overblijven. »Zoo!" antwoordde Henry op een toon, die niet de minste nieuwsgierigheid verried. Ellen die gedurende den nacht over alles nog eens nagedacht had was evenwel niet van plan hem zoo te laten ontsnappen. »Ik hoop toch, dat je vriendelijk jegens hen zult zijn vroeg zij. »Ik geloof, dat ik vriendelijk ben jegens iedereen, Ellen." »Zeker", antwoordde zij op haar gewone kalme ma nier; »doch men kan op verschillende wijzen vriendelijk zijn. Ik ben er nog niet zeker van dat jij onzen toe stand goed hebt begrepen." »0, ja, volkomen. Er wordt van mij verwacht dat In vette schapen heel stadig, in melkschapen idem. Vette schapen gelden 18 24 ets. het pond, melkschapen per stuk van f 8 tot f 18. De slechtere handel in het rundvee is vooral het gevolg van het natte weder. De weiden hebben nog wel veel gras, doch het meeste wordt vertrapt. Het vee eet »met vijf bekken", en dat is nadeelig. Export-slachterij. Sedert een paar jaren worden door den slager T. Mejeur, te Midwolda, geslachte varkeus uitgevoerd naar de markt te Londen en naar Duitschland, welke uitvoer gedurende den zomer natuurlijk moet worden gestaakt. Thans, nu het weer koeler begint te worden, zal de ex port-slachterij worden heropend en zal de eerste bezen ding varkens, alle wegende van 80 tot 130 halve kilo's (zwaarder gewicht kan men niet gebruiken), via Vlis- singen te Londen aan de markt worden gebracht. Landbouwtentoonstelling. Op de groote landbouw-tentoonstelling, welke het volgende jaar in »de Hertenkamp" te 's Hage vanwege de Hollandsche Maatschappij van Landbouw zal worden gehouden, worden voor vier-en-twintig duizend gulden aan prijzen uitgeloofd. Tram Behagen—Alkmaar. Den 8 vergaderden te Schagen eenige heeren ten einde eene tramverbinding SchagenAlkmaar te be spreken. In deze bijeenkomst werd opgericht de »Noor- der Stoomtram-Vereeniging" en een comité gekozen, dat de belangen dezer vereeniging zal behartigen. Dit comité bestaat uit de heeren Hulst, burgemoester van de Zijpe, en Bossen, secretaris dier gemeente; Berman, burgemeester van Schagen; Schermerhorn, burgemeester van St. Maarten; Mann, hoofdopzichter van de Honds- bossche; Blom, burgemeester van Warmenhuizen, en ter Plegtsecretaris dier gemeente; Eriks, burgemeester van Petten; Peeck, burgemeester van Sehoorl, en Dekker, secretaris dier gemeente; Kooiman, burgemeester van Koedjjk. Genoemde heeren verkozen uit hun midden den heer Berman tot voorzitter en den heer Bossen tot secretaris. De lijn Alkmaar—Schagen zal over de volgende plaat sen loopen van Alkmaar tot Zijpersluis langs den oost kant van het Noordhollandsch Kanaal over Koedijk en Schoorldam. Schoorldam dient tevens als station voor Warmenhuizen en Sehoorl. Te Zijpersluis gaat de tram over naar de westzijde van de Groote Slootom langs dit vaarwater de geheele gemeente Zijpe te doorsnijden. In de Zijpe komen BurgerbrugSint Maartensbrug en Schagerbrug aan de tramverbinding te liggen Station Burgerbrug zal de gemeenschap met Petten onderhouden. Te Schagen zal de lijn zich aansluiten aan de lijn SchagenWognumevenals le Alkmaar aan de lijn AlkmaarPurmerend De vergadering was overtuigd van het groote gewicht, dat de ontworpen verbinding voor vele dezer plaatsen heeft, vooral voor de Zijpe. Tot heden staat deze uitgebreide en volkrijke gemeente in het bijzonder langs de Groote Sloot, slechts door een trekschuit in verbinding met Alkmaar, terwijl de Schager markt niet anders dan per rijtuig of te voet bereikt kan worden. Het comité zal zich thans in de eerste plaats wenden tot de verschillende waterschappen om van de wegen gebruik te mogen maken. Is deze vergunning verkregen, dan zal van de provincie concessie voor de lijn worden aangevraagd. Aardappelen bij het gewicht. Doze nieuwe wijze van verkoop door opkoopers in Friesland dit jaar ingevoerd is velen landbouwers niet naar den zin en in eene vergadering hebben zij zich er tegen verklaard. Er wordt n.l. veel te veel van het bruto gewicht afgetrokken om het netto te krijgen, waarmede de opkooper alleen rekening hondt. Zij verkiezen verre weg de oude manier bij de maat. Hollandsch vee in Belgle. Van wel ingelichte zijde wordt verzekerd dat van eene sluiting der Belgische grenzen voor het Hollandsch vee althans dit jaar, dus in de eerstvolgende maanden, geen sprake is. ik die dame zal trouwen, dat wil zeggen, wanneer zij dwaas genoeg is om mij in betaling aan te nemen voor hetgeen mijn vader den hare schuldig is. Doch ik moet je eerlijk bekennen, Ellen, dat ik nog niet weet, wat ik doen zal." »Wordt nu als je blieft niet boos", zei Ellen vriende lijk >ik begrijp zeer goed, dat zoo iets onpleizierig en vernederend genoeg is voor een hooghartig man. Nie mand kan je natuurlijk dwingen haar te trouwen, wan neer je dat niet wilt, en de heele zaak zal misschien misloopen. Ik vraag je alleen, de Levingers een beetje beleefd te behandolen. Ik voor mij ben van oordeel dat het vernederender voor je is, wanneer je vader bankroet gaat, dan wanneer je een lief en handig meisje trouwt als Emma Levinger. Doch ik ben maar een vrouw en heb »geen gevoel van eer", of tenminste een gevoel, dat niet sterk genoeg is, om mijn familie naar het armhuis te laten sturen, wanueer een beetje zelfopoffering van mijn kant ze daarvoor kon behoeden." Met deze sarcastische opmerking verliet Ellen de kamor, vóór Henry woorden had gevonden, om haar te antwoorden. Dienzelfden dag wandelde Henry met zijn moeder naar de kerk om een bezoek te brengen aan het graf van zijn broeder eeD sombere en treurige plicht voor hem, temeer omdat zijn gevoel van rechtvaardigheid het ge drag niet kon goedkenron van den man, die zoo weinig begrip van eer had getoond. Op hun terugkeer bracht lady Graves ook het gesprek op de Levingers. Je hebt zeker gehoorddat mijnheer Levinger en zijn dochter van middag komen »Ja, moeder, Ellen hoeft het mij verteld." »Je zult u miss Levinger zeker nog wel herinneren zij is een lief meisjein alle opzichtenje overleden broeder bewonderde haar zeer." »Ja, ik herinner haar mij nog flauw. Doch Reginald's smaak en de mijne waren niet altijd gelijk." »Ik hoop, Henry, dat ze jon ook zal bevallen. Het is een kiesche zaak om er over te spreken, vooral voor een moederdoch je weet hoe vreeselijk diep wij bij 353e 8TAAT8LOTEHIJ. 5e klasse15e lijst8 Oct. 5e klasse, 16e lijst, 9 Oct. Nr. 6600 1000 en premie 30.000; Ns. 625, 7838, 12699, 13668, 18335 en 19378 f 1000; Ns. 3745, 5640, 10687 en 19359 f 400; Ns. 14384, 14919, 15874, 16854 en 17671 f 200; Ns. 1484, 1643, 1862, 2079, 4092, 10281, 10873, 11040, 12772, 13032,14459, 14809, 15029, 16155, 16723, 17648 en 17734 j 100. Levinger in schulden zitten en wanneer wij uit deze moeilijkheden kunnen geraken, zou dit natuurlijk voor mij en je braven vader een groote verademing zijn. Over mij zelf ben ik niet zoo bekommerd, geloof me, mijn jongen doch ik wensch je vader zoo mogelijk verder verdriet te besparen. Er zou maar weinig meer noodig zijn om hem te dooden." Ellen heeft mij gezegd, moeder", antwoordde Henry, kortaf, »dat het uw wensch was, mij, om familieaangele genheden, met miss Levinger getrouwd te zien. Evenals in alles, zal ik trachten, zooveel mogelijk uw zin te doen maar ik begrijp niet, welke redenen n hebt voor de veronderstelling, dat deze jonge dame met mij wenscht te trouwen. Voor zoover ik kan oordeelen, zou zij haar geld veel beter ter markt kunnen brengen." >Ik weet het zoo juist niet, Henry," antwoordde lady Graves met eene aarzeling. »Ik herinner mij echter, dat de heer Levinger kort na je vertrek, nu achttien maanden geleden, aan je vader, met wien hij, van hun jeugd af zeer intiem is geweest, zooals je weet, heeft verteld, dat hij je een flinken kerel vond en dat hij zoo wel als zijn dochter zeer met je ingenomen waren." >Nog al zwakke grondslagen om er al deze plannen op te bouwen, niet waar, moeder Gedurende die acht tien maanden kan hij van meening veranderd zijn en miss Levinger kan een dozijn mannen hebben gezien die haar beter aanstonden. Daar komt Ellen ons tege moet laat ons van dit onderwerp afstappen." Wordt vervolgd

Alkmaarsche Courant | 1896 | | pagina 6