H ril Nederland. 'an gelnkwensching doen overhandigen door hunne ge Zanten. Het Italiaansche eskader in de Levant is wegens mishandeling en moord van Italiaansche werklieden te Smyrna naar deze stad vertrokken. De regeering zal van de Porte eene ruime voldoening en hooge schadeloos stellingen eischen. Crispi is naar Arco gegaan om generaal Baratieri een bezoek te brengen. OOlTEIVRUH-HOieABIJE. Keizer Pranz Joseph heeft hertog Louis Philippe van Orleans benoemd tot ridder van het Gfulden Vlies. Te Tyrnau in Hongarije moeten verkiezingsop stootjes hebben plaats gehad. Een afdeeling huzaren, die tusschen beide kwam werd ontvangen met een regen van steenen waarbij een huzaar werd gedood. De af deeling dreef het gepeupel met de blanke sabel uiteen. Twee menschen werden zwaar gekwetst. RUSLAND. Tusschen Petersburg en Moskou wordt een telephoonlijn aangelegd. De kosten van aanleg worden op 400,000 roebel geraamd. De Siberische spoorweg is reeds verscheiden honderden mijlen voorbij de O bi gereed maar nog niet voor het verkeer geopend. IPAMJE. Omtrent den opstand tegen het Spaansch gezag op de Philippijnen werd uit Batavia geseind »Een dagbladcorrespondent die, van Manilla komende, te Hongkong terugkeerde deelt mede dat ginds be kentenissen afgeperst worden door folterwerktuigen, even barbaarsch als ten tijde van de Inquisitie. De Spaansche autoriteiten ontkennen 't niet, maar zeggen, dat alleen door krachtige middelen de opstand kan worden onderdrukt. TURKIJE. De politie te Konstantinopel heeft weder tal van inhechtenisnemingen gedaan. Zij beweert dat zij nu de aanzienlijkste Armenische revolutionairen te pakken heeft; onder de gevangenen zijn ook vrouwen, naar het heet anarchisten. Ook zijn eenige revolvers met patronen, een aantal bommen en vier kilogram dynamiet in beslag genomen. Kinderen op het rijwiel. De Kampioen schrijft Uit Amerika komen in den laatsten tijd nog al eens berichten over prachtige ritten gedaan door kinderen op het rijwiel 1 We vernemen van een jongen van elf jaar, die zijn 100 mijlen in 9 uur heeft gereden, en van een ander van zes jaar, die mijl in 24 seconden af legde. Wij behoeven er zeker niet op te wijzen hoe nadeelig dergelijke verrichtingen zijn voor het gestel van zulke kinderen. Kinderen moesten niet op het rijwiel komen vóór zij hun 12e jaar hebben bereikt, d. w. z. niet zoo lang als het beenderengestel nog zoo zwak als de vezels nog zoo slap zijn men zij er wel op bedacht dat de vorming van het lichaam nog lang niet voltooid is en dat dit juist een leeftijd iswaarop verkeerde houdingen en gewoonten zoo licht worden overgenomendie later zoo hoogst moeielijk zjjn weer af te wennen. Matig wielrjjden en figuurrijden zijn uiterst geschikte lichaamsbewegingen voor kinderenmeisjes zoowel als jongens maar oudersdie hun kinderen toestaan te racen of lange afstanden te rijden zijn niet geschikt voor iets te zorgen dat zwakker is dan een stoomploeg. Vee-uitvoer. De vee-uitvoer langs het grensstation Rozendaal was in de afgeloopen week van veel beteekenisniet minder dan 107 waggons werden naar het buitenland verzonden De lading bestond uit 75 stieren 123 ossen, 357 koeien, 416 vaarzen, 126 kalveren, 152 schapen en 215 varkens. Vijf waggons waren bestemd voor Spanje, de overigen voor België en Frankrijk. Aardswoud. Als hoofdingeland van de Vier Noorderkoggen zijn met algemeene stemmen herkozen de heeren C. Pijper Sr. te Hoogwoud en K. Vel Kz. alhier. dr. Childs. >Ik dacht natuurlijk, dat uw dochter zou komen ja, het is een leelijke dubbele breuk en ongeluk kig genoeg is kapitein Graves eenige uren aan zijn lot overgelatendat is alles wat ik u kan zeggen." »Hoe is het gebeurd vroeg mr. Levinger. »Dat zal Joan Haste u beter kunnen vertellen dan ik," antwoordde de geneesheer. »Zij is opgestaan, want ik zag haar in de gang staan. Ik zal haar roepen." Bij het noemen van Joan's naam onderging mr. Le- vinger's gelaat een zonderlinge verandering, doch hoe vluchtig deze ook was, was dit toch niet aan het scherpe oog van den dokter ontsnapthij maakte zelfs een be- weging met de hand, als om te beduiden dat Joan's tegenwoordigheid niet noodig was doch hij scheen plot seling van plan te veranderen en zweeg, toen hij lady Graves hoorde zeggen »graag." Dr. Childs opende de deur en riep Joan, die weldra voor hem stond. Haar gelaat was zeer bleek, haar onderlip was ge wond en haar rechter arm rustte in een doekdoch die bleekheid en de matte blik harer oogen deed haar schoonheid nog meer uitkomen. Joan boog voor mr. Levinger, die haar buiging met een hoofdknikje beant woordde, en glimlachte even tegen lady Graveszij opende haar lippen om te spreken, toen haar blik dien van Emma ontmoette, en zij zweeg. De beide meisjes hadden elkaar reeds vroeger ontmoet; in haar jeugd hadden zij elkaar wel eens gesproken, of schoon zelden, doch sedert zij volwassen waren hadden zij elkaar niet weer gezien. Joan herinnerde zich, dat kapitein Graves den vorigen avond Emma Levinger's naam had uitgesproken en ofschoon zij niet goed wist waarom, maakte dit haar dubbel belangwekkend in Joan's oogen. Waarom waren zijn gedachten zoo spoedig naar haar gevlogen Had hij haar lief of was hij soms met haar verloofd Dat was zeer goed mogelijk, want zij had gehoord, dat hij op weg was naar Monk's Lodge, waar, voor zoover zij wist, nooit gasten ontvangen werden. Joan was reeds in stilte tot de gevolgtrekking ge komen, dat het iets dergelijks moest zijn, toen zij zich Abbekerk. Bij koninklijk besluit is de heer J. Paauw, wethouder alhier, benoemd tot ridder in de orde van den Oranje-Nassau. Beverwijk. In de alhier gehouden vergadering van belangstellenden in het behoud van de Velserbrug (over het Noordzeekanaal) werd de voorloopige commissie dili gent verklaard tot het doen van een grondig onderzoek bij den minister. Hoorn. Eenige dagen geleden heeft de minister van binnenlandsche zaken het rijkslandbouw-proefstation alhier bezocht en tevens het terrein opgenomen waar eene proefboerderij zal worden opgericht. Die proef boerderij moet dienen le. om alhier voor het R. Lb. proefstation onderzoekingen te doen van algemeenen aard den land bouw betreffende; en 2e. practische proefnemingen te doen in den geest van die, welke reeds herhaaldelijk door de Vereoniging tot ontwikkeling van den landbouw in Hol lands Noorkwartier werden ondernomen. Landsmeer. Den 26 ontstond door onbekende oorzaak brand in de woning van A. Lelie alhier. Het perceel brandde tot don grond af. Punnerend. Het miltvuur is alhier opnieuw uit gebroken en wel in de weide van den heer H. Sant. De heer Hnmmelink, directeur van fabrieken van gecondenseerde melk te Vlaardingen Bolsward en Pur- merend heeft in deze gemeente zijn ongeveer 100 werk lieden Maandagavond getracteerd ter gelegenheid zijner 25jarige echtvereeniging. Het personeel vereerde hem een fraai geschenk. De patroon onthaalde hen ieder op 1 tulband, 1 flesch bier en 5 sigaren. Den 25 werdtijdens een hevig onweer, de boeren hofstede bewoond door A. Blokker, Zuiderweg Wijde Wormer, totaal in de asch gelegd. Wormerveer. De levering van 30,000 lijnkoeken ten behoeve van de leden der te Beverwijk gevestigde afdeeling van den Boerenbond is bij inschrijving gegund aan de fabrikanten Wessanon en Laan alhier. In- en doorvoer van vee. Bij de behandeling van het hoofdstuk buiten- landsche zaken der staatsbegrooting voor 1897 is in de afdeelingen der Tweede Kamer in 't bijzonder stilgestaan bij de belangen van onzen veehandel. Met betrekking tot België werd gewezen op het be zwaar, dat het aldaar in te voeren vee wordt onder worpen aan opstalling en inenting, waaraan voor de in voerders groote onkosten verbonden zijn. Als voorbeeld van de tegenwerking die zij ondervinden, werd medege deeld, dat het besluit der Belgische regeering, waarbij de invoer op Maandag 17 Augustus, in plaats van op Zaterdag 15 Augustus werd toegelaten, eerst op het allerlaatste oogenblik is bekend gemaakt, zoodat de koop lieden er eerst kennis van kregen, toen zij met hun vee te Rozendaal aankwamen. Aan den Belgischen minister van landbouw gerichte telegrammen mei verzoek om het vee tot Esschen te mogen invoeren, bleven onbeantwoord, zoodat velen genoodzaakt waren hun vee te Rozendaal te stallen of in de weide te brengen. Wat de inenting betreft die ook wordt toegepast op het voor Frankrijk bestemde vee deze heeft plaats met tuberculine en dient als voorzorgsmaatregel tegen het overbrengen van tuberculose. Wordt na de inenting het vee afgekeurd, dan heeft het weinig waarde meer, zoodat de gemaakte onkosten in dat geval dubbel zwaar drukken. Waarom de inenting niette doen plaats hebben op onze hoofdmarkten onder toezicht van Belgische en Fransche veeartsen Mocht het blijken, dat de Belgische regeering voorne mens zou zijn de grenzen voor den invoer van ons vee wederom te sluiten dan verwachtte men, dat met het oog op onze gewichtige landbouwbelangen, welke hierbij betrokken zijn, onze Regeering alles zal aanwenden om de sluiting te voorkomen. Wat Duitschland betreft, het verbod van invoer in dat land blijft bij voortduring gehandhaafd ook dan wanneer hier te lande geen enkel geval van besmettelijke veeziekte voorkomt. Op dit oogenblik is meende men de sluiting der grenzen allerminst gemotiveerd, aangezien het mond- en klauwzeer in Duitschland in vrij sterke mate schijnt te heerschen. Krgel wedstrijd. Het bestuur van de Kegelclub Zou er kans zijn zal een invitatie-wedstrijd houden voor Amster dam en omstreken die bestaan zal uit de volgende afdeelingen: A. korpswedstrijdBkoningswedstrijd aan den korpswedstrijd verbonden C. personeele wedstrijdD. vrije baan wedstrijdom kunstvoorwerpen. De wedstrijd zal gehouden worden op 25, 26 en 27 December 1896, zal alzoo slechts 3 dagen duren en wordt onherroepelijk zondagavond 27 December, '3 avonds 12 uren gesloten. De wedstrijd zal plaats hebben op de banen van café Neuf, Vondelkade 31. Uitvoerige reglementen worden vóór 1 December e k. toegezonden. Inschrijvingen worden ingewacht voor de korpswedstrijden tot en met 15 December e.k. aan den secretaris den heer Chr. Zan ders, Warmoesstraat 76, Amsterdam. Eene aanvaring. In den nacht van ZoDdag op Maandag is het vuurschip, gelegen voor den Nieuwen Waterweg aangevaren door het stoomschip Salamanca. De gezagvoerder stuurman en drie lichtwachters, werden vermist, toen het vuurschip te Rotterdam werd binnengesleept. Ze waren echter over gesprongen aan boord van de Salamanca. Het vuurschip is aan den boeg zwaar beschadigd en maakt water. Emigratie Transvaal. Het bureau van informatie der Nederl Zuid-Afri- kaansche Vereeniging Rokin 60te Amsterdam, deelt mede dat in Transvaal voortdurend groote behoefte bestaat aan flinke dienstboden, vooral aan dezulken die goed kunnen koken. Er worden flinke loonen gegeven doch zij moeten gewoonlijk voor eigen overtochtskosten zorgen. Allen die naar de Zuid-Afrik. Republiek (Transvaal) wenschen te emigreeren wenscht het bureau er met den meesten nadruk op te wijzen dat het voor hen gewenscht is inlichtingen die kosteloos worden verstrekt, te vragen, ten einde teleurstellingen te voorkomen. Het bureau is geopend eiken Dinsdag en Vrijdag, van 35 uren, voor mondelinge en ten allen tijd voor schrif telijke inlichtingen. Amsterdam. Den 27 reed een jongmensch in woeste vaart op zijn rijwiel een vierjarig jongentje van een schipper omverzoodat het kind onder het wiel geraakte. Het jongmensch^ werd in een ommezien door den schipper en een aantal personen omsingeld ontving reeds krachtige vuistslagen in het aangezicht toen een agent toeschoot en hem ontzette. Allen ook het kind, dat met den schrik was vrijgekomen, werden naar het politiebureau medegenomen alwaar proces-verbaal werd opgemaakt. Den Haag. Een groot handelaar in oliën alhier beeft bij de politie aangifte gedaan dat uit een petro- leum-tank per Hollandsche Spoor naar den Haag ver voerd eene hoeveelheid van 2800 liters olie ontvreemd is althaus vermist wordt. Ken Utrechfsch duel. In de Elizabethstraat zoo verhaalt het »U. D." kregen een burger en een veldartillerist twistdie zij met eene vechtpartij wilden beslechten. Als kampplaats werd het Sterrebosch gekozen. Met eenige getuigen begaf men zich derwaarts en nadat de soldaat zich van zijne wapens en de burger zich van zijn jas ontdaan had begon het tweegevechtdat gelukkig geen bloedig ver loop had. Toen beiden een paar malen door den modder waren gerold en de burger eindelijk zijne tegenpartij onder de knie hadwerd geacht dat aan alle eischen der eer was voldaan. Bescherming van paarden tegen vliegen. In bet blad »Das Pferd" heeft een landbouwer dienaangaando het navolgende meegedeeld Den 29 Juni des vorigen jaars oogstte ik hooi en vond al dadelijk bij het inbrengen van de eerste voeren dat het er voorgespannen paard een schimmelzóódanig door vliegen was gestoken dat hem het bloed uit de borstde buik en de beenen liep. Daar mij het dier ter harte ging, liet ik ophouden, nam een vat en deed daarin V2 liter watermeDgde dit met ongeveer 20 gram car- bolzuur, liet daarmee de gestoken wonden afwasschen en vond niettegenstaande het dier deD geheelen namiddag met zeker genoegen herinnerde, dat hij op het kerkhof ook baar naam had uitgesproken. Maar toch zou het niets verwonderlijks zijn, wanneer hij miss Levinger be minde. Op dat zachte gelaat, vol uitdrukking, en op die ernstige, grijze oogen moest een man verliefd worden. Omgekeerd had ook Joan indruk gemaakt op Emma. In het oogenblik toen hun blikken elkaar ontmoetten kwam de gedachte in Emma op, dat zij nog nooit zulk een lichamelijk schoons vrouw had gezien. Dat was dus het meisje, dat kapitein Graves van een wissen dood had gered en zij kon bijna een gevoel van jaloezie niet onderdrukken, toen zjj die gezonde, sterke gestalte ver geleek bij haar fijn en tenger figuurtje. In den laatsten tijd had zij veel aan kapitein Graves gedacht en nu was zjj ijverzuchtig op dit aanvallige dorpsmeisje, met wie hij toevallig kennis had gemaakt, en die het geluk had gehad hem te beschermen tegen de noodlotttige gevolgen van het hem overkomen ongeluk. Het was alsof op dat oogenblik een waarschuwende stem haar toefluisterde, dat deze vrouw niet spoedig den man zou loslaten dien het noodlot tot haar gebracht had dat zij hem zou aanhangen, alsof hij haar leven was. Zij beefde, en haar oogen werden vochtigin haar hart wenschte zij, die Joan Haste nooit te hebben gezien dat zij haar nooit mocht terugzien, dat zij beiden aan een eind der wereld zouden wonen. In één enkele seconde vloog dit den beiden meisjes door het hoofd in de volgende was Emma's schrik ver dwenen, toen zij lady Graves hoorde spreken. »Dag, Joan Haste," zei d>ze vriendelijk; ik hoor, dat gfl bij mjjn zoon waart, toen het ongeluk gebeurde. Vertel ons eens, hoe het zich heeft toegedragen." »0, mevrouw," antwoordde Joan opgewonden, »het was alles mijn schuld ten minste in zeker opzicht, want ik dacht niet, dat^ hij zoo dwaas zou zijn om op dien toren te klimmen." En op eenvoudigen toon vertelde zij wat er was voorgevallen, zoo weinig mogelijk spre kende over het aandeel, dat zij in het avontuur had. >Dank n," zei lady Graves, toen Joan haar verhaal geëindigd had. »Gij schijnt u zeer moedig te hebben gedragen, en ik vrees, dat gij zeer ornstig gewond zijt. Ik hoop, dat gij spoedig genezen zult zijn. En zou ik nu Henry even mogen zien, dr. Childs »Een paar minuten, wanneer u zich zeer kalm houdt," antwoordde hij, terwijl hij haar voorging naar de zieken kamer. De invloed van den slaapdrank was verdwenen, zoodat Henry, toen zijn moeder binnen kwam, helder wakker was en met juffrouw Gillingwater lag te praten. Hy herkende haar stap en sprak haar met vroolijke stem toe, terwijl hij zijn best deed de pijn te verbijten. »Hoe gaat het n, moeder U vindt mij in een zon derlingen toestand, maar ik ben er toch nog beter afge komen, dan ik dacht, toen ik daar boven hing. Het is heel lief van n, dat u eens naar mij komt kjjken en ik hoop dat het bericht van mijn ongeluk vader niet erg zal hebben aangegrepen." »Mijn arme jongen," zei lady Graves, terwijl zij zich over hem heen boog en hem kuste; »lijdt je niet veel pijn »Niet de moeite waard," antwoordde hij, maar ik heb een goeden smak gekregen en zal wel eenige weken moeten blijven liggen. Aardig ond vertrek, vind u niet? Die goede juffrouw Gillingwater zegt, dat het de kamer van haar nicht is. Kijk eens naar die eikenhouten pa- neelen en dien ouden schoorsteenmantel. O ja, ik hoop dat miss Joan -ze heeft mij, geloof ik, verteld dat zij zoo^ heette niet ernstig gewond is. Zij is eeu dapper meisje, moeder, dat kan ik u verzekeren. Wanneer zij mij niet had opgevangen, zon ik eerst met mijn gezicht op de spjjkers van den grafsteen zijn gevallen, en dan ..'Als zij er niet geweest was, zou je nooit op dien toren zijn geklommen," antwoordde lady Graves met een hui vering. »Ik kan mij niet begrijpen, hoe jij, op jou leef tijd, zoo dwaas hebt kunnen zijn." 'Ik geloof, omdat ze zoo mooi is en ik wilde haar graag een genoegen doen,' antwoordde hij oprecht, »Ik hoop, dat iemand aan de Levingers heeft geschreven, want zij zullen niet begrijpen waar ik blijf." (Wordt vervolgd.) V

Alkmaarsche Courant | 1896 | | pagina 2