Kantongerecht te Alkmaar. Nr. 17248 premie van f 3000 Nr. 4884 f 400 Nr. 15432 f 100. BURGERLIJKE STAND. Barsingcrhorn. Met de verzending van suiker bieten gaat het te Kolhorn zeer traag wegens gebrek aan schepen; een groot verschil bij enkele jaren geleden, toen zich meer dan dubbel benoodigde schippers aanboden. Eenige heeren en dames te Kolhorn zullen dezen winter wederom twee tooneelvoorstellingen geven ten voordeele van een in 1897 te houden schoolfeest. Voor de eerste uitvoering worden de rollen reeds inge studeerd. Celluloid. Drhagcn. Vroegere jaren werd er nog al eens op het gevaar gewezen, dat het dragen van voorwerpen van celluloid met zich meebrengt. Meermalen toch ont brandt deze stof zonder dat er voor het ontstaan van die ontbranding een andere dan een scheikundige oorzaak kan worden opgegeven. Horlogekasten van celluloid b.v. kunnen ontbranden in den vestzak en dan horloge en kleederen aanmerkelijk schade toebrengen. Deze week overkwam dit P. R. alhier, die het ODgeval eerst gewaar werd, toen vest, overhemd en jasvoering ten deele waren doorgesmeuld. De horlogekast van celluloid was voor de helft verbrand. De vermelding van dit geval zij een waarschuwing vooral voor dames, die gaarne broches van genoemde stof op de japon dragen. Hoter-onderzoek, Naar aanleiding van klachten, dat de handhaving van de boter wet zeer belemmerd wordt door het geruimen tijd wegblijven van het materieel, gebruikt voor de ver zending van genomen botermonsters, is door den Minister van Justitie den Ambtenaren van het Openbaar Minis terie bij de Kantongerechten aanbevolen om bedoeld materieel na ontvangst van de proefstations onverwijld terug te zenden aan de betrokken politie-beambten. middel tegen aardappelziekte. Een landbouwer in de Priesche gemeente Smallin- gerland heeft dit jaar, zonder dat hij het zelf wist, een proef genomen met een middel tegen de aardappelziekte. Hij bestrooide vóórdat hij het land omspitte, den grond met kalk en heeft nu daaruit aardappels geoogst geheel vrij van ziekte, terwijl dezelfde akkers vroeger altijd door de ziekte meer of minder werden aangetast. Zijne naast- liggers hebben nu meer dan 25 pCt. zieken onder den knol. Spoorwegen in de Transvaal. Ongeveer 50 beambten van de Staatsspoor zullen binnonkort naar den Transvaal vertrekken, om daar bij de spoorwegen werkzaam te zijn. Springende rijwielen. In Buenos-Ayres is een rijwiel uitgevonden dat door middel van veeren in staat is, over hindernissen te sprin gen. De veeren worden opgewonden, men spurt een 20 moter, drukt op een knop, twee stalen stangen komen met groote kracht tegen den grond en daar gaat de ma chine, 5 voet hoog en 25 voet ver Men seint uit Rotterdam »Familieleden van den heer J u t a, den commandant der Paramaribo, ontvingen den 11 een briefkaart uit Maderagedateerd 5 October, waaruit bleekdat het aldaar den 3den October behouden was aangekomen wba middags van den 5 de reis naar Suriname zou Voortzetten." »Aan boord alles wel." Volgens van Lloyds te Londen ontvangen telogram heeft de Paramaribo 5 Oct. de reis van Madera naar Suriname voortgezet. 358e STAATSLOTERIJ. 5o klasse, 17e lijst, 10 Oct. Zitting van 9 October 1896. Allen Alkmaar. H. H., overt, regl. van politie voor rivieren enz., f 5 boete of 2 dagen hecht. B. A., art. 1 en 2 wet van 9 Mei 1890, f 10 boete of 3 dagen hecht. J. BI., art. 33 en 34 prov. regl. op de wegen, f 1 boete of 1 dag hecht. A. N., Gr. H. en P. K, politieovertr., 1 en 2 f 0,50 boete of 1 dag hecht, 3 f 1 boete of 1 dag hecht. L. S. L. en L. v. d. K., bevisschen van eens anders vischwaterj f 1 boete of 1 dag hecht. W. B., G. J. B., W. K. en J. d. J., dronkenschap, 1 en 2 f 1 boete of 1 dag hecht., 3 f 2 boete of 2 dagen hecht., 4 (2 maal gepl.) 2 maal f 2 boete of 2 maal 2 dagen hecht. A. H. L. M., Bergen, art. 459 wetb. van strafr., f 3 boete of 2 dagen hecht. A. Vr., Hoorn, werpen van vuil in gemeentewater, f 2 boete of 2 dagen hecht.. P. K., C. v. Br. en C. K., zonder bek woonplaats, bevisschen van eens anders vischwater en art. 23 en 34 wetb. v. strafr., 2 maal f 3 boete of 2 maal 1 dag hecht. P. H. Kz., Zuidscharwoude, art. 13 en 26 verord. gem. Zuidscharwoude, f 0,50 boete of 1 dag hecht. G. G., Heerhugowaard art. 459 wetb. van strafr., f 3 boete of 2 dagen hecht. A. Zw. Pd. en N. Gr. Jd., Egmond aan zee, stroo- perij, f 0,50 boete of 1 dag hecht. J. K., Castricum, art. 458 wetb. van strafr f 0,50 boete of 1 dag hecht. G. J. N. Jzn. en C. v. d. V., Castricum, dronken schap f 1 boete of 1 dag hecht. D. H., Oudorp, bevisschen van eens anders water, f 1 boete of 1 dag hecht. J. L. B., Langedyk, dronkenschap, f 1 boete of 1 dag hecht. Oterlcek Geboren. 6 Sept. Jannetje, d. van Simon Volkers en Trijntje Wagonaar. Overleden. 10 Sept. Baafje de Jongb, wed. van Jan Brasser, 33 j. 13 Pietor, z. van Jan Stekelbos en Klaasje Neij, 15 d. Zuidscharwoude. Geboren: 17 Sept. Haje, z. van C. Beets en G. Visser. 19 Cornelis, z. van J. de Boer en A. Vis. 26 Pieter, z. van P. Balder en G. Bouwens. 30 Johanna, d. van H. Mul en M. Bes. Overleden: 14 Sept. Dirk Rutsen, ruim 5 m. 28 Dirk Swart, 6 m. Sehcrnierliorn. Geboren. 2 Sept. Jacoba, d. van Willem Appelman en .Jannotje Alles. O verleden. 4 Sept. Cornelia Alida Boxman wed. van Abraham Focker, 85 j. 14 Dirk Akkerman, wednr. van Neeltje Kluit, 73 j. Egmond aan Zee. Ondertrouwd: 18 Sept. Pieter Gravemaker en Marijtje Wijker. 21 Justus van der Heide en Aaltje van Pol. 26 Jan Heeren en Aafje Glas. Geboren: 1 Sept. Hendrik, z. van Hendrik Groen en Antje Wijker. 3 Klaas, z. van Jan Zwart en Johanna Visser. 4 Klazina, d. van Cornelis Wijker en Neeltje Wijker. 9 Pietje, d. van Jan Visser en Aafje Krab. 10 Jansje, d. van Pieter Glas en Neeltje Prins. 11 Marijtje, d. van Pieter Dekker en Aafje Blok. 12 Klaas en Aaltje, z. en d. van Klaas de Groot en Aaltje van Pel. Neeltje, d. van Jacob Sloot en Antje Bakker. Neeltje, d. van Arie Zwaan en Maria de Groot. 13 Johanna, d. van Jacob Bruinenberg en Engelina van Duin. 14 Siegfried Egmundis, z. van Pieter Wouter Schipper en Cornelia Elisabeth Bijleveld van Serooskerke. 15 Matje, d. van Cornelis Sloot en Jobje Scholder. 18 Johanna, d. van Jan Bruineberg en Margaretha Bak. 20 Marinus Christiaan Godfried, z, van Gerardus Snoeks en Grietje Jonker. 21 Jan en Joost, zs. van Dirk Groen en Johanna Ivangh. Cornelis, z. van Gerrit Krab en Maartje Zwart. 23 Pietor, z. van Jan Stam en Jansje Zwaan. 25 Simon, z. van Jacob van Duin en Petronella Henneman. Neeltje, d. van Albert Stam en Pietertje Gouda. 26 Trijntje, d. van Kos Wijker en Gnurtje Gouda. 27 Neeltje, d. van Albert Zwart en Neeltje Wijker. Overleden: 1 Sept. David Johannes Schefifer, wednr. van Anna Helena Halsenbosch 72 j. Jacob, z. van Job de Groot en Jacoba Groen. 4 Koenraad, z. van Gerrit Broek en Aaltje Gra vemaker, bijna 2 j. 6 Dirk, z. van Klaas Krab en Elisabeth de Groot 8 m. 8 Trijntje, d. van Jan de Groot en Teunisje Blok, 4 jaar. 15 Jan Scholder, echtgen. van Grietje Baas, eerder van Klaasje Zwart, 77 j. 17 Engel, z. van Engel Visser en Jansje Stam, 3 j. 23 Wennetje, d. van Jan de Groot en Teunisje Blok, 10 m. 30 Cornelis, z, van Arie Glas en Neeltje Koper 1 j. en 5 m. Nieuwe Nicdorp. 1—30 Sept. Ondertrouwd en getrouwd. Hondrik Lodder en Maartje Rentenaar. Pieter Groet en Pietertje Gootjes, wed. van Pieter Tuinman. Geboren. Trijntje, d. van Jan de Wever en Aafje Scheper. Maartje, d. van Pieter Koster en Elisabeth Boerman. Overleden. Pieter Beemster, wednr. van Aaltje Druif, 81 j. Uitgeest. Geboren. 1 Sept. Johannes, z.'van Hermanns Zonjee en Johanna Groen. 3 Cornelia, d. van Nicolaas Stuijt en Jannetje Noom. 6 Johannes Adrianus, z. van Cornelis Heertjes en Geertje Peijs. 11 Nicolaas, z. van Johannes Albertus van Luit en Margaretha Zoontjes. 14 Simon Willem, z. van Tennis van der Steen en Johanna Annaars. 15 Margaretha, d. van Cornelis Heijne on Antje Bongers. 18 Engelbertus, z. van Jan Boon en Wilhelmina Meijne. 20 Nicolaas Johannes, z. van Johannes Zonjee en Maria Maas. 24 Gerarda, d. van Tennis Rozemeijer en Jacoba Winkel. 29 Anna Margaretha, d. van Jan Heijne en Anna Boon. Overleden. 15 Sept. Jan Koster, echtgen. van Antje Veenis, 67 j. Spanbroek. Getrouwd. 9 Sept. Theodorus Oud en Cornelia Wittenberg. Geboren. 3 Sept. Neeltje, d. van Jacob de Boer en Sijtje Kief- tenburg. Tames, z. van Cornelis Dekker en Elisabeth Geertruida Commandeur. Crelisje, d. van Tennis de Leeuw en Marijtje Naastepad. Johannes z. van Johannes Groot en Elisabeth Smit. 25 Gerrit, z. van Jacob Henke en Grietje Bot. 26 Aagje, d. van Cornelis Dekker en Grietje Jonker. O verleden. 21 Sept. Petrus, z. v. Simon Appelman en wijlen Marjjtje Lindeboom, 3 j. 17 21 Obdam. Getrouwd. 17 Sept. Wilhelmus Mattheus Bloem en Cornelia Haar- selhorst. Ge boren. 9 Sept. Petrus, z. van Jan Buijs en Antje Roemer. 24 Nicolaas Paulus, z. van Jacob Laan en Johanna Schouten. Klaasz. van Willem Snel en Wijntje Sagekuele. Overleden. 27 Sept. Petrus z. van Jan Bugs en Antje Roemer, 17 d. Hensbroek. Ondert rouwd. 3 Sept. Jun Smits en Catharina Wever. 10 Sijwert Seijts en Maartje Braas. 11 Klaas van Stralen en Antje Wester. Getrouwd. 3 Sept. Johannes Pranciscus Homan en Elisabeth do Vries. 16 Jan Smits en Catharina Wever. 24 Sijwert Seijts en Maartje Braas. Klaas van Stralen en Antje Wester. Overleden. 18 Sept. Maartje de Jong Ed., 39 j. Akersloot. Ondertrouwd 10 Sept. en getrouwd:. 23 Sept. Gerbrand Terluin wednr. van Cornelia Morset en Jantje de Grand, wed. van Barend Leeflang. Getrouwd. 10 Sept. Rudolf Gerard Christiaan Oldeman en Johanna Christina Loggers. Geboren. 6 Sept. Cornelis z. van Dirk Verduin en Neeltje Ad miraal. 21 Grietjed. van Dirk Schaak en Neeltje Ruiter- man. Ovorleden. 10 Sept. Pieter Zwart, echtgen. van Aaltje Besse, 47 j. 19 Paulus, z. van Jan Kerssens en Grietje van der Velden, 18 w. 23 Trjjntje Stiorp, wed. van Prederik Hoogland 48 j. Oudkarspel, Getrouwd. 10 Sept. Matthijs Eecen en Dieuwertje van der Stok. Geboren. 17 Sept. Nellie Hendrina, d. van Abraham Jacobus Vos van Zon en Antje de Geus. Petrus, z. van Jan Kos en Dieuwertje Bakker. 18 Geertruida Johanna, d. vau Cornelis Kaag en Trijntje Baij. 21 Klaas, z. van Cornelis Borst en Maartje Oot- jers. O verleden. 3 Sept. Martinus, z. van Pieter Rijkes en Johanna Bruijn, 7 w. 9 Elisabeth, d. van Jan Zomer en Neeltje Brink man, 55 j. Hartngcarspel. Ondertrouwd. 10 Sopt. Jan Jonker en Geertje Bruin. Hendrik Lod der en Maartje Rentenaar. 18 Cornelis van der Hoek en Trijntje Wink. Getrouwd. 10 Sept. Willem Roos en Elisabeth Borst. 24 Jan Jonker en Geertje Bruin. Geboren. 2 Sept. Petrus Johannes, z. van Arie Tjjm en Aagje Doodeman. 8 Maria, d. van Nicolaas Boon en Trijntje Vel- serboer. 10 Maria, d. van Cornelis Spaans en Anne Maria Tol. 25 s Pieter, z. van Simon Kuilboer en Petronella Be neden. Hendrik, z. van Hendrik Rijs en Grietje Schuijt. 27 Eva Maria, d. van Johannes Poland en Marijtje Ruiter. 28 Adrianus, z. van Hendrikus Buter en Elisabeth Beemsterboer. Overleden. 1 Sept. Cornelis Wijnker, echtgen. van Trijntje Mole naar, 27 j. 7 Anna Hoek, 2 w. Neeltje Bakker, wed. van Dirk Schrieken, 74 j. Winkel. Ondertrou wd: 26 Sept. R. Rezelman en M. Ludeke. Geboren: 8 Sept. Cornelis, z. van Jb. Vetman en B. Slooves. 9 Hillegonda, d. van P. Hegman en A. Kikkert. 17 Cornelis, z. van J. van Twuijvereu A Nieuwpoort. Overleden: 8 Sept. Tijs Molenaar, echtgen. van J. Sluis, 47 j. 29 Een levenloos aangegeven zoon van A. Smak en T. Smit. Heerhugowaard. Ondertrouwd: 25 Sept. Lodewijk Frederiks en Maartje Buur. Geboren: 1 Sept. Catharina, d. van Arie Commandeur en Geertje Boots. 4 Jacoba Corneliad. van Jacob van der Oord en Dieuwertje Gootjes. 15 Cornelia d. van Jacob Met en Pietertje Pijper. 21 Annad. van Cornelis Appelman en Geertje Nipshagen. Corneliad. van Dirk de Wever en Maartje Veldboer. 23 Cornelis z. van Pieter Knip en Trijntje Boelens. Overleden: 13 Sept. Jannetje Renooij echtgen. van Cornelis Kooij 44 jaar. 22 Pieter Otjeswednr. van Trijntje Gelder31 jaar overleden te Beemster. Drnkkerjj v. Herms. Costor Zoon Alkmaar.

Alkmaarsche Courant | 1896 | | pagina 6